Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Dr beckmann proszek czyszczący do pralek.

Odgruzowuję tym pralkę w której oprócz moich rzeczy piorę również derki, ochraniacze, czapraki i kantary ...

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 października 2019 09:43
Ja wstawiam po prostu puste pranie na wysokiej temperaturze i się dobrze tak sama czyści.
Jesli chodzi o kamien, to ocet i pranie na pusto na najwyzsza temperature. Jesli chodzi o kolnierz gumowy, to jesli jest bardzo zapuszczony pozostaje reczne czyszczenie lub wymiana w skrajnym przypadku.
Dziewczyny, jakie macie deski do prasowania do żelazka ze stacją parową?
TŻ zainwestował w naprawdę fajne żelazko, ale nasza deska/pokrowiec ewidentnie nie daje rady. Mam zwykłą najzwyklejszą z Viledy, na początku prasowałam na standardowym pokrowcu, który był do deski, ale po godzinie prasowania pokrowiec był totalnie mokry.
Kupiłam nowy pokrowiec VILEDA TOTAL REFLECT (z aluminium) ale ten z kolei odbija parę i ubrania słabo się prasują, ale za to pokrowiec się nie moczy.

Nie wiem czy póki co kupić nowy pokrowiec np. VILEDA PREMIUM 2W1 czy szukać całkiem nowej deski?
Szukam czegos co wybawi mnie od szorowania plyty elektrycznej z tluszczu lub innej cieczy, ktora chlapnie i zastygnie. Co Wam sie sprawdza? 👀
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 listopada 2019 09:20
Dziewczyny potrzebuję podpowiedzi:

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner czy Irobot Roomba e5?

Chłop pyta o decyzję, a ja kompletnie nie wiem, bo nie miałam czasu przysiąść do tego  😵
majek   zwykle sobie żartuję
06 listopada 2019 09:46
Szukam czegos co wybawi mnie od szorowania plyty elektrycznej z tluszczu lub innej cieczy, ktora chlapnie i zastygnie. Co Wam sie sprawdza? 👀


Zyletka 🙂
dziewczyny, helpunku!
Jest jakis sposob na plamy po maslakach? Normalnie sie chyba powiesze, bo ubrudzilam chuste (do noszenia dziecia)... Iga ubrudzila tez sobie sukienke, po kontakcie z odplamiaczem plama zrobila sie z pomaranczowej czerwonobrazowa i ni cholery nie chce zejsc.. sukienke wywalilam, ale chusta droga rzecz!  😕
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 listopada 2019 14:33
Nie wiem czy z chustą też da radę, ale ręce najlepiej z tego czyści sok z cytryny, może z materiałem też da radę?
Szukam czegos co wybawi mnie od szorowania plyty elektrycznej z tluszczu lub innej cieczy, ktora chlapnie i zastygnie. Co Wam sie sprawdza? 👀

Kup płyn Megillo. Genialny do syfu, tłuszczu, odplamiania ciuchów, czyszczenia szyb kominkowych i ram okiennych.
Nie wyobrażam sobie życia bez niego.
Psikasz a po dwóch minutach ścierasz.
https://m.ceneo.pl/40652185
[quote author=ashtray link=topic=183.msg2893765#msg2893765 date=1571828373]
Szukam czegos co wybawi mnie od szorowania plyty elektrycznej z tluszczu lub innej cieczy, ktora chlapnie i zastygnie. Co Wam sie sprawdza? 👀


Zyletka 🙂
[/quote]

Dzisiaj skrobałam nożem 😡

szemrana dziękuję! Zaopatrzę się!
Pochlap wodą i spryskaj Megillo. Ruszy wszystko
ashtray, bardzo polecam tego typu skrobaki, używam od lat:
klik
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 listopada 2019 08:26
Dokladnie! To sa specjalne skrobaki do płyt 🙂
A nie zostawia rys? Wczoraj trochę skrobałam z duszą na ramieniu 😂
A ja polecę... noże ceramiczne.
Ceramiczny nóż czasem się ułamie.
Wtedy warto sobie zostawić, właśnie jako skrobak.
Poszukuję pancernej suszarki na ubrania. Moje wymagania: stabilność i wytrzymałość na obciążenie. Wszystkie dotychczasowe poległy  🙄 cena właściwie nie gra roli, byle była porządna 😉
https://www.ikea.com/pl/pl/p/frost-suszarka-na-pranie-bialy-40244831/

może nie wygląda ale jest najlepsza z najlepszych, mam dwie takie, jedna z nich ma już sporo ponad 10lat i nic jej nie jest, a suszyło się na niej już praktycznie wszystko po końskie derki, koce, itp
pestka, przerabialam suszarki od najzwyklejszych po 50zl do takich pod 200. Te drugie na oko w sklepie były porządne, ale ostatnią wykonczylismy w rok. Ikei raczej nie wierzę jeśli chodzi o jakość 😉  chetnie kupiłbym nawet coś z drewnem
galopada_, też mam dokładnie te z Ikei. W domu rodzinnym to ona się trzyma już zdecydowanie ponad 10 lat, a trochę się u nas prało 😉 może te nowsze są odrobinę mniej stabilne, no ale też u mnie lata wokół niej pies z kotem i stoi, złożona też nie raz się przewróciła i jest cała.
galopada_ nie patrz na cenę, ani na to, że to ikea, zaufaj praktykom, jak widać nie tylko ja polecam dokładnie ten jeden jedyny model, moje znoszą wszytko i nie widać po nich śladów użytkowania. Jak widziałam u znajomych przeróżne suszarki od tych za parę złotych po te za gruby hajs, to wszystkie wydawały mi się liche w porównaniu do tej
Czy istnieje coś takiego jak odpychacz kurzu? Jestem już koszmarnie sfrustrowana, bo mam wrażenie, że non stop myję łazienkę i wycieram kurze. Jeszcze dobrze nie skończę a już znowu widzę taką cieniutką ciemną warstwę. Próbowałam różnych środków do mycia, ale zawsze jest to samo. Wkurza mnie to niemiłosiernie, już wolę to wdychać niż ciągle wycierać...
fin jak jesteś w Pradze, to w Teta są chusteczki do okularów - przetarłam nimi lustro i jest ciut lepiej, mam wrażenie że kurz się mniej przylepia do tak śliskiej pionowej powierzchni, więc i na kafelki powinno dać radę 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
30 kwietnia 2020 08:31
Czy istnieje coś takiego jak odpychacz kurzu? Jestem już koszmarnie sfrustrowana, bo mam wrażenie, że non stop myję łazienkę i wycieram kurze. Jeszcze dobrze nie skończę a już znowu widzę taką cieniutką ciemną warstwę. Próbowałam różnych środków do mycia, ale zawsze jest to samo. Wkurza mnie to niemiłosiernie, już wolę to wdychać niż ciągle wycierać...


Mam to samo.  Straszne to jest. Moja mama mowi, ze u nich w domu sie poprawilo, jak kupili oczyszczacz powietrza, ale ja nie chce kolejnego klamota w domu.
Spam
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 kwietnia 2022 10:42
Czy macie jakiś sposób na czyszczenie deszczownicy? Zapychają mi się otworki, którymi leci woda, czyszczenie z wierzchu nie wiele już pomaga.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 kwietnia 2022 10:58
zembria, odkręcić i wsadzić do miski z octem.
Druga opcja to namoczyć ręcznik papierowy octem, owinąć deszczownicę, zawinąć w worek foliowy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 kwietnia 2022 11:17
safie, właśnie odkręcenie to jedyne co mi do głowy przyszło.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 kwietnia 2022 11:32
Już edycja zniknęła. A ocet nie zniszczy mi tych gumowych końcówek?
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
17 czerwca 2022 22:58
Czy któraś z Pań czytała "Kryzysowy poradnik domowy, czyli kobieca sztuka zaradności" Ewy Kozioł? Zainteresowałam się przed premierą, teraz widzę że opinie są raczej słabe. Natomiast bardzo spodobała mi się koncepcja takiej książki i chętnie przeczytałabym chociaż coś podobnego. Ktoś coś? 👀

A co do tematu sprzed dwóch lat o zbierającym się kurzu, to u nas mycie powierzchni z dodaniem proszku do prania sprawdza się całkiem całkiem. 😇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się