wrzody żołądka

xxagaxx, link nie działa
Mamy umówiona gastro na czwartek rano ,a ja już się stresuje 😝 przegłodzenie kobyły to będzie wyczyn ,bo ja to bym jej tylko dokładała sianka ilekroć przechodzę ,a teraz tak bez niczego bidula ma byc 😅
Myślę żeby trociny zamówić co by ze źrebakiem na gołym betonie nie stała...chyba nie zacznie mi wcinać trocin co ?
Koń na głodówce przed gastro wcina nawet kupy. 😉
Polecam kaganiec, warto. Niczym się nie trzeba martwić.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2022 07:46
kasia2107rafal, Beton goły , kaganiec i sprzątać kupska jak tylko się pojawią, bo i z kagańcem się da zjeść. Szkoda, żeby trzeba było badanie powtarzać, bo głodówka źle przeprowadzona. Jak klacz w maluchem i nie będzie się miał jak położyć to może jakąś matę uda się skombinować? Albo piachem boks wysypać?
xxagaxx, link nie działa 🙁
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
16 maja 2022 09:11
kasia2107rafal, mi też głodówkę ciężko było przeżyć. Ja zamawialam trociny+kaganiec, bo nie wierzyłam żeby nie próbowała ich jeść.
Mój ściągnął sobie kaganiec i wsuwał pelet posypany sandezją. Przed badaniem przelonżowałam go pół godziny, dużo kłusa, w badaniu był czyściutki.
O kurczaki 😱 widzę że najlepszym wyjściem będzie piach .
Czy podawanie alg i bentonitu razem jest głupie? Chodzi o wykorzystanie potencjału supli, żeby jeden nie „przysłonił” działania drugiego.
Zamówiłam, i rozkminiam czy mądrzej nie będzie skarmic algi, a potem po miesiącu zacząć z bento?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2022 14:06
J0anna, ja bym dała osobno, tzn jedno po drugim, żeby za mocno pH nie podnieść, przesada w drugą strone też nie jest dobra.
zembria, właśnie tez nie chce przesadzić
xxagaxx, działa 🙂
Ma ktoś do odsprzedania rozpoczęty Ulgastrol? Potrzebuje 1,5 l . Ozłoce 🙏
w bergo jest rabat 20% na yarrowia gastro 🙂
mindgame, przed chwilą sprawdzałam ,jest -15 %.

Może ktoś doświadczony mi doradzi .
Jesteśmy po gastroskopi,wyszły nam wrzody 2stopnia w większości na części bezgruczolowej i mniej na gruczołowej . Z zaleceń dostalam tylko 3saszetki dziennie abprazolu przez 8tygodni na 30min przed śniadaniem . Gdy zapytałam o ulgastrol to uzyskałam odpowiedź że jeśli mnie stać ,to mogę podawać przez 2 tyg po 50ml przed obiadem o przed kolacją ,lub do .
Pytanie co jeszcze byście dodali ? Jakieś zioła ?
Aktualnie rozdzieliłam jej treściwe na trzy posiłki ,w tym do kolacji dostaje gastrobalsam .
Jest coś zamiast ulgastrolu ?
A i chciała bym się więcej dowiedzieć na temat podawania kwasu hialuronowego przy leczeniu wrzodów .
kasia2107rafal, to się zmieniło, bo zamówiłam dziś z rabatem 20%. Ale 15% też jest dobrą ofertą.
Przeklejam z fb, link do publikacji, gdzie diagnozowano konie wrzodowa ze śliny 😊
https://www.mdpi.com/2076-2615/12/9/1169
xxagaxx, widziałam ,widziałam ,to stosunkowo świeże badania ,ciekawe kiedy będzie można z tego skorzystać i jaki będzie koszt . Fajna opcja ,można by było sprawdzić czy jest na pewno potrzeba wykonania tak inwazyjnego i kosztownego badania jak gastroskopia,bo nie każdy koń daje oczywiste objawy . Np moją klacz nigdy w życiu nikt nie posadził by o wrzody,apetyt dopisuje ,wygląda jak kluska a sierść błyszczy jak polerowana .
Ręce mi opadają. Moja przebrzydła wrzodziara zaczęła pożerać kupy. Nie mam pojęcia o co jej chodzi (pewnie bez badań krwi się nie obejdzie, a ostatnio był wet to tylko na cynk pobierała, który okazał się w normie, brawo koniu). Boję się kolejnych kosztów badań, nawet jeśli to tylko podstawowe badanie krwi. Myślicie, że to jest godne uwagi i próby: https://hayloft.pl/produkt/gut-balancer-probiotyki-i-prebiotyk-do-codziennego-stosowania?gclid=CjwKCAjw4ayUBhA4EiwATWyBrlu9FODeDA7yK1T_v3L_SGodysGoOeoufcUk7LfjfKL1NoW3yhOgVBoCQx8QAvD_BwE.
Kobył obecnie jest na saszetkach i suplementach (Equinox Gastro, Ulsoothe Gel, sok z rokitnika, ponadto dostaje magnez i msm). Głodna nie jest, ma dostęp do siana i do pastwisk z trawą, wodę też.
ontaria, żarcie kupy to uzupełnianie bakterii zwykle.
Koń koleżanki żarł, przeszło po probiotyku.
Mi ręce opadają, bo mój koń nie chce jesc nic, co powinnam mu podawać 🙁 pluje wszystkimi suplami, które wyczuje w jedzeniu. Niewazne czy będzie w proporcji 1:1 czy 1:100…
Pluje rokitnikiem, pluje gastrointestinal, pluje paszą Brandona, tak samo z meszem dla wrzodowcow i yarrowią. Jestem już wykończona i nie mam siły. Ktos ma jakiś pomysł? 🙁
martrix, i podawanie np. w kubusie, tartej marchewce itp? Podawanie z ulubionym meszem?

Jakby nic nie szło, to chyba bym się przestawiła w suple w formie płynu i strzykawka do ryja.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 maja 2022 08:23
matrix pasze Brandona spróbuj podać na mokro. Wiem, że konie wrzodowe powinny jeść jak najmniej na mokro, żeby produkować jak najwięcej śliny, ale jak nie idzie to lepiej tak chyba niż żeby nie jadł. No chyba, że próbowałaś i też nie, to chyba tylko strzykawka jak pisze xxagaxx .
xxagaxx, no marchwi to bym musiała chyba kilogram zetrzeć na raz. Wystarczy że do ulubionego meszu zalanego ponad litrem wody dosypię dwie garstki brandona i 20 gram rokitnika i mesz może kwitnąć 3 dni w żłobie.
Wcześniej jeszcze jakoś mi to jadła, ale po tej ostatniej gastroskopii już mi witki opadają i cierpliwość się kończy. 🙁
Moja kobyłka jest przy końcówce leczenia wrzodów, jednak duży dyskomfort nadal sprawia jej nakładanie czapraka/siodła. Nie wiem, ile jest w tyn faktycznego bólu, a ile reakcji z "przyzwyczajenia ". Jak radziliście sobie z odczulaniem na siodło po wyleczeniu wrzodów? Czy tylko ignorowaliście niepożądane zachowania czy też np. nagradzaliście w jakiś sposób brak reakcji?
ComeBack, a może warto zawołać fizjo? bo wrzody wrzodami, ale w plecach może być pospinana z innego powodu 😉 siodło na pewno pasuje?
Ja mojego traktuję jak młodziaka po prostu, nagradzam za spokój. U mnie był problem z popręgiem. Ale na razie i tak nie doszło do pełnoprawnego osiodłania, bo postanowił okuleć dzień po kuracji, to już machnęłam ręką 🤣
Ja mojej daje zajęcie w postaci lizawki. Albo właśnie nagradzam za daną czynność (nałożenie czapraka bez wiercenia - kawałek marchewki), poprawienie czapraka (nagroda) itd. Chociaż już sama przestała się aż tak niepokoić. Jest znaczna poprawa, może kwestia leczenia, może kwestia nagradzania. Ciężko powiedzieć.
Kupiłam probiotyk, zobaczę czy przestanie pożerać to czego nie powinna.
any, pod opieką fizjo jest, sama między wizytami też zwracam uwagę na to, czy nie jest sztywna w plecach, więc raczej obstawiam problem brzuchowy.



ontaria, o może rzeczywiście lizawka, jak ją stawiam obok siana lub jak jest czymś zaoferowana, to wtedy nie reaguje na siodłanie.

Ona jest taka tkliwa, że nawet czyszczenie niekoniecznie lubi i nieważne czy to brzuch, szyja czy zad, taka niedotykalska się zrobiła 🙄. Doleczamy obecnie odzwiernik, a reszta już praktycznie czysta. Może dalej boli ją brzuch po prostu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się