strzemiona

uszatkowa   Insta: kingaielif
20 stycznia 2022 21:18
Słuchajcie mam nowy dylemat. Przemyślałam sprawę i kwestie wyglądu odkładam na dalszy plan. Liczy się użytkowość. Acavallo arena ze względu na system bezpieczeństwa (nigdy nie utknęla mi noga w strzemieniu, ale przede mną zajażdżka dość brykającego młodziaka 😂 ) czy opery (wygoda wkładania nogi, nie cierpię tego wykręcania stopy w kostce w poszukiwaniu strzemienia!)? Chyba że istnieje połączenie idealne, bezpieczne strzemiona poprzecznie zawieszone, bez amortyzacji ale z niezłą tarką 🤔
Jakieś opinie o Safe Riding? Na stronie febro mignęła mi wersja Lite, więc jest opcja że będa nawet lekkie, mają opcje wypożyczenia, i myślę czy warto.

Ktoś użytkuje?
normalnie jeżdżę w winderenach, testowałam SR z febro wersje S1 i to był jakiś dramat dla mnie absolutnie na nie! Podobne odczucie miałam we flex on'ach.
Kuniaa, ehh mi właśnie flexony totalnie nie podeszły. Windereny za ciężkie.
xxagaxx, no jaaaaak to, Flexony najlepsze strzemiona ever xD a Lorenzini próbowałaś może?
Sankaritarina, Lorenzinj tylko macałam na zawodach, wydawały się ciężkie.
Moon   #kulistyzajebisty
21 kwietnia 2022 21:56
Sankaritarina, Lorenzini są chyba nawet cięższe od Flexów, ktoś tu kiedyś w wątku nawet na wadze je ważył.
Lorenzini są mega ciężkie,bo ja włąsnie mam je od kilku lat i je uwielbiam ;-)
Przyszly dzisiaj z Febro testowe Safe riding light. I nie mają nic wspólnego z flex onami! Fajna, szeroka stopka, która dobrze czuć pod stopa. Daja poczucie dobrej amortyzacji i stabilizacji. Są też fajnie wyprofilowane, noga się dobrze układa lekko do wew. Ogólnie po 1 jeździe mega na plus oprócz wagi!!! Nie wiem ile musiały ważyć te nie light.. w porównaniu do moich Aren, to masakra. Jedno strzemię Safe riding waży tyle co oba Areny. Nie wiem czy to nie będzie decydujące ze sobie je odpuszczę. Mam jeszcze parę dni to zobaczymy.
20220428_193823.jpg 20220428_193823.jpg
xxagaxx, a bardzo ci przeszkadza ta waga? Ja np. uwielbiam ciężkie strzemiona bo one w razie wypadnięcia nie tańczą przy koniu tylko stabilnie wiszą i się nie majtają.
epk, na ten moment tak. Ja jezdze od myślę 10 lat w lekkich. Już zmiana z Silkow na Areny była trudna, ale młody kon mnie zmotywował do zmiany na bezpieczne. Plus ja mam trochę hak ujezdzeniowcy, pusliska mono, nie podwinęła ich. Jak idziesz z siodłem i trafisz w kolano z takiego strzemienia ałć
Moon   #kulistyzajebisty
29 kwietnia 2022 07:06
xxagaxx, jak z każdego strzemienia se strzelisz w piszczelek albo kolanko to ałć 🤣 Bywało, że sobie siniaki nabijałam nawet Silkami - No ale wiadomo, ciężkimi to ałć x4 :P
Acz still, lubię ciężkie strzemiona, mimo wszystko. No i mam zwykłe puśliska 😉

Moon, hahaha prawda, ale jakoś Areny dają radę. Nie ukrywam że liczyłam ze podobnie będą ważyły co Areny skoro są LIGHT. i chyba bym je wtedy wzięła. Naprawdę fajna ta stopka.
xxagaxx, a stopka jest wymienna w razie starcia?
Moje lorenzini właśnie mają już stopkę wymienioną, ale wiem , że kolejna wymiana się nie uda bo wytarte są już te wkręty, więc powoli się rozglądam za czymś innym.
Miałam plan na Areny, ale jak piszesz że one lekki to ja nie chcę 😓
Perlica, dla mnie one sa średnie w stronę lekkich. Lekkie to są Silki i nie spotkałam się z tak lekkimi strzemionami 😀 Wciąż je mam przy drugim siodle i jakoś nie mogę się zebrać zeby puśić w swiat.

Co do stopki to trzeba chyba zapytać w Febro, ja nie pytałam. w sikach się dalo bez problemu wymienić.
Acavallo Arena są takie średnie, ani ciężkie ani lekkie. Ale wiszą dość stabilnie (często lonżuję konia w siodle to widzę, że się bardzo nie majtają). Silki to faktycznie ultra lekkie były. Do nich to nie było co porównywać.
O! chociaż raz się wstrzeliłam.
Ciężkie strzemiona, szeroka czy wąska stopka jest bez różnicy.
Ciężkie muszą być.
Fajnie jakby były bezpieczne ale też się obejdę.

Nie za klocka 😉

Ps patrzę na ceny... ok mogą być powyżej klocka...
rybka   Różowe okulary..
16 maja 2022 16:19
Iskra de Baleron, polecam Horki strzemiona bezpieczne:

https://zdrowy-kon.pl/pl/p/Strzemiona-bezpieczne-HORKA-5-STAR-rozne-kolory-/12852
rybka, dzięki 🙂

Czemu producenci strzemion nie podają wagi?

Iskra de Baleron, cięzkie to Lorenzini, ale polecam podróbkę:
https://www.stajniasklep.pl/product/Strzemiona-Balance-czarne-s23143?gclid=CjwKCAjw7IeUBhBbEiwADhiEMYx130LRkoEaCT1zX8aDgnKkrdq7JFiSeEKb9Zp1Y6oERVUPUV-IbRoC-zEQAvD_BwE

Lub PE, mają to samo.

rybka, te co wstawiłaś nie wyglądają na ciężkie...
Perlica, dzięki!
muszą być ciężkie bo siedzę jak pokurcz po przerwie.
Nic mi tak nie wyciąga nogi jak ciężkie strzemię.
Iskra de Baleron, to tez Safe riding, nawet te lighty są ciężkie 😅
Iskra de Baleron, ja nawet jak nie mam przerwy nie umiem siedzieć w lekkich 😜 i siedzę jak pokurcz 🤣
rybka   Różowe okulary..
16 maja 2022 22:28
Perlica, Iskra de Baleron,
Jutro je zważę, dla mnie są ciężkie.
xxagaxx, - ja kupiłam kocyki na strzemiona i zwyczajnie przerzucam przez siodło 😉 Chyba bym dostał nerwicy z takimi majtającymi się przy noszeniu. Z siodłem nic się nie dzieje, pokrowce chronią skórę przed zarysowaniami.
keirashara, i te skrzydełka ci się nie podnosza przez to? Mnie to wkurzało ze przestały tak przylegać i przestalam przerzucać.
Ja zdejmuję z puśliskami. Też mi przeszkadza jak skora nad zamkiem sterczy.
a czemu nie można puślisk podciągać po prostu?
Perlica, - przy puśliskach ujeżdżeniowowych się nie da, albo jest to bardzo upierdliwe 😉
xxagaxx, - nie, nic się nie dzieje, nawet jak jakiś czas nie wsiadałam i wisiało w pace. Fakt, że ja mam obsesję na punkcie dbania o sprzęt i siodło z raczej miękkiej skóry 😅
keirashara, racja, to w sumie tyczy się skokówek oczywiście
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się