Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

majek   zwykle sobie żartuję
06 grudnia 2021 15:21
zobaczcie a ja znalazlam to. Z tego linka https://www.fakt.pl/pieniadze/koszt-polaczen-z-wielka-brytania-od-1-stycznia-2021-roaming-w-orange-play-plus-t/0yysjs1

Jako pierwszy z polskich operatorów komórkowych na ogłoszenie podwyżek zdecydował się Orange Polska. "Od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania oficjalnie nie będzie już należeć do Unii Europejskiej. To oznacza, że z początkiem nowego roku musimy wprowadzić zmiany w naszych cennikach, i również tam 'wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii'" – napisano w komunikacie miesiąc temu.

Wielka Brytania w Orange zostaje przeniesiona do strefy, w której jest między innymi Ukraina i Turcja („Więcej Europy”).

Zgodnie z cennikiem (dla wszystkich planów taryfowych) zapłacimy:
- 4,94 zł za 1 minutę połączenia wykonanego do Wielkiej Brytanii,
- 2,02 zł za 1 minutę połączenia odebranego,
- 1,51 zł za SMS-a wysłanego z Wielkiej Brytanii do Polski,
- 31,76 zł za 1 MB transmisji danych w roamingu

Ale mam nadzieje, ze link _Gaga jest bardziej wiarygodny.

A to z mojego linka wyglada na opis roamingu ?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 grudnia 2021 15:22
<b>donkeyboy,</b> na stronie Orange jest napisane, że nie płaci się za żadne połączenia przychodzące z zagranicy. Czy to z UK, czy z RPA... nadal nie ogarniam skąd taka opłata 😳<br>
Ja mam telefon w Play, miałam w Orange. Nigdy za żadne połączenia przychodzące nie płaciłam...

_Gaga, właśnie szukam teraz na stronie Orange i juz chyba rozumiem co i jak. Jest opłata za połączenia z zagranicznymi prefiksami ale mniejsza. Ten artykuł o brexicie z 2pln był przed zmiana cennika 18 października 2021. Ale jest kilka warunków - zależy od taryfy i kiedy podpisana była umowa. Jeśli przed 2021 to faktycznie nie ma opłat - tak jakbyśmy byli nadal w UE.

Muszę się w takim razie dowiedziec kiedy ona podpisała tę umowę i czy w ogóle ma umowę z nimi czy wróciła na kartę. Dzięki za podpowiedź 🙂

majek to właśnie ten artykuł którym się podpieralam i podobny chyba widziałam na TVN24
donkeyboy, ale za żadne połączenia przychodzące się nie płaci przecież... i nie ma to nic wspólnego z UE. Przed wejściem Polski do UE też rozmawiałam "z zagranicą" i przenigdy nie zapłaciłam złotówki za połączenie przychodzące...
Na stronie Orange jest napisane:
Czy będąc w Polsce płacę za połączenia z zagranicy?Odbierając rozmowy z zagranicy w Polsce, nie ponosisz żadnych kosztów.

Proponuję przeanalizować fakturę mamy...
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 grudnia 2021 16:17
<b>donkeyboy,</b> ale za żadne połączenia przychodzące się nie płaci przecież... i nie ma to nic wspólnego z UE. Przed wejściem Polski do UE też rozmawiałam "z zagranicą" i przenigdy nie zapłaciłam złotówki za połączenie przychodzące...<br>
Na stronie Orange jest napisane:<br>
<i>Czy będąc w Polsce płacę za połączenia z zagranicy?Odbierając rozmowy z zagranicy w Polsce, nie ponosisz żadnych kosztów.<br>
</i><br>
Proponuję przeanalizować fakturę mamy...

_Gaga, "Odbierając połączenia zza granicy w Polsce nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów" to jest prawda ale nie ma wyjaśnienia czy to roaming czy polaczenia miedzynarodowe. Bo tutaj tkwi dla mnie szczegół. Kontekst tej strony wygląda na roaming niestety.

Nie wiem może to tylko moi operatorzy ale na 100% połączenia międzynarodowe kosztują/kosztowały niezależnie kto te rozmowę zaczął. O2 mnie kiedyś tak skasowało bo miałam parę pilnych telefonów z polskich numerów.

Patrzyłam też tutaj https://www.orange.pl/view/roaming jak wstukuje w te wyszukiwarkę taryf połączenie z UK do Polski to pokazuje że jednak opłaty są na dole tej strony. 29gr brzmi lepiej niż 2zl.
I wszystko opatrzone gwiazdkami:

* Dla Klientów, którzy podpisali umowę lub aneks od 1.01.2021 r.
Dla Klientów ofert na abonament, którzy podpisali umowę lub aneks do 31 grudnia 2020 r. ceny usług w roamingu w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze są takie same jak dla krajów UE.

Tabela ma jedynie charakter poglądowy – przedstawia orientacyjne ceny usług. Mapa nie stanowi części umowy i nie może być podstawą do ewentualnych roszczeń reklamacyjnych.

Więc jakby nie było chyba i tak muszę skontaktować się z nimi żeby potwierdzić bo nie znam detali jej umowy niestety. Jak podpisała przed 2021 tofaktycznie będzie bez opłat. Ale jak nabija coś i im powiem że przeczytałam tak na stronie to nawet reklamacji nie mogę złożyć (xD)

Nadal ze strony Orange: Roaming międzynarodowy to usługa świadczona na terenie kraju innego niż Polska. Oznacza to, że kiedy korzystasz z telefonu za granicą - np. dzwonisz do Bliskich w Polsce - wykonujesz połączenia w roamingu.

Czyli roaming jest wtedy, gdy dzwonię z polskiej sieci, będąc za granicą. Nie wtedy, gdy ktoś dzwoni do mnie, gdy jestem w kraju. Kiedyś naliczano dodatkowe opłaty roamingowe za połączenia przychodzące właśnie w roamingu, tj w sytuacji gdy odebrało się telefon polskiej sieci będąc za granicą. Jednak w kraju za połączenia spoza Polski nie nalicza się żadnych opłat.
Od lat jestem komisarzem FEI, kontaktuję się z różnymi krajami w obie strony. Co więcej mieszkam przy niemieckiej granicy, więc bywa, że łapię niemiecką sieć zamiast polskiej - czyli łapię roaming... i na prawdę nigdy, w żadnej sieci nie zapłaciłam grosza za połączenie przychodzące spoza Polski...
Totalnie nie wiem skąd w ogóle taki pomysł...
majek   zwykle sobie żartuję
06 grudnia 2021 17:31
Mysle, ze pomysl z przeanalizowaniem faktury Mamy to najlepsze, co mozesz zrobic 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 grudnia 2021 18:20
_Gaga, ale roaming a rozmowy międzynarodowe to dwie różne rzeczy. Tzn. przynajmniej ja to tak rozumiem czytając definicje w tym linku który podałam. Ale rozumiem o co ci chodzi - jeśli odbierasz telefony z innym prefiksem niż polski to o to mi chodzi dokładnie.

Zgadzam się z Wami - raczej bez zapytania się bezpośrednio obsługi klienta o konkretnego abonenta się nie obedzie. Ja w sumie nawet nie wiem na 100% jaki typ umowy w ogóle czy to jest na kartę czy abonament. Ale dziękuje Wam - rozjaśniło mi to sytuację, może akurat jest za friko a ja byłam całe życie przekonana że nie.
donkeyboy, dokładnie. Dlatego za rozmowy międzynarodowe mogą być naliczane dodatkowe opłaty dla osoby dzwoniącej, nie odbierającej połączenie.
ekuss   Töltem przez życie
31 stycznia 2022 03:48
Trochę mnie tu nie było. Jest tu jeszcze ktoś z Islandii?
Mamy kogoś w Portugalii? I mógłby się do mnie odezwać na priv?💐
noraka, moja siostra mieszka w Portugalii. Nie ma nic wspólnego z końmi, więc jeśli nie chodzi o jeździeckie tematy, to śmiało pisz do mnie 🙂
I hope it is ok to ask in english here...

Do anyone know what preparations and documents I need to "import" my horses to Poland? Or where I can find information?
majek   zwykle sobie żartuję
22 marca 2022 15:22
Hi Fjording,
You are more than welcome to post in English.

Start with PZHK page https://en.pzhk.pl/

You will need passports and health certificate. I would suggest to use professional equine transport, they do the paperwork and are up to date with legal info. Also have the stops sorted, so horses can take a brake.
Thank you a lot 🙂
It doesn't seem to be to complicated with the paperwork. That's a good thing!
Yes, a professional equine transporter is a good idea. It is a long journey with transit trough other countries, a crossing with ferry etc.
TanTal   Akademia Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''
09 kwietnia 2022 08:18
Hello
Czy pracuje ktoś może z końmi w Hiszpanii?? 😉 Czy wie ktoś może gdzie szukać ofert pracy jako jeździec, czy opiekun koni właśnie w tym kraju?🙂
Hej, ktoś się orientuje jak wyglada teraz z obostrzeniami COVID jeśli chodzi o przylot do Wielkiej Brytanii z Pl? Strony gov są średnio aktualizowane 🙄
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
13 kwietnia 2022 00:59
_galopada z tego co wiem jak jesteś szczepiona i masz ważny certyfikat to nic nie trzeba. Jak z nieszczepionymi jest i dziećmi to nie wiem. Aleksandra Fiddler ma na profilu na FB przydatne ściągawki co do podróżowania i COVIDa
galopada_, strony gov są aktualne. Od 28 marca zniesione są wszelkie obostrzenia w ruchu międzynarodowym. Nie ma obowiązkowych testów, szczepień ani kwarantanny.
Hej a czy ktoś się orientuje jak to wygląda ( COVID ) ze względu na wyjazd promem z Francji do UK, czy obowiązują te same zasady? 🙂 Może ktoś ostatnio podróżował
_Gaga, - i tak, i nie. Do samolotu nie wejdziesz bez paszportu covidowego 😉 Leciałam po 29.03 i 01.04, mój P. dodatkowo w zeszłym tygodniu. Zarówno Rayanair jak i Lufthansa wymagały certyfikatów, lotniska same w sobie też, w Polsce, Włoszech i Niemczech.
Także przylot może być problematyczny bez aktualnych szczepień.
galopada_, - sprawdź obostrzenia dla linii samolotowych, którymi planujesz lecieć. Wysiadających totalnie nie sprawdzają nigdzie, ale na pokład samolotu bez certyfikatu może być problem wejść.
majek   zwykle sobie żartuję
13 kwietnia 2022 11:49
Moj maz z dziecmi polecieli w poniedzialek - zero sprawdzania czegokolwiek. Musieli tylko miec maseczki na pokladzie. Jeszcze nie wracali, ale kolezanka lata regularnie z Londynu do Warszawy, jest nieszczepiona, nigdy zadnych problemow.
Moje dzieci tez nie maja zadnych certyfikatow (nieszczepione), 10 in12 lat.

Ssstokroteczkaa nie wiem jak jest z promem z Francji, ale od kilku tygodni mamy niezle zawalona autostrade przy Folkestone, zamknieta, zaparkowane ciezarowki itd. Nie wiem, czy osobowki przejezdzaja plynnie (czy to tunel czy prom), ale moze to informacja warta uwagi, bo domyslam sie ze za niedlugo bedziesz jechac w druga strone. Na pewno sa opoznienie kilkugodzinne w tych przeprawach (slysze codziennie w radiu).
majek, majek,
Dziękuję za informacje, planuje przejazd w połowie czerwca, mam nadzieję, że do tego czasu się temat ustabilizuje. Wstępnie planujemy prom z Dunkierki .
A wie ktoś jak jest z wjazdem do Włoch?
Wjadę 30.04 samochodem ze szczepieniem sprzed 10miesięcy? Czy na gwałt szukać placówki gdzie się jeszcze doszczepię?
pestka, - lepiej szczep się, bo nawet jak wjedziesz to nigdzie nie wejdziesz. Jak byłam dwa tygodnie temu to wściekliznę mieli z tymi certyfikatami, wszędzie pokazywałam 😅
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
14 kwietnia 2022 22:45
Ja mam pytanie w druga strone, tzn. Przylot do PL z UK. Jak jest teraz?
Wiem ze we wrzesniu byla obowiazkowa kwarantanna 2 tyg i musielismy juz z jednego slubu zrezygnowac 🙁
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
15 kwietnia 2022 11:27
Becia23, była kwarantanna? Ja byłam w sierpniu w zeszłym roku i w sumie tylko dlatego że nie udało mi się drugiej dawki dostać przed wyjazdem to siedziałam na kwarantannie tydzień (ale musialam pójść na dodatkowy test żeby ją skrócić). Chyba że jesteś nieszczepiona. Z tego co mi wiadomo jak jesteś zaszczepiona nie trzeba nic, majek wspomniała powyżej że nic ni sprawdzają. Sama lecę pod koniec miesiąca więc też się przekonam.

Jak jesteś nie zaszczepiona to polecam ściągawki u Aleksandry Fiddler na FB bardzo dobrze wyjaśnione i co ważne aktualne.
majek   zwykle sobie żartuję
15 kwietnia 2022 12:02
Becia, tak, kompletny luz, tylko maseczki w samolocie.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
29 maja 2022 23:25
Głupie pytanie bo sama siedzę w UK niewiadomo ile już ale... Ile idzie priorytet polecony z potwierdzeniem odbioru z Polski do UK?

Mam spór reklamacyjny i sprzedawca (z Polski) wysłał mi potwierdzenie nadania poleconego z 16 maja, tracking urywa się na Warszawie a u nas ni słychu ni widu. No a terminy kluczowe bo miała 14 dni na odpowiedź, teoretycznie wysłała w terminie ale my nadal listu nie mamy
donkeyboy, zależy jaki kurier ale trzeba liczyć się z tym że minimum 3 tygodnie zanim zostanie odprawiona na urzędzie celnym
Bischa   TAFC Polska :)
25 czerwca 2022 18:48
Pozdrawiam z Tilburga🙂 Siedze tu od 2 miesięcy, pracuje. Mamy tutaj kogoś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się