PSY

A ja mam pytanie do osó, których psy "zawodowo" łapią takie dyski. Czy to nie odbija sie niekorzystnie na ich zebach i szczękach ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 maja 2022 14:32
diuk, to są specjalne dyski dla psów (nie można rzucać dowolnych frisbee). Mają profil krawędzi pomagający je chwycić, odpowiedni plastik (by się nie łamały w pół, by nie były zbyt twarde dla psich zębów itd), są stosunkowo lekkie i jest sporo modeli by można było dobrać do rozmiaru i preferencji psa. Trzeba je też utrzymywać w czystości (piasek działa na zęby jak papier ścierny) i dobrym stanie a zbyt zniszczone wyrzucać. Jasne, po laaatach łapania bywa, że psom zaczynają się ścierać kły ale rzadko bywa to tak inwazyjne by doszło do miazgi zębowej. Chyba łatwiej o złamanie zęba w zabawie (od uderzenia czy twardego patyka/aportu) niż od dysku.
Co do szczęki to ją się rozgrzewa na szarpakach tak jak resztę ciała psa.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 maja 2022 15:14
Perlica, z tym, że foresto nie zawiera permetryny a wspomniana wyżej obroża już tak
Pati2012, o widzisz, i tu jest pies pogrzebany.
Składu nie sprawdzałam, tylko właśnie czy bezpieczna bo mam 3 koty, ale wytłumaczenie właśnie było o sposobie jej działania.
Widocznie się pomyliłam, bo byłam pewna, że ma w składzie tą substancję.

Hej, czy ktos z obecnych przechodzil tymczasowo z surowego na suche zarcie?
Nie pracuje z domu, nie ma mnie powyzej 9 godzin. Na surowym pies mi robi 2 tylko popoludniami maks 2 dziennie.
Powinnam sie spodziewac zwiekszenia czestotliwosci? Nie wiem czy warto ryzykowac (ryzyko, to ze psu sie zachce jak bede w pracy).
Z gory dzieki
honey, znam 2 psy , który czasem idza na suche z powodu logistyki. Kup jest więcej niż na barf.
honey, mój na suchej robił więcej kup zarówno pod względem częstotliwości jak i objętości. Teraz jest na BARF i jak czasem dorwie się gdzieś do suchej np w gościach to od razu widać różnicę w kupie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 maja 2022 17:39
U mnie zaraz po zmianie wiadomo, było mniej regularnie, więcej i trochę niespodzianek po drodze bo jednak układ pokarmowy musiał się przestawić ale aktualnie oba na chrupkach załatwiają się średnio 2x dziennie
nagana, mój jak się naćpa suchego w stajni ( bo zjada to jak narkoman) to kupska wielkie wali i dodatkowe 2 do 2 swoich codziennych....
Dzieki. Pamietam jak przez mgle kilka lat temu jak to bylo na chrupkach, sprobuje, najwyzej wroce z podkulonym ogonem do miesa.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 maja 2022 11:08
Kung Fu Grubcia pozdrawia ;D
semi (9 of 47).JPG semi (9 of 47).JPG
semi (11 of 47).JPG semi (11 of 47).JPG
semi (14 of 47).JPG semi (14 of 47).JPG
semi (15 of 47).JPG semi (15 of 47).JPG
smartini, latający kłaczek, że cudny to jedno ale jak Ty się musisz gimnastykować 😂 btw. Ta kamzolka to taka specjalna, do wybijania się psa?

Ps. Dostałam info od Breezy Weezy, że po wyprzedaniu majowej produkcji mają 2 msc przerwy. Jakby ktoś rozmyślał 😁



smartini   fb & insta: dokłaczone
11 maja 2022 19:48
falletta, no ja planuję od przyszłego tygodnia basen na rozruch a potem najlepiej jakieś zajęcia taneczne :P
A kamizelka jest frisbową kamizelką neoprenową żeby jednocześnie pies miał stabilną, antypoślizgową powierzchnię do bezpiecznego wybicia oraz żeby człowiek nie schodził z treningu z dziurami od pazurów. Mam jeszcze opaskę na udo (widać trochę na pierwszym zdjęciu) do wybić od uda
Czy jest odpowiednik książki "Żywienie koni" H. Meyer ale o żywieniu psów? Absolutny must have? Może być w języku angielskim
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 maja 2022 14:20
Ahhh wpadam, żeby się trochę pochwalić, bo muszę 😍 Mój pies jest geniuszem! W weekend braliśmy udział w Latających Psach w Poznaniu. Tradycyjnie w ThrowNGo i Frizgility, ale dodatkowo zapisaliśmy się na Super-Pro Toss&Fetch z małą ambicją, że dostaniemy się do drugiej rundy (przechodziło tylko 50 najlepszych duetów, a startowało 135 par). I to chyba był totalnie nasz weekend, bo takich wyników to nie mieliśmy jeszcze nigdy 😍 i to pomimo okropnego wiatru w sobotę, a 3 starty mieliśmy właśnie w ten dzień.

Tak więc po pierwszej rundzie Tossa z 16 pkt wylądowaliśmy na 24 miejscu! Co dało nam kwalifikację do drugiej rundy, która była równie stabilna i zdobyliśmy 15 pkt. No szok, szok! 😍 Finalnie zajęliśmy 21 miejsce 😍

ThrowNGo - 17/131 (36 pkt) - genialnie wyłapał jeden rzut, który już spisałam na straty 😅
Super-Pro Toss&Fetch - 21/111 (31.0 pkt)
Frizgility - 4/126 (140 pkt) - gdyby nie moje dwa spałczone rzuty byłoby na luzie 2 miejsce 😅 jak będę pamiętac aby do niego krzyczeć, żeby bliżej wypuszczał mi dysk, to będzie super, bo jest wyścigowcem w tej konkurencji, a sekwencję już leci sam na autopilocie 😀 dlatego na ryzyku z 5s puściłam go na strefę za 10 pkt i jeszcze udało nam się zaliczyć (fuksem, bo pies zarobiony dalej na przeszkody) sweet spota 😍

Także duma z psa straszna! Pokazał, że się bardzo skupia na tym co robi i domierza nawet do zawisających dysków. Teraz tylko moja działka, aby być lepszą w rzucaniu (co i tak już się bardzo poprawiło) i pudła nasze 😂😂

Dorzucam boską fotkę z naszego frizgility 😍
Fot. Anna Bronikowska

1652860069173.JPG 1652860069173.JPG
Ujawniam się jako stała podczytywaczka tego wątku (a zarazem posiadaczka papika XXL), która nie mogła znaleźć dokładnej odpowiedzi w lupce, także liczę na waszą wiedzę dziewczyny 🤔.
Gdzie mogę doedukować się w psim fitnessie nie posiadając social mediów? Czy w najbliższym czasie będą się gdzieś odbywać seminaria albo kursy stacjonarne/online? Znalazłam post smartini o kursie online u Beaty Luchowskiej, ale po sprawdzeniu okazało się, że obudziłam się parę miesięcy za późno.😅
Może któraś z forumowiczek podzieli się zestawem startowym lub radami na początek- co warto sobie sprawić z targetów, fit-pawsów, jak często warto ćwiczyć oraz inne rzeczy o które zapomniałam spytać. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 maja 2022 18:33
wiedźma, sprawdz dogs4motion. Bardzo warto w ich kursy, a niedawno dołączyła do nich wspomniana Beata.
Fitness najlepiej jednak z kimś. Zwłaszcza z papikiem, zwłaszcza z rasa dużą. Bo tu pozycja w jakiej wydajesz psu smaczki ma spore znaczenie.
madmaddie, dzięki! A kojarzysz kogoś z Krakowa do kogo moglibyśmy się udać? Ja znam tylko Rehabilitację z psitupem, ale nie wiem czy mają tam nauki fitnesowe.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 maja 2022 18:44
wiedźma, to może smartini kogoś podrzuci bo Kraków to nie mój obszar 😉
Ten moment kiedy chcesz majestatycznie przebiec po plaży niczym w Słonecznym patrolu, psitup łap niczym bębny, rozbryzgując wodę wzbudzając tysiące tęcz... ale w dnie była dziura/ zaplątałeś sie o własne łapy... 🤣🤣🤣

281539420_574868850711294_6711821443833481690_n.jpg 281539420_574868850711294_6711821443833481690_n.jpg
Wetnę się z kolejną prośbą o pomoc- potrzebny działający suplement pomocny przy odzyskiwaniu mięśni. Polecicie coś?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 maja 2022 21:42
Sayu,


savil, jak nerki ok to muscle booster z game doga. Jak nie ok, to hmb powinno choć trochę pomóc. Generalnie warto dorzucić wartościowe lekkie białko
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 maja 2022 21:53
wiedźma, do Psitupa warto się wybrać na przegląd, podpowiedzą co już można robić, czego jeszcze nie, na czym się ewentualnie skupić, na pewno też podpowiedzą pierwsze ćwiczenia i nauczą jak je prawidłowo wykonywać. Na razie na pewno nie kupuj żadnych jeżyków czy innych niestabilnych powierzchni bo takie to dopiero po zakończeniu wzrostu, absolutnie nie ze szczeniakiem.
Podesty łatwo zrobić sobie samemu, albo zamówić w Wooddogu czy innej tego typu firmie. Ważne, żeby nie były śliskie i odpowiednio dobrane wysokością (tu Psitup na pewno podpowie)

Dalej natomiast to pytanie co będziecie robić - Psitup raczej nie układa żadnych 'sportowych' treningów fitnessowych. Jest kilka osób w Krakowie która robi fitnessy ale nikogo bliżej nie znam więc nie wiem jak z 'jakością'.
SM jednak ułatwiają bo w zasadzie wszystko jest ogłaszane na grupach i wystarczy być w odpowiednich.

Wiem, że Agnieszka Biały (UrazZone) robi też jakieś kursy online i są one chyba częściej niż u Beaty. Robi też seminaria ale nie wiem czy będzie coś w najbliższym czasie w Krk z nią. Do niej można pojechać ale to kawałek za Wrockiem.


My dzisiaj po kolejnym seminarium, nie mogę się nazachwycać tym Grubsem 😍 Dwa dni a my mamy poprawione drobiazgi w istniejących dwóch vaultach i w overze, mamy drugiego overa od tyłu, dodatkowy obrót w dogcatchu, dogcatch na plecy zaczęty i jeszcze wystartowany zig zag. Zostałam też pochwalona za zbudowanie świetnej komunikacji i ugruntowanie komend. Generalnie pies potrzebuje tylko jeszcze się dobudować mięśniowo bo wiadomo, to nadal dzieciak a ja muszę nadążać 🙈 ale jesteśmy na dobrej drodze do naprawdę zacnych fristajlów 😍
madmaddie, zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego oba łosie chodzą na obroży albo behawioralce (Bernen jest rozpuszczonym byczkiem ktory nadawalby sie do ciągnięcia wagonów z węglem w kopalni). Te szelki ubieram w momencie kiedy jedziemy w miejsce gdzie mogę psa puścić luzem - po prostu łatwo go wtedy złapać i przytrzymać w razie czego. No i widać je z daleka a w mojej wiosce jest pseudomysliwy ktory już raz mi grozil że mi psa odstrzeli bo przecież "na dziko lata bez obroży". Do prowadzenia na smyczy ich nie używam za bardzo 🙂
smartini, merci, to udamy się na ten moment do psitupu.
madmaddie,
Bardzo Ci dziękuję 😘😘😘 Jesteś niezawodna😁Pewnie to hmb zamówimy, bo nerki niby ok ,ale z nią wiecznie coś i chyba wolę nie ryzykować ( były problemy trzustka/ wątroba).
Sayu, guardy też mogą mieć rączkę i łatwo za nie złapać, mogą też być trochę bardziej zabudowane i w jaskrawych kolorach żeby były z daleka widoczne 😉 a przy okazji nie ograniczają ruchów i zdecydowanie lepiej można je wyregulować pod wymiary psa. Lepiej zapobiegać niż leczyć 😄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 maja 2022 14:29
Misio dostal hurtty weekend warrior, Aura ma odkąd się pojawiły i spisują się super. Na jesień kupie mu w wersji neon żółty w ramach kamizelki odblaskowej, Aura tez ma drugie neonowe, bo kamizelki szukałam długo i albo leżały głupio, albo były byle szmatką, albo były droższe niż porządne szelki

savil, ja daje karme z białkiem ok 30%, plus hmb, bo parametry nerkowe się ciut posypały w zimie jak postanowiłam wypróbować acanę (choć nie mam pojęcia czy to kwestia karmy, czy czegoś innego, natomiast na karmach z ziemniakami są idealnie po środku te wyniki), fajnie też dorzucić chude mięsko czy rybę, ale do konsultacji że względu na te trzustkę i wątrobę
20220516_162343.jpg 20220516_162343.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 maja 2022 14:29
Misio dostal hurtty weekend warrior, Aura ma odkąd się pojawiły i spisują się super. Na jesień kupie mu w wersji neon żółty w ramach kamizelki odblaskowej, Aura tez ma drugie neonowe, bo kamizelki szukałam długo i albo leżały głupio, albo były byle szmatką, albo były droższe niż porządne szelki

savil, ja daje karme z białkiem ok 30%, plus hmb, bo parametry nerkowe się ciut posypały w zimie jak postanowiłam wypróbować acanę (choć nie mam pojęcia czy to kwestia karmy, czy czegoś innego, natomiast na karmach z ziemniakami są idealnie po środku te wyniki), fajnie też dorzucić chude mięsko czy rybę, ale do konsultacji że względu na te trzustkę i wątrobę
20220516_162343.jpg 20220516_162343.jpg
20220516_161120.jpg 20220516_161120.jpg
20220515_141442.jpg 20220515_141442.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się