Podróże

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 stycznia 2022 08:13
Czy ktoś się orientuje jak jest teraz z przepisami dotyczącymi wjazdu do Włoch dla dzieci które miały 2 dawki szczepienia, a nie można ich doszczepić jeszcze 3 dawką? Bo mieliśmy jechać na narty całą rodziną, a widzę informację, że taki dzieciak nie pojedzie, bo ma szczepienie starsze niż 6 miesięcy. Da się to jakoś obejść, tzn. nie wiem test zrobić? Zaszczepić odpłatnie czy coś?
Gdzie na wczasy w listopadzie? Planuje z 3 letnim dzieckiem.Google mówi Fuertaventura .Był ktoś?
efeemeryda   no fate but what we make.
17 maja 2022 10:11
Jakby zaczekać do grudnia to może Dominikana ?
Dekster, a czego oczekujesz od wakacji? Fuertaventura jest mała, ma mnóstwo fajnych miejsc dla ludzi serfujących, poza tym atrakcji niemal 0. No i wieje 😀
Jak jest w miarę ciepło i plaża to mnie wystarczy:p Dominikana strasznie droga jak teraz zerknęłam,chociaż nie byłam nigdzie od 5 lat to może do przełknięcia.Niestety taki mamy system pracy,że jedynie w listopadzie możemy się wyrwać i to tylko pierwszy tydzień miesiąca.🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2022 10:43
Dekster, W listopadzie to polecam Kenię i Tanzanię. Tanzania do zwiedzania, Kenia jako plażowanie. Pięknie, ciepła woda, piaszczyste plaże, słońce... Ja byłam zachwycona. Wybraliśmy mały, kameralny hotel, bo nie znosimy tłumów, animacji i ogólnego zamieszania, było idealnie 🙂
Dekster, to już celowałabym w Gran Canaria
Bierzcie pod uwagę że kaszojad ze mną jedzie .Ponad 10 h w samolocie jest nierealne :p Kenię zostawiam jak dziecko/dzieci podrosną na tyle ,żeby ich zostawić albo zabrać i się nie mordować.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2022 11:13
Dekster, znajomi jechali z 2 maluchami na karaiby i zniesli tę podróż lepiej niż dorośli 😉 Ale wiadomo, kazdy dzieciak inny.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 maja 2022 11:15
To lot na Dominikanę też nie należy do tych krótkich 😉 Ale warto, kocham, polecam, gdybym mogła w każdej chwili chciałabym wrócić.

Jeżeli chodzi o listopad i porę deszczową, huragany itd. to z tego co kojarzę, często ludzie mieszkajacy tam na stałe podkreślają, że jest to nieco wyolbrzymione jednak i warto rozważyć ten okres bo jest taniej 😉 Niemniej sama nie sprawdziłam, byłam na przełomie stycznia i lutego
martva, a co kochasz w Dominikanie? Pytam, bo kazdy mój znajomy który tam się wybrał (mieszkałam rok w USA i sporo ośób tam jeździło bo mega tanio) był strasznie rozczarowany.
Ja sama odpuściłam, wybraliśmy Meksyk (koszt chyba nawet mniejszy) bo dużo ciekawszy.
Ale to pewnie zalezy co kto lubi. Jakbym miała jechać i siedzieć na plaży to pewnie wybrałabym Afrykę połnocną, bo szkoda tyle lecieć 😀
Ale Kanary w listopadzie/ grudniu to jednak chłodno, może być kilkanaście-20stopni i ocean raczej zimny, chyba że to nie przeszkadza. Jeśli lubisz nurkowanie/ snurki i ma być ciepło, to w tych miesiącach super jest Egipt, byłam z 2latkiem rok temu, rafa kosmos, a dla dziecka plaża i temperatury. 😀
lenalena, w pierwszym tygodniu listopada średnia temp na Gran Canarii to ok. 25 stopni... nie powiedziałabym chłodno.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 maja 2022 12:41
Dekster a Turcja albo Maroko? Byłam dwa lata temu w Turcji w październiku i było strasznie gorąco tzn. definitywnie 25+ stopni a woda baaaardzo ciepła też była. Jak to jakiegoś resortu to na pewno jakieś ciekawe rzeczy do roboty się znajdą, w zasadzie każda większą miejscowość ma takie biura turystyczne gdzie można wycieczki zamawiać, często też hotele to organizują. W każdym razie zawsze przyjeżdżają i odwożą na miejsce. My byliśmy na spływie pontonem po górskiej rzece, quadach, konno na ruinach jakiegoś miasta i na statku cały dzień - naprawdę nam się nie nudziło, wręcz przeciwnie. Ceny też są atrakcyjne. Nawet bardzo, bo po sezonie.

Ja się właśnie na dalsze kierunki wybieram w pod koniec roku i dobrze słyszeć że mówicie że Karaiby i Meksyk spoko w listopadzie bo też słyszałam to co wy i się wybieram bo nie lubię tłumów :P o jeszcze mi się przypomniało że Zanzibar jest mega i chyba też pogoda okej pod koniec roku? Ktoś był?
Tak przeleciałam po zdjęciach i chyba od Dominikany bardziej mi się Zanzibar podoba,wiec jak ktoś był to chętnie poczytam.
Znajoma była na Zanzibarze w podróży poślubnej. Piękne plaże i piękna pogoda i straszna bieda. Jak się wyszło kawałek za plażę przy hotelach było strasznie brudno. Ludzie mili, mozna było sobie ogarnąć jakies wycieczki na uprawy przypraw czy alg. Ogólnie bez wow.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2022 08:51
Nam wiele osób mówiło, że Zanzibar przereklamowany i dużo ludzi jest, polecano nam właśnie Kenię bardziej. Plaze i hotele podobne, ten sam klimat, a jednak mniejsze tłumy.
Malta czy Gozo na rodzinne wakacje w połowie czerwca?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 maja 2022 10:35
A ja zapytam czy ktos był na Krecie (Chania)? Trochę nam się plany zmieniły i mamy wolne a teraz nie mamy gdzie jechać i szukamy last minute, chłop wymyślił Chanie. Mnie się podoba ale warto jest tam jechać na 5 dni tylko? Ogólnie pozwiedzać Chanie, może ten wąwóz Samaria i obskoczyc parę plaż. Chyba że jest coś innego ciekawego.

Byliśmy już raz w Turcji na taki krótki wypad i było zdecydowanie za krótko - obawiam się że tu byłoby podobnie
donkeyboy, na Kretę to najlepiej na miesiąc 😉 ale i na 5 dni warto - chociaż to rzeczywiście bardzo za mało 😉 Na samą Chanię warto ze 3 dni poświęcić...
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 maja 2022 12:06
_Gaga, nie kuś 😀 dla mnie mógłby być i miesiąc jeśli mam dostęp do wifi ale nie mam komu zwierzyńca powierzyć na tak długo 😅

W takim razie myślę że jednak Chanie zostawię na następną okazję skoro tylko miasto może zająć 3 dni a ja chcę się pobyczyć na plaży i spalić na mahoń...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 maja 2022 12:24
donkeyboy, to może Rodos? Tam do zwiedzania na 2 dni tak na prawdę jest, bo Lindos I Rodos, a reszta dni na plażowanie.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 maja 2022 12:33
zembria, muszę obczaić loty. To też jest Grecja jeśli dobrze kojarzę?

Ogólnie cały ambaras jest w tym że opcje są mega ograniczone tym co nie kosztuje milionów monet i wylatuje w ten weekend 🙈 i Chania obok Minorki była jedną z relatywnie tańszych opcji które bralabym pod uwagę bo Ibiza i Benidorm to nie klimat dla mnie 🤣
donkeyboy, - a co Ci szkodzi jechać na te kilka dni i zobaczyć Chanię, a za jakiś czas polecieć znowu, tylko nocować w drugiej części wyspy? 😉
Mój tata tak zrobił, ponoć to dwa zupełnie różne oblicza Krety. Wyszły mu dwie udane wycieczki w spoko pieniądzach.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 maja 2022 14:59
keirashara, ogółem największym "nie" jest fakt że loty/dni wypadają tak że będziemy tam trzy pełne dni, zrobiliśmy już taki 5 dniowy wypad kiedyś i zgodnie stwierdziliśmy że było za krótko. No i dodatkowo w tamtym wypadku bilety kosztowały grosze, mieliśmy czas żeby je wyłowić, urlop zawinelismy wokół lotów. A teraz to na odwrót, takie rachu ciachu "lećmy gdzieś w sobotę" bo wolne wzięte (przez ustawowe wolne biorąc trzy dni urlopu masz 9 dni wolnego) a wywalił nam się wyjazd z rodziną mojego faceta, . Te ceny nie są jakoś specjalnie atrakcyjne tylko atrakcyjne w porównaniu do innych, dajmy na to ten bilet w dwie strony na Krete to 300 funtów (i google krzyczy że to drogo, normalna cena to podobno między 70 a 200), a dajmy na to wolę do Sardynii to (xD) 500 funtów (i to z przesiadkami). Także to nie jest takie prawdziwe tanie last minute które znam, chociaż co planujemy zrobić to monitorować ceny i zobaczyć czy spadną dzień-dwa przed a jak nie to pojedziemy gdzieś w kraju i chłop będzie mi marudził jak brzydko jest w tej Anglii 🤣
donkeyboy, a na Włochy nie ma jakichś fajnych biletów? 🙂 Bari? Trapani...?
Chociaż ja bym chyba szła w tą Kretę... Chyba wszyscy znajomi (łącznie z lokalsami) polecają zawsze, a przynajmniej będzie ładnie 🙂
donkeyboy, - a, no chyba, że tak. To może faktycznie Włochy jak Sankaritarina, sugeruje? My z P. polecieliśmy na przełomie marca i kwietnia do Pizzy i spowrotem za całe 10 euro od łba 😂 Pizza jest co prawda malutka, na jeden dzień, ale to dobre centrum wypadowe i rzut kartoflem od morza, pociąg do Livorno jedzie jakieś 15 minut. My ze względu na pogodę skoczyliśmy akurat do Florencji.
W Mediolanie byłam kiedyś za 15 eurasków, tam właśnie na podobne "5 dni", z czego pierwsze trzy spędzieliśmy w Mediolanie, a dwa w Bergamo i było bardzo w punkt.
Z ciepłych i na chwilę to może jeszcze Kos? Tam w te parę dni to na luzie idzie zarówno oblecieć, jak i poplażować. Byłam tydzień i zdążyłam się nawet znudzić 😜
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 maja 2022 16:11
Sankaritarina, a co polecasz w Bari i na Sycylii? Ceny są dość porównywalne, jedyna różnica to linie lotnicze i czasy lotów dające nam ekstra parę godzin 🤣

keirashara, no my tak obróciliśmy do Turcji kiedyś za jakieś żałosne pieniądze, pomimo nie żałowalismy sobie wyjazd wyszedł taniutko tylko... Za krótko 😜 jedyny czas kiedy mogłam sobie poleżeć na plaży to jak mieliśmy wolne 3 godziny przed lotem 🤣 a byliśmy tam 5 dni jakoś właśnie, i loty wypadały nam fajniej bo wylecieliśmy wieczorem po pracy i wróciliśmy w nocy przed pracą. Ja tak patrzę na te Kretę jak kot że Shreka i nawet jak nie pojadę teraz to planuje w lecie wziąć dłuższe wolne tylko tu już Kreta musi się bić z pomysłem jeżdżenia kamperem po południu Francji
donkeyboy, Z relacji przyjaciół wynika, że Trapani-> jak to Półwysep Apeniński bądź Bałkański - gdzie nie kopniesz, tam jakiś zapytek =)
Są ładne, zabytkowe kościoły, podobno ciekawe rezydencje na Via Garibaldi i kolekcja korala w muzeum regionalnym (ja akurat "muzealna" w kontekście społecznym 😉 tj bardzo mnie ciekawią muzea regionalne, lokalnie, wiecie, tkaniny, mundury, starodawne chodaki czy cokolwiek takiego 😉 byle nie dzieła sztuki, bo na tym to się znam jak żaba na balecie...., ale i tak oglądam).
Tzn ja ogólnie jestem wielką fanką hmm... cywilizacji zachodniej, takiej "architektury przez wieki", miejsc, gdzie się coś działo na paśmie historii.... i zachwycam się np. starożytnym kamieniem 😉 kawiarnią gdzie balował Piłsudski albo jakimś miejscem bytowania np. Franza Kafki. Także tego....

O Bari nie słyszałam nic.
No ale to są Włochy! Tam jest zawsze ładnie =) no i Sycylia ciepła, w Trapani są też plaże (podobno bardzo fajne z resztą). Jedyne co, to drogawo, jak to Włochy w sezonie, ale to jak wszędzie.

Słuchajcie, takie pytanie... Po raz pierwszy w życiu zdecydowałam - okej, koniec z "alternatywnymi wypadami" - jadę na all inclusive. Drink, żarcie, ciepło. I teraz pytanie - gdzie będzie najtaniej, w miarę dobrze (no żeby jedzenia nie brakowało, no...) i stosunkowo mało rodaków...? Wychodzi mi, że chyba tylko Turcja na dzień dzisiejszy. Jeszcze jakieś pomysły...?
Wprawdzie jeszcze nam świta pomysł z Włochami właśnie, ale po przeliczeniu, tydzień z jakimkolwiek biurem podróży i tak wychodzi taniej....
Nie ma opcji tanio i mało rodaków 😉
Jak jest ekonomicznie, to na bank uświadczysz krajanów.
Ale jak już lepszy hotel to mniejsza szansa, warto patrzeć na bookingu ktorej nacji opinie przeważają 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się