Derki

SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
20 maja 2022 14:04
keirashara, A jak z jej wytrzymałością? Poszukuję pilnie derki siateczkowej, odbijającej promienie UV, miękkiej i lekkiej ale mega wytrzymałej bo koledzy z padoku mogą ja "zjeść". Czy koń nie poci się pod nią?
SIWA FOLBLUTKA potrzebujesz siatkową przeciw owadom czy typowo nie przepuszczającą promieni UV?

Jak siatka i wytrzymała to ta, ale z tego co kojarzę to daje niepełną ochronę UV: https://www.horseware.com/product/rambo-protector-disc-front/

Jak siatka i tańsza to ta, ale mojemu koniowi pastwiskowi kumple ją zjedli: https://www.horseware.com/product/amigo-bug-buster/

Jak typowo przeciw UV to ta, mnóstwo opinii czytałam że koń się nie poci: https://www.horseware.com/product/rambo-hoody/

SIWA FOLBLUTKA, - mój się nie pocił, nawet nagrzany nie był. Miałam używaną od przyjaciółki, jej koń w niej dwa sezony śmigał 24h na dworze, potem jakiś czas mój, a obecnie służy jej drugiemu koniu. Siatka jest gęściutka i na prawdę top. Tylko przez jakiś czas nie były dostępne, nie wiem jak teraz - to dokładnie model horsware rambo vamoose.
Edit: na 99% to jest ta: https://www.horze.pl/derki-przeciw-owadom/horseware-rambo-derka-z-kapturem-xl/340242.html?color=GR/LGR
keirashara, to siatka czy bardziej taki jednolity materiał po prostu? Bo właśnie zamówiłam odpowiednik z premier equine i odesłałam bo była potwornie ciężka, gruba i w ogóle nie przepuszczała powietrza więc odesłałam. Ale z kolei o tej którą podlinkowałaś czytałam same pochlebne opinie.
Nique, - bardzo gęsta i drobna siatka. Ciężko mi porównać wagę, bo poza nią mam tylko dość badziewiastego HKM w pszczółki do zakładania na szybkie spacerki i gryzienie trawy 😅 Ta horseware jest obszerna, plus kaptur, także naturalnie waży więcej. Też byłam bardzo zadowolona i gdyby przyszła potrzeba to na pewno ją kupię. Tj. może już bym kupiła, ale nie chce dokładać stajennym, jak nie widzę póki co dramy z ugryzieniami.
Też mamy tą w pszczółki jako awaryjno - pokąpielowo - spacerową <3
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
20 maja 2022 16:32
Dziękuję dziewczyny. Nique, Potrzebuję takiej co chroni przede wszystkim przed promieniowaniem bo koń zaraz nie będzie mieć sierści na całym ciele, czyli głównie chodzi o ochronę przed poparzeniem slonecznym. Ale oczywiście od muszek też musi chronić. Myślałam, że siateczkowa będzie po prostu bardziej przewiewna i lekka.
Wysłałam też zapytanie do Horze bo mają kilka derek Horseware w ofercie, może coś też doradzą. Spodobała mi się taka z włókien konopi ale czy będzie wytrzymała? Czekam na odp ze sklepu.
Gillian   four letter word
22 maja 2022 11:17
Macie doświadczenia z derką siatkową chłodzącą? Działa to czy pic na wodę?
Jakieś opinie o derkach Thermo Master z Kraemera? Widziałam tylko jedną tutaj, że się szybko rozwaliła, ale cena zachęca do testów. 😅
Czy dołożyć i wziąć coś z Felixa?
Dołożyć. 🙂
Flygirl, jak wczoraj tutaj wyszukiwałam info o Felixach, to mam wrażenie, że każdy, kto pisał, że takie super mocne i nieprzemakalne, to potem pisał, że się rozpruły na szyciu. 😅
Każdy felix jakiego mam jest wąski w klacie, zjeżdża na tył i a ten z kołnierzem marszczy się na plecach.
Jedna się podarła wewnątrz na łopatce.
Mam 4 czy 5 różnych, kupowałam używki więc nie psioczę strasznie, rozpadną się to wyrzucę.
Konie mam spore 172cm ale niepracujące - klacze hodowlane.
Dużo lepiej sprawdza mi się najtańszy waldhausen który jak wielki obrus wisi luźno 😉
Ja lubię bardzo model comfort fit z Felixa 🙂 mam 2 i są super.
Faith, Comfort Fitów nie widzę teraz w ogóle na stronie, chyba wyszły.

Iskra, niestety różne kroje derek, to jak różne spodnie na nasze zadki. 🤣 Koleżanka ostatnio w szoku, że jak to, to wszystkie derki nie mają identycznego kształtu? Akurat mam arabskiego suchoklatesa, to wąskie dla niego spoko. Ale widzę kompletnie skrajne opinie.
Ja mam kilka felixow I jestem zadowolona. Kupilam uzywki za dobre pieniądze. Najbardziej podoba Mk się ten model z podpinkami, jedna plandeka a 3 różne derki 😅
I niestety swoich koni się trzeba nauczyć, co na nich lezy co nie. Mam dwie baby, jedna ma 170 w kłębie a druga 174. Obie maja derki 145. I na tej wyższej lepiej leza derki z małym otworem na klatę.
Gillian   four letter word
29 maja 2022 00:37
Ja mam już tylko Felixy! I owszem, mają minusy typu rolujący się kołnierz ale mają też plusy - za tą cenę, za którą kupuję używki absolutnie mi się szkoda jak koń tą derkę zeszmaci, pogryzie albo coś się rozwali.
Madame de Baleron & Felix 😜
To tak dla żartu 😉 na nią tylko plandeka od przyczepy jest dobra 😝
0517439B-AD23-4BC8-9179-105BC9A992B9.jpeg 0517439B-AD23-4BC8-9179-105BC9A992B9.jpeg
Odszczekuję w kwestii plandek!!!
To nie felix a Thermo Master.
Za długa i za wąska w klacie.
Pozostałe na każdym z moich koni są równie ciasne w klacie. Tylko na dwulatce jest ok.
2DA88065-E760-435E-8CEE-62C5B32F817D.jpeg 2DA88065-E760-435E-8CEE-62C5B32F817D.jpeg
Nie weszły zdjęcia
BF4690F9-0F4F-449A-A2F1-0C22085B7E0D.jpeg BF4690F9-0F4F-449A-A2F1-0C22085B7E0D.jpeg
A233BDA2-C5C9-4CCC-891E-03DBEA7923CA.jpeg A233BDA2-C5C9-4CCC-891E-03DBEA7923CA.jpeg
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
31 maja 2022 20:33
Będę odsyłać derkę Rambo Protector. Rzeczywiście jest pancerna, wręcz przypomina kolczugę ale dla konia z meszkiem zamiast sierści kompletnie się nie nadaje. Jest twarda, ciężka i jakby plastikowa, nie układa się też dobrze przez materiał, z którego jest zrobiona. Jestem rozczarowana 😞. Co polecacie takiego miłego, miękkiego i lekkiego? Oczywiście pytam o derkę siatkową 😉
SIWA FOLBLUTKA, ja polecam tą
https://www.horze.pl/derki-przeciw-owadom/derka-przeciwko-owadom-horseware-amigo-evolution-z-nieodpinanym-kapturem/329270.html?gclid=Cj0KCQjw-daUBhCIARIsALbkjSZQ0LZcgckCGYCCdtYQL8YmSRAGfrsC5N_n9D_sylz0wafcL9uSCcYaAn38EALw_wcB#color=AB/OR

jest bardzo cieniutka, mi zależało na tym bo mój koń się mocno przegrzewa. Materiał miły w dotyku, ładnie się układa, jest lekka.

Podrzucam zdjęcie mojego rycerza
284227839_796446955094102_3334561040870110374_n.jpg 284227839_796446955094102_3334561040870110374_n.jpg
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
31 maja 2022 23:36
Sasini, pięknie wygląda Twój konik, rzeczywiście jak koń rycerza 😍.
Oczywiście nie dodałam, że kaptur musi być odpinany i kolor derki szary, biały lub beżowy. Stado jest bezderkowe cały rok i jeśli moja ma derkę odbiegajacą kolorystycznie od jej maści to ją gonią myśląc, że to inny koń a to już nie te lata na takie zabawy
SIWA FOLBLUTKA, to masz mocno okrojony wybór. Ja polecam derkę siatkową z horze, ma odpinany kaptur i pół brzucha zakryte, ale jest niebieska ;( za to jak było 30 stopni to koń się w ogóle nie spocił. Mogłaby by więcej zasłaniać pod brzuchem, ale i tak jestem w miarę zadowolona. Ten sezon będzie trzecim.

O taka: https://www.horze.pl/derki-przeciw-owadom/derka-siatkowa-przeciw-owadom-z-kapturem-horze-freja/24832.html?color=LB
SIWA FOLBLUTKA, dziękujemy <3
z białych to ja kojarzę, że Bucas ma, wiem że na pewno są cienkie modele bo u nas w stajni ktoś ma. Ale jaki dokładnie to był to nie wiem
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
03 czerwca 2022 09:27
mindgame, podoba mi się ta derka, wygląda na szaroniebieską. Jak bardzo jest niebieska w rzeczywistości i czy jest miękka, lekka i dobrze się układa?
SIWA FOLBLUTKA, ona jest jasno niebieska, szarego tam nie ma. W moim odczuciu jest miękka, trochę taki lejący materiał. Zrobię wieczorem fotę.
SIWA FOLBLUTKA, mimo że dziś było ponad 27 stopni to koń suchy pod derką
IMG_20220603_194628.jpg IMG_20220603_194628.jpg
Hej jak pierzecie swoje derki Bucas? Mam derkę Bucas Power turnout i nie wiem jak ją wyprać żeby była czysta a żeby nie straciła swoich właściwości odprowadzania wody. Prałam już w tym płynie dedykowanym do tych derek ale nic się nie doprało i jak brudna weszła do pralki to tak wyszła 🤔
Mindgame, jaka to derka? Jeśli to jest 100-200 gramów lub więcej, to nie dopierzesz jej raczej w domowej pralce. To samo z bardzo mocnymi materiałami wierzchnimi, np. PE kompletnie mi się nie dopiero w domowej pralce. I muszę oddawać do prania.
Sivrite, to zerówka z polarem pod spodem, ale z wierzchu jest przeciwdeszczowa. Już kiedyś ją prałam w pralce ale z tą chemią od bucasa się nie doprała, a boję się że jak użyję czegoś innego to straci swoje właściwości przeciwdeszczowe i oddychające.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się