Konie wielkopolskie/trakeńskie

Czy macie jakieś zdjęcia potomstwa po ogierze Parametr? On sam ma gwiazdkę i białe skarpety, pytanie czy przekazuje to na potomstwo?
konikmorski, tu masz dwa zrebaki po nim.

Napisz do mnie na priv to wyśle Ci więcej ,albo dołącz do grupy na FB ,,OGIERY I HODOWLA " tam wpisz w lupke nazwę ogiera i będą zdjęcia wstawiane przez właścicieli źrebiąt pod różnymi pytaniami o ogiera .
1652650582625_copy_562x749.jpg 1652650582625_copy_562x749.jpg
1652650564690_copy_810x540.jpg 1652650564690_copy_810x540.jpg
kasia2107rafal - jestem na tej grupie, zaraz sprawdzimy w lupce. Do tego ogiera jadą z mojej stajni dwie klacze. Jedna czysta wlkp i jedna sp.
konikmorski, ja już wszystkie Wielkopolaki tam przeglądałam ,a że teraz czeka mnie kosztowne leczenie klaczy to chcialam pokryć Izoprenem,nie dość że chłopak ładny ,idealnie malowany no i kasztan ,to jeszcze cena jak dla mnie na ten kosztowny rok też idealna 😅 tylko muszę ogarnąć czy da się załatwić wysyłke .
kasia2107rafal - z tym nasieniem to jakieś fatum, zarówno wlkp mało w tej opcji czy nawet m i śl. A na dodatek nie dawno w zachodniopomorskim jedyny czysty wlkp Nikiel po Gordon I padł.
O ślązakach rozmawiałam ze znajomym. I mówił, że jakby nawet wysyłali nasienie to i tak by nie korzystał, ponieważ jak są konie w programie zachowania rasy to można kryć tylko naturalnie. I często te ogiery są porozrzucane po małych stajniach gdzie nikt nie pobierze nasienia. Może i w pozostałych też tak jest?
No właśnie tylko z Izoprenem dowiedziałam się że oddawał nasienie,tylko ktoś sobie załatwił że wet dowiózł do klaczy ,czyli może bardziej problem tam tkwi w wysyłce . Będę dzwoniła i się dopytywała ,bo jest ciacho z niego . No u Ślązaków wgl krucho z wysyłką ,tylko jeden czy dwa ogiery chyba wysyłaja .
dzikadermi - tu raczej chyba chodzi o cały szereg przepisów które trzeba zrealizować, żeby ten punkt prowadzić. Kiedyś SO Książ miało fantom i z braku zainteresowania hodowców zrezygnowali z tej opcji. Faktem jest że ogierów rasy śląskiej jest zdecydowanie więcej niż wlkp.
w SO Sieraków stoi wlkp. Dacerus , a stado napewno wysyła nasienie.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
16 maja 2022 20:56
kasia2107rafal, mój mały siwy chlop jest Izoprenowy i bo leczeniu w przyszłym roku, chyba znowu machnę siwuche właśnie nim. Ma zrebol w sobie to coś!
A Izopren nie wysyła, bo nie ma jak pobrać z tego co wiem. Pytałam kilka dni temu jak mi Ruda nie chciała dać kawalerowi z seksu obwoźnego, bo szkoda było mi majowej rui, USG i hormonów, a jak mówiłam, źrebak po nim wyszedł mi superowy, a ogier też zrobił mega pozytywne wrażenie. Byłam gotowa pojechać do nich autem (nie mam za specjalnie daleko, godzina drogi), byle tylko pobrali i lipa. 🙁
Ale może źle zrozumiałam, bo próbowałam uzyskać na ten sam dzień.
Siesiepy, pisałam z dziewczyną ,która dwa lata temu kryła nim z inseminacji,podała nawet kto u nich jest wetem i może żeby z nim się dogadać po zgodzie właścicielki żeby pobrał ,jej wet dowiózł nasienie ,tylko dziewczyna raczej bliżej też mieszkała . Ja z Pomorza więc tylko wysyłka ,żaden wet tyle km mi nie dowiezie .
Siesiepy   Ponczek bez rączek
17 maja 2022 03:48
kasia2107rafal, myślę, że oni są logistycznie do dogadania, jeśli faktycznie miałby kto pobrać to nasienie i ogarnia się wysyłkę. 🙂
Siesiepy, no myślałam żeby może się dogadać z tym wetem żeby pobrał i wysłał . A Twój tegoroczny siwek po Izoprenie ? I tatuś nie dał żadnej odmiany ? Aż dziwne ,bo po nim przeważnie malowańce .
Siesiepy   Ponczek bez rączek
17 maja 2022 20:19
kasia2107rafal, no właśnie sama się zdziwiłam, że umaszczeniem wdał się w pełni w mamuśkę. W sumie dobrze, że nie malowany, bo szkoda by było jak się i tak wszystko skryje pod siwym.

W tym roku kryliśmy Buzarem, więc jeszcze większym malowancem. Zobaczymy co z tego wyjdzie pod tym kątem. Jak tu też wyjdzie niemalowane źrebię, to znaczy że moc w matce silna jest.
Siesiepy, no o tym to też pomyślałam jak mój mały nie malowany siwek się urodził ,że to dobrze bo szkoda jak by był pięknie malowany a i tak by wysiwiał 😅
No Buzar też fajny malowaniec ,widziałaś go na żywo ? Fajny jest? Ja jak się nie uda z Izoprenem to biorę pod uwagę Heliosa albo Paco bo mają opcje wysyłki ,Buzar wysyła ?
Siesiepy   Ponczek bez rączek
18 maja 2022 16:34
kasia2107rafal, Buzar nie wysyła niestety z tego co wiem, ale z wyglądu to cukiereczek jakich mało. No taki koń barbie! Drobny dość, ale umięśniony i bardzo proporcjonalny, z bardzo szlachetną głową. No i bardzo grzeczny. 🙂 Za te cenę, to szczerze powiem - nic tylko brać. Jestem okropnie ciekawa co wyjdzie z niego i siwej, bo wzięłam go z powodu konkretnych cech budowy (krótki grzbiet, delikatna budowa, mały łeb - w dużym skrócie ujmując).

Paco biorę właśnie też biorę na swoją rudzinkę. Też rozważałam jego, Heliosa i Magnata. Myślimy widzę podobnie. 🙂😉
Siesiepy, gdzieś na grupie na FB OGIERY I HODOWLA migneła mi odpowiedź ,że Buzar ma możliwość wysyłki, sprawdzałam czy są może już zdjęcia źrebiąt po nim ale nic nie było,ale ktoś się pytał o wysyłkę i facet napisał tak . Muszę się zorientować,może wysyłają jak jest potrzeba . Ja to w tym roku okrojony budżet na krycie będę miała z powodu leczenia a chce zostać w wielkopolakach jednak ,kurcze te konie mają w sobie to coś ,a jest ich coraz mniej . Chciałam się wdrążyć w ochronę zasobów genetycznych no ale moja klacz akurat ma jednego sp w papierze i niestety to ją dyskwalifikuje 😒 więc bez sensu dokupować kolejną skoro i tak się nie łapie na to .
Siesiepy   Ponczek bez rączek
18 maja 2022 17:33
kasia2107rafal, ooo a to ciekawe. Daj znać jak będziesz coś wiedzieć w sprawie tej wysyłki.

Moje też niestety nie nadają się na ochronę zasobów genetycznych, ale to nie znaczy, że nie można ich wzbogacać dobrą krwią wlkp 😀 Te konie są jednak tego warte.
Siesiepy, no tylko mnie to o tyle bolało ,że ona na serio ma czyste Wielkopolaki w papierze oprócz tej jednej odnogi sp składającego się z konia wielkopolskiego i hanowera ,temu mnie to tak trochę zbiło z tropu ,bo juz byłam gotowa do startu,już miałam druga wielkopolska już w programie upatrzoną do kupna i ciul ,ale i tak warto kryć w rasie bo tak czy siak wyjdzie dobry koń Wielkopolski .
Siesiepy   Ponczek bez rączek
18 maja 2022 20:04
kasia2107rafal, kurde, nie wczytywałem się za bardzo w te programowe zasady ale serio nie można mieć wielkopolaka "uszlachetnionego" Hanowerem? Czy rozbija się o to, że zapisany jako SP, a gdyby był Wlkp to by go uznali (słyszałam taka historię, że u jakiegoś wielkopolaka w rodowodzie był koń po dwóch Wlkp, był zapisany jako SP i to tego wielkopolaka wykluczyło z programu ochrony zasobów)
Siesiepy, no nie może być w rodowodzie żadnych przygód typu sp,hanower czy inne takie .
O Izoprena się pytałam,właściciel mówił że nie wysyłają ,bo główny wet który pobierał nasienie wyjechał na stałe . Podzwonilam po wetach w woj Łódzkim ,znalazłam takiego który pobierze ,zapytałam się czy jak znalazłam weta który pobierze to da radę ,odpowiedziano mi że wtedy tak ,tylko ja ponoszę wszelkie koszta . Wet powiedzial że za pobranie ,dojazd do ogiera i wysyłke chce 500 zł ,nasienie tyle samo . Jeśli mi nie zaskoczy za pierwszym razem to będę płaciła drugie 500 zł za weta ,więc chociaż ogier bardzo ładny to zaczynam się mocno zastanawiać nad innym Buzarem chyba .
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 maja 2022 16:22
kasia2107rafal, daj znać czy buzar wysyła, bo w aktualnej ofercie stanowki chyba widziałam "tylko krycie naturalne". 🙁

To że sp to wiem, ale myślałam że hanowery jeszcze się wpisują.
U mnie żeby bylo śmiesznie, wetka poleciła mi Vodkatiniego, który akurat mi się podoba. Ale to Hanower właśnie. Chociaż skoro i tak nie mam programowych, to chyba machnę. Dobra cena, warunki i termin.
Jednak Helios i Magnat wymagają zamówienia 2 dni przed a to trochę komplikuje, zwłaszcza u pierwiastki.
Cześć, Mam pytanie czy są tu osoby które mogą się pochwalić potomstwem Irbisa?? Szukam dla siebie konia, o profilu ujeżdżeniowym. Biorę właśnie jego pod uwagę.
Siesiepy, pisałam do właściciela Buzara ,nie odpowiada ,ale widziałam że ma grupie na FB jak ktoś się pytał o wysyłkę to odpowiadał że tak i podawał nr kontaktowy,więc będę musiała zadzwonić się zapytać .
Gdybym była pewna że zalapie za pierwszym razem to nawet bym się nie zastanawiała i brała tego Izoprena ,ale kurcze przy moim tak ograniczonym budżecie wydawać kolejne 500 zł za pobranie i wysyłkę to już jest nie mało . I ja oczywiście zdaję sobie sprawę że za to wszystko to nie jest wcale dużo,bo w planach miałam o wiele droższe krycie na ten rok ,no ale wyskoczyło to leczenie i jest jak jest .
anetakajper   Dolata i spółka
28 maja 2022 18:28
Czy są ogiery wlkp. z dużym dolewem krwi ? Ktoś zna takiego?
Post został usunięty przez autora
Siesiepy   Ponczek bez rączek
30 maja 2022 00:48
kasia2107rafal, skąd ja to znam. U mnie w jeden miesiąc (maj) poleciały dachówki z dachu, przedziurawiłam dwie opony i skrzywilam dwie felgi w aucie na wrocławskich drogach, do tego seks obwozny u rudej nie załapał, oprócz tego ceny wszystkiego, w tym kredytów poszybowały w górę, zbiegło się kupowanie siana, pasz, butów, ciuchów, drzwi, paneli. Kosmos. I też szukam budżetowego rozwiązania i okropnie ubolewam nad tym Izkiem, bo to świetny kon, w świetnej cenie u fajnych ludzi, a dał mi naprawdę super źrebaka z drugą kobyłą.
Gość od Buzara chyba nie czyta smsów za bardzo. Mi kazał dzwonić jak cos próbowałam pisać.

A może Vodkatini by się jeszcze u ciebie wpisał w budżet? Pierwsze pobranie ma gratis. I dość tanią wysyłkę. Plus jest u fajnej babki, która w razie awarii pobiera nawet w ten sam dzień. 🙂
anetakajper, bardzo duży dolew ma właśnie Kros trk. Rodzą się po nim bardzo dobre duże źrebaki, mimo że sam ma 164 cm w kłębie
anetakajper   Dolata i spółka
30 maja 2022 12:01
patkahm, świetny on. Dzięki
To ja wrzucę fotkę swojego WLKP 😀
Jest po ogierze Mars od Marsala po Avero.
DF7470E1-B15B-4535-A095-5CE34FB3F607.jpeg DF7470E1-B15B-4535-A095-5CE34FB3F607.jpeg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się