Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Natur Musli Solo 6% i 12,5MJ
Mebio Sport Plus 15,2% i 13,8MJ
doloruu, Green Power Eggersmann
Saracen Reeleve
Brandon XP

Lekko wyżej skrobia w Equichamp, ale to pasza dla wrzodowcow typowo
Hoveler Pur sport i Eggersmann Greenpower
doloruu, - natur solo muesli 🙂 Mój na tym stał jak pracował.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 maja 2022 08:55
A taka sama pasza, czyli mało skrobii, dużo energii i do tego dająca masę?
Czy szukam świętego Grala? 😆
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 maja 2022 09:07
Jakieś opinie na temat tych pasz?
- saracen releve
- dodson classic fibre mix
- saracen horse pony cooling mix

Czy te pasze sprawdzają się w roli utrzymania masy ciała konia/poprawy kondycji?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
30 maja 2022 10:03
Szybkie pytanie. Jak to jest z tym gniecionym owsem ? Wiem, że utlenia się i generalnie lepiej byłoby gnieść przed podaniem, ale nie mam gniotownika, a potrzebuje dla jednego konia (24 latka) śmieszne ilości. Czy jak nagniotę u znajomych na kilka dni to kompletnie nie będzie miało to sensu ?
Dziewczyny melduję się po kilku miesiącach używania paszy Höveler.
Emerytka przezywa 2 młodość ,schudła i dostała powera w zadku ,a młoda rośnie jak na drożdżach i epizod z 2 kolką w grudniu narazie się nie powtórzył .Dostają jeszcze sieczkę z polski żłób z olejem i witaminy z horseline ale pasza ogólnie na plus więc polecamy .
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
07 czerwca 2022 22:07
Jakie trawokulki są najsmaczniejsze, najpyszniejsze i z gwarancją, że je zje koń niejadek? Z tego co czytałam to nie wszystkie są chetnie zjadane a musimy wyprowadzić do menu na noc zamiast siana i nie bardzo można sobie pozwolić na eksperymenty. Zęby odmówiły posłuszeństwa 😞

Na ile wiaderek/żłobów starczy 1 worek trawokulek? Jak bardzo one pęcznieją?
SIWA FOLBLUTKA,
U nas największy wybredzioch nigdy nie odmówił Wiesencobs z Hippolita, Wiesenfalkes z Agrobsa i AlpenGrun pellet z Agrobsa to już totalny hit był. A na ile wiaderek to zależy jak duże masz wiadro/żłób 🙂 Pęcznieją mocno według mnie - u mnie 2 miarki 1.5 litrowe plus woda zamieniają się w niecałe 20-litrowe wiadro, zależnie od preferowanej konsystencji 🙂 dla mnie niesamowitym plusem agrobsa było dość szybkie rozmakanie w letniej i chłodnej wodzie.
Jeśli chcesz to jutro mogę zrobić zdjęcia porównawcze przed i po zalaniu.
A jakbyś dodała do tego wyslodki w razie potrzeby "dosmaczenia"? Bo niestety znam konia, który żadnych trawokulek tknąć nie chciał. Dopiero po dosmaczeniu paszaą albo wysłodkami nagle robiły się jadalne, a przerobił chyba większość firm - od tych z siana alpejskiego aż po polskie z allegro :p
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
08 czerwca 2022 07:29
casssia, dziękuję. Też myślałam nad Agrobsem właśnie dlatego, że można zimną wodą zalać. Jak długo pęcznieją od zalania i jak długo mogą stać w postaci papki? Wyslodki mam, mogę w razie czego dołożyć.
Zdjęcia chętnie zobaczę 😘
SIWA FOLBLUTKA, u mnie zdecydowanie lepiej wchodzą wysłodki z Optifeeda. Agrobsa samego nie chciały jeść, musialam trochę innej plaży dodać.
anetakajper   Dolata i spółka
08 czerwca 2022 08:07
Mój największy żarłok trawokulek z hypolita nie tyka bo się rozpadają i dziunia mnie przejrzała że chce ją oszukać takim żarciem :/ za to z dengie już zjada bo są zbite i myśli że to pasza 😉
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
08 czerwca 2022 08:09
xxagaxx, już zamówiłam Agrobs Prealpin wiesencobs bo to sprawa na już. W razie czego dołoże trochę tych wyslodków. A Optifeed zaraz zobaczę, może to będzie jakaś alternatywa. Zastanawiałam się jeszcze nad Eggersmannem i st. Hippolytem palatin glyx 🤔
Wiecie może, czy jest gdzieś dostępne Mebio Build Up z darmową przesyłką? 🙂
Lub inaczej, gdzie wychodzi je zamówić najtaniej?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
08 czerwca 2022 11:00
SIWA FOLBLUTKA, mój stary je Hovelera właśnie jako zamiennik siana. Schodzą mi 3 miarki dziennie plus daje mu ok. miarki Agrobsa Myo Protein i po wiosennym spadku formy zdecydowanie się poprawił.
ComeBack, sklep Hippoveta nalicza zniżkę po jakiejś kwocie, zdarzało mi się brac od nich kilka worków plus suple i zniżka rekompensowała koszt dostawy.
ComeBack, czasem na Allegro udało mi się zamówić w opcji smart 🙂
xxagaxx, dziękuję ślicznie! 🙂

Lullaby, obecnie właśnie nie ma, ale będę obserwować, może jakiś sklep wrzuci smart 🙂
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
08 czerwca 2022 22:33
bjooork, ale tylko 3 na dzień zamiast siana? Czy jako dodatek? Czy to przelicznik przy trawie?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
08 czerwca 2022 22:53
Siano nadal dostaje (ale raczej dla pomemłania, bo jedzeniem nie można tego nazwać)- te 3 miarki dawałam w sezonie zimowym, jak próbowaliśmy zwiększać to nie dojadał - ale mam wrażenie, że z granulatem, muesli i wszystkim co dostaje robiło się dla niego za dużo.
Pasza dla konia, który masę już ma. Idzie w formę i chcemy mase na rzeźbę przerobić.
Wykorzystującego pasze aż za dobrze 😉 na przyslowiowej pół miarce wygląda na zrebną permanentnie
A do tego cos co nie idzie w czaszke, bo ta dymi mocno, a lont krotki.
I najchętniej w cenie nizszej niz 120 za worek 15kg.
Takie rzeczy tylko w erze? Czy jest cos ciekawego.
Czy ma ktoś może porównanie sieczki egersmanna tą zbitą z sieczką gospodarstwo boguslawie? Tą drugą muszę ciąć nożyczkami, inaczej nie zje. Jest mega twarda, długa.
Eggersmann drobniejszy.
Eggersmann latwo sie dzieli, ale strasznie duzo pylu z lucerny. Moj niewybredny kon, ktory je wszystko co sie da zjesc, proszku nie dojada, chyba ze zaleje woda i przyklei sie do paszy. Inaczej juz sie nauczyl tak mieszac pasze, zeby caly pyl zostal w zlobie.
Epikea, - Natur Solo? On jest na energii wolnouwalnianej, więc nie grzeje w czaszkę, mój na tym nie tył, a on tyje z powietrza 😉 Podrożała, ale dalej się mieści w tym co podałaś - 112zł/20kg.
Dziękuję. Z "rozbrajaniem" tych klocków mam patent, więc to nie problem. Ale sieczka boguslawie jest taka twarda, sztywna aż nieraz się w palce wbija boleśnie. Nie dziwię się że nie chce jej jeść.
Testował ktoś hilight improver na konia-wieszaka? Ile czasu, worków minęło do całkowitej odbudowy konia? W jakich dawkach? A może znacie lepsza paszę kondycyjna?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się