Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

iwona wtedy nic. To, że rezygnujesz z lotu to Twoja sprawa i z jakiej racji linia lotnicza ma na tym tracić? To tak nie działa. Daj sobie spokój, bo nic nie wywalczysz.
iwona, ale tam jest zakaz wstępu w te rejony ogłoszony przez państwo? Jeśli nie to jest to twoja decyzja i nie wiem czemu przewoźnik miałby tracić
iwona bez sensu w ogóle próbować walczyć, lotu przecież nie odwołali. Ja miałam lot odwołany z powodu strajku i też nie dostałam zwrotu, bo według linii to nie jest sytuacja szczególna. 🙄
flygirl, no co Ty, nic Ci się nie należy za to?
Sprawa jest w sądzie, ja się zgłosiłam z tym do AirHelp. Niestety nie wiem, na czym teraz stoimy, ostatniego maila dostałam 24 czerwca. Według prawa należy mi się 250 euro odszkodowania, ale linia twierdzi, że nie mieli na to wpływu, więc nic nie zapłacą. W ogóle to jest śmieszne, bo w tamtym okresie niemal wszystkie loty SASu były odwołane, był totalny chaos na lotniskach, a oni umywają ręce. 🙄
flygirl to zależy co to za strajk był. Jeżeli pracowników linii to ich wina, ale jeżeli na przykład służb kontroli ruchu lotniczego to już nie.
Pracowników ich linii. 😉
Ja mam bilety na Teneryfę na początek maja i już się boję.

Wiem, że jest możliwość zmiany terminu lotu, oczywiście odpłatnie. Myślicie, że przełożenie wyjazdu na jesień coś pomoże?
Do mnie w marcu z Teneryfy przyjeżdża dwóch studentów hiszpańskich na 3-miesięczne praktyki...
Bischa   TAFC Polska :)
29 lutego 2020 05:37
Czy mamy kogoś, kto często lata z/na lotnisko we Frankfurcie nad Menem? I w miare zna to lotnisko? Mam pare pytan.
Jesli chodzi o corone a kwestie lotnicze - ja mam bilety do Seulu 😂 za jakies 5 tygodni. Pozostaje mi czekac, co na to KLM 👀
Bischa   TAFC Polska :)
29 lutego 2020 17:48
Ja to w ogóle mam przekichane w kwestiach lotniczych 🤣 Pracuje na lotnisku Chopina, w restauracji 😵
Bisha Ja znam i ja latam. Moze nie jakos super extra czesto i regularnie, ale to nasze najblizsze lotnisko, z ktorego latamy wszedzie, gdzie trzeba 🙂
Bischa, w której? Tak często latam, może wpadnę. 🙂
Czy w Ryanair często zdarzają się zmiany godzin wylotu?
Kupiłam bilety w październiku na loty w czerwcu - jeden wylot o 16:15, drugi 14:20...kilka dni temu zalogowałam się na swoje konto, sprawdzam rezerwacje, a tam szok - godziny wylotów zmienione, pierwszy na 8:20, drugi na 9:10  🤔wirek:
DeJotka, zmiana zwykle w lato i na jesień/zimę. Podobnie jest z dniami, inne w lato i inne w zimie 
Bischa   TAFC Polska :)
14 marca 2020 18:29
Pomooooocy jak zmienić datę lotu? Wiem że jest taka możliwość. Ryanair.
Bischa, nie wiem czy już znalazłaś, ale wchodzisz w moje rezerwacje > wybierasz odpowiedni lot i "zarządzaj rezerwacją" masz taką możliwość.
Bischa   TAFC Polska :)
15 marca 2020 13:07
No właśnie jest z tym problem, po wejściu w zarządzanie rezerwacją mam tylko zmianę imienia i nazwiska 🙁
Bischa, na kiedy masz lot ? Wchodzisz w aplikację czy na stronie?
majek   zwykle sobie żartuję
23 lipca 2020 14:53
Przypomnijcie mi, lece do PL w przyszlym tygodniu z corka kolezanki (i moimi dziecmi). Czy powinnam miec jakis zaswiadczenie od jej rodzicow, ze daja mi dziecko pod opieke? Ma 12 lat i umie mowic, bilety kupowalam ja, Lece z Luton Wizzairem, oczywiscie nazwiska mamy inne, nie jestem rodzina.

majek tak, powinnaś mieć.
majek   zwykle sobie żartuję
09 lipca 2021 17:00
Czy mogę przewieźć deskorolkę w bagażu tym nadawanym 20kg?

A 6 słoików z miodem?
Słoiki w bagażu nadawanym bez problemu 🙂
Ja z Izraela przywiozłam z 10 litrów syropu daktylowego i przeszło normalnie.
majek   zwykle sobie żartuję
09 lipca 2021 19:20
Dziękuję. Podejrzewam, że jak słoiki przejdą to i deska
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 kwietnia 2022 10:01
Spytam tutaj - czy ktoś coś wie ciekawego co się stanie po 1 maja z lotami i jakie szanse są na mega utrudnienia? PAŻP mówi coś o systemie zmianowym. Jak to ma się do małych lotnisk poza Warszawą, czy ci kontrolerzy też strajkują?

Pytam bo lecę do PL na majówkę i nie wiem czy szykować się na to że mi odwołają lot powrotny.
donkeyboy, dobre pytanie, mam podobny problem. Przylatuje do Polski za dwa dni i wylot mam 14 maja, teraz się zastanawiam czy zmieniac jakoś lot i lecieć z Gdańska czy zostać przy Warszawie.
https://300gospodarka.pl/news/rozporzadzenie-loty-dziennik-ustaw/amp
Ja lecę do US przez Kopenhagę i wg powyższych informacji zastanawiam się czy nie łatwiej będzie mi dolecieć/dojechać do Niemiec.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 kwietnia 2022 18:53
Jeśli się PAŻP nie dogada z kontrolerami, to z Warszawy będzie latał głównie LOT i to też w określonych godzinach. Natomiast ruch z Modlina będzie odbywał się na zasadzie "jak zdążymy was obsłużyć, to polecicie". Tak to wygląda na teraz. Do 14 maja dużo może się zmienić. W obie strony, niestety.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 kwietnia 2022 00:29
Dzięki 🙂 ja mam o tyle szczęście że powrotny do UK mam z Lublina także może akurat z tego wyjdę obronną ręką, chociaż laptopa służbowego wezmę w razie czego.

Lanka_Cathar, realistycznie jak to się długo utrzyma a raczej ma prawo utrzymać? Już słyszę że Ryanair pozwał polski rząd za priorytetyzowanie lotów. Znajoma już spisuje na straty wakacje w Hiszpanii w połowie maja. Tak na długą metę to chyba nie da rady tego pociągnąć...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się