Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

konikmorski, nie znam stajni pensjonatowej, w której są same wałachy... za to w wielu oddziela się konie wg płci. I Twój koń nie był późno kastrowany... przecież on jest młody - ile ma , 4 lata? Im dłużej zwlekasz z zajazdką, tym będzie trudniej i trenerowi i koniowi, ale to Twoja decyzja...
Jeśli te plotki dotyczą stajni Pani Ani D. to stała w Rożnowie Nowogardzkim... To dalej od Szczecina, niż Glinna, Smogolice, Żarowo, Komarowo - nie będzie łatwo, ale pensjonatów zawsze za mało...
Jako, że ostatnio mnie naszło na wspominki, ktokolwiek coś wie? - była kiedyś mała stajnia w Kołowie, prowadził ją leśniczy. Na google maps spinka "Leśnictwo Kołowo. Nadleśnictwo Gryfino" (53°19'19.2"N 14°42'21.0"E). Coś tam jeszcze działa w temacie końskim?
Niestety koni już tam nie ma, rozmawiałam z leśniczym co kiedyś konno lasy patrolowali w Gryfinie i obecnie nie planują też mieć koni.
konikmorski, dziękuję za informację 🌷 Szkoda bo miejsce bardzo urokliwe i zaciszne, a i mam ogrom dobrych wspomnień stamtąd.
Przepraszam za post pod postem ale trochę z innej beczki - wybiera się ktoś (nawet jako widz) w sobotę na Osów na zawody? Chętnie się przywitam czy poznam 😁
Ja się wybieram jako SG 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 kwietnia 2022 16:49
Ja się wybieram z aparatem, ale nie wiem o której dotrę, bo o 9 mam firmowke na głębokim 😜
_Gaga, Facella, o, to będę na Was polować! 😁 Ja blondynka, długie kłaki, blada twarz, 160 cm wzrostu - normalnie jak ogłoszenie matrymonialne 😅
xymena ty jesteś nie do pomylenia 😉
Jaka u was sytuacja jeśli chodzi o ceny pensjonatów? Duże podwyżki póki co?
9% w stajni, w której stoję
30% w stajni w której stałam wcześniej
A jak u Ciebie?
No mój jest w dzierżawie pod Nowogardem, ale glinna plus 25% już a kolejne 20% od września....
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 czerwca 2022 09:24
Nie orientuje się zupełnie więc pozwolę się zapytac 🙂
Weterynarz, który dojedzie do zrobienia tuv w okolice Darłowa ? No i w miarę sprawnie najlepiej kiedy bym akurat tam była w okolicach. Wiem trochę cud ale może jest ktoś w okolicy ?
Najbliżej to chyba Groblewicz albo Chodorowski.
Marek Groblewicz
Adam Chodorowski
Ale nikt nie przyjedzie na "bądź Pan za 10 minut"...
Jestem z Darłowa. Weci dojeżdżają, wystarczy się wcześniej umówić.
Jeszcze jest Dr Anna Roman, Lech Januszewski
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 czerwca 2022 10:24
Bardziej chodzi mi coś w stylu jestem w ten i w ten dzień.
Mam daleko i zależy mi na tym by oglądnąć konia i mieć wstępnie umówionego weta
Zazwyczaj każdy dojeżdża, lecz zdarzają się sytuacje losowe i nie dojadą. Zadzwoń zapytaj czy mają wolne terminy
Jak wyglądają obecnie warunki w Trzeszczynie? I może ktoś wie jaka cena pensjonatu?
Rozglądam sie za stajnią w okolicach Szczecina z dużą łąką i ujeżdżalnią. Lonżownik i hala na plus ale bez też się obejdzie. Może być stajnia kameralna z fajnymi terenami aby był spokój i nie za miliony. Może ktoś polecić? Czytałam wcześniejsze posty tutaj ale są z dość dawna
Molly, wszystkie stajnie w okolicach Szczecina mają łąkę i ujeżdźalnię... może sprecyzuj wymagania?
Duży wybieg z możliwością zostawienia konia 24h na łące ale żeby był boks nie sama wolnowybiegowa. Dobry plac do jazdy. Lonżownik i hala byłyby atutem. Dużych wymagań nie mam aby był spokój i fajne tereny do jazdy. Im bliżej Szczecina tym lepiej. Z tego co szukałam to dużo stajni już nie ma hotelu
Molly, nie kojarzę aby ktoś likwidował hotel. W wielu miejscach nie ma jednak wolnych boksów i chyba wszędzie są kolejki. Warunki o jakich piszesz spełnia chyba tylko Wierzchosław. Ewentualnie Wełtyń - mieli ostatnio jeden wolny boks.
Niestety infrastruktura jeździecka, łąka i opcja 24 h na zewnątrz nie idą u nas w parze...
Ja stoję w Smogolicach. Super infrastruktura, opieka na prawdę mega dobra, za to konie pojedynczo lub po dwa na padokach. Łąki dwie wykorzystywane randomowo przez pojedyncze , max dwa konie. Opcja 24 h plus boks jest w Trzeszczynie i tam chyba najtaniej, ale brak opieki i sprząranie raz w tygodniu a i tak nie ma miejsc...
Generalnie nie jest u nas łatwo w ogóle o miejsce w pensjonacie dla koni przy standardowych wymaganiach (czysto, opieka, wypuszczanie), a przy Twoich (24 h + boks) będzie jeszcze trudniej coś znaleźć...
_Gaga, dzięki za odpowiedź. A możesz podać spis pensonatów co na noc w boksach a w dzień na padok? Widzę po porzednich wpisach niezle sie orientujesz w temacie i jestes na bieżąco. Bardzo bym byla wdzieczna
Wszystkich pewnie nie znam... ale spróbuję od północy Szczecina
Brzózki, Police (za szkołą Damian), Niekłończyca (chyba), Trzeszczyn (stary Dygant), dalej 2x Tanowo i Bartoszewo bez pensjonatowe stajnie, Pilchowo (stajnia Tomka), Leśno Górne, Płochocin, Przęsocin, Warnik, Stajnia pod Puszczą, Idalis w Płoni, Glinna, Chlebowo, Wielgowo, Smogolice, Komarowo, Żarowo, Modrzewie, Wełtyń, Kościuszki, Wierzchosław, Kamionka... tyle na szybko ze stajni które kojarzę...
Z tym, że większość pełna koni...
Fantazja, Ułani, Koscino, Bedargowo, Bobolin, Pucice 🙂
W Chlebowie powstaje druga stajnia, nie długo będę znać jakieś szczegóły. My się teraz za Goleniów przenosimy z Warkiem, ale dojazd jest super. W sensie że można jechać PKP i od stacji mamy 5 minut drogi do stajni spacerem. Mają w tym Białuniu wszystko po za halą.
faith, Będargowo i Bobolin nie mają pensjonatu (pasowałoby mi, bo mieszkam obok).

konikmorski, kolejna przeprowadzka? Szkoda, że znów piszesz o potencjalnie nowej stajni bez konkretów 🙁
Dziękuję wszystkim za odpowiedź 🙂
Nawiązałam kontakt z niektórymi stajniami i one nie prowadzą hotelu: Police- Damian, stajnia Pilchowo, stajnia Bartoszewo, stajnia galoper Tanowo i koński gaj Tanowo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się