Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Moim hitem jest też sprzedawanie koni których się nie posiada, za cenę 2 razy wyższa niż u faktycznego właściciela 😉
ja pojechałam oglądać kulawą kobyłę :P I najlepsze jest to ze po fakcie dostałam opis z TUVU i było jak był że koń jest +/- na kole po miękkim i twardym w jedną stronę. No ale przecież +/- to nie że kulawy przecież XD

No i też pojechalam do Holandii oglądać kobyłę, z kompletem rtg, gdzie jak pokazałam polskim wetom to szpat taki że hoho (kon na rtg 3,5 roku), a u nich na karteczce napisane że rtg ok :P
TRATATA, - mi Cwał bez problemu szył na miarę, bez żadnych dopłat. Pozdrawiam, 34 w szerokości, 47 w długości 😉 Co prawda od lat śmigam w oficerkach, ale czapsy od nich dalej mam na wypadek oficerkowej awarii.
I sorry, do reklamy można wybrać bardziej wymiarową modelkę 🤷 Mnie gryzie w oczy taki czaps do pół łydki.
anetakajper   Dolata i spółka
30 marca 2022 10:56
Iskra de Baleron, ale w PL jak słyszą o jakiejś wadzie to koń automatycznie jest skreślany.
Dobrych pare lat temu sprzedawałam kobyłę ze sztorcem. W PL było zainteresowanie do momentu poinformowania zainteresowanego, że ma sztorca.
Niemka jechała 700km bo się nie zgodziłam na sprzedaż konia bez oglądnięcia. Jak zobaczyła tego sztorca to się śmiała. Rok póżniej wzięła siostrę kobyły (już bez oglądania). Chodziły tam S** . 3 lata póżniej znów przyjechała po siostrę 🙂 Żaden z koni nie miał RTG i nawet tego nie chciała.
anetakajper, ale to właśnie przez takie podejście polskiego rynku ludzie boją się koni z wadami zdrowotnymi. Bo jak przyjdzie sytuacja, że trzeba sprzedać to będzie problem. Inna sytuacja jest z końmi, które chodzą wysoko i mają wyniki. Ale najgorzej jest w przypadku koni rekreacyjnych (przy czym ja za rekreację uważam uj. do N/C klasy) - bo od tych koni, szczególnie dość młodych ludzie oczekują czystego TUV. Więc w PL, dopóki to się nie zmieni każdy będzie tak patrzył - nie tylko pod swoim kątem ale pod kątem ewentualnej sprzedaży - bo nigdy nie wiesz co się wydarzy i co trzeba będzie zrobić.
anetakajper, za jakiś czas się wypowiem - jak znajdę się po drugiej stronie lady 😉
Mnie się wydaje, że w Polsce boimy się kupować konie z wadami, bo będzie tak jak z autami - z jednej strony widzisz przytarty błotnik a później okazuje się z drugiej strony pół auta było rozwalone o czym już sprzedawca wspominać nie chce. Więc pewnie ludzie boją się, że jak sprzedawca konia od razu mówi co jest nie tak, to ile jeszcze jest rzeczy ekstra zatajonych.
Za granicą podejście do RTG jest luźniejsze. Ja ostatnio sprowadzalam klacz do hodowli, zdziwili się trochę że chce robić RTG.

Ale fakt, w konie które coś mają nie opłaca się w Polsce inwestować. Ja mam przepiękna 3 latke, ruchowo też bardzo dobra, ale TÜV nie przechodzi no i nigdy nie przejdzie, więc czeka ją kariera surogatki, bo nawet nie opłaca się tego zajezdzac
Wyjaśnijcie mi coś. Rozumiem, że koń do sportu to musi być bez wad, ale przecież jest olbrzymi rynek amatorski i są konie do rekreacji i do szkółek itd. Dlaczego taki koń miałby być całkowicie skreślony? Dlaczego takiego konia nie zajeżdżać, jak napisała mindgame. Przecież nie każdy musi jeździć na idealnym rumaku, tak samo jak nie każdy jeździ najnowszym mercedesem.
EMS, raczej koń amatorskii pownien być bez wad, bo najczęściej amator jeździ słabiej od zawodowca to i nie poprawi robotą słabych pleców a je pogorszy. Po za tym amator z załóżenia ma konia dla przyjemności to nie będzie pakował kupy kasy w opiekę wet dodatkową, którą powiedzmy może wyłożyć bez żalu właściciel konia chodzącego LR bo stać go by np. do swoich kilku koni zabierać na tour własnego weta.
To takie przykłady oczywiście tylko.

A w sumie zależy co rozumiesz pod pojęciem wada?
Cysta w rtg? Słabe trzeszczki? Kissing spine?
Co jest dla Ciebie wadą?
Bo to będzie dla każdego co innego, zależnie od tego jak dobrego masz weta, osteopatę oraz nie wiem czy nie na 1 miejscu : KOWALA oraz trenera.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 marca 2022 17:07
ems amatorzy zwykle bardziej wybrzydzają bo nie chcą pakować się w dodatkowe koszty. Przykładowo 12 letni wałek profesor z karierą w dwóch kadrach narodowych w GB i NL miał cały kalendarz wypchany zastrzykami wycyrklowanymi tak żeby móc jeździć zawody (bo niektóre z nich kwalifikowały się jako doping i oczywiście trzeba było odczekać). No i te zastrzyki to nie dwa złote a kilkaset funtów też. Dodaj do tego terapię, nie mówię tylko o fizjo/osteo ale też hydroterapia, laser etc. No kupa kasy.

Nie-amatorzy są dużo bardziej wyrozumiali, albo powiedzmy realistyczni... wiele koni chodzi sport z problemami i dopóki są ogarniane to koń vetting przejdzie.
EMS, nic takiego nie napisałam
<b>EMS,</b> nic takiego nie napisałam
mindgame, Przepraszam, pomyliłam się. Chodziło mi o kolejną wypowiedź - karolina_
EMS, odpowiedz jest prosta. Jak przykładowa karolina_, hoduje i chce sprzedać konia z zyskiem to musi tego konia: zajeżdzić czyli poświęcić czas na trening tak by klient mógł wsiąść bezpiecznie. Więc po co ma to robić jesli z góry wie, że wystawiając potem konia , z jakaś wadą w rtg to połowa ludzi nawet nie przyjedzie na próbę, druga połowa nie odwoła tej próby, kolejni przyjadą i będzie chceli konia kupic za dyszkę,a najlepiej to za darmo bo ma wadę itp. Po co ona ma się użerać? Odpowiedź nasuwa się sama.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
30 marca 2022 17:49
keirashara, ja rozumiem, przecież się nie czepiam Ciebie 😀 Masz rację, że powinni uważniej dobierać modeli, ale po tych reklamach często widać, że zajmują się tym ludzie co konia tylko na obrazku widzieli. Niedawno daw mag wstawił zdjęcie klaczy kościotrupa, jakiś czas temu Brego miało reklamę z modelką z giga pazurami i mnie to też gryzło w oczy. Dziwne, że przecież ktoś z branży powinien te reklamy cofać żeby kichy nie robić.
Perlica, dokładnie to - sprzedając teraz w cenie surogatki albo za 2-3 lata jako zajeżdżona wyjdę finansowo na to samo, o ile po drodze nic się jej nie przytrafi co wywoła koszty. Pewnie gdyby to był wałach a nie klacz to sama bym jeździła bez zakładania sprzedaży, ale że to klacz i ma szansę na fajny dom to wolę sprzedać ze strata.

Ja się staram ograniczać takie historie tyle ile się da, ale tu biologia postanowiła pokazać mi faka 😉. Mimo czystej radiologicznie matki (i rodzeństwa), ojca z linii które wytrzymały obciążenia sportowe (i też na tyle czystego żeby dostać licencję w DE), nie przekarmienia i ruchu od małego po zróżnicowanym podłożu.
karolina_, nie masz wpływu, tak bywa czasami 😎
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
31 marca 2022 08:48
2% obwyżki
Screenshot_2022-03-31-06-34-38-502_com.facebook.katana.jpg Screenshot_2022-03-31-06-34-38-502_com.facebook.katana.jpg
Pati2012, uwzględniając inflację i ceny benzyny, może i faktycznie obniżka? Tyle że nie uwzględnili ceny pośredniej :P
Pati2012, w sumie wszystko się zgadza. Nie jest napisane "2% zniżki", tylko "-2% zniżki". Czyli 2% podwyżki 😉 🤣

Jeszcze edit, wiedząc jak niektóre rzeczy działają, wystarczy, że ktoś gdzieś w tabelce w okienko "zniżka" wpisał właśnie z minusem i wszystko się przekalkulowało poprawnie, czyli cena poszła w górę. Nagłówek też zaciągnęło z tego, co ktoś wpisał, dlatego też jest z minusem. Ot, mały błąd ludzki, jeden znaczek za dużo 😉
Hejka. Może jestem do tyłu, ale zmieniło się coś w sposobie ubierania sztylpów/czapsów? taki z rana obrazek od hooksa zastałam na poczcie...
spooks.PNG spooks.PNG
Moon   #kulistyzajebisty
13 kwietnia 2022 07:47
saganek, po rozjaśnieniu fotki, mi się wydaje że to są ujeżdżeniowe oficerki po prostu.

edit: nawet możesz takowe kupić 😉
https://www.hookseurope.com/rider/shoes-boots-shortcaps/riding-boots/leather/riding-boots-cepano-jh-collection
aaa patrz... faktycznie, jestem do tyłu...
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-pieknego-walacha-arabski-45-letni-ujezdzony/o/435428/?locId=38524&locDist=10&sortowanie=0

w ogłoszenu są zdjęcia dwóch różnych koni, pierwszy to na pewno nie arab 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 kwietnia 2022 10:53
dziunka, sprzęt do zdjęć ubrali ten sam nawet 😂
BUCK   buttermilk buckskin
16 kwietnia 2022 11:12
dziunka frontem do klienta 😉 wybierz sobie który arabski wałach Ci bardziej pasuje i zwróć uwagę, iż ma "znakomity rodowód hodowlany" 😉
https://www.olx.pl/d/oferta/gniadosrokaty-walach-huculski-CID103-IDOOkv4.html

Mistrz drugiego planu. Przez to, że pojawia się na każdym zdjęciu zaczęłam szukać ukrytego sensu jego obecności typu trzymanie za jakąś linke nogi/ogona/wstaw dowolne. Patrząc po tym jakie pomysły mają ludzie w ogłoszeniach, nic by mnie nie zdziwiło 🙊
Screenshot_20220416-153302_OLXpl.jpg Screenshot_20220416-153302_OLXpl.jpg
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 kwietnia 2022 17:24
IskraADHD, ahahaha, wtf?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
17 kwietnia 2022 12:25
Pewnie Pan był mocno wczorajszy i nie był w stanie się ruszyć 😁
BUCK, zwłaszcza że wałach, to ważne :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się