Derki

Czy ktoś wie jak wypada Horze Turin rozmiarowo? Niestety Amigo Hero 155cm okazało się za małe na moją smoczycę o jakieś pół poślada, 160cm już nie ma na magazynie i zastanawiam się czy Turin wypada może większy, albo chociaż szerszy w klacie? Bo jak jest szerszy w klacie, to powinien pójść trochę do tyłu i powinno być ok...
Katasia, ja mam dwie derki Horze Turin, 125 i 145, obie leżą idealnie na koniach które taki rozmiar właśnie noszą, ale żaden z tych koni nie jest szeroki w klacie. Chyba nie bardzo widzę tą derkę na szerokim koniu 🤔
Hej.
Chce kupic pierwszą derke.
Koń wysoki 164. obw klatki 202
Jaki ma byc rozmiar deki?
Znalazlam takie ogloszenie. Nada się?
Screenshot_20220304-041007_OLXpl.jpg Screenshot_20220304-041007_OLXpl.jpg
Jak zmierzysz długość po grzbiecie konia to się dowiesz.
Sombre, jaka derka? Po co ta derka ma być?
Zmierz odległość od kłębu do ogona, bo to wymiary co podałaś nic nie mówią.
Acha ok. I to o taka dlugosc chodzi😅
Derka nie wiem zeby nie zmarzla.
Nie mam jeszcze zadnej. A jaka powinna byc?
Chyba ciepla do boksu jak mroz i jakas nieprzemakalna na padok😉
Sombre, jak koń nie nosi derki to generalnie żadna? Konie nieolone, niederkowane nie potrzebują derek.
Może ci się przydać polarowa, jeśli konia użytkujesz, to po jeździe łatwiej osuszyć.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 marca 2022 09:57
Sombre, oj kurczę, po twoich wpisach wnioskować można, że jesteś początkującym, niedoświadczonym właścicielem. A wtedy łatwo o zrobienie wielu błędów...
Może warto czytać artykułu i książki, pytać bardziej doświadczonych koniarzy?
Tak masz racje.😁 Do tej pory tylko jezdzilam na czyis. Potem kilka lat przerwy a teraz wracam do gry. Pytam moich koniarzy obserwuje czytam duzo. konczymy budowe stajni u nas zbieram juz co potrzebne. A forum bogate w wasze doswiadczenie🐎
Wlasnie dzis maty dojechaly do boksu🎉
Ma ktoś derkę HKM Kombi? Polecacie?
Ktoś ma derki siatkowe Termo Master lub Felix Buhler i poleca nie poleca ? 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 marca 2022 09:34
Ktoś użytkuje derki Pfiff? Jakie opinie? Chodzi mi o padokowe.
A propos Thermo Master - kupiłam używkę w idealnym stanie, 600D, 100g.
Co zauważyłam - na długość jest ok, ale bardzo wąskie w klacie/łopatkach są.
No i de facto po paru dniach została w boksie spruta - musiałam łatać, więc według mnie Felixy lepsze...
Jak myślicie - kon już delikatnie mokry a zapowiada się całonocny deszcz i wiatr. Czy można założyć derke przeciwdeszczowa 0 bez podszycia na już lekko mokrego konia, czy to jeszcze pogorszenie sytuacji? Derka niby oddychająca
Pewnie gdzieś się to przewinęło już, ale dokąd można wysłać derkę w stanie po padoczkowym do naprawy? 🤦
Moon   #kulistyzajebisty
18 kwietnia 2022 12:57
Cresta, praktyczna pralnia.
Moon, dzięki 🙂
Posiada ktoś derkę BUCAS buzz off zebra? (na zdj)
Mam jedną derkę "zebrową" z HKM ale dla mojego konia jest na styk/wąska w klacie. Czy Bucas będzie bardziej "obszerny" ? Mówię o tej z doczepianym kapturem a nie z wszytym na stałe
f05c09812890fb6373165132d6ecabdf.jpg f05c09812890fb6373165132d6ecabdf.jpg
Nie miałam żadnej "zebry", ale Bucasy standartowe, że tak to ujmę, należą raczej do derek dla koni z mniej rozbudowaną klatą. Jak masz konia o ogromnej szerokości z przodu, i ogólnie rozbudowanego i derki na długość na styk, to Bucasa większość derek na klate z przodu może być za ciasna. Jak wpiszesz w tym wątku " Bucas", to co któraś osoba pisze, że to derki raczej dla koni mniej rozbudowanych w klacie.
BlueHorse,
Dzięki!

Nie orientujesz się może które derki "standardowo" są większe w klacie? To bym zobaczyła, czy mają "zebrowe" odpowiedniki😁

Widziałam właśnie kilka opinii o bucasie tutaj, nie wiem czemu myślałam, że może ta "zebrowa" derka (tudzież inne na muchy) wypada inaczej niż ich standard 🤷
Plamkakochanie, - szersze będą Horseware, niektóre Horze, Decathlon, Schockemohle (choć tu na 99% nie ma zeberek), Waldhausen. Z tych firm mam/zapinam na śląską kluskę 😉 Co prawda nie zeberkę, ale może akurat.
Czy ktoś posiada?

https://sklep.bergo.pl/york-derka-siatkowa-zebra-z-kapturem

Bo cena kusząca, ale nie wiem czy zaraz nie będzie porwana 😀
anetakajper   Dolata i spółka
21 kwietnia 2022 12:23
anetakajper, to cena jeszcze bardziej kusząca, a ktoś coś powie o jakości? Nie ugotuje mi konia albo nie powyciera masakrycznie ?
Użytkuję na drugiego zwierza PE i jest nawet sppoko, wiadomo że koń się poci trochę, ale jednak jest spokój od robali.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 kwietnia 2022 09:42
Jako, że mój emeryt zamieszkał sobie w chatce na padoku i cieszy się żywotem 24/7 na zewnątrz, to musze pomyśleć o derce siatkowej. Co polecacie trwałego, a nie za miliony monet, w czym będzie mógł stać w wolnowybiegówce?
Jak wam się sprawdzają derki siatkowe z tych tańszych? York? Start? Qhp?
Nique, jak ma być na padok, a koń chodzi w stadzie to strata pieniędzy
Spoko, już zdążyłam zamówić Premier Equine.

Niestety w tym roku koń już musi mieć, choćbym codziennie miała kupować nową 😉 Pakowanie go w derkę to nie moje widzimisie tylko konieczność. W okolicy jest koszmarna ilość owadów, a koń alergik.
Jaka najlepsza derkę siatkowa mieliście w rękach? Muszę staruszkowi kupić coś ekstra, leciutkie, żeby mi go nie ugotowało, a dało mu w spokoju posiedzieć na padoku, koniecznie z kapturem
Mo B., - Horseware Rambo, ta odbijająca UV.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się