DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

What_a_Cash   Kto dosiadł konia, dosiadł wiatru...
30 grudnia 2021 12:49
LibertyHorse, woooow
What_a_Cash   Kto dosiadł konia, dosiadł wiatru...
30 grudnia 2021 12:51
Hej mam pytanie bo chce uszyc czaprak full skokowy dla mojego konia, jakie sa wymiary? Albo - ma ktos wykrój?
I jeszcze jedno pytanie - mam maszyne Łucznika 2004 Kornelia i nie wiem czy dam rade na tym pikowac.
A jak w ogole sie pikuje?
Jest jakas specjalna metoda?
Trzeba miec specjalną stopke do maszyny czy taka zwykła tez daje rade?
What_a_Cash,, najprościej to pożyczyć od kogoś czaprak taki jaki nas interesuje i odrysować go na kartonie, zaznaczyć gdzie powinny znajdować się paski do popręgu i przystuł.
Co do pikowania to zależy od wielu czynników, jakie pikowanie drobne czy grube, jakie będzie wypełnienie tego czapraka, cienkie, grube, owata czy gąbka tapicerska. Ogólnie te czapraki kupne są pikowane na specjalnych maszynach do pikowania i dlatego wszystko jest równe i ładne. W domowych warunkach jest trudniej. Uszyłam kiedyś czaprak z pikowaniem w romby 5x5 cm, łatwo nie było ale jakoś wyszło 😉 Trzeba pamietać, że pikowanie skraca nam materiał więc trzeba najpierw wyciąć z dużym zapasem kształt a'la czaprak, przepikować, im drobniejsze pikowanie tym więcej materiału "zżera" i następnie na tej pikówce położyć kartonowy wykrój i odrysować do wycięcia. Później zszyć na grzbiecie i obszyć lamówkami. Pikowanie trzeba robić cały czas w jedną stronę, co nie jest łatwe zwłaszcza pod koniec szycia kiedy trzeba przepchnąć dużą ilośc materiału pod ramieniem maszyny. Inaczej zrobią się brzydkie zagięcia na szwach, będzie widać naciągnięcia materiału w różne strony. Zawsze możesz spróbować i uszyć czaprak mini - testowy, albo podkladki pod owijki 😉
to ja jeszcze spytam, skoro wątek wypłynął :P pod jakim hasłem szukać miękkiej taśmy na metry - takiej jak w kantarach się spotyka czasem?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
31 grudnia 2021 12:03
taśma parciana, taśma nośna kaletnicza albo taśma nośna polipropylenowa
Aleks, ehhh to pozostaje mi szukać dalej - ile razy się za to nie zabierałam to pod takimi hasłami tylko te zwykłe widziałam :/ liczyłam, że te miękkie mają jakąś specyficzną nazwę 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
31 grudnia 2021 16:06
any a może chodzi Ci o poliestrową taśmę ?
Cześć, czy ktoś mi może polecić dobry filc do zrobieni wkładek do podkładki pod siodło? Potrzebuje około 1 max 1,5 cm ale to można zrobić 2 podkładkami po np. 0,6-0,8mm. Zależy mi żeby nie był za bardzo sprawsowany - bardziej włochaty
Cześć. Dawno mnie tu nie było, więc wpadam, żeby się pochwalić. Napierśnik i ogłowie westernowe 🙂
1.jpg 1.jpg
2.jpg 2.jpg
3.jpg 3.jpg
Post został usunięty przez autora
Hejka, udało mi się stworzyć patent do lonżowania, który normalnie kosztuje 400zł za jakieś niecałe 50zł 🤣
Działa? Działa, polecam stary czaprak, gumy z allegro do ćwiczeń, klamry i paski parciane.
275813381_1360084271083167_7546836527901077195_n.jpg 275813381_1360084271083167_7546836527901077195_n.jpg
Sasini w zeszłym roku coś takiego ogarnęłam. Tylko po pierwszej przymiarce musiałam klamry przeszyć bo trochę wyszły w złym miejscu. Ale fakt polecam
dzikadermi, u mnie podobnie ale super sprawa, można sobie łatwo ogarnąć niskim kosztem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 marca 2022 13:14
Ktoś robił prezenterkę dla Araba?
Post został usunięty przez autora
Stick (bat) do pracy z ziemi. Tyczka bambusowa do kwiatów, folia bąbelkowy, kawałek dętki rowerowej i taśmy izolacyjne. Rękojeść dzięki folii bąbelkowej jest miękka i całkiem nieźle układa się w dłoni, packa z dętki miękka i wytrzymała, tyczka dość lekka, sztywna - taka jaka powinna być do sticka a taśma izolacyjna tylko i wyłącznie do mocowania i ozdoby 😉
IMG_20220326_223557.jpg IMG_20220326_223557.jpg
Hej, czy możecie polecić mi kogoś kto uszyje podogonie z czegoś co nie jest skórą? Firma albo osoba prywatna, bez różnicy 🌷
Pomocy! Gdzie kupić igły do szycia skóry, takie, żeby ucho nie rozpadło się prawie natychmiast? A może to ja popełniam gdzieś błąd w trakcie roboty? Ostanie kupiłam w "juchciku" i już dwie z trzech umarły. Pomóżcie, bo nie uśmiecha mi się kupowanie hurtowo.
BUCK   buttermilk buckskin
12 maja 2022 15:17
jak zawsze allegro 😉
A jakiś konkret sprawdzony? Bo tak w ciemno to mogę trafić znowu na jednorazówki.
BUCK   buttermilk buckskin
12 maja 2022 16:33
a to nie pomogę..... kupowałam ostatnio mnóstwo igieł od mini do gigant ale nie do skóry.....
Potrzebuje pomocy w znalezieniu odpowiedniego materiału na uszy do nauszników, czapkę z włóczki mam już wydzierganą ale kompletnie nie mam pojęcia jaki i gdzie kupić materiał. Bardzo proszę o podanie nazwy tkaniny i sklepu w którym mogę kupić materiał online bądź stacjonarnie w Krakowie. 🙏🙏🙏
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 maja 2022 11:15
Ananasowa_zelka, są przeróżne materiały, zależy jaki chcesz, jak klasyczne, to bawlena, ale bawełna jest o rożnej grubości. Proponuje przejść sie do jeździeckiego, pomacać, jakie Ci pasują, a potem iść do sklepu z tkaninami i wybrać 🙂
Strzyga, Właśnie mam już nauszniki i byłam w kilku sklepach z tkaninami i są zawsze albo nie elastyczne albo za grube. Myślałam że jest jakaś tkanina której się głownie używa do nauszników i najlepiej pasuje, ale w takim razie będę szukać dalej, dziękuje za odpoweidź.
Ananasowa_zelka, zobacz w sklepie z tkaninami drelich jeśli materiał ma być jednolity lub siatkę dystansową jeśli uszy mają być przewiewne ale chroniące przed owadami.
MATRIX69, Zamówiłam próbki drelichu i drelich niestety się nie rozciąga a nauszniki maja być całoroczne, więc siatka dystansowa odpada. Zastanawiam się nad bawełną z elastanem t-shirt ale nie wiem czy nie będzie to za delikatne.
Jakieś 15 lat temu jak moja mama szyła mi nauszniki, to na uszy użyłyśmy jakiejś ściereczki kuchennej 😅
U mnie najlepiej sprawdziły się uszy z siatki dystansowej, ale jedyny cel stosowania to były owady, drelichowe miałam w kropierzach na turnieje rycerskie i inscenizacje, też były ok, ale konie się w nich pociły. Jeśli oprócz bariery dla meszek nauszniki mają mieć wytłumienie ja bym spróbowała softshell. Trzeba tylko dobrze pomacać tkaninę w sklepie, ostatnio kupowałam, żeby zreanimować stare bryczesy i wymienić w nich pełny lej. Softshele są różne, jedne się nie rozciągały inne rozciągały się tylko w jedną stronę, wkońcu trafiłam taki co rozciągał się we wszystkie strony, ale był dość mocny i nie za cienki. Przy softshelu trzeba pilnowac odpowiedniego prania bo swoje nowo zreanimowene bryczesy załatwiłam w 3 prania, tzn. prać na 30*C, bez płynu do płukania i nie wirować na 1200...u mnie softshell na leju rozwarstwił się przez niewłaściwe pranie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 maja 2022 10:38
Ja szlam po prostu do lumpeksu i kupowałam dobrej jakości koszule.

https://www.facebook.com/equidesignphotography/photos/a.134950133251377/1038103722936009/?type=3
8B86BC40-9346-4D6B-9B56-75E8AA74EB85.jpeg 8B86BC40-9346-4D6B-9B56-75E8AA74EB85.jpeg
SzalonaBibi, sklep szewski. Dobra igła do szycia ręcznego kosztuje nawet 15 zł i jest na lata. Ma małe uszko, a spokojnie wchodzi w nią nić 1 mm, bo ma być obcinana pod kątem. Szycie skóry wymaga niestety umiejętności, a filmik z juchcika dotyczący szycia to bzdura, której nie robiłby rymarz. Zresztą towar z tego sklepu to w dużej części chińszczyzna niestety, dlatego nacięłaś się na ślicznych igłach z dużym uszkiem. Ja też tam kupowałam na początku zabawy ze skórą, a teraz tylko chemię tam kupuję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się