Ostrzeżenia - dyskusja

caroline   siwek złotogrzywek :)
20 lipca 2009 14:47
taaak? nawrzucałam ci?? o biedulko!

napisałam ci, ze smieszy mnie twoje zachowanie, niemożność wyjasnienia przyczyn nałożenia ostrzeżenia.
napisałam też że nie wycofuję sie z tego co napisałam - bez wzgledu na to jak bardzo tobie sie nie podoba to jak oceniam zachowanie i wypowiedzi zairki.

a skoro tak jesteś przejęta "obrazliwymi wypowiedzami" to dawaj dalej, szukaj, trop, węsz, bo wiele gorszych słów na forum nie raz i nie dwa pisałam. albo się dalej osmieszaj decyzjami "od czapy" 🤣
Dworcika   Fantasmagoria
20 lipca 2009 14:59
Pisałam Ci już - nie mam możliwości w 100% dokładnego śledzenia forum i nie zawsze jestem w stanie (tak jak i inne moderatorki) trafić na wszystkie miejsca, gdzie regulamin został złamany. Do tego jest właśnie stworzona opcja "zgłoś do moderatora", z której skorzystano w Twoim przypadku.

Za "biedulkę" się nie uważam, ponieważ Twoje PW nie wywarły na mnie żadnego większego wrażenia. Nie życzę sobie jednak, żebyś odzywała się do mnie w ten sposób.
jkobus, wrotki dostał ostrzega za wycieczki osobiste w sopockim wątku.
zwracam sie z uprzejmą prośbą, o wyjaśnienie, dlaczego koleżanka Karolass nie została ostzrzona,za "wycieczkę osobistą"?"wycieczka była wyartykułowana wprost i  zupełnie nie była związana z tematem wątku w którym się pojawiła, moderator ją dostrzegł, bo skasował, a jednak kary nie wymierzył. proszę o publiczne wyjaśnienie, dlaczego?
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 lipca 2009 15:04
Nie życzę sobie jednak, żebyś odzywała się do mnie w ten sposób.

a ja sobie nie życzę, żeby moderator działał bezmyślnie i bezpodstawnie. zwłaszcza wymierzając "karę".
Dworcika   Fantasmagoria
20 lipca 2009 15:05
Miałam podstawy i doskonale o tym wiesz.
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 lipca 2009 15:07
Miałam podstawy i doskonale o tym wiesz.

nie, moim zdaniem nie miałas podstaw. z resztą nie tylko moim zdaniem.

więc wiem jedynie, ze znowu durnowato się zachowałas.
trzynastka   In love with the ordinary
20 lipca 2009 15:08
jak widać nie tylko Caroline uważa, że to był błąd ...


OT-
ostrzeżenie dla Caroline narusza wolność wypowiedzi i jestem przeciw takiej decyzji.


[quote author=Tania link=topic=7744.msg300738#msg300738 date=1248094683]
OT-
ostrzeżenie dla Caroline narusza wolność wypowiedzi i jestem przeciw takiej decyzji.


Popieram zdanie Tani co do ostrzeżenia dla caroline. Nie wiedzę najmniejszego powodu dla dania jej ostrzeżenia
[/quote]

"za całokształt wypowiedzi"?  😲
Przepraszam, ale świat w całokształcie (wszelkie podobieństwo zamierzone) nie jest różowy, jak bardzo byśmy tego nie chcieli, a Caroline tylko zwróciła na to uwagę.



A teraz Dworcika będzie szła w zaparte, że to była decyzja słuszna i zgodna z punktem regulaminu którego nie ma ...
Dworcika   Fantasmagoria
20 lipca 2009 15:17
Punkt pierwszy regulaminu mówi:

1. Obowiązuje szeroko rozumiana kultura osobista oraz szacunek dla poglądów innych użytkowników.

Dalej można wyczytać:

OSTRZEŻENIE ZWYKŁE na TYDZIEŃ otrzymuje forumowicz, jeśli:
- wypowiada się w niekulturalny sposób, używając wulgaryzmów, słów obraźliwych etc.
- obraża innych użytkowników: używa wobec nich słów i określeń uznanych powszechnie za obraźliwe


Ponieważ wypowiedzi caroline w wątku założonym przez Zairkę były w stosunku do Niej obraźliwe, określiłam to mianem "całokształtu wypowiedzi" (uściślając dalej, po zapytaniu mnie co mialam na myśli, że brałam pod uwagę oczywiście tylko wypowiedzi z tego wątku, bo za to właśnie caroline otrzymała ostrzeżenie). Naruszyła więc punkt 1 regulaminu.
Jednocześnie, zamiast w kulturalny sposób wyjaśnić sobie tę sytuację naskoczyła na mnie, co utwierdza mnie w przekonaniu, że owe ostrzeżenie nie bylo pomyłką.
dworcika, sama napisalas, ze panuje szacunek dla pogladow innych uzytkownikow,

dla mnie szacunek obowiazuje dla wszystkich wypowiedzi, w tym rowniez dla wypowiedzi caroline. napisala co mysli i dostala ostrzezenie? bo nie ubiera w misiowe pysiowe slowa swoch wypowiedzi..?
Dworcika   Fantasmagoria
20 lipca 2009 15:28
Nie otrzymała ostrzeżenia za to, że uznała za zachowanie nieodpowiedzialne, a wręcz głupie kupowanie konia bez badań, ale za określenia jakimi przy tym wszystkim obzruciła Zairkę.

Określenia:
- rozwydrzone pannisko
- jestes dla mnie PIENIACZEM
- a jeśli do kompletu na forum branżowym zaczełąbyś szukać "pomocy" jakby tu ze mnei te kase jednak zerwać, to uznałabym, ze (1) jestes zaiste niepowazna, bo normalny człowiek już dawny by siedział u prawnika, a nie robił z siebie idiotę

Chociażby "idiota", to slowo obraźliwe. W wypowiedziach caroline brakuje też tej szczypty kultury.
Rozumiem, że taki ma styl i  bardzo często w ten sposób się wypowieda, ale nie zamierzam godzić się na to, żeby ktokolwiek w ten sposób się wypowiedał. Swoje zdanie można wyrazić w inny sposób zachowując jego sens.
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 lipca 2009 15:32
szacunek dla poglądów innych użytkowników.

co od dzisiaj oznacza, że nie mozna nie zgadzać się z założycielem watku. dzięki ci skarbnico wiedzy i oswiecenia 🙇

Określenia:
- rozwydrzone pannisko
- jestes dla mnie PIENIACZEM
- a jeśli do kompletu na forum branżowym zaczełąbyś szukać "pomocy" jakby tu ze mnei te kase jednak zerwać, to uznałabym, ze (1) jestes zaiste niepowazna, bo normalny człowiek już dawny by siedział u prawnika, a nie robił z siebie idiotę



sami rozumiecie... na szafot 🤣 😎


P.S. Dworcika, ja ci w PW chcialam dac do zrozumienia to czego nadal nie pojęłaś, więc napiszę to wprost - idiotkę z siebie zrobiłaś i jeszcze się głupio tłumaczysz.
obcy ludzie sie z ciebie śmieją, a koleżanki za ciebie wstydzą... wez sie ogarnij bo żenade odwalasz.
i to juz kolejny raz.


Rozumiem, że taki ma styl i  bardzo często w ten sposób się wypowieda, ale nie zamierzam godzić się na to, żeby ktokolwiek w ten sposób się wypowiedał.

eeee... a gdzie jest sens tej wypowiedzi...?  🤣
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 lipca 2009 15:33
czyli droga Moedratorko Dworciko, swoje zdanie można wyrażać tylko w taki sposób,w jaki Tobie to pasuje.paranoja.

mogłabyś odnieść się do pytania?[quote author=Strzyga link=topic=308.msg297915#msg297915 date=1247677804]
jkobus, wrotki dostał ostrzega za wycieczki osobiste w sopockim wątku.
zwracam sie z uprzejmą prośbą, o wyjaśnienie, dlaczego koleżanka Karolass nie została ostzrzona,za "wycieczkę osobistą"?"wycieczka była wyartykułowana wprost i  zupełnie nie była związana z tematem wątku w którym się pojawiła, moderator ją dostrzegł, bo skasował, a jednak kary nie wymierzył. proszę o publiczne wyjaśnienie, dlaczego?
[/quote]
Dworcika   Fantasmagoria
20 lipca 2009 15:37
Ktoś, wyraźną różnicą jest dla nas jednorazowa uszczypliwość, a długotrwałe drążenie tematu. Dlatego.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 lipca 2009 15:39
Dworcika,czy Ty masz jakiś filtr założony,że czytasz wybiórczo? dlaczego Karolass nie dostała ostrzeżenia za wycieczki osobiste w 2 czy też 3 swoich postach?jak mam Cię inaczej zapytać,żebyś zrozumiała pytanie i udzieliła na nie odpowiedzi?
Ktoś, wyraźną różnicą jest dla nas jednorazowa uszczypliwość, a długotrwałe drążenie tematu. Dlatego.
jeżeli tak to zupełnie niesprawiedliwie ukarałaś Deborah-ona nie drążyła tematu, tylko raz napisała,że moje IQ nie sięga poziomu świni...
Dworcika   Fantasmagoria
20 lipca 2009 15:42
Ktoś, dlatego, że z naszych obserwacji wynika, że Karolass zdarzyło się to po raz pierwszy. Wrotki robił to już nie raz, nie dwa, bywał upominany i nie skutkowało.
Ktoś, dlatego, że z naszych obserwacji wynika, że Karolass zdarzyło się to po raz pierwszy. Wrotki robił to już nie raz, nie dwa, bywał upominany i nie skutkowało.
jakoś nie przypominam sobie wcześniejszych ostrzeżeń, ale to zapewne moja wina,że mam słabą pamieć.
...powyższa argumentacja moderatora, zmusza mnie do postulowania o naprawienie krzywdzącej niesprawiedliwości i zdjęcie ostrzeżenia deborah- "nie drążyła", więc bardzo ją skrzywdzono taką karą.
A ja mam pytanie do Was.

Czy Was bawi takie naskakiwanie na siebie, bicie piany, kłótnie itd.? Czy to jest jakaś odmiana "sportu końskiego"? A może piszecie tak do siebie z uśmiechem na twarzy nie szarpiąc sobie nerwów. Ot tak żeby coś się działo na forum. Za głowę się łapię jak czytam 90
% wypowiedzi na tym forum. Bez przerwy jakieś "jazdy"... jak zaczynacie to skończyć nie możecie. Skutkuje dopiero zamknięcie wątku, uwaga moderatora, a niedługo chyba odstrzał wroga. Z takim jadem jeszcze się nie spotkałam. Żal, bo mogłoby to być fajne forum.  Ludzie, dajcie sobie na wstrzymanie.   😵


edit: literówka
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 lipca 2009 16:10
CuLuLa - przeczytaj sobie to co jest zacytowane w tym poście: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,785.msg270139.html#msg270139 - to ci może pomóc zrozumiec to forum 😉
Oprócz tego, że się uśmiałam to również zrozumiałam. Więcej pytań nie mam.
Nie wiem,czy śmiać się,czy płakać nad moderacją tego forum...uważałem do tej pory Dworcicke za dyskretnego moda,ale skutecznego....i moja opinia legła w gruzach - czasy PRL się skończyły i jedyna słuszna racja nie jest już jedyną powszechnie obowiązującą...to jest forum dyskusyjne i nawet kontrowersyjne postawy są szczyptą smaku dobrego forum...kontrowersyjne,ale uargumentowane...nie gołe wyzwiska i przepychanki słowne,a opinie i subiektywne odczucia.

a w sprawie wrotki vs. deborah vs. Karolas - proszę o aktualizację regulaminu - jednorazowe wyzwisko nie powinno być przy takiej argumentacji Dworcicki karane.... 😂pierwsze przewinienie też nie jest przewinieniem... 😂no i jeżeli ktoś pisze coś,co nie podoba się większości powinien być karany ze specjalnego paragrafu dla takich forumowiczów.... 🤔wirek:zabrania się również konfrontacji opowieści dziwnej treści konfrontować z rzeczywistością i ogólniedostępnymi wynikami zawodów  😂 😎 😵 😵
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 lipca 2009 06:57
O matko, ale macie problemy.

Dworcika, wlep wszystkim ostrzeżenia, którzy na to zasługują i będzie spokój. 😉
na pewno znajdzie paragraf na każdego 🤔wirek: skoro znalazła na Caroline,znajdzie na każdego 😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 lipca 2009 07:08
SamSam, W jednej rzeczy się zgodzę, ze Caroline nieco przegięła i mogła delikatniej się wypowiedzieć w sprawie, która jest drażliwa chyba dla każdego koniarza, który chce lub inwestuje w konie.

Ale myślę, ze w tym wypadku wystarczyłaby pw z upomnieniem i byłby spokój.
[...]Ale myślę, ze w tym wypadku wystarczyłaby pw z upomnieniem i byłby spokój.


Szczerze watpie.
Caroline nie zwykla wywazac swoich wypowiedzi.
W'ali z grubej rury i ma w kokardce czy kogos cos zaboli czy nie. A raczej ma nadzieje, ze zaboli, moze bowiem wowczas przemysli swoje bledy.
No moze pomijajac kilka TWA, ale ich przedstawicile z reguly pisza "poprawnie politycznie".

Sopot tez ma 'radoche' z wyciagania na forum brudow.
Zamiast jak dorosli spotkac sie, wyjasnic sytuacje i zakonczyc sprawy, albo - jesli nie chca sie z bliska ogladac - po prostu zignorowac tematy tabu i do nich nie wracac, stale funduja NAM odgrzewane smierdzace kluchy.
Piaskownica.

Nie dziw, ze tyle fajnych i z ciekawa wiedza osob odeszlo.
Merytoryki malo.
Nowych rozwijajacych tematow malo.
Ale czlowiek z nadzieja wchodzi. Kto wie, moze forum jeszcze zablysnie.
zawsze bedzie ten argument, ze wiele osob odeszlo.
przeciez takie jest zycie, czasem dochodzi sie do punktu, w ktorym nie chce sie juz z taka intensywnoscia uczestniczyc w zyciu forum, stopniowo sie odchodzi. a czy przyczyna tkwi w tym, ze sa przepychanki? chyba nie. przepychanki byly zawsze- a mimo wszystko istnialy 'rownolegle' z watkami merytorycznymi (np. volta z 2004r).

tak sobie mysle glosno- caroline wzbudza kontrowersje- na pewno jej nick jest rozpoznawalny, znany, wyraznie kojarzony. ma duzo do powiedzenia merytorycznie, dzieli sie swoja wiedza. sto razy bardziej wole dosadna caroline, od ktorej mozna sie sporo dowiedziec niz innych dosadnych, co przychodza posiac ferment, uwazaja ze maja ogrom wiedzy a sie nia nie podziela- bo lepiej tylko popluc jadem, powyciagac trupy z szafy, rozgrzebac wirtualna kupe wirtualnym patykiem- po czym udawac ze nie smierdzi i na wszelkie upomnienia moderatorow udawac, ze 'coooo?! jaaaa??!! a kto zaczal??!!!' - zgodnie ze stara szkolna zasada 'kto pierwszy czuje ten zalatuje' 😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 lipca 2009 08:54
W moim mniemaniu wydźwięk tych wypowiedzi był wręcz obraźliwy jeśli chodzi o Zairkę.

w moim odczuciu Caroline przekroczyła granicę obraźliwości i nieposzanowania dla innych (Zairki) nie w jednym (co można byłoby ew. puścić mimo uszu) ale każdym kolejnym wpisie w omawianym wątku. Wielka szkoda że nic ani nikt nie jest jej w stanie przekonać że postępuje niewłaściwie.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
21 lipca 2009 23:47
Caro przegieła (wg mnie to jeszcze nie podchodzi pod ostrzeżenie tylko upomnienie na PW - ale to moje zdanie), tylko dlaczego właśnie ona dostaje ostrzeżenie, a inni nie, chociaż też wyrazili się niekoniecznie fajnym językiem na łamach forum? Jak obdzielać ostrzegami to po równo. I mam tu też na myśli własną osobę. Powróćmy do wątku "Kto mnie wkurza..." Pojeździłam sobie po Kodim, czasem aż za mocno. I co? I nic. A za podobny język tylko Caroline dostała ostrzeżenie - inni nie, łącznie ze mną? To co , mamy na forum rónych i równiejszych? Jeśli trzymamy się regulaminu to się trzymajmy, a jeśli nie to dajmy sobie spokój z tym regulaminem, bo to zaczyna się robić nudne. Jednym pozwala się na więcej, innym na mniej. I nie chodzi mi już o to, jak Caro potraktowała Zairkę, ale o ogół na forum. W Wielu wątkach można spotkać wypowiedzi chamskie lub z podtekstem naprawdę różnych osób i część z nich od razu dostaje ostrzeżenie, a część z nich nie. Skoro chcemy być traktowani sprawiedliwie - stosujmy zasady do wszystkich.
Czyli rozumiem Dragonnia że uznajesz się za równiejszą?  I że możesz więcej niż reszta użytkowników?  😉

W zasadzie...pozazdrościć.  😎

Dworcika   Fantasmagoria
22 lipca 2009 11:48
dragonnia,

Pisałam Ci już - nie mam możliwości w 100% dokładnego śledzenia forum i nie zawsze jestem w stanie (tak jak i inne moderatorki) trafić na wszystkie miejsca, gdzie regulamin został złamany. Do tego jest właśnie stworzona opcja "zgłoś do moderatora", z której skorzystano w Twoim przypadku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się