Pensjonaty we Wrocławiu

Perlica, Proszę wpisać na Fb Akademia Sportu i rekreacji Koniowo
espana, Dziękuje
A jakieś opinie? Czy warto tam iść? Byłam już w paru pensjonatach nieciekawych więc wolałabym na coś sprawdzonego w miarę, ale blisko Wrocławia.
indianaj, o jeju, jaki ładny teren i jakie padoki!
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
10 kwietnia 2022 19:20
Wpadam z informacją, że w ozorowicach od maja będzie opcja całodziennego padokowania.
Kurcze, ja z innej części Polski w ogóle, ale przyjaciółka przeprowadza się właśnie do Wrocławia, podrzuciłam jej link do foresty, bo często mi się na fejsie wyświetla, wyglądało spoko, mówicie że lepiej nie?
lenalena, Zdecydowanie lepiej nie, poczytaj poprzednie wpisy od rożnych osób w rożnym czasie o tej stajni. Fajne miejsce naprawdę, ale opieka jest kiepska, rotacja co chwile ludzi, dosłownie uciekają. Konie tez zaczęły tam coraz częściej kolkować. Dodatkowo konie traktowane jak dzikie mustangi przepędzane z padoków do stajni w dzikim galopie nie wspomnę ile przy tym raz sie wywaliły, pokopały pogryzły. No i z właścicielem nie idzie się dogadać, w szczególności odnośnie karmienia koni.

Może stajnia w Wilczycach? Lub Ozorowice? W zależności z jakiej strony Wrocławia dokładnie szuka.
lenalena, Jeśli znajoma szuka wolnowybiegówki to ja polecam Pegaz Chwałowice, trzymałam tam moje konie przez 5 lat na emeryturze gdyby nie to, że poszły w dzierżawę a poźniej dzierżawczyni je kupiła to stały by tam dalej. Dla mnie jedynym minusem było 40 km w jedną stronę ode mnie z domu, ale jesli znajoma jest dopiero na etapie szukania lokum we Wrocku dla siebie to może nie mieć tego problemu co ja 😉
https://ogloszenia.re-volta.pl/stajnia-wolnowybiegowa-20-min-od-wroclawia/o/237837/
Dzięki!
lenalena, Ja również polecam Chwałowice 🙂 stałam tam z koniem do niedawna i gdyby nie to, że jest już bardzo leciwy i musieliśmy się przestawić na karmienie 100% papkami to dalej byśmy tam pozostali. Teraz stoimy w Wilczycach i bardzo polecam to miejsce dla koni specjalnej troski 🙂
Ossesmayer, kawałeczek za Dzierżoniowem jest Piskorzów są tam 2 stajnie.
Chrząstawa Wielka, 1 miejsce na wiacie (wolnowybiegowa) w OSK Vidavia. Dostępne od zaraz!

https://www.facebook.com/oskvidavia

polecam, dostęp do pełnej infrastruktury ośrodka, karuzela, lonżownik, duża hala i ogromna ujeżdżalnia, ciepła woda na myjce.
Hej kto prowadzi stajnie w Katnej? Jaki jest tam poziom rekreacji i warunki dla koni?
branka, Zapomniałam imienia kto prowadzi, ale niby się poprawiło niż kiedyś. Najlepiej na FB napisać do Martyny Zięby ona prowadzi tam rekreację i trzyma swojego konia.
Szukam stajni max 30km od Wrocławia, już rozkładam ręce…jedyne na czym mi zależy to żeby koń miał dobrze(siano+woda koniecznie) może być wolny wybieg koniecznie z wiatą i kawałku placu do jazdy/tereny. Mam astmatyka i wrzodowca, przestaje wierzyć że w okolicach Wrocławia jest miejsce, które dobrze się nim zajmie🙁 Jakieś wieści gdzie NAPRAWDĘ nie trzeba będzie się bić o siano i dobro konia? Coś kameralnego?
zaz12, dla mnie idealny jest pensjonat w Roscislawicach. Naprawdę dbają o dobro koni, polecam gorąco
morale, niestety, nie mieści sie w moim budżecie, teraz słyszałam że tam za boks 2tysiace sie płaci, ja super zaplecza treningowego nie potrzebuje tylko wszystkiego co do życia potrzebuje koń…niestety w stajniach w okolicy chyba z tym ciezko
zaz12, Ja stoję w Rości od dawna.
Jest tańsza opcja bez boksu, jeśli konia włączasz do stada na wolny wybieg. Jest siano, woda automatyczna. wtedy nie masz boksu za to, ale cenę masz inną.
No ale to nie jest 30 km od Wrocka, przynajmniej dla mnie to jest 60km.
Perlica, wolny wybieg 1700, to niestety tez nie wchodzi w mój budżet 😀
zaz12, Chrząstawa ma wolny wybieg 1280zł
zaz12, a pytałaś u źródła? Nie wydaje mi się, żeby wolny wybieg kosztował 1700zł
epk, dostałam to info od dziewczyny, która kiedyś tam stała i ma stamtad znajomych, szczerze jak to usłyszałam to się więcej nie interesowałam, ale w takiej stajni wolny wybieg na pewno nie jest dużo tańszy. Tak jak pisałam mi nie zależy na super zapleczu treningowym i tez nie wyobrażam sobie nas w stajni sportowej-zawsze stałam w bardziej kameralnych miejscach. Tak jak mówię, nie oczekuje złotych klamek tylko dobra dla mojego konia, wiec fajnie jakby cena tez nie była wywalona w kosmos
Problem teraz z pensjonatem, żeby cena nie była wywalona w kosmos... 🙄 A niestety Wrocław duże miasto, a wyboru jakiegoś specjalnego nie ma...
zaz12, wolny wybieg kosztuje mniej
Perlica, a wiadomo ile mniej więcej?
Sasini, to prawda, teraz widzę to jeszcze bardziej 🙁 ale No wiadomo, stajnie bez hali, tylko z łąkami i ewentualna ujeżdżalnią powinny jeszcze się mieścić w moim przedziale cenowym 🙈 (+/-1100)
zaz12, nie ma miejsca już niestety.
zaz12, teraz wszyscy podwyższają pensjonaty, a z drugiej strony w takich małych stajniach przeważnie nie ma miejsc. Ja na przykład znam jedno miejsce, która raczej spełniałaby warunki ale... nie ma miejsc 🙃
zaz12, ja za około 1-2 mies zabieram swoją kobyłe pod dom i nie mam towarzystwa. Szukam kogoś do pensjo za koszty utrzymania ale stajnia 76km od Wrocławia i nie mam na razie placu do jazdy.

Na razie zaczynamy grodzić kawałek łąki i dokupujemy materiał na stajnię (2 boksy i biegalnia).

Szukam dzierżawy konia, adopcji ale jakoś średni odzew. Więc rozważamy przygarnięcie kogoś w potrzebie za koszty utrzymania. Choć mam dość pensjo i chcemy mieć "święty spokój" ale chętnie nawiążę współpracę z jednym pozytywnie nastawionym pensjonariuszem.

Frans, gdyby tylko było bliżej to z miłą chęcią ale niestety teraz nie jestem w stanie sobie pozwolić na tak oddaloną stajnie 🙁
zaz12, a Pegaz w Chwałowicach widziałaś?
zaz12, nie wiem czy w Ramiszowie są jeszcze przydomowe stajnie, ale u Państwa Marzec na pewno jest poniżej 1000zł.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się