ciąża, wyźrebienie, źrebak

anetakajper znalazłam na allegro, kantar źrebięcy QHP w 4 rozmiarach, 1 falabella, 2 shetty 3 pony 4 full 🙂
Screenshot_20220422-082930_Allegro.jpg Screenshot_20220422-082930_Allegro.jpg
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2022 09:05
milenka_falbana, dzięki. Czyli falabella trzeba wziąć ?
anetakajper, nie, nie, to jest rozmiarówka DLA ŹREBAKÓW!
Od źrebaka falabella 01 po źrebaka full/normalnego 04 😉
ja wzięłam nr 03 pony i nic nie dynda, można ładnie dopasować 👍 04 okazal się za duży i musi poczekać...
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2022 09:44
milenka_falbana, aaa ok. Dzięki
Zostawiacie źrebaki w kantarach cały czas? Czy na noc ściągacie?
Ziuum ja tylko zakładam dla przyzwyczajenia że coś jest na pysku i do nauki 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2022 10:49
Ja zakładam jak coś robię w stajni i ściągam jak kończę.
Słuchajcie czy na ostatnie dwa miesiące ciąży mogę zmienić witaminy? Źrebna dostaje od zawsze Hoveler reformin plus i pytanie czy na dwa miesiące przed terminem wyźrebienia mogę zamienić na te w płynie Chevinal?
Myślę, że jeśli spokojnie zmniejszysz dawkę holvera i przejdziesz na te w płynie to nic nie zaszkodzi.
A u nas dziś. Tak. 🙂 339 dzień.
Screenshot_20220422-125734.png Screenshot_20220422-125734.png
Post został usunięty przez autora
mój mały szogun dzisiaj skończyła miesiąc, niestety z ładnych zdjeć nici - no bo przecież jak jest człowiek w polu widzenia to trzeba do niego, bo będzie mizianko. nie dało sie wytłumaczyć ze ma zostać w jako takiej odległości i jeszcze najlepiej bokiem 🙂



nokia6002, biała kropelka ? To trzymam już kciuki i mam nadzieję ,że następne zdjęcie będzie już małego pająka😉
Część Wam, potrzebuje porady.. moja klacz była kryta w lutym ostatni skok 22.02 po miesiącu było USG i p.dr stwierdziła że ciąży brak. Niestety od tego czasu klacz nie pokazuje rui, w związku z tym że mam również druga klacz a i tak chodzę z drugą do ogiera to średnio 2-3razy w tygodniu również ta pierwsza jest zabierana i sprawdzana(oczywiście nie dopuszcza ogiera do siebie). W ostatnich 7 dniach zaczęła posikiwać jak tylko wchodzę rano do stajni co według mnie oznaczałoby ruję. Niestety pomimo tego nie dopuszcza ogiera do siebie. Serio już zdurniałam. Dzwoniłam do dr i stwierdziła że po miesiącu marne szanse by ciąża się ukryła więc twierdzi że wina małej ilości światła,mamy czekać na dłuższy dzień. Tylko moje klacze chodzą na zewnątrz ok 12h dziennie. Czy ktoś mial podobną sytuację? Jakieś sugestie?
Beatti, nie można jej zwyczajnie zrobić usg?
Iskra de Baleron, wiesz co nie wiem czy jest sens. W końcu ciąża wykluczona, bardziej zastanawiam się nad problemami pod kontem hormonalnym. Niestety koło mnie sami geniusze weterynarii. Może ktoś z was miał podobną sytuację i podpowie jakie ewentualnie badania zasugerować lekarzowi.
Nie napisałam w sumie ważnej rzeczy, gdy była pani wet. Klacz miała w ciągu 5dni mieć owulację, oczywiście ogiera wtedy nie dopuściła, a na chama puszczać nie chcę
Hej, mam straszny problem. Kobyła oźrebiła mi się dzisiaj nad ranem ale nie daje źrebakowi dojść do cyca. Zdoiliśmy ją trochę ale przy każdej próbie jest kopanie. Co w takiej sytuacji?
dudka, pęta i po kilku razach na chama powinna dopuścić żrebaka
Kori Dokładnie jak napisała blucha, dudka pęta i nie ma co się pieścić. Kilka razy zdoji na siłę, klacz puści mleko i powinno być ok. Zdarza się...
Beatti ja bym robiła usg. Z moich 3 klaczy 2 absolutnie nie pokazują ruji i jedyna szansa złapania owulacji to usg. Przy czym jedna z tych bezobjawowych okazała się niezaźrebialna i po pobraniu wycinka macicy wyszła jej dobitna endometrioza - warto sprawdzić czy nie macie jakiegoś stanu zapalnego np.
olq, dziękuję
No dobra nie przedłużam. Dziś o 3.15 przyszła na świat Extaza JK od Ekierka po Al Bor po Hetor pkz/typ Sztum.
Poród błyskawiczny, ale łożysko nie odeszło po 3 godzinach, podałam oxytocynę, klacz leżała przez godzinę by urodzić łożysko, wg mnie to długo.
Ogólnie już jest ok mama i malutka mają się dobrze, jeśli coś będzie się działo wet będzie w stanie jutro przyjechać... Całe szczęście. 🙂 Liczyłam na karuska, a tu zaskoczenie.
Matka kara, ojciec gniady!
Od matki strony dwa pokolenia kasztanów, więc już wiem skąd kasztanka. 😉
Screenshot_20220423-142106.png Screenshot_20220423-142106.png

Ja sobie nadal czekam. Wymię dzisiejsze
nokia6002, Gratulacje
20220423_121908.jpg 20220423_121908.jpg
20220423_121900.jpg 20220423_121900.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
23 kwietnia 2022 15:04
nokia6002 brzydaaaaal 🍀
nokia6002, wiedziałam że następne zdjęcie będzie już malucha 😁 gratulacje,niech się zdrowo chowa brzydal 😍
nokia6002, Gratulacje! Piękna kluska 😍 tfu tfu 🍀

Moje dziady wyszły na trawę. Rok temu była do pół łydki a w tym przez te zimne noce i suszę jest ledwie trochę za kostkę 😕
Mały Paździoch (14 dni) pakuje wszystko do paszczy: siano, słomę, granulat, trawę oraz ogon matki 😅

A2163A04-CDAA-4AAA-95C8-BF07E9356E1A.jpeg A2163A04-CDAA-4AAA-95C8-BF07E9356E1A.jpeg
FE6877AA-602F-4A40-8BA1-481DAF40E7DC.jpeg FE6877AA-602F-4A40-8BA1-481DAF40E7DC.jpeg
anetakajper   Dolata i spółka
23 kwietnia 2022 19:01
nokia6002, gratulacje. niech się zdrowo chowa.
Dziękuję wam bardzo! Malutka ma się świetnie. Dziś u nas wieje okropnie liczę jutro na chwilę ze słońcem, że je wypuszczę chociaż na trochę.

I muszę powiedzieć, że paski do pH wcale się nie sprawdziły.
Przez dwa dni były takie jasnozielone ale nie żółte. Wczoraj na wieczór jak mierzyłam to tak jakby się cofnęło i było bardzo ciemna zieleń. Więc u tej klaczy kompletnie się to nie sprawdziło. Kolejna termin na piątek, póki co nic się nie zapowiada.
nokia6002, jasnozielone to obstawiam pH 6,2 czyli zwykle do 3 dni wyzrebienie. Wiec w sumie można powiedzieć że trafione 😉
W tym roku wgle cyrki z wyźrebieniami.
nokia
Mnie sie te paski zawsze spawdzaja. Ale jak mi juz wychodzą zielone to jestem w pełnej gotowości.
nokia6002, dlatego ja zawsze patrze na kolor mleka ,bo to u każdej i zawsze mi się sprawdzało i jak widziałam że wstawiałaś białe krople na strzykach to wiedzialam ,że następne zdjęcie bedzie źrebaka.
Iskra de Baleron Paździoch ? Dobra ksywa 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się