Konie wielkopolskie/trakeńskie

Hej,macie może jakieś warte polecenia fajne ogiery wielkopolskie ? Mam blisko Etosa,ale bardziej zastanawiałam się nad jego synem Casanovą ze względu na to że on ma już ze strony matki w papierach Agara ,a wiadomo jakie konie są po Agarze ... No ale z tego co widzę to Casanovy nie ma w wykazie ogierów kryjących teraz .
Ogier Casanova jest w płatnej dzierżawie, stoi w stadzie gdzie jego ojciec. O ile wiem jeździł gdzieś na stanówki do Rzecznej. Radzę zadzwonić do SO Starogard Gdański i powiedzieć że konkretnie Casanova pasuje ze względu na rodowód. A te młode ogiery co teraz dostały licencję wlkp i mają czysty rodowód wlkp nie pasują? Jeden stoi u Pani Anny Pacek i będzie dostępny dla hodowców z zewnątrz.
A Irbis?
adriena - do kogo to pytanie?
adriena, Irbis nie pasuje mi papierem .

A Pani Anna Pacek gdzieś ma ogłoszenie czy coś ?
Bo czytałam na FB też pisali że ta Pani ma ,tylko nigdzie nie znalazłam .
Z ogłoszeń to widziałam że Helios jest dopuszczony do programów no i ma Agara w papierze ,plus jest możliwa wysyłka nasienia .
W tym samym miejscu co stoi Helios w tym sezonie stoi traken Magnat po Ajbek. Warto zapytać właściciela Heliosa o więcej informacji. Mam potomstwo po Magnacie, mają super charaktery.
Vitdaisy, powiem Ci ,że Magnata też brałam pod uwagę ,wysoki piękny chłop jest . Muszę właśnie się popytać o informacje .
Post został usunięty przez autora
kasia2107rafal - ma być nie długo oferta stanówki pokazana, to wtedy będzie wiadomo coś więcej.
Teraz mi gdzieś przeleciał Parametr wlkp
Maść: kara
Bonitacja:81
Uczestnik MPMK-konie-5 letnie
Ojciec: ELOQUENT trk.
Matka: PARODIA wlkp.
Wymiary:165-188-20
ur. 2015r
Tylko właśnie słabo z wysyłką jakiś ciekawych ogierów trak czy wielkopolskich . Teraz widziałam w SK Rzeczna mają trakena Peregrine z wysyłką nasienia .
kasia2107rafal, Ja jedną pyknełam (czekam na potwierdzenie) już Peregrine i druga czeka na ustalenie ruji. Ja już miałam go zaklepanego zanim Rzeczna miała możliwość go udostępnić. W zeszłym roku się na niego sliniłam ale jednak Liski są dla mnie za daleko.

A jeszcze możesz zadzwonić zawsze do Łącka może coś mają
dzikadermi, ale są jakieś zdjęcia czy opinie na temat źrebiąt po nim ? Bo fajny jest i siwy to ja na to jak na lato ,ale jak bym miała mieć małego szajbusa to nawet jego siwość mnie nie przekona . Zależy mi na dobrej głowie ,bo kryje z nadzieją że w końcu trafi mi się klaczka do hodowli ,w tym roku ogierek ,więc nadzieja w następnym sezonie .

Tu masz z Lisek źrebaki. Raczej z głową powinno być ok., bo Pan Andrzej ogiery ma takie no normalne, kiedy ma się zaprezentować to się zaprezentuje z efektem wow po czym puszcza się go na wybieg by trawę poskubał i jest dobrze. A co do potomstwa z Lisek to jeszcze spróbuję się znajomej dopytać jak to wygląda.
dzikadermi, o dzięki bardzo �
kasia2107rafal, Peregrine krył kilka sezonów w Liskach, można tam obejrzeć stawkę 🙂
karolina_, no właśnie oglądałam na tym filmiku powyżej ,tylko ja chciała bym jeszcze wiedzieć jak z charakterem u Nich . Wiecie ja chcę jak się trafi klacz zostawić sobie do hodowli więc fajnie jak by był to koń z dobrą głową.
No a tak poza tym,macie do polecenia jakieś dobre ogiery,po których będą atrakcyjne źrebaki na sprzedaż i do hodowli ?
Ja jakoś nie widze niczego z jakimiś osiągnięciami z opcją wysyłki nasienia ,może ktoś dłużej się interesuje i wie .
kasia2107rafal, Wlkp nie wiem. Z trakenow z polskim rodowodem na pewno (o ile kontuzja albo inne dziwne rzeczy im nie przeszkodzą) będą progresowac Kros i All Night. Kros stoi w DE, jest dostępny dla hodowców, mogę dać namiary. All Night stoi w Polsce ale nie wiem jak z dostępnością - muszę popytać, jeszcze nie dojrzałam do krycia pod WKKW bo niezbyt się na tym znam. Ewentualnie Ziethen od polskiej matki po Abendtanz ale to już mrożonka.
Fajne konie z charakteru daje Etos po Grey. Też sporo było z Lisek po nim koni.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 maja 2022 19:58
Ja właśnie dołączyłam do fanklubu wspomnianego tu Etosa. Naprawdę fajny, zrównoważony i ogarnięty mentalnie chłopak.
Widziałam na żywo jeszcze jego syna - opis charakteru ten sam.
konikmorski, Etosa mam pod nosem praktycznie,jakies 30 km ode mnie i słyszałam że po nim konie są świetne z charakteru,tylko czy źrebak był by atrakcyjny sprzedażowo ,na to też patrzę ,bo nie mam warunków na trzymanie ogierka .
Mój jest po Etosie, mam już kupca z Niemiec. Jak dobrze oferta będzie zrobiona, to kupiec zawsze się znajdzie. Z Lisek po Etosie wszystko co było na sprzedaż zawsze się sprzedaje. Jedyne co ja słyszę w terenie, to na pewno to że trzeba tym koniom dać czas. Mój się np ogarnął teraz jak ma 4 lata. Zarówno z charakterem jak i budową. Ale to chyba też zależy co ma w rodowodzie matka.
konikmorski, a sprzedajesz tego swojego giganta?
Fokusowa - on miał docelowo mieć 175 cm. Ma teraz powyżej 180 cm... na razie zaczyna pracę pod siodłem. Ja sobie wsiadam na takiego co ma 160 cm. Miałam duży problem żeby znaleźć osobę która weźmie go w trening. Po za tym ma predyspozycję do sportu, czyli ruch, charakter i jeśli się nie zgramy to będzie na sprzedaż. Ja sama wiem że chcę konia do normalnej rekreacji. Wyjazdy w teren. Choć myślę że to kwestia jeszcze jego pracy pod siodłem, za rok będzie już na pewno też inny. Etos i Casanova w Stadzie chodzą normalnie w rekreacji.
konikmorski, na czym polegał problem wzięcia w trening?
A co sądzicie o ogierze Paquito go ? Widziałam że też był często używany w stadninach .
_Gaga - bo jest duży, dwie osoby mówiły że miałby problem żeby na niego wsiąść. Mogę to zrozumieć bo były to kobiety które mają 160 cm wzrostu i są filigranowe. Pracują same przy układaniu konia. Inna osoba zaś powiedziała że musi konia do pracy zabrać do siebie na rok czasu. Gdzie on już chodzi pod siodłem.
konikmorski, nie spotkałam się z tym w zachpomie, ale my chyba korzystamy z totalnie różnych trenerów.
kasia2107rafal, bardzo miły kon, poprawne potomstwo, sam ogier dobrze się ruszający. Właścicielka i była zawodniczka na pewno powiedzą więcej
karolina_, pisałam z jego właścicielką,podobno źrebaki po nim dziedziczą dobrą głowę .
A potrafi się ktoś wypowiedzieć na temat ogiera Wlkp Helios po Agarze? Ogier programowy i wysyła nasienie,jako nie liczny z wielkopolaków,ale jakoś nikt się o nim nie wypowiada .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się