siodło ujeżdżeniowe

To chyba mocno zależy od budowy, ja się zmieściłam, ale odczucie jakby mi miało wyrwać udo z panewki... Brrr.
Duża różnica jest między idolem, a tym modelem wcześniej w budowie siodła. Warto sprawdzić idola da się w nim jeździć nawet wygodnie.
keirashara ooo to zrobiłaś nadzieję!
w 16,5 jeżdżę i spoko 🙂 bałam się, że to typowo taka 16 i mogłabym pomarzyć...
Idę szukać w takim razie 😀
Piaffallo, - tylko ja faktycznie siedziałam w tym nowszym, Idol 😉 Prestige generalnie wypadają pół rozmiaru większe, wszystkie ich 17" poza Venuską były na mnie za duże.
Dobrze wiedzieć, w takim razie szukam Idola 🙂
Dzięki dziewczyny! 😘
Cześć, mam pytanko, na które nie potrafi mi odpowiedzieć sprzedająca siodło i pomyślałam, że tutaj na pewno znajdę odpowiedź 😉
Czy spotkałyście się z siodłem Wintec Isabell Werth bez systemu cair i wymiennych łęków?

Bo kurczę, jeśli tak, to zanim zdecyduję się na zakup, to muszę poprosić o więcej zdjęć i informacji, a sprzedająca nie za bardzo się zna na siodłach...
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
29 grudnia 2021 14:11
Ja miałam siodło Wintec-a (nie Isabell, inny model) bez systemu cair (było na wełnie) kupiłam je nowe od producenta więc nikt nie grzebał w nim na pewno. Wymienne łęki jednak były normalnie.
Aleks, dzięki, akurat chodzi mi konkretnie o Isabell, bo że inne modele są bez zmiany łęków/na wełnie, to wiem, spotykam takie w ogłoszeniach 😉
Poncioch, - nie ma winteców bez wymiennych łęków. Była Isabell bez cair, ta stara. Teraz to już baaaardzo stara, więc pewnie wypełnienie będzie do wymiany 😉
Poncioch, - producent podaje, że te łęki są wymienne, tylko nie w prosty sposób jak w nowych:
https://wintec-saddles.com/pages/serial-number-search
Także jeśli jest to siodło ze starym systemem, to będzie dość wiekowe. Proces wymaga rozprucia siodła, więc na pierwszy rzut oka faktycznie może się wydawać, że łęk jest niewymienny. Faktycznie stały jest w dziecięcych i westernowych.
keirashara, dziękuję! 💗 rozwiałaś znaczną część moich wątpliwości!
Czy ktoś tutaj ma siodło Acavallo model Raffaello? Jestem ciekawa jak sprawdza się ten MAG System® w praktyce.
Drodzy, pomocy �
Jakie polecacie siodła do 10tys? Obecnie jeżdżę w Lucky Dressage, niestety koń bardzo nietypowy i wymaga innego siodła- krótki, ale dość szeroki z przodu, lewa łopatka szersza niż prawa. Mój Lucky ma szerokości 34/36 (muszę dokładniej zmierzyć) i niestety jest za wąskie. Błagam, doradźcie jakie firmy mogą wchodzić w grę, bo póki co jedyną opcją jest zakup Erre i bankructwo ://
Sama rozwazam aktualnie Santa Cruz i Ikonica, przy czym znowu sodla poszly w gore w tym roku i 10k moze byc ciut malo
Alexxx0090, Ikonic Hybryda jest w tym budżecie, ale na taki rozstaw nie polecam (wyrwie Ci nogi z D.)
Z tańszych siodeł fajne są też Kentaury. Reszta wartych uwagi niestety 10k+. Co do fancy ujeżdżeniówek na wełnie poza Prestige, Ikonic i Erre jest jeszcze Passier.
Alexxx0090 szukaj używki Erre, warto posadzić w nich tyłek.
lillid, i Amerigo😬
A jak u nich z serwisem? Słyszałam opinie, że ciężko się do nich dobić jak jestem przeciętnym jeźdźcem niestartującym :// adriena,
Dziewierz, a tak, też są dostępne na wełnie.
Alexxx0090 trzeba dzwonić, a nuż się wstrzelisz i będzie jakaś używka do testów. Mi się udało, dziewczyny na mój problem poleciły Erre Freestyle, Ola po rozmowie stwierdziła że bardziej będzie mi pasować Vittoria i akurat była. Uwielbiam to siodło.
Myślicie ze lepiej kupić siodło stubbena czy ikonica? Mam ten problem ze koń bardzo krótki i ma 165. Euroriding diamant 17” jest dużo za długi. Pozdrawiam
ciach
Komentarz moderatora: ogłoszenie
trzeszczki, nawiązując do polecenia siodla,(ciach)

Przy okazji posiada, ktos opinie na temat siodeł kendandmasters (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwy) 🙏
Komentarz moderatora: od tego są ogłoszenia
Przy okazji posiada, ktos opinie na temat siodeł kendandmasters (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwy) 🙏

joanna098, ja tylko co do nazwy - chyba masz na myśli 'Kent & Masters'? ( https://www.kentandmasters.co.uk/ )
opinią się nie podzielę bo nie miałam styczności 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 maja 2022 14:08
joanna098 a który model, klasyczna ujezdzeniowka, s series czy original?

Ja jeżdżę w ujezdzeniowce Kent and Masters bez zmienalnych klocków kolanowych - jak na cenę są to bardzo fajne siodła, no plusik że można samemu łatwo wymienić też łęk i jest opcja na te odrywane klocki. Dla mnie w porównaniu z innymi markami stoją gdzieś tuż pod Albionem (to też zależy od modelu w sumie). Najbardziej podobne siodło o podobnym "czuciu" dla mnie to Albion Revelation, tyle że Revelation jest lepiej wykonane/wykończone i trochę bardziej "trzyma" (albo jak kto woli, wymusza). Kent and masters też pomaga (aczkolwiek nie każdy to lubi) ale trochę mniej. A series podobno ma lepsze wykończenie ale nie widziałam jeszcze na żywo więc nie ocenie.

Jakby nie było dla mnie 10/10, są to siodła dość popularne w Anglii i chyba nigdy nie słyszałam żeby ktoś narzekał.
Hejka! Powoli rozglądam się w temacie siodeł. Jakie macie odczucia co do marki kentaur? Jak sprawdzają się te siodła pod względem trwałości, jakości skóry i wygody użytkowania? Jakie firmy według was są warte rozważenia w przypadku szukania siodła ujeżdżeniowego?
patkahm, - kentaur jakościowo ok, ale mają szeroki twist, co przy szerszym rozstawie może się zrobić dużym problemem. U mnie z tego powodu odpadł.
Najlepiej trochę powsiadać w różne, bo ile tyłków tyle opinii 😉 Pomyśl jaki masz budżet, jakie potrzeby, jakie możliwości serwisowania.
keirashara, wypuszczają dwa modele- jeden skokowy i jeden ujeżdżeniowy- na nowej terlicy z węższym twistem. Ale nie jestem w stanie na razie więcej o nich powiedzieć.
Bombal - węższym twistem od strony jeźdźca czy też od strony konia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się