SIODŁA

adriena, - właśnie też miałam albiona sugerować, tylko skokowych i wszechstronnych jest mało u nas na rynku wtórnym. Za to na ebayu jest niezły wybór w spoko cenach.
No to będę szukać Albiona do testów. Dzięki za podpowiedź
Spotkał się ktoś kiedyś z trzycyfrowym kodem daty produkcji w Prestige'u?
Biorę na przymiarkę siodło z kodem XXXX XXX 113. Zawsze widziałam u nich datę MMYY, możliwe, żeby to był na przykład kwartał?
Listopad 2003
Miał ktoś to siodło ?
Screenshot_20220626-125505_Chrome.jpg Screenshot_20220626-125505_Chrome.jpg
Hej! Potrzebuje szybkiej odpowiedzi🙂 miał ktoś styczność z siodłami rajdowymi od Nowak Center? lub w ogóle jego siodłami?
Cześć,
nie wiem czy to dobry wątek na takie pytanie, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji w necie na ten temat.
Mam siodło naprawiane przez rymarza, w siodle było pęknięcie terlicy wzdłuż siedziska od tylnego łęku do mniej wiecej połowy długości siodła.
Terlica syntetyczna, pęknięcie zostało sklejone żywicą epoksydową, wzmocnione włóknem szklanym i dodatkowo poprzecznie skręcone na blachach.
Czy to jest poprawna metoda takiej naprawy?
Jestem zielona w kwestiach naprawy siodeł, w necie nic nie znalazłam, a nie mam pewności czy tak naprawione siodło mogę bezpiecznie używać.
Rymarz daje na nie gwarancję i twierdzi, że jest tak zrobione, że jeszcze spokojnie 10 lat posłuży, ale nie do końca mam do niego zaufanie.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? nie chciałabym zrobić mojej kobyłce krzywdy.
Z góry dzięki
fionaandi, to poprzeczne skręcenie na blachach mnie zastanawia, bo wzdłuż to owszem, oryginalnie zazwyczaj terlica jest wzmocniona taśmami ze stali sprężynowej. Niektóre pęknięcia owszem, zalewa się żywicą, także podczas napraw wykonywanych u producenta. Kluczowa sprawa to czy terlica nie straciła przy tej naprawie symetrii oraz czy nie zyskała przy tym skręceniu wystających od strony konia elementów. No i jednak myślę, że warto częściej kontrolować jej stan.
Czy w jakiś sklepie jezdzieckim kupię podtybinkę (albo 2), albo czy ktoś dorabiał u rymarza/kaletnika/szewca?
Kupilam siodło z 1 jak się okazało i mnie z 2 strony sprzączki uwierają :/
W sklepie Arcus-konie są podtybinki. Widziałam też jakieś na olx, ale nie pamiętam kiedy to było
mam frazę tybinka i podtybinka zapisaną w wyszukiwaniu na olx od dłuższego czasu, ale tylko siodła się wyświetlają.
Przepatrzyłam właśnie arcusa i albo nie ma albo nie umiem znaleźć 🙁
wg mnie to jest podtybinka: https://arcus-konie.pl/daw-mag-ochrona-przystuly-siodla-38020-p-7800.html
Ale najlepiej zadzwonić dopytać 🙂
Dzięki! 🙂
Gdzie dopcham siodło Prestige? I orientacyjnie ile to kosztuje? (Przy okazji chce też łęk poszerzyć)
Znalazłam tylko equishop, cena za dopchanie 1050zł... Może jestem nie na bieżąco, ale nigdy takich kwot nie płaciłam 🙃
Lepiej zadzwonić i się zapytać Equishop to autoryzowany serwis siodle Prestige
Piaffallo, nie masz w okolicy saddlefittera? Oni często wełnę dopychają.
Poszerzyć najlepiej w Prestigu bo mają maszynę, ale wiem że chyba też w Daw Magu powinni sobie poradzić czy rymarz. p. Andersz
xxagaxx już ogarnęłam osobę do wymiany wypełnienia, a łęk do modyfikacji daje do equishopa
Miał ktoś styczność z siodłem balotade rajdowym? Jakieś opinie? Lub w ogóle jakimś o innym profilu tej firmy?
Orientujecie się kto wymienia wypelnienie (kieffer aachen) i jakie to sa mniej wiecej koszty?
Kolor,
Na przykład X-horse, koszt to chyba 500zeta-trzeba dzwonić i pytac
Dziewierz, ok dziekuje. Na razie poszlo to na tylny plan, bo zakupilam siodlo andersza. 16 cali i zastanawia mnie jak wypada „rozmiarówka”. Ta 16 jest trochę większa czy raczej malutka, bo to różnie bywa. Co firma to inaczej.
Mam opcję sprowadzenia fajnego siodła z Uk, wszystko się zgadza, ale czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć z jakimi.kosztami sprowadzenia takiego siodła trzeba się liczyć?
Transport + VAT + cło, transport około 30 euro podejrzewam, cło trzeba sprawdzić w taryfikatorze, VAT 23%.
faith, dzięki, miałam nadzieję na konkretniejsze wyliczenia, bo że to trzeba opłacić to wiem😉
No wartośc siodła ciężko wywróżyć raczej 😉
No dobrze, a jeśli ktoś sobie poleci po takie siodło i zabierze do samolotu już jako swoje to procedury są takie same? Za majty w walizce się nie płaci 🤔 to może swoje siodło by podlegało tym samym zasadom?
Jeśli wjeżdżasz spoza unii masz obowiązek zgłosić do oclenia, jak nie zgłosisz a złapią przy kontroli bagażu to wlepia karę.
Ehh..ten brexit to nie wiem komu dobrze zrobił 🙄
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
08 października 2022 23:05
Cresta, nikomu, nawet Brytyjczykom nie 😉

Transport z UK różne polskie busy robią za jakieś nie wiem 25-30 funtów - może mniej, może więcej. Zależy skąd w UK i dokąd w PL. Ja za paczki 20kg tyle płaciłam - Lubelszczyzna-Londyn, tylko to przed pandemia jeszcze.

VAT dwa razy też nie płacisz z tego co się orientuję. W sensie brytyjski a potem polski. Ja jak chce kupować w equishopie (a mieszkam w UK) to vat odliczają od ceny. Może w drugą stronę też to działa w ten sposób. To już chyba zależy od kogo kupujesz - jak od jakiejś firmy to powinni być w stanie się dla ciebie dowiedzieć.

Wiem też że niektórzy rodacy zaniżają ceny na kwitach żeby zapłacić mniej, taki hehe trik chociaż nie stosuje i nie polecam ale no ludzie tak robią z tego co wiem.
Zwracam się do Was z pytaniem. W ostatnią sobotę straciłam w pożarze siodło, model, który nie jest już produkowany. Czy ktoś miałby takie, lub podobne siodło do odsprzedania, lub wie, gdzie można coś takiego kupić? Ja niestety od lat nie musiałam się takimi sprawami interesować i totalnie nie wiem, gdzie teraz szukać. Allegro już przejrzałam i sklepy stacjonarne w Warszawie.

Siodło ujeżdżeniowe z klinem (to firmy Siodlarz Pleszew), 17,5 cala, na konia ze średnim kłębem, niskie z tyłu i dobrze by było, gdyby było wycięte nad kłębem.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się