Nadawanie imienia

Kultowy wręcz kompozytor, rydwany ognia z kompozycji nawet lekko związane z koniarstwem 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2022 09:25
Nawet bardzo kultowy! Chyba każdy miał kasety Vangelis w młodości 🙃
Musiało się biedakowi umrzeć żebym na to wpadła 🙈😅
R.I.P
😇
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 maja 2022 09:36
Iskra de Baleron, jak dziś się o tym dowiedziałam, to od razu mi to na myśl przyszło, że to imię w sam raz dla was 😉 Ku pamięci.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
21 maja 2022 23:39
I jeszcze Va pensiero (aria z opery Nabucco). Też bardzo znana melodia.
Orientuje się ktoś czy w związku oldenburskim klacz powinna nazywać się na pierwszą literę imienia matki czy ojca?
Lanka_Cathar, i bardzo ładny oraz znany ogier 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 maja 2022 07:20
To jeszcze we włoskich klimatach: Vengo dalla (tu wstaw dowolne -Polonia, luna, etc.), czyli "pochodzę z...".
Vangelis 😀
A8521D4E-1527-443D-8CAA-0E5F42669DA5.jpeg A8521D4E-1527-443D-8CAA-0E5F42669DA5.jpeg
Pięknie 😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 maja 2022 10:13
Iskra de Baleron, Bardzo dobry wybór 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 maja 2022 16:15
Oby miał poczucie rytmu! 😁
Va et Vient, to dokładnie Idzie i Przychodzi - 3 osoba liczby pojedynczej od czasowników Aller- iść (do) i Venir- przychodzić (z)

Ewentualnie można jeszcze w wersji Va et Viens, która znaczy Idź i Przyjdź (Wróć) - tryb rozkazujący od tych czasowników. Z punktu widzenia francuskiego brzmi lepiej, a różni się tylko 1 literą. 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
25 maja 2022 11:48
w przypadku źrebaka na sprzedaż to IDŹ i WRÓĆ to tak jakby nie teges 😉
znający angielski może mi doradzą chciałabym nazwać malucha Sweety ale chodzi mi o Słodziak , tylko ze translator raz mi tłumaczy tego słodziaka, raz kochanie albo coś innego, ehh jak powinno być poprawnie że by był ten Słodziak pisany przez S
jeśli bedę chciała napisać go jako Sweety Urano ( Urano to nazwa ojca ) to bedzie ten słodziak urano czy już nie ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 maja 2022 14:11
Sweety, to bedzie słodziak w dosłownym tłumaczeniu. Oni po prostu używają tego słowa jako synominu naszego "kochanie", "skarbie", stąd pewnie niektóre translatory tak pokazują.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 maja 2022 14:13
blucha Słodziak to będzie raczej cutie/cutey. Sweety to będzie raczej cukierek albo coś w tym kierunku.
Aleks, - niekoniecznie, spotkałam się w książkach i filmach z użyciem jak zembria podaje 😉

blucha, - generalnie jak coś ma być Urano, to raczej Urano's sweety byłoby poprawną formą. To co podałaś to bardziej "słodki urano", nie "słodziak (od) urano".
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 maja 2022 14:52
Dokładnie jw. Ja jeszcze dodam że raczej na faceta nie mowi się się sweetie... no chyba poza babcia mówiąca do wnuczka 😀 jeśli już to Sweetheart.
blucha, może Sugar Daddy 😀
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 maja 2022 15:53
<b>Aleks,</b> - niekoniecznie, spotkałam się w książkach i filmach z użyciem jak <b>zembria</b> podaje 😉 <br>
.

keirashara,

Tak bo to w dosłownym tłumaczeniu jest i faktycznie jest używane jak zembria napisała, ale słowniki np Oxfordzki tak nie tłumaczy 😉 za to tłumacze i owszem na dalszych pozycjach. Co do samej formy to też uważam że Urano's sweety raczej by wypadało jak już.
niestety musi być S jako pierwsza literka 🙁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 maja 2022 16:12
Ewentualnie tak można by to napisać: The Sweety of Urano, ale no z przodu nijak nie ma S.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 maja 2022 16:16
A może Sweetie by Urano?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 maja 2022 16:37
blucha, super sweet?
Imię dla klaczki na K poszukiwane - myślałam od imienia z Wiedźmina - Calanthe, ale pisane przez K - Kalanthe - mogłoby tak być? a wtedy jak czytać - Kalanti?
saganek, krejzi lejdi
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 12:46
saganek, Kalanthe ładne, czytałabym normalnie, z niemym "h". Kalahari mi się zawsze bardzo podobało (jak pustynia).
Khaleesi jeszcze było na fali serialowej, też ładnie 🙂
Kiribati (taki kraj).
Kostaryka, Kinszasa, Kopenhaga, Korea.
Kliwia, Konwalia, Kalatea, Kohleria (rośliny).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się