Rosliny doniczkowe

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 marca 2022 15:04
W tych na dolnej półce na środkowym regale, co mają fiszki...
No w tych, co niby sama ziemia 🙂
Aaa to kaladia 🙂 niedawno wsadzone, zaczynam pomału podlewać
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 kwietnia 2022 21:21
Jakich mierników ph używacie?
Oglądałam oczywiście filmik na ten temat (hydroponiczna dżungla) i coś już wiem ale
może jest coś tańszego a sprawdzającego się u Was?
Przymierzam się do tego najtańszego milwaukee, ph600.

I drugie pytanko odnośnie lechuzy,
czy normalnie podlewacie pożywką (w sensie woda + nawóz)?
Bo tam niby są te granulki...

Mam i ja 🙂
Gadzinka 🙂
Jeszcze chciałam napisać, że niezwykle się ucieszyłam, że mam kwiatka
na silver eskimo, no wielkie to szczęście. 🙂
No to teraz mam kolejnego kwiatka ( na przekwitniętej szypułce znowu kluje kwiatka)
i 8 szypułek w różnym stadium rozwoju 😀
Kupiłam niechcący zwariowaną hoję 😀 (bo ona mała jest tak ogólnie)
gunung gading.jpg gunung gading.jpg
krohniana kwiatki.jpg krohniana kwiatki.jpg
Póki co używam kropelek (upierdliwe...) Lechuzę podlewam normalnie, pożywką, nie zwracam uwagi na te granulki. Zresztą mam dużo lechuzy własnego wyrobu i ciężko by mi było zgadnąć gdzie jest moja a gdzie granulki.

GG jaka wybarwiona! Super! Moja zielona nadal
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 kwietnia 2022 10:27
No ja wlaśnie kupilam ten test kropelkowy 🙂
Po testach paskowych wyszło mi, że mam ph około 7,
ph minus będzie niezbędny ale muszę najpierw to
uściślić. Coraz więcej mam hydro...

GG ma niezły potencjał 🙂 , chociaż uważam, że zielona też jest piękna 🙂
Mam dwa południowe okna, więc będzie mogła korzystać ze słonka do woli 🙂

Uff, ja też podlewam normalnie nawozem 🙂
Tak się tylko zamyśliłam, żeby tych maluchów nie popalić czy cóś...
pod koniec maja zeszłego roku pytałam, czy ukorzeniony liść zamio wypuści coś więcej, teraz mogę odpowiedzieć na to pytanie 😀 ukorzeniłam listek w kieliszku z wodą, później wsadziłam do ziemi i podlewałam jak mi się przypomniało, parę dni temu zobaczyłam pierwszy baby pędzik 😍
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 kwietnia 2022 10:13
borkowa.,
hehehe, to tylko rok 🙂 , zdecydowanie dla cierpliwych 🙂

A jak Twoje pink dragony?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
29 kwietnia 2022 10:58
Dziewczyny, podpowiedzcie proszę na czym wieszacie swoje kwiaty.

Przekopuję internety i chodzi mi o coś na kształt kratki ekspozycyjnej. Tylko czy to aby na pewno to?

Macie coś sprawdzonego, co możecie polecić? 🙂

Ściana, na której chcę powiesić kratkę + jakieś pnące kwiaty puszczone w dół ma szerokość 99 cm, ale nie chcę tej krarki "od skraju do skraju" tylko jednak coś nieco węższego.
W kwestii kratki nie pomogę, bo moje się pną po patykach z pola xD, ale pnącza lepiej puszczać jak nazwa wskazuje, by się pięły. Puszczone w górę robią coraz większe liście, lecące w dół coraz mniejsze.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
29 kwietnia 2022 12:43
Domyślam się, że nie do końca taka jest idea pnączy, no ale.. 😉

Generalnie chodzi mi o stworzenie mniej-więcej czegoś takiego jak na zdjęciu. Wiem, że mogłabym po prostu powiesić więcej doniczek z różną "zieleniną" i w ten sposób niejako "zagęścić", ale to ścianka z płyt gipsowo-kartonowej, przez co jej wytrzymałość nie będzie aż tak duża jak normalnej jednak, a każda doniczka z ziemią swoje ważny. Tak byłaby jedna 😉
kratka.jpg kratka.jpg
Mam kratrę ekspozycyjną w witrynie, sprawdza się super
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 czerwca 2022 11:22
Mam przed domem doniczkę z sukulentami i pod nimi w donicy gniazdo mrówek 😑 Jak się ich pozbyć, nie ubijając roślinek? Donica stoi na polbruku, dosyć daleko od trawnika, mrowki są tylko w doniczce.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 czerwca 2022 15:50
zembria, mi mrowli zasiedziały się w skrzynce z surfinią. Nasypałam proszek na mrowki i zalałam woda. Roślina żyje, mrowki się wyniosły.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 lipca 2022 16:30
Dziewczyny, nie rzuciły się Wam gdzieś w sieci w oczy
takie łuczki plastikowe zapinane na doniczkę?
Szukam, szukam i ni cholery...
A przydałyby mi się do tych mniejszych hojek...

I jeszcze wrzucam moją liskę, bo ładnie rośnie i ją właśnie obfociłam 🙂
Mam nadzieję, że do końca sezonu wypełni środek tym jednym pędem 🙂
Zdjecie1 (43).jpg Zdjecie1 (43).jpg
Zdjecie2 (27).jpg Zdjecie2 (27).jpg
Zdjecie3 (6).jpg Zdjecie3 (6).jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 sierpnia 2022 09:01
Doczekalam się mojej firanki z pnącza. Wygląda dokładnie tak, jak sobie to zaplanowałam 😁
20220803_085919.jpg 20220803_085919.jpg
efeemeryda   no fate but what we make.
03 sierpnia 2022 09:33
zembria, cudo !

Czy u Was tez robale atakują ? Mam plagę wciorow i przedziąrów, które najpewniej wchodzą przez okno …

Mam rośliny, które stoją same kilka miesięcy i nagle bach inwazja …
zembria, super to wygląda 🙂 Ja nie mam pomysłu jak moje Epi puścić, niedługo będzie dotykać ścian po obu stronach pokoju wzdłuż dłuższej ściany, a nie mam go po czym puścić 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 sierpnia 2022 13:38
macbeth, Zawróć ją 😉
Jestem totalnym laikiem roślinowym, co mogę to zabijam moją "super opieką " ale mam jednego gagatka który zamiast zemrzec wciaz dycha 😅 czy wiecie może co to za kwiat i jaka ziemię powinnam mu zakupić bo chciałabym go przesadzić do bardziej komfortowej doniczki bo troszkę mu się urosło.
20220812_130005.jpg 20220812_130005.jpg
20220812_125954.jpg 20220812_125954.jpg
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
12 sierpnia 2022 23:40
xxagaxx, grubosza ciężko ubić, toż to sukulent! 😂
Kup mu ziemię dla kaktusów albo zrób mixa zwykłej ziemi z takim żwirkiem budowlanym (ziarenka 2-3mm?). Ma być na ubogo i nie ma trzymać zbytnio wilgoci.
Moon   #kulistyzajebisty
13 sierpnia 2022 09:22
xxagaxx, sukulenciki są wdzięczne bo nie trzeba przy nich skakać 😉 ja wszystkie moje kwiaty pakuję w uniwersalną ziemię dla roślin zielonych i już. Mam sukulenty, monstery, jukę, bluszczyki i wszystko żyje 😉
To nie grubosz tylko jakaś echeveria i to mocno wybujała z niedoboru słońca 🙂 Jeśli chcesz przesadzać to nie dawaj jej za dużej doniczki, ewentualnie minimalnie większą niż to co ma. Ziemia z dodatkiem żwiru będzie ok, byle nie piasek bo też trzyma wodę jak ziemia. Dla sukulentów podłoże ma być takie że jak podlewasz to się niemal od razu dołem wylewa. Ja mam sukulenty na tackach zbiorczo i leję im wodę do tacek, wypijają sobie ile chcą a resztę w razie potrzeby wylewam.
-Alvika-, nie wstawię zdjęć udokumemtowujacych moje osiągnięcia ale 3 kaktusów juz z nami nie ma 😑

Moon, dzięki, spróbuję w takim razie z ziemi uniwersalna. A sypiesz na dół takie kamyczki (nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie) aby umożliwić odpływ wody?
Moon   #kulistyzajebisty
13 sierpnia 2022 11:57
xxagaxx, to keramzyt, nie, nie sypię 🙈 (pójdę do roślinnego piekła) ale wszystkie żyją xD
Moon, spokojnie, dobrze się urządzimy w tym piekle 🤣
Tsja, ja rok temu pokupowałam roślinki że niby na super roślinnym targu, żeby nie marketowe, zrobiłam wszystkie cyrki z doborem doniczek, keramzytem, mieszankami ziemi, czytaniem o ich preferowanych warunkach... wszystkie trzy zgrzybiały, pochorowały się i zdechły xD Pierwszy kokos, potem dracena, potem to trzecie coś. Za to mój ikeowy storczyk w plastikowej doniczce i truskawki wrąbane w ziemię do palm i bylejakie osłonki, bo tylko to wtedy miałam, żyją, kwitną, owocują, mają się świetnie. Tak samo grudniki od babci wsadzone w cokolwiek. Weż zrozum roślinki 😂
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 sierpnia 2022 19:57
xxagaxx, już nie mam 6 kaktusów. Ja się staram jak mogę, ale moje koty żrą je żywcem, pomimo kolców, dosłownie 😭
keirashara, trochę mnie pocieszyłaś

-Alvika-, ja nie mam nawet kotów na swoje usprawiedliwienie 🤣
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
29 sierpnia 2022 08:15
Czekam na dodanie do grupy o monsterach na FB, zatem zanim to się stanie zapytam tutaj.

Jakieś dziadostwo atakuje mi kolejne monstery w domu 🙁 Mam 3 z tego gatunku i zaraza dopadła obecnie największą. Co ciekawe, to coś nie atakuje innych kwiatów, ani nawet innych monster tylko właśnie te jedne - monkey mask.

Podpowiedzcie proszę co to może być i jak z tym cholerstwem walczyć.

Chemia którą miałam w domu (szerokie spektrum działania bo i mszyce i wełnowce i ziemiórki i inne takie) nie radzi sobie z tym kompetnie, a kwiatów mi tak szkoda, że nie mogę..

Edit: Nie wiem dlaczego, ale zdjęcia pomimo tego, że na kompie są dobrze obrócone tu wrzucają się nie tak jak powinny być...
20220828_162908.jpg 20220828_162908.jpg
20220828_162917.jpg 20220828_162917.jpg
20220828_162923.jpg 20220828_162923.jpg
20220828_162936.jpg 20220828_162936.jpg
Oj tu masz chyba jakieś combo... Na drugim zdjęciu biały nalot wygląda na przędziorka, ale te czarne kropki to może wciory? Nie wiem. Ogólnie to bym wzięła roślinę do mycia, jeśli nie dasz rady pojedynczo liści to pod prysznic chociaż. Potem jak liście wyschną to oprysk co tydzień i w takim przypadku próbowałabym kilku preparatów - polysect, mospilan, sanium ortus, słyszałam jeszcze o karate zeon. Po oprysku roślina w worek na kilka godzin. I wszystko naokoło przynajmniej raz spryskaj. Uwaga - te preparaty są toksyczne, więc trzeba uważać na ludzi i zwierzęta (wietrzyć, myć ręce itd).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się