żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

feno, mam korekcyjnego w rozmiarze 18. Później sprawdzę jakie są tam metki.
mindgamedziękuję bardzo!

Oto odpowiedź Winderena: "W celu sprawdzenia faktycznego rozmiaru bardzo proszę o zmierzenie długości tylnych wkładek i podesłanie zdjęć tych pomiarów."
Oby faktycznie to była tylko błędna etykietka, chociaż nie wiem bo nie końca te wkładki mogę wyprostować tam w środku 😑 teraz im jeszcze sesje zdjęciowe pomiarow będę strzelać, by to szlag trafił.
feno, kurcze kupując produkt za tyle kasy oczekiwałabym jednak innej odpowiedzi…
feno, z tego co widzę to przednia i środkowa część są uniwersalne dla podkładek 17/18 a tylna jest ma opis 18, więc pewnie dla podkładki 17 jest mniejszy tył.
IMG_20220506_150119.jpg IMG_20220506_150119.jpg
mindgame bardzo dziękuję za sprawdzenie! Ja dostałam przednia i środkowa 17 czyli tak jak ma być a tył to nieszczęsne 18. 😩

Fokusowa no dokładnie, zwłaszcza że najwyraźniej ich błąd. Podkładka za 270eur to mi powinni te kilka kawałków filcu w zębach przynieść. Myślałam o innych produktach tej firmy np strzemionach ale teraz to już absolutnie, mnie jest łatwo zrazić jako klienta. 😑
Odniosę się do szukania zamiennika Winderena. Pożyczyłam od koleżanki podkładkę Torpol Pad Latex Master i znowu koń chodził o wiele lepiej niż w futrze, ale gorzej niż w Winderenie. Torpol dość mocno mi siadł pod siodłem, nie została mi żadna warstwa amortyzacji, więc wniosek jest taki, że koniowi jednak lepiej, jak jakaś warstwa zostaje. Jeszcze spróbuję żel Acavallo ten z dziurami grubszy, ale jak to nie zadziała, to się poddaję i szukam Winderena.🤦 Pytanie, czy jak siodło zostanie poszerzone, to nie zmieni to sytuacji o 180stopni.
To ja się pochwalę , bo oszalałam.
Ja fanka Winderena ( mam 18mm) musiałam coś kupić co ma 10 mm ( żeby od razu nie poszeżać siodła, bo to jednak ryzyko że nie będzie leżeć jednak) . Zakupiłam podkładkę Kentucky i jestem zachwycona, bo działa na mnie tak samo jak Winderen i konicy się podoba 😍
Plecy mnie nie bolą, jest tańsza sporo od Winderena, no same plusy.
Jeśli nie twardnieje na zimę to wogóle już by było cudownie.
Perlica, a podasz link do tej podkładki. Bo przejrzałam kilka wspominanych wcześniej i się pogubiłam😌
dzikadermi,
https://www.ntb24.pl/Kentucky-Half-Pad-Impact-Equalizer-10mm
https://www.febro.pl/product-pol-8384-Podkladka-korekcyjna-Kentucky-Impact-10mm.html

Jeszcze są 18mm, no i obie wersje grubości z korektami.
W sumie chciałam korektę, bo koń młody to może się przydać, ale zawsze biorę korekty a potem nie korzystam z tych wkładek nigdy 🙄 więc mam zwykłą, bo taniej.
Perlica, dzięki wielki
Potrzebuję czegoś cienkiego, w miarę amortyzującego i podnoszącego tył. Miło by było nie za miliony monet. Komuś się przytyło i przestał pasować w siodełko 🤡 Przerabiać nie chcę, bo wraca do roboty i pewnie zaraz będzie git spowrotem, plus z futrem pasuje mi na drugiego gagatka i nie chciałabym tego popsuć 😅
Dramy nie ma, chodzi dobrze (a to księciunio, on od razu pokazuje), ale jednak widać na sucho, że nie tenteges 🙄
Jakieś polecajki?
Witam, mam problem z podkładka Winderen Comfort Correct. Gdy jeżdżę z tą podkładka nawet wraz z czaprakiem przesuwa się do tyłu. Gdy siodłam konia to oczywiście przesuwam czaprak i podkładkę bardziej na kłąb, robię lukę na 3 palce żeby nic nie uciskało konia. Ale gdy jeżdżę w tereny to podkładka zaczyna się przesuwać, aż nadmiernie. Co zrobić? Wcześniej jeździłam na podkładce Mattes i nie było takich problemów. Podkładka ma różne wkładki, aby ja korygować. Czy ktoś miał podobny problem?
Monfiul, przeczytaj pare ostatnich stron tego wątku. Dopiero co o to pytała Perlica

keirashara, zależy co rozumiesz cienkie. Bo cienkie i amortyzujące to trochę jak grall. Mattes correction na najkrótszym futrze? Winderen slim? Kentucky slim?
xxagaxx, - nie mam miejsca na futro właśnie... obecnie jeżdżę z żelem, który ma 10mm i to jest maks co mogę wsadzić, a potrzebowałabym coś podłożyć pod tył. Koń mi się zapadł, a przytył i cała równowaga się posypała.
Miesiąc temu jeszcze wchodziło mi futro, mam starego i już trochę zbitego mattesa plus, więc myślę z 20/22mm, ale tak przytył na tej trawie, że przestał 🙄 Kupiłabym coś na sam tył, ale muszę mieć podkładkę na całości, bo Jaśnie Koń uważa, że z samym siodłem i czaprakiem się nie da. Przeglądam internety i mam wrażenie, że szukam świętego grala. Już myślałam, żeby kupić coś na tył i siodłać: żel, czaprak, podkładka na tył, siodło, ale nie wiem czy ta konstrukcja się nie rozjedzie w trakcie 😐
keirashara, to budżetowego rozwiązania brak.
Kentucky 10 mm z korektą lub Winderen 10 mm z korektą.

Monfiul, mi wyjeżdżał lekko czaprak pod podkładką 10 mm kentucky, ale go przypięłam i nie wyjeżdża.
Winderen comfort czyli 18 mm mi się nie przesuwał, ale koleżance w siodle ujeżdżeniowym się tak działo. Nie wiedzieć czemu.
keira a takie coś? https://www.horseworld.es/salvacruz-hh-eva-sintetico_p1607026.htm

To ma cienka piankę z przodu, jeden koń w stajni w tym chodzi, jakoś super nie amortyzuje ale wg mnie na krótkotrwałe rozwiązanie może styknac bez konieczności wydawania tysiaka na jaśnie Winderena w szykownej trumience. 🙃
feno, - dzięki bardzo! Może styknie. Bym przeżyła tą dopłatę za trumienkę, gdybym nie miała już futra i żelu, w którym mój śmiga od lat. Nie poczułam żadnej różnicy między winderenem i żelem, także no, trzecia podkładka za miliony monet do kolekcji nie napawa mnie optymizmem 🙄
Perlica, - zawsze to mniej niż naprawa pleców 😝
A weź, ja mam tego Winderena 10mm i chyba się niedługo pozbędę. Zero efektu wow w moim przypadku 🤣 Spróbowałabym z tą pianką tylko weż poszukaj czy gdzieś w polskim sklepie mają ten konkretny model bo widziałam innych firm podobne ale miały za grubo z przodu .
feno, na winderena 10mm wiele osób narzeka. 18mm sa duzo lepsze, ale wiadomo, nie kazdy poczuje roznice.

Ja tam na Kentucky 10 mm nie narzekam wcale i uważam,że to dobrze wydane pieniążki.
Perlica, - ta Twoja ma jakieś kieszonki, żeby pod tył podłożyć więcej? Bo nie widzę tego w opisie.
feno, - właśnie szukam... 😉
keirashara, Polecę Ci taką podkładkę na sam tył:
https://animalia.pl/wintec-podkladka-pod-siodlo-half-pad-comfort-12-cm-z-korekta-tylu-czarna/szczegoly/39734/
Mocuje się ją do siodła więc spokojnie pod czaprak możesz dać żel który używasz i nic się nie będzie rozjeżdżać. Używam w takim układzie korekty przodu.
A taką samą jak wstawiła feno też robi wintec:
https://animalia.pl/wintec-podkladka-pod-siodlo-schooling-pad-comfort-z-korekta-tylu-czarna/szczegoly/34405/
keirashara, wpisz w Google Kentucky correction 10mm . Jest na pewno w Febro I Loftcie doatepna.
keirashara,
https://www.febro.pl/product-pol-8384-Podkladka-korekcyjna-Kentucky-Impact-10mm.html

Ja mam zwykłą, ale correction niewiele droższa.
Właśnie najgorsze jest to ze nawet nie mam ja przyczepić. Kobyłka chodzi super pod tą podkładka i plecy mnie nie bolą. Szkoda mi jej sprzedawać ale jak jeżdżę w tereny to strasznie mnie to denerwuje ze się przesuwa :/ nie wiem może doszyje paski po prostu. Perlica,
widzieliście już: https://zozira.com/ ?? Bo opis piękny, ale wygląda jak Memory foam XD
Moon   #kulistyzajebisty
15 lipca 2022 10:49
xxagaxx, propsuję dobór zdjęć do produktów 😜 #zboczeniezawodowe
i wygląda na po prostu małą, albo mi się wydaje.
Moon, podoba mi się ostatnie zdjęcie na koniu (chyba jest).. jakby wtf, kto to robił ?
xxagaxx, też zwróciłam uwagę na to zdjęcie. To chyba ma być szczęśliwy z podkładki koń co się uśmiecha? 😉 w moim odczuciu całość jakoś mało profesjonalnie wygląda. Ciekawi mnie za to co autor ma na myśli pisząc o efekcie naturalnej tkanki, bo mnie to jakoś dziwnie odrzuca 😉
Moon   #kulistyzajebisty
15 lipca 2022 11:33
xxagaxx, no właśnie ciężko stwierdzić, że to ta podkładka na tych zdjęciach... prezentacja produktu -100 do PR'u :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się