Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Polecanko dla masek z Fouganzy! Dziś idą w nich pierwszy raz na padok, ale leżą mega!
C7B50B07-4A4C-4591-9069-8A700ACDACEA.jpeg C7B50B07-4A4C-4591-9069-8A700ACDACEA.jpeg
Jakie polecacie derki z kapturem ( dla konia ktory nie nosi na padoku kantara) ? Kupilam Busse i dla mnie to totaly shit. Wytrzymały 2 dni, a konie je załatwiły na czochradle ze szczotki.
cześć! A czy ktoś zauważył jakieś reakcje alergiczne po tym czerwonym muchexie?
nique zawsze można zrobić próbę i sprawdzić, na jakimś małym kawałku konia.
KaNie, niezmiennie PE
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2022 10:28
Nirv, Wygląda jak pszczelarz 😅
KaNie, - Horseware, pancerne i do tego faktycznie odbijają UV.
faith zgadza się... Rozważam to, ale biorąc pod uwagę to jaką ilość kosmetyków mam już w pace użytych raz na które dostał odczynu 🤣

A jak z preparatem Asekor Fly? Stosuje ktoś?

KaNie do mnie właśnie jedzie premier equine i ona ma kaptur zintegrowany z taką "czapką" 🤣 Zakłada się go na uszy. Taka:

https://www.premierequine.co.uk/products/sweet-itch-buster-fly-rug-with-belly-flap

Nirv a jak z rozmiarówką tych masek? Wzięłam tą tańszą i na naszą głowę COB nie zapina się w policzkach... I nie wiem czy dziś wymieniać na większą, czy na właśnie ten model który Wy macie czy może oddać i szukać z innej firmy.

keirashara horseware siatkowy jest pancerny, ale dla mnie tylko te najdroższe z linii Rambo. Amigo musiałam łatać dość szybko. Ale za to leżą doskonale i kaptur mimo braku zaczepu do kantara leży idealnie i nie zjeżdża.
Nique, mam pony, cob i full.

Pony na kucke 115 cm jest luźnawe (kantar nosi P2 eskadrona).

Cob na mocno wyrośniętym roczniaku foto wyżej w poprzednim poście (on nosi kantary cob, ma wielki łeb i obstawiam, że jako dorosły będzie ok 170-175 cm i duży full nosił). Cobik na nim mocno spięłam i jest też w miarę luźny - do końca lata w nim pochodzi na pewno 🤣

Tu masz full na Corin, wzrostu 165-6 cm, która kantary wszystkie ma full, ogłowia full na ciaśniejszych dziurkach, cob na tych najluźniejszych + dość duże ganasze. Ona aktualnie ma największy łeb w stajni, bo dwie większe kobyły w klinice, ale powinny też wejść w tego fulla.

Wydaje mi się, że rozmiarówka raczej ciaśniejsza niż większa - na takiego serio dużego fulla mogłyby nie wejść myślę. Dziś mam w planie pomierzyć na inne konie, czy folbluty mi powchodzą w coba (mam cześć z malutkimi buziami, ale mam też takie większe), bo chce domówić.
07E11F71-5C1A-4DF8-891B-FE9F1048A7B2.jpeg 07E11F71-5C1A-4DF8-891B-FE9F1048A7B2.jpeg
2D6619AF-FA36-439A-B54D-06E09C64C1D3.jpeg 2D6619AF-FA36-439A-B54D-06E09C64C1D3.jpeg
Nirv dziękuję za takie obszerne info! Mój to AQH. Kantary nosimy cob, ale w ganaszach przeważnie na ostatnie dziurki. Wielkie policzki i krótki łeb :P Jeszcze ani jednej maski do niego nie dopasowałam. Chyba wobec tego wymienię na tą droższą i spróbuję w full. Ogólnie maski to chyba mają rozmiarówkę bardziej ciaśniejszą niż kantary...

Na pierwszym zdjęciu wygląda jakby chciała Cię zabić 🤣🤣🤣

Podeślę zdjęcie mojego "pszczelarza" jak wymienię :P
Nique, to brałabym fulla na AQH, ja mam jednego folbluta z niedużą głową, ale właśnie pucie ma takie wielkie i mięsiste, że nie jeden AQH by pozazdrościł i jemu coba bym nie wcisnęła raczej. Wydaje mi się, że te maski są raczej właśnie na konie "chude w mordzie". To pony miałam nadzieję wcisnąć na gniadego roczniaka, bo on drobny, ale pony za małe jednak.
Nirv tak zrobię 😀

W braniu COBa zasugerowałam się tym, że one naprawdę wydają się OGROMNE jak się je weźmie do ręki. A później jak się założy na łeb konia to już nie tak bardzo 🤣
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 maja 2022 13:07
Nique, a czemu chcesz zastąpić Absorbine? Cenowo chyba podobnie wychodzi (kupuję duże butle).
My cały czas wierni Absorbinie i na razie spokój.
Muchozol2, bo jednak cenowo wychodzi dość drogo, a wcale nie działa idealnie w naszym rejonie, więc a nóż znajdę coś lepszego.
A niestety trzymając dwa konie na pensjonacie i biorąc pod uwagę ile pieniędzy ostatnio wydałam ponadprogramowo na badania i leczenie muszę liczyć każdy grosz 😅
Nique,
Patrzylam na tą derke w sumie. Ale moje konie są 24h na dworze, obawiam się że to może być po wielu godzinach nieprzyjemne w odczuciach dla uszu. Gdybym konia wypuszczala i sprowadzała to spoko, ale na 24h chuba nie zaryzykuję.

keirashara,
własnie myske nad ta firmą i nad buckasem
KaNie, - mój ją miał na kilka godzin, ale koń przyjaciółki chodził w niej właśnie 24h na dworze. Materiał jest super, bardzo gęsty, derka sama w sobie niepożałowana materiałem, na szerszego konia też się dopnie. Nie obcierała, mój nie narzekał z uszami. Na czymś to sie jednak musi trzymać, siłą woli nie da rady 😅
keirashara,
Nie no są derki którym się kaptur trzyma na szyji bez kantara i bez tych wynalazków na uszy. Te Busse w sunie trzymają się na 3/4 szyji, tyle ze materiał jest beznadziejny.
KaNie uderz w Rambo Horseware. Są z takiej sztywniejszej siatki wiec są wytrzymałe 🙂 i ten kaptur naprawdę się trzyma na szyi.
uszatkowa   Insta: kingaielif
12 maja 2022 22:34
Do mnie dziś dotarł muchex, mam super wrażliwca, więc próbę zakładałam od razu, że zrobię. Mam nadzieję, że przejdzie test 😉
uszatkowa, daj znać jak poszło 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
13 maja 2022 12:23
u mnie w stajni 3 konie już 2 razy w tym sezonie były natarte Muchexem bezbarwnym i nic, w tym mój dla którego to już chyba z 4 sezon z Muchexem
Ja od zeszłego roku stosuję Acrylmed Much-ex i też nie było żadnego uczulenia, a much na pewno trochę mniej 🙂
Hej, słyszałam, że istnieje coś takiego w formie takiej zawieszki do kantara co odstrasza muchy (zawiera jakiś zapach, czy preparat dzięki czemu owady nie zbliżają się do głowy konia), czy ktoś wie jak to się nazywa i to stosował?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 maja 2022 10:20
gryglodor, nie wiem czy jest dostępne w Polsce ale u mnie było coś takiego - nazywa się Fly Off. Może być w formie zawieszki bądź na pasku na rzep na nodze konia. Sama nie używałam - opinie są podzielone, jedni mówią że super inni że w ogóle nie działa. Ta zawieszka jest niby bazowana na olejkach typu citronella, neem etc. więc w sumie podobne składniki jak w sprayu na owady z NAF którego używam od lat.
gryglodor, sorry za offttop, ale ostatnio myślałam o Twoim "źrebaczku", bo to już ładne pare lat minęło, co u Was słychać?
donkeyboy, dziękuję! 😉 to właśnie o to mi chodziło, ale widzę, że tylko w Anglii dostępne, będę kombinować jak to ściągnąć, tylko zastanawiam się czy to faktycznie działa i warto. 😉

Fokusowa, ojejku miło 😍 nie sądziłam, że ktoś jeszcze o nas pamięta tu na volcie 😂 "Źrebaczek" w tym roku kończy 10 lat! 😎 Także ten czas leci jak szalony. A sprzedany został jako 7 latek za granicę. Niestety tak mi się życie potoczyło, że musiałam sprzedać wszystkie koniska. 😓
gryglodor, 10 lat?!?! 😦 jak ten czas leci, myślałam, że z 6 czy coś..! Przykro mi, może jeszcze Wasze drogi się skrzyżują 🙂
Gdyby ktoś szukał tańszej alternatywy dla czarnej Absorbiny to melduję, że my przetestowaliśmy to:

https://allegro.pl/oferta/moskiller-na-kleszcze-spray-permetryna-tick-killer-10689135883?snapshot=MjAyMi0wNS0xNlQxMDo0MzoxNi40MDdaO2J1eWVyOzUzYjc2NzU2NjhlNTdjZTlhODIyZmI0YmM3MjBhYTI5ODRlODM0OTA2ZDE2MjAwMTg5N2FjMjEzNjRlZDE1N2E%3D

Poza brakiem cytrynkowego zapachu nie widzę różnicy w działaniu. Można sobie dodać zapachowy olejek jeżeli ktoś lubi jak pachnie :P Ja dodałam trochę citronelli.
Moon   #kulistyzajebisty
23 maja 2022 09:15
Nique, a pachnie jakoś w ogóle? :P
Nie to, żebym potrzebowała zapachu Chanel 🤣 ale sobie przypomnę smród DEET NAFu, to na samą myśl mnie dusi... 🙈
Mnie dusi Fly Gard z CDM (też zawiera DEET) także znam ten ból.

Jak odkręciłam butelkę i powąchałam to 🤢🤢🤢 Ale jak psikałam przed dodaniem cytrynki to nie czułam zapachu w ogóle. Także całkiem user friendly 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się