COPD

Gillian   four letter word
02 maja 2022 21:12
Wyślę tą moją padakę do Ciebie, przysięgam 😉
Spoko biorę, 🤣 widziałaś siwego Mylord Carthago warto było zainwestować te parę tysi i wyleczyć, papier sam skacze w szufladzie. 🤣
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: nowe konto zbanowanego Zdrowego Konia
Gillian   four letter word
08 maja 2022 09:44
Ktoś poratuje jaką dawką Berodualu inhalować? Mam jeszcze skitrane 2 opakowania z krótką datą to wykorzystam. Wczoraj dałam 20 kropli i mam wrażenie, że było nieźle i glut mocno rozrzedzony leciał, wodnisty. Na wiele nie liczę, pewnie znowu jak wszystko zadziała na chwilę. Jeszcze teraz zrobiło się gorąco więc kaplica 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 maja 2022 11:24
Gillian, napisz do Aleks ona ma pod opieką konia, który berodural dostaje.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 maja 2022 12:03
Gillian poszło pw .
Ja daję 20-30 kropli, w zależności od stanu konia. Najpierw berodual, potem solanka, potem wymuszony ruch i czekanie na gluta 🙏
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 maja 2022 09:17
To ja jeszcze dopiszę, może się komuś przyda. Podaje 40 kropli Berodualu (2ml) dla konia o masie 500kg. Dopełniam to solą fizjologiczną 5ml. Dawkowanie według zaleceń lekarza weterynarii.
Gillian   four letter word
10 maja 2022 09:41
Nie chcę przechwalić ale spoko na tym Berodualu póki co.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 maja 2022 12:05
Gillian u nas też jest spoko reakcja na Berodual. Kobyła jest cushingowa, nie bardzo jest jak podać mocniejszy steryd. Wcześniej była na Atrovencie.
W ulotce wyczytałam, że bromowodorek fenoterolu, który jest jednym z dwóch składników leku, podany w większej dawce poprawia zdolność do rzęskowo-śluzowego oczyszczania dróg oddechowych. Być może stąd u Was ten glut po pierwszym podaniu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2022 18:41
Czy jak we Flexinebie z dyszy baaardzo powoli idzie, zdecydowanie wolniej niż wcześniej, to znaczy, że już się zużyła?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 maja 2022 18:43
Nie, zrobiło się zimno i dlatego idzie wolniej. To jest normalne i producent pisze o tym na swojej stronie. Ja to obserwuje od początku użytkowania czyli ze 2,5 roku przynajmniej.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 maja 2022 19:02
Jeszcze zaznaczę, że ja nebulizuje na dworze. Dziś jest słoneczny dzień, ale wieje zimny wiatr i to już ma znaczenie. Też inhalacje trwały u nas dłużej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2022 07:11
Aleks, Tylko, że jak było zimniej to leciało normalnie, teraz tak ledwo ledwo "ciurka". Wzięłam drugą dyszę i leci normalnie. Ta pierwsza używana niecałe 1,5 miesiąca, trochę krótko jak na zużycie.
Jest ktoś może zorientowany ile mniej więcej kosztują testy alergiczne?
rudziczek   Małe i duże.
18 maja 2022 07:53
zembria miałam podobną sytuację. Zadzwoniłam do dystrybutora i dogadałam się, żeby mi przysłali nową dyszę za free🙂 Pani, z którą rozmawiałam była bardzo miła i współpracująca, mimo, że używałam do nebulizacji amolu, którego w tym inhalatorze nie wolno.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2022 07:56
rudziczek, o, dobrze wiedzieć! Napiszę do nich i zapytam.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 maja 2022 08:35
<b>Aleks,</b> Tylko, że jak było zimniej to leciało normalnie, teraz tak ledwo ledwo "ciurka". Wzięłam drugą dyszę i leci normalnie. Ta pierwsza używana niecałe 1,5 miesiąca, trochę krótko jak na zużycie.
zembria,

A no to nie, to jak tak to kontaktuj się z nimi. Ja nie mówię o tym, że jak jest zimno to ledwo leci tylko o tym, że nebulizuje się wolniej w sensie dłużej to trwa, ale pojemnik dyszy działa normalnie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2022 08:53
Aleks, tu z dnia, na dzień się jakby "zatkało" i ledwo ledwo leci. Napisałam do nicb meila, do babki z którą wczesniej się kontaktowalam przy zakupie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2022 09:47
Już dostałam odpowiedź, także zastosuję się do rad od przedstawicielki, a jeżeli nie pomogą, to ona będzie to zgłaszać do producenta. Bardzo mi się tam obsługa klienta podoba, szybko, miło.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 maja 2022 10:04
A co poradzili Ci dokładnie ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2022 10:07
Obejrzeć czy nie ma rys na dole, od spodu, sprawdzić dziurkę we wieczku i puścić inhalacje wodą destylowana, bo moze się zapchała.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 maja 2022 10:10
Pytam bo może faktycznie się zapchała. Teraz sobie przypomniałam, że z raz mi się tez tak zdarzyło, że odpaliłam nebulizator a tu leci jakby chciało, a nie mogło i faktycznie przyczyną było zapchanie. Po "przepłukaniu" wodą destylowaną poszło już normalnie i do tej pory śmiga. Także może osad po prostu.
Jest ktoś może zorientowany ile mniej więcej kosztują testy alergiczne?
doloruu,
Zależy u jakiego weta zrobisz… mi jeden koński powiedział 1500zł za szczegółowe środowiskowe, pokarmowe i owady, u innego (od małych, który ma umowę z laboratorium) za to samo zapłaciłam 1050, a koleżanka u innego od małych 950zł również za ten sam pakiet 😅
doloruu, kilka miesięcy temu zapłaciłam 1100zl (pokarmowy plus środowiskowy).
Post został usunięty przez autora
Moja na odczulaniu leci już trzeci rok i muszę powiedzieć, że w tym roku naprawdę super się czuje. Tylko w kwietniu na chwilę dawałam wziewnie Flixotide przez tydzień.
Ostatnie dwa lata najgorzej było wiosną i latem, koń był wyraźnie mniej wydolny podczas wysiłku, a teraz naprawdę widać różnicę. Także polecam, zwłaszcza nie zrażać się jak nie ma na początku efektu wow.
Jest to chyba najtańszy środek - za dziesięć dawek dawałam ostatnio ok 1 tys, więc wychodzi cenowo 100 zł za miesiąc.
Nie daję oprócz tego żadnych supli oddechowych - tylko olej lniany

Gillian   four letter word
19 czerwca 2022 11:11
Czy ktoś wie jak ma się podawanie inhalacji do sterydu? Czy to się wzajemnie nie wyklucza?
Oraz - jak się to ma do odczulania? Nie mam pod ręką weta stricte od układu oddechowego na podorędziu a naszło mnie na rozkminy
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2022 12:31
Gillian, Nie bardzo rozumiem co masz na myśli? Jakiej inhalacji? Ja podaję steryd w inhalacji. Odczulam też od 4 lat.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 czerwca 2022 12:59
Ja też nie bardzo zrozumiałam, ale może Gilian chodzi po podanie sterydu domięśniowo i równoczesne inhalowanie np Berodualem albo Atroventem.
Gillian   four letter word
19 czerwca 2022 15:20
Dokładnie tak - steryd domięśniowo i inhalacja z soli. Czy to nie działa na siebie przeciewstawnie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się