Stajnie na Śląsku

Czy ktoś wie czy stajnia na Mąkołowcu się otwarła?
Rozważam powrót na śląsk- czy możecie mi polecić pensjonat w Tychach lub okolicach? Zależy mi na jak najdłuższym pobycie koni na pastwisku/padoku i sianie do woli. Niestety cena też gra rolę, bo w tym momencie mam 3 konie.
Jak znajdziesz, to daj znać ^^
Nie wiem czy w okolicach Tychów jest cokolwiek z wolnymi 3 boksami. Leo raczej nie ma wolnych boksów.... Pro Horses też nie. Musiałabyś w stronę Mikołowa albo Gostyni szukać. Brawura w Ornotowicach chyba ma wolne boksy, ale nie mam pojęcia jak tam jest.
Może Derby...? Konie faktycznie są bardzo długo na padokach. Tylko to też już Suszec...
Znalazłam. Stajnia Broszka na Żwakowie w Tychach. Cztery miejsca wolne. Tylko tam chów wolnowybiegowy, ale mi to nie przeszkadza, bo moje konie teraz właśnie tak żyją.
ekuss   Töltem przez życie
24 stycznia 2022 13:06
Jest tu ktoś kto ma konia w pensjonacie (lub jeździ) w Amigo w Będzinie, Tabunie w Sławkowie, albo Dakarze w Sarnowie? Ewetualnie stajnia Leśna w Sosnowcu.
Pomału się orientuję, gdzie po powrocie do Polski ulokować konia, a w Polsce od 2007 nie jeżdżę
Ja stoję w Dakarze i póki co jestem zadowolona (przeprowadziliśmy sie w maju 2021).
Jak masz pytania to pisz.
ekuss   Töltem przez życie
25 stycznia 2022 13:39
Remson, super 😀 powiesz mi czy tam jest hala? Dostałam maila z info o padokach, cenie itp, więc tyle to wiem 🙂
Jest hala, murowana, z kwarcem, jakies 20x50m, wchodzi sie na nią prosto ze stajni co jest super zwlaszcza w zimę.
Plac jest absolutnie przogromny co zreszta widać na zdjęciach na fejsie, a ja jestem wielkim fanem tego podłoża
desire, Stajnia Brawura, kawałek dalej bo w Ornontowicach
Witam wszystkich forumowiczów! 🙂

Szukam stajni w całym woj. Śląskim (lub Opolskim lub Małopolskim, ale to inne wątki), w których możliwe jest padokowanie konia (indywidualnie lub w parach, od rana do wieczora (lub późnego popołudnia - generalnie przez dzień, nie tylko do samego obiadu), przy jednoczesnym dostępie do infrastruktury pozwalającej na treningi skokowe (hala min. 20x40, większy plac zewnętrzny, z bezpiecznym i zadbanym podłożem).

Czy jest ktoś w stanie na dzień dzisiejszy polecić coś co spełniałoby te założenia? 🙄
Jeśli chodzi o dokładną lokalizację czy cenę, to nie mają aż tak kluczowego znaczenia.
Post został usunięty przez autora
Poszukuje stajni na rok odpoczynku do konia, tj. Bez infrastruktury jeździeckiej ale z łąkami. Może być wolnowybiegowa ale z wiatą, a może być z nocowaniem w stajni. Muszą być solidne ogrodzenia, dostęp do siana jak zaczyna się jesienna plucha i najważniejsze: opieka. Tj. Zmiany Derek, czasem ktoś tego konia dotknie szczotką. Jestem z Katowic więc im bliżej, tym przyjemniej.
kasztankaija   Love you more and more and more.
08 marca 2022 12:45
Z góry przepraszam za mały OT, ale od jakiegoś czasu poszukuję domu, do remontu z kawałkiem pola/łąki 🙂 Czy ktoś z Was wie coś o takiej nieruchomości? Może znacie kogoś kto chce sprzedać? Czasem jacyś starsi ludzie nie mają możliwości ogłoszenia się w internecie. Generalnie szukam w okolicach Pyskowic i dalej, ale rozważam już cały Śląsk 🍀
kamilianek,

Stajnia Leo w Tychach, jest wszystko to, o czym piszesz. Super infrastruktura (hala, maneż z kwarcem, karuzela, lonżownik, myjki, czysto, bezpośrednie wyjście do lasu i duże pastwiska letnie) oraz baaardzo dobra opieka. Konie są na padokach do kolacji, z tym, że przez ok. 3 najgorsze miesiące w roku kiedy jest szybko ciemno, są do obiadu, przez resztę roku od rana do wieczora. Teraz (w marcu) znowu zostają do kolacji 🙂
masło, a są tam kiedykolwiek wolne miejsca? 😅 Trochę powątpiewam, że takie się pojawiają 🙂
Post został usunięty przez autora
Podbijam. Ktoś się zajmuje tym plikiem na 1 stronie wątku? Odnośnie śląskich stajni. Miałabym parę updatów
Czy zna ktoś aktualną cenę pensjonatu w lando?
1800
Moi Drodzy, szukam pensjonatu dla konia w okolicach Sosnowca, Dąbrowy, Będzina, Pyrzowic.

Wymagania:
-duże, czyste boksy
-konie codziennie na pastwiskach od rana do wieczora (miejsca gdzie konie wychodzą tylko od śniadania do obiadu mnie nie interesują)
- w okresie bez trawy siano na pastwiskach
- maneż i hala z dobrym podłożem


Przeszukałam już kilka stajni, ale żadne nie spełniały wszystkich trzech warunków, może znacie jakies „mniej popularne” pensjonaty które te warunki spełniają?😀
Szukam stajni prowadzacej rekreacje, naukę w stylu western w okolicach Bielsko-Białej, kojarzy ktoś?
czy ktoś kto stał/stoi w stajni Leo w Tychach mógłby podzielić się ze mną swoją opinią? Może być na priv 🙂
kasztankaija   Love you more and more and more.
14 lipca 2022 10:08
Goneflying, nie stałam, ale znajoma tam stoi już długo 🙂 raczej wszystko na plus, dlatego mam wrażenie, że nigdy nie ma wolnych miejsc 🙂
witam 🙂
w pierwszym tygodniu sierpnia będę na wakacjachchciałabym umówić się gdzieś na indywidualną jazdę ( nie lonża, jeźdzę samodzielnie), jakie miejsce polecacie ? W grę wchodzi promień ok 100 km od Cieszyna 🙂
pozdrawiam 🙂
Cześć, szukam aktualnych opinii o pensjonacie Zielona Dolina w Przezchlebiu i o SK Folwark Chudow. Jeśli ktoś aktualnie trzyma tam konia to chetnie dowiem się jakie są warunki i czy faktycznie takie jak obiecują właściciele 😉
Dzień Dobry. Poszukuję stajni dla trzech koni w okolicy Zawiercia, dopuszczalna odległość od miasta to 20 max 25 km. Zależy mi na całodziennym padokowanii, stałym dostępie do siana i wody oraz podawania moim koniom przywiezionej przeze mnie paszy i suplementów. Warunki do pracy są mniej istotne. Nie mamy dużych wymagań. Do 900 zł od konia. Chętnie stajnia przydomowa.
Drugie pytanie. Czy ktoś z Was stoi w Stajni w Porębie obok Zawiercia albo w Alicante w Łazach, jakie macie opinie o tych stajniach??
Zobacz w Ryczówku "Stajnia u Zbyszka" mają stronę na fb.
hej, czy wie ktoś ile jest za pensjonat w stajni LEO? byłabym wdzięczna za odpowiedź.
Athen, może rancho Salamandra w Brennej? Osobiście jeszcze nie byłam, więc jak ktoś tam trafi to proszę o opinię
Hej 🙂
Szukam możliwości rozwoju w kierunku ujeżdżenia (ewentualnie wszechstronnym) na poziomie wyższym niż rekreacyjny w okolicy gliwic, ewentualnie w stronę bytomia. Chciałabym aby na pierwszym miejscu stawiano dobro konia, pracę nad ciałem jeźdźca, a nie załatwiano braki w wyszkoleniu patentami :P
Wiem o Arabce, jednak mam tam trochę daleko 🙄
Jak na ten moment raczej nie jestem zainteresowana dzierżawą, ale treningi na prywatnym koniu jak najbardziej.
Czy ktoś coś kojarzy sensownego w tym rejonie? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się