Jakie pasze dajecie swoim koniom?

BUCK, proszę
IMG_20220406_130048.jpg IMG_20220406_130048.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
06 kwietnia 2022 14:40
dzikadermi 🌹 a tam dalej o tłuszczach 😀
BUCK,
IMG_20220406_151044.jpg IMG_20220406_151044.jpg
dzikadermi, BUCK dzięki dziewczyny 🌷 konina dostaje wysłodki, a makuch mam w formie peletu więc po prostu będą moczyły się razem 🙂

dzikadermi co to za książka, wydaje się fajna i chętnie sobie taką kupię
koza1, żywienie koni meyer
Czy można dodać olej do przygotowanych pudełek z musli i innymi suplementami na 2 tygodnie do przodu? Koń jedzie na wakacje i będzie pod opieką innej osoby, więc muszę przygotować mu gotowego pudełka z żarciem. Normalnie do musli dolewam trochę oleju, który fajnie wiąże sypkie suplementy z musli tak że to się nie kurzy i koń zjada wszytko. Tylko czy olej nie zepsuje się i reszty jedzenia jak będzie tak czekać np tydzień przed podaniem? Niestety nie ma możliwości żeby dokładać pracy tej osobie, więc odpada dolewanie oleju codziennie do paszy.
mindgame, zepsuje się i zjełczeje, bo jest już ciepło
mindgame ja bym się bała, że się zepsuje, a jak Cię nie będzie to nawet nie będziesz wiedziała o tym i nieszczęście gotowe. Dałabym max 2-3 dni wprzód ten olej, nie ryzykowałabym dłużej.
mindgame, - widziałam patent z poszykowanymi małymi buteleczkami w pojemnikach. W sensie, wlewasz olej do takiej buteleczki 100ml jak do samolotu i potem ktoś, kto zadaje paszę polewa z niej przed podaniem. Trochę tych buteleczek trzeba by było kupić, ale może to jest jakieś wyjście?
Taniej od buteleczek wyjdzie... pojemnik na mocz z apteki. Jest jałowy, szczelny i kosztuje kilka groszy.
potwierdzam co pisze _Gaga,. Tak wrzody leczyłam z tymi pojemnikami 😀 Na allegro można dostać większe, też za grosze, jak potrzeba. Ja robię tak z suplami. Mieszam je wzystkie i jak mnie nie ma, to prosze znajomych żeby dosypali zawartość.
Dzięki za podpowiedzi! Chyba jednak odpuszczę sobie ten olej na te 2 tygodnie. zamiast oleju, zwilżenie musli samą wodą żeby tylko się te sypkie suple przykleiły będzie ok?
mindgame, - jak najbardziej, ja tak robię 😉
dzikadermi dziekuje 🌷
Mam pytanie dotyczące gotowych sianokiszonek dla koni. Z czego wynika różnica w zawartości włókna surowego w podlinkowanych produktach ? Dotyczy to tej niewielkiej różnicy w suchej masie czy czegoś innego ?
https://sklep.hippovet.pl/produkty/sianokiszonka-my-land-uniwersalna-dla-wszystkich-typow-koni/

https://sklep.rssciolki.pl/produkt/sianokiszonka-jopack/
ajstaf, włókno jest dużo szerszym pojęciem, niż włókno surowe, zapewne stąd różnice w zawartości.
lillid, nawet nie zwróciłam na to uwagi, ale ma to sens. Co prawda tutaj jest już włókno surowe, ale tutaj chyba jest ogólnie coś nie tak, bo chyba niemożliwe żeby było 60.5 % tłuszczu surowego.
https://sklep.obiegly.pl/pl/p/Siano-kiszonka-o-wysokiej-zawartosci-blonnika-22-kg/6156?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=1361575656&gclid=EAIaIQobChMI19z10L2Y9wIVTNOyCh1UzAA7EAQYAyABEgKowfD_BwE
Dostałam od hippolyta rozpiskę diety dla chudego konika polskiego i zaproponowali mi musli z ziarnami w składzie, ale boję się o ochwat i go jeszcze nie kupiłam, nie wiem czy ufać dietetykowi. Zalecił 1 kg na dzień tego musli i nie wiem czy kupić i dawać czy nie, bo nie chcę mieć ochwatu, a sporo się o nim słyszy. Aktualnie koń je wysłodki niemelasowane 150g suchych zalanych i otręby ryżowe 300g na dzień. Może polecicie coś bezpiecznego do podtuczenia konika polskiego, a może zaufać dietetykowi i nic po tym nie będzie? To musli to build up z hippolyta. Koń ma siana full pod nosem.
Moon   #kulistyzajebisty
19 kwietnia 2022 08:08
doloruu, podstawowe pytanie: czy koń pracuje jakkolwiek?
Zdecydowanie za mało danych tutaj nam podałaś.
No i dietetyk zapewne podał rozpiskę przy karmieniu pełnoporcjowym.
Moon, lekko pracuje krótkie spacery po lesie 3 razy w tygodniu, łażenie po górkach i wzniesieniach
BUCK   buttermilk buckskin
19 kwietnia 2022 08:36
doloruu ze względu na prewencję przeciw-ochwatową, to ziarno bez żadnych obaw zastępuje się tłuszczem 🙂 ale oczywiście trzeba pamiętać, że tłuszcz to czysta energia, chodzi mi o "głowę" 😉
doloruu, wysłodki, makuch lniany i lucerna. Robi robotę. Ja tak podtuczyła w moment kuca po ochwacie, bez ryzyka wystąpienia kolejnego epizodu ochwatowego.
Jakie otręby ryżowe są godne polecenia i nie zabijają cenowo? Szukam godnego następcy tych z Unipaszu.
Nie wiem jak porównanie cenowe, ale ja daję te i bardzo sobie chwalę:

https://www.forhorses.pl/otreby-ryzowe-z-mieta-ricemint-15kg-nuba-equi-p-1331.html


doloruu ja dłuuugo byłam na Hippo ale koń słabo przyswajał. Mam mieszane uczucia co do nich, patrząc jeszcze na cenę...
Przez jakiś czas dawałam Nubę, a teraz przerzuciłam się na Spillersa. Moja kobyłka pracuje 2-3 razy w tygodniu pod siodłem + lonże, ma 18 lat i bardzo ładnie nabrała na tym: https://www.forhorses.pl/pasza-musli-dla-koni-starszych-senior-conditioning-mix-20kg-spillers-p-169.html - mają też wersję w formie granulatu i znajomej koń ponad 20-letni świetnie się podtuczył 🙂 ALE nie sprawdzałam pod kątem ochwatu.
Kupiłam moim dziewczynom (klacz i źrebię 4mce).
10kg mielonego siemienia lnianego. Czytalam ze trzeba je podgotowac i takiego gluta dodac do paszy treściwej. Ile tego dać jako suplement żeby było rozsądnie? Tak szklanke przy niedzieli starczy? Podajecie swoim koniom siemie lniane? A może znacie fajny przepis na ciasteczka przekąski z otrębami? 😋😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 kwietnia 2022 08:15
Sombre, nic ci nie da dawanie raz w tygodniu, najlepiej co drugi dzień
Hej,
Potrzebuję wsparcia, bo trochę się pogubiłam.
Mam w swoich rękach czterolatka, który dopiero zaczął pracę pod siodłem. Chciałabym aby trochę przybrał na masie, bo jest w typie szczupaków. Młody sierść ma super, kopyta są ok, przyznam że nie robiłam badań. Ma 175cm, a obecnie je:
siano: ok 9-10kg
śniadanie: 1,2kg owies
obiad: 1kg brandon xs, 0,3kg sieczki dengie oil
kolacja: 1,2 owies, 0,3 kg sieczki dengie oil, 80ml olej lniany

Myślałam aby zmienić brandona na mebio build upa i zwiększyć to do 2kg (podzielić na posiłki) lub zamienić brandona na saracena show improver. Co o tym myślicie?
Czy może jest jakieś inne sensowne rozwiązanie, które nie doprowadzi mnie do bankructwa i konieczności mieszania xxx pasz?

Z góry bardzo dziękuję!
Mało objętościowej paszy jak na takiego konia
_Karolina_, siano, więcej siana. Moje to jedzą taka ilość razy dwa.
A zmiana na mebio może pomóc, brandon xs nie ma tuczyć.
Wszystkie chude konie przybrały na masie w maju-czerwcu, gdy poszły na trawe.
Takie mielśmy chudzielce, że kobiety, na imprezach konnych, awantury nam robiły. Puściliśmy konie na trawę, na 24/7, i wszystkie przybrały. Nawet za bardzo, ale szkoda nam kasy na kagańce.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się