Podróże

Bari i w ogóle Puglia to jest najlepsza destynacja, jeżeli chodzi o Włochy 🙂 W razie co polecam się z polecajkami w tamtych rejonach.
donkeyboy, jeśli przede wszystkim plaże, to szukaj okazji na Kos (też Grecja). Wyspa niewielka. W 1 dzień idzie ją zwiedzić wypożyczonym autkiem. Miejsce typowo turystyczne, piękne plaże, fajne hotele. Cenowo do ogarnięcia.
Ps. Grecja latem jest piękna i tańsza od Włoch
A we Włoszech na smażing najlepsza Sardynia
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 maja 2022 08:40
Dzięki dziewczyny 😁 po godzinach researchu uznałam że zmienię trochę urlop co otworzyło wiecej kierunków bez kilku(nasto)godzinnych przesiadek. Także na celowniku jest teraz:
- Włochy: lot do Brindisi, Bari (Puglia faktycznie piękna jest 😍😉
- Grecja: Kefalonia, Kreta, Santorini
Teraz tylko wybierać 🤣

Kos i Rodos też mi się podoba, niestety pomimo kombinowania z lotami i datami nie udało mi się znaleźć atrakcyjnych 😒
Tak gadacie o tej Grecji, że chyba sama zweryfikuję plany.... 😍

faith, Grrrrrrr, tak myślałam 😅
Aczkolwiek człowiek zawsze ma nadzieję....
Grecja jest super - słońce, dobre żarcie i tanie wino, ideolo 😉
Mi osobiście dużo bardziej podeszły Chorwacja i Włochy niż Grecja, bo tam bardziej zielono 😅 ale nie powiem, też było fajnie. Tylko trzeba tam uważać na "zabytki", bo czasem te "ruiny" to kamień w krzakach 🤣👌
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 maja 2022 10:02
No ja chcę więcej researchu jeszcze zrobić o tej Puglii żeby mieć sprawiedliwe porównanie bo na ten moment jestem rozdarta między Kefalonia, Kreta i Puglia, jeszcze oczywiście druga połówka musi się wypowiedzieć 🤣

keirashara, ja właśnie nigdy w Grecji nie byłam, Chorwację zjeździłam wzdłuż i wszerz z rodzicami za dzieciaka więc już trochę mi się przejadło 😅 za to we Włoszech byłam tylko sporadycznie. Ale mój ojciec pojechał na miesięczny roadtrip po Włoszech i jak on kochał Włochy tak miłość do tego kraju po tym mu odeszła trochę, co trochę napawa mnie obawami. No ale przyznam że nie był na samiutkim południu i Sycylii, a tam w sumie mi się najbardziej podoba. Zresztą jego zmiana uczuć do Włoch wynikala raczej z tłumów, drożyzny, nagabujacych sprzedawczyków... ogólnie taki trochę Syndrom Paryski no 😀 chyba wszędzie tak jest.

Aaa i Kefalonia w sumie jest całkiem zielona, bardziej IMHO niż południową Dalmacja
Malta czy Gozo na rodzinne wakacje w połowie czerwca?
Briliante, a czego oczekuje wasza rodzina po wakacjach? Pół -mieszkam na Gozo więc mogę doradzić czy wam mogło by pasować
faith, Tym tanim winem to przekonałaś :P aczkolwiek nie no, jedzenie i ciepełko też na plus.

keirashara, ja się właśnie zachwycam nawet tym jednym kamieniem w krzakach xd jeśli znam historię miejsca. Serio, serio. No, chyba, że trzeba za to płacić min 100 euro, to tak, ekhm... wewnętrzny wąż w kieszeni się budzi.

donkeyboy, Po Wenecji myślałam, że już do Włoch nie wrócę. No i w sumie jeszcze nie wróciłam na jakieś porządne zwiedzanie 😅
Aczkolwiek znowu takie mniejsze miejscowości w okolicach Ankony, San Marino - no bajeczka. Tak.... klimatycznie. Fakt, że nadal drogo, ale milej. I te hacjendy niczym z filmów. I czas jakoś wolniej sobie płynie.

Niemniej jednak ochów i achów z siebie nie wykrzeszę, gdyż na lotnisku w Mediolanie dostaliśmy z Rumunami jednego wielkiego wqrwu, bo pani Włoszka (która, pragnę nadmienić, spóźniła się ofc....) postanowiła nie wpuszczać do samolotu pasażerów, którzy nie mieli masek typu 2. Tj. każdy maskę miał, wszyscy mieli te maski pozakładane "po bożemu", ale tylko bardziej zorientowani w temacie pasażerowie bądź lokalsi, mieli te cholerne maski typu 2.
Biegliśmy do sklepu.... ale już ci ostatni pasażerowie wleźli z maską dowolną.
No, okej, prawo to prawo, ale na security nikt się nie czepiał, na samym lotnisku ani słowa, info przed wyjazdem sprawdzone i też brak wyraźnej informacji, że to ma być ta konkretna maska.... Toteż maskę miałam. Taką, no, medyczną-niebieską. I nie, to nie ta, wypad z kolejki.
Ale podobno coś od czerwca czy połowy czerwca, i we Włoszech ma nie być obowiązku zasłaniania nosa i ust maskami.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 maja 2022 23:30
Sankaritarina, ja też w sumie lubię takie eee kamienie z historią 😅 jak byliśmy w Turcji na takim kilkugodzinnym rajdzie konnym to właśnie wdrapaliśmy się na jakieś ruiny jakiegoś baaaardzo starego miasta bodajże sprzed kilkuset lat p.n.e. I muszę przyznać że było to fascynujące, myślałam najpierw że to jakaś podróba ale potem udało mi się znaleźć jakieś informacje na internecie. Fajne i dziwne uczucie jak się lazi po takim czymś, totalnie niestrzeżonym i wie się że to było wybudowane gruuubo przed naszą era i funkcjonowało do upadku Bizancjum chyba. Także trochę rozumiem ekscytację 😀

Nooo mój ojciec miał właśnie największy problem z Wenecja 🤣 nawet dzisiaj o tym wspominał jakie to było rozczarowanie. Podobnie było z Capri jeśli dobrze pamiętam. On za bardzo też jest przyzwyczajony do chorwackich cen i tez trochę był szok cenowy wydaje mi się, no ale w sumie czego się spodziewać jak chce się coś zjeść i napić niedaleko tych punktów widokowych.
Ja tam jedyne oczekiwania jakie mam to tyłek opalić, pozwiedzać trochę i zjeść/napić się dobrze, najlepiej jak tanio i dobrze, może być na zadupiu 😂 my koniec końców wybraliśmy Kefalonię - znalezlismy apartament baaardzo blisko plaży Myrtos więc i dobra baza wypadowa i dobre miejsce się zapowiada na leniwy dzień, zwłaszcza że jeszcze przed sezonem i tłumów bym się nie spodziewała 😎
Bardzo dobry wybór, co prawda byłam tylko po sąsiedzku na Zakhyntos, ale przepływając obok - Kefalonia wyglądała absolutnie magicznie 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
27 maja 2022 08:26
O raaany to wychodzi, że jestem jakaś dziwna, no bo tak:

- wspomniana wcześniej Dominikana. Może nie są to szczególne powody do zachwytów, ale przemili ludzie (nie tylko w hotelu), wspaniałe widoki, rajskie zakątki, jest i co robić i jest gdzie odpoczywać, a i co dla mnie bardzo ważne czułam się tam zwyczajnie bezpiecznie. Nie tylko na terenie hotelu (no bo tu zagrożeń praktycznie nie ma), ale też i poza nim - czy na wycieczkach czy na "prywatnych" wyjściach poza resort do parku narodowego na dzikie plaże.
Fakt faktem, że te "okolice" to też mój klimat. Tak jak raczej nie zachwycam się Azją, tak czy Ameryka Południowa czy Środkowa no to zdecydowanie "moje" kierunki.

- Wenecję również wielbię całą sobą. Byłam jakieś 14 lat temu jako nastolatka i przepadłam. Wróciłam rok temu, myślałam, że jako osoba dorosła, która ma za sobą więcej wyjazdów niż wtedy, będę rozczarowana, ale... nie. Dalej jestem zachwycona i podobnie jak z Dominikaną mogłabym w każdej chwili wrócić. To miasto mnie zdecydowanie... fascynuje. Wąskie uliczki, kręte zakamarki, architektura itd. Również i tu towarzyszyło mi poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od pory dnia i nocy. Generalnie jestem osobą mocno zachowawczą, panikującą i często uprawiającą czarnowidztwo, a tu nie miałam kompletnie z tym problemu, po prostu wchodziłam tam, gdzie akurat poniosły mnie nogi.
Paradoksalnie też nie przeszkadzały mi tłumy (oh jak ja nie lubię tłumów na co dzień!).

Dobra, fakt, że Włochy to taki kraj, że gdybym miała wskazać jedną destynację na podróże do końca życia to zdecydowanie ten kierunek. Mocno lubię 😉 Chociaż taka Werona niekoniecznie mi podeszła.

Co do wspomnianej przez Was Kefalonii. Myślę, że jeśli ma się możliwość to warto. Zdecydowanie o wiele bardziej przypadła mi do gustu niż Zakynthos, który jest "po sąsiedzku".

galopada_   małoPolskie ;)
27 maja 2022 21:53
To ja jestem dziwna bo nijak mi nie pasuje… Hiszpania. Grecja zresztą tez niezbyt. Chorwacja mi się po trzech razach zupełnie znudziła. Za to z wielką chęcią bym wróciła na Maderę mimo, że zwiedziliśmy ją dość dokładnie. O Islandii czy Szwajcarii nie wspominając bo wzdycham za każdym razem jak sobie o nich przypomnę. 😍

Aktualnie jesteśmy w trakcie odgrywania wyprawy kamperem do Norwegii z postojem w Kopenhadze 😍😍
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 maja 2022 22:48
Sankaritarina, tak, od połowy czerwca znoszą obowiązek masek w zamkniętych pomieszczeniach. Jak byliśmy teraz w Rzymie, to oczywiście w samolocie był komunikat o maskach, ale nikt oprócz załogi ich nie nosił. Natomiast na koncercie wszyscy mieli maski i ochrona chodziła i upominała, jeśli ktoś zdjął na dłużej niż tylko wzięcie łyka wody. Było też info, że ma być to maska typu 2.
Lanka_Cathar, To ja trafiłam na "samolot maskowy" tj. załoga nosiła i upominała pasażerów, żeby zakładali. Było to pilnowane. Cały samolot przez cały lot te maski jednak miał (a przynajmniej ta część samolotu, którą objęłam wzrokiem ze swojego miejsca). Poszedł nawet komunikat w stylu "takie jest prawo, macie nosić" (tylko grzeczniej, wiadomo 🙂 ).

Czy ktoś był na Słowenii, co polecacie 🙂 ? Interesuje nas głównie przyroda, rezerwaty, fajne szlaki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 czerwca 2022 10:56
kolebka, Ja byłam, już dosyć dawno, ale polecam ogromnie! Piękny kraj. Jaskinie obowiązkowo trzeba odwiedzić. Postojna jest bardziej znana, ale na mnie większe wrażenie zrobiła S(z)kocjańska. One są blisko siebie, można obie machnąć w jeden dzień. Triglaw warto zobaczyć, góra znana, można wjechać kolejką, ładne widoczki. Jezioro Bled też piękne, woda krystaliczna, na jeziorze wyspa z klasztorem. Byliśmy też w jakimś kanionie z potokiem, chodziło się tam takimi kładkami zakotwiczonymi w bokach kanionu, też fajna miejscówka, tylko nie pamiętam nazwy. Słowenia jest maleńka więc da się wszędzie spokojnie autem dojechać w niedługim czasie. Na północy Alpy i widoczki jak w Austrii, a na południu jak we Włoszech 😉 Mi się bardzo tam podobało, polecam.

A ja wróciłam w weekend z Albanii, też świetny kraj do odwiedzenia. Ludzie mili i gościnni, żarcie pycha, klimat taki Grecko-Chorwacki, fajna miejscówka na wakacje nie tak daleko od Polski.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 czerwca 2022 00:09
Ja tutaj przyszłam podziękować za wcześniejsze porady co do moich wakacji last minute - polecieliśmy na Kefalonię na tydzień i było po prostu bosko. Mało ludzi, żarcia (dobrego) pod korek, super plaże i widoki. A i udało nam się wprosić na degustacje win i jako osoba która czerwonego wina nie znosi muszę powiedzieć że jestem przekonwertowana 🤣 zresztą bardzo fajnie poprowadzone było bo przyjmują tylko małe grupy i można zadawać właścicielom stos pytań, nie tylko nt. wina haha

Wrzucam parę fotek na zachętę bo naprawdę warto, my mieliśmy bazę wypadową 5min autem od plaży Myrtos które relatywnie dało nam szybki dostęp do większości miejsc które nas interesowały. No i pomimo początku czerwca woda cieplutka że aż się wychodzić nie chciało 😅

Wyspa jest malutka i może można i w jeden dzień zwiedzić - my zjezdzilismy głównie północ przez 8 dni i w żadnym miejscu nie byliśmy dwa razy, a bardzo chcieliśmy do niektórych wrócić
IMG_20220608_123620.jpg IMG_20220608_123620.jpg
IMG_20220608_114851.jpg IMG_20220608_114851.jpg
IMG_20220607_122041.jpg IMG_20220607_122041.jpg
IMG_20220605_134549.jpg IMG_20220605_134549.jpg
IMG_20220604_104728_1.jpg IMG_20220604_104728_1.jpg
IMG_20220609_144646_2.jpg IMG_20220609_144646_2.jpg
IMG_20220608_114145.jpg IMG_20220608_114145.jpg
donkeyboy, Wowoow, kusisz, kusisz 😀

zembria, a gdzie byłaś w tej Albanii?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2022 07:34
Sankaritarina, Najpierw dobę w Tiranie, potem Gjirokastra i okolice tejże już konno po górach. Generalnie przy granicy z Grecją większość czasu. Na samym wybrzeżu nie byliśmy.
donkeyboy, - ja tymi fotkami jestem kupiona 😍

Choć generalnie czaimy się na Cypr we wrześniu, ale to zobaczymy co wyjdzie w praniu. Bardziej polujemy na jakieś tanie bilety, niż nastawiamy się na konkretne miejsce.
keirashara, Cypr jest absolutnie przefantastyczny!
Tylko pamietaj o paszporcie, jesli chcesz zwiedzic polnocna czesc wyspy.

Przy okazji sie Was podpytam... co warto zwiedzic w Waszawie?
Przylatuje z chlopem moim, bedziemy kilka porankow w stolicy (popoludniami bedziemy pracowac 😅😉 co warto zobaczyc?

Pewno polazimy generalnie po centrum, nad wisle, pojdziemy do muzeum powstania warszawskiego, do palacu kultury i nauki, do lazienek (tesknie za wiewiorkami 😂😉... Jakie sa intrygujace must have w stolicy?

Chetnie tez przytule miejscowki z dobrym polskim jedzeniem/polskimi piwkami!
Złapałam bilety do Rygi.
Całe dwa dni + do popołudnia w dniu wyjazdu.
Co polecacie? 😁
Pytanko odnośnie Mediolanu: jako że kupuje właśnie bilety do Polski i niestety okazało się że najtańsza trasa z Barcelony do Gdańska wiedzie przez Mediolan 😝 chciałabym zapytać czy ktoś może się orientuje czy busy jeżdżące między lotniskiem a miastem dobrze funkcjonuja? Będę miała prawie 11 godzin tam, więc bardzo dużo, nie planuje jakiegoś dzikiego zwiedzania, bardziej pojechać tam na obiad, polazic w kółko i spowrotem ale stresuje mnie kwestia transportu 😅
feno, - dobrze funkcjonują, koszt o ile pamiętam to 5 euro 🙂 Super działa tam też metro, jeśli chodzi o same poruszanie się po mieście.
Polecam spacer nad kanałami, jest sporo knajpek i małych pracowników artystów, mega urokliwie. Jak nigdy nie byłaś to główne atrakcje, tj katedra, plac i galeria Vittorio Emanuele też jest moim zdaniem warte zobaczenia.
Seul, ktos był ?
Czy ktoś może polecić jakąś objazdową wycieczkę po Islandii.
keira dziękuję bardzo! Nie byłam nigdy dlatego właśnie sobie pomyślałam że nie taka tragedia z tą przesiadka bo sobie zjem coś dobrego i zobaczę kawałek miasta 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2022 01:16
Apropos rozmowy na temat Dominikany z poprzedniej strony .. właśnie tu jestem drugi tydzień i na pewno więcej nie wrócę 😉
A czemu nie wrócisz? Kijowo czy po prostu zobaczyłaś wszystko i już się nudzisz?
Fotki to wstawiasz zabójcze. Aż się zazdrości widoków
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się