kącik kłusaczy

Rozalka1 piękny  😍
Właśnie, to prawda, że kłusak to takie rozważne, spokojne i lgnące do ludzi konie?
Z mojego doswiadczenia - tak 🙂
Mojego zawsze wszyscy stajenni chwala ze taki przyjemny i nieklopotliwy w obsludze 🙂
Przymierzałam się do kupna, bo taki fajny misiek z tego konia, lubiący kontakt z człowiekiem... No ale, kłopot z paszportem, bo oryginał zagubiony, niby ma palenia, jest kod z transpondera, ale trzeba by było kombinować ze staraniem się o duplikat z Litwy. Trochę gmatwania pewnie by było i trochę mnie to zniechęca, chociaż koń super.
czy jest coś takiego jak kłusak szwajcarski?
Poszukuje kontaktu z właścicielem kłusaka łotewskiego. ������
Po dlugich rozwazaniach postanowilam sprzedac mojego klusaka. Jest przekochany i bardzo wspolpracujacy z czlowiekiem. Chcialabym mu znalezc jak najlepszy nowy dom, ale nie wiem jak sie za to zabrac, zeby faktycznie dobrze trafil. Czy moze to jest jednak zawsze loteria?
Zawsze loteria.
Gillian   four letter word
19 sierpnia 2023 09:58
Loteria to mało powiedziane. Sprzedajesz, tracisz kontrolę nad losami zwierzaka.
Jeszcze można zapisać w umowie prawo pierwokupu.
mindgame, dobry pomysl, dzieki za podpowiedz
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy klusakow.
Stoję przed decyzja zakupu konia tej rasy.
Czy możecie się wypowiedzieć jak z wygada jazdy, jak się sprawdzają jako konie rekreacyjne -kon dla jeden osoby.
Spotakalan sie z różnymi opiniami, ale chce zasięgnąć rady u osób użytkujących takie konie.
Kon młody surowy.
Papla93, To wszystko zalezy czego oczekujesz. Surowy, na pewno nie bedzie mial traumy po treningu w sulkach i bedzie latwiej z nim pracować. To sa konie bardzo inteligentne i bardzo chetnie pracujace z czlowiekiem, ale maja pewne ograniczenia wynikajace z budowy. Np. Moj klusak nie jest w stanie nauczyc sie zmiany nogi w galopie, mimo ze naprawde wie o co chodzi to po prostu zmiana zadu go przerasta. Jego foule nigdy nie bedzie bardzo okragle, chociaz wraz z treningiem mozna mocno to poprawić. Z drugiej strony jest najmilszym koniem jakiego poznalam, ma rewelacyjna kondycje i super zdrowie. Chodzi w tereny sam lub jako czolowy i zdecydowanie mozna na nim polegac, bo nie bedzie sie bal byle czego. Ma tez serce do skokow (choc pewnie to nie kazdy klusak) ale proces nauki, zeby to wygladalo „po ludzku” byl dosc dlugi. Reasumujac fajny kon dla osoby ktora nie szuka sportowca a przyjaciela ktory bedzie przewidywalny
Mój dla odmiany galop ma wciąż lepszy niż kłus 😉
To fajne konie, zwykle zrównoważone.
Ale wymagają sprawnego jeźdźca z wyczuciem - mój np jest turbo wrażliwy i introwertyczny.
Przy dobrym prowadzeniu daje z siebie wszystko, ale jak nie ufa/nie zna/dostaje sprzeczne pomoce - stosuje bierny opór i zamyka się kompletnie na jeźdźca 🙂
Olimpia190,
Dziękuję za odpowiedź
faith, również dziękuj za odpowiedź
Olimpia190,

udało Ci się sprzedać? Jak sytuacja? 😉
xanya, dopiero wystawilam kilka dni temu, wiec jeszcze nie 😉
Olimpia190, a z ciekawości, czemu sprzedajesz?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się