Konie wielkopolskie/trakeńskie

Bardzo ładna maść 🙂
budyń, dziękuje. Planowałam kupić kasztana, a wyszło jak widać 😅 w tym roku nam 10 lat razem stuknie.
Fokusowa - to ten sam co jako źrebak miał swój film na youtube jak był na sprzedaż? Chyba nadal ten film wisi 🙂
konikmorski, nie, tamten to był bodajże Fars, po tym samym ogierze 🙂
Siesiepy   Ponczek bez rączek
31 maja 2022 00:30
anetakajper, Izopren ma właśnie prawie 70% w przybliżeniu. 😁
Jeśli cię to satysfakcjonuje.
Fokusowa, on się nic nie zmienił, tzn tylko urósł i przytył 😅
wow, już 10 lat, to wychodzi, że już jesteśmy stare 😂
anetakajper   Dolata i spółka
31 maja 2022 07:34
Siesiepy, nie wygląda na 70% xx :/ kawał kloca z niego, a w połączeniu z moją kobyłą wyjdzie typ zaprzęgowy. Zaraz zobaczę jego potomstwo jak wygląda.

Mało dolewu ma Parametr, a wygląda jakby miał z 70% xx i też mi się bardzo podoba, ale kto wie co by wyszło z połączenia z moją kobyłą



Siesiepy   Ponczek bez rączek
31 maja 2022 12:29
anetakajper, on na starszych zdjęciach wygląda lepiej niż obecnie - jednak tak, tak cienki jak Parametr to nie jest. Ale znowu do konkreta pokroju Maga mu dość daleko. 😀 A Parametra widziałam na żywo - jest faktycznie bardzo lekki budową, wydaje mi się że dłuższy niż na zdjęciach. No i bardzo spokojny, więc trzeba mieć to na uwadze.
Na szybko ze spisu ogierow wlkp 2022 widzę, że poza Izoprenem to Kanon jest 74%, Bossier 66,5%, Brandon 73% (ale budową bardziej Izoprenowy chyba?), Czarczaf 65%, Etos 69%, Kormoran 67% (ten też bardziej ubity jest), Likwor 78,5%.
anetakajper, a bezpośrednio xx? Asagao?
Siesiepy, dzwoniłam do właściciela Buzara,odpowiedział że tak owszem startował w sezon z zamiarem wysyłki ale cały czas przyjeżdża pełno klaczy na krycie naturalne a ja jestem dopiero druga osoba która jest chętna na inseminacje,a na dwie osoby to mu się nie opłaca kupować fantoma ,więc no ,tyle w temacie . Siła rzeczy został mi Izopren a jak nie to zrezygnuje z krycia wielkopolskiem ,trudno .
kasia2107rafal, a może Lord Oder I? Jest wysyłka nasienia, owszem jest siwy ale wysiwiał z kasztana i podejrzewam, że może być nosicielem genu warunkującego wzór sabino. Źrebaki po nim bardzo dobre, szczególnie klacze, które są dobrym materiałem do dalszej hodowli. Co do umaszczenia siwego to nie jest homozygotyczny 😉 sam skakał, jego pełne rodzeństwo bardzo dobrze prezentowało się na parkurach. Sam papier również dobry. Syn zajął 2 miejsce w ZT, córka wpisana do niemieckiej księgi trk. Więcej o nim na trakehner.net.pl
patkahm, oh on jest przepiękny i jego siwość mi absolutnie nie przeszkadza bo z tymi jabłkami i skarpetami jest świetny ,no i papier też fajny ,no ale razem z obsługą wet 600 euro a to przekracza moj tegoroczny ograniczony budżet.
anetakajper   Dolata i spółka
01 czerwca 2022 06:56
karolina_, tak, też zastanawiam się nad xx, warunek wysyłka nasienia. Chciałam scirisem, ale nie pobierają nasienia. Jeszcze jest caccini który mi się podoba, a ten Asago jest wręcz idealny 🙂
Na razie próbuję Heraldem pow 70%xx i zobaczę jak to połączenie 🙂
Siesiepy   Ponczek bez rączek
01 czerwca 2022 14:23
anetakajper, o tak, Asagao to super cukierek. 😀 A co to za Herald? 🙂 Herald III?
anetakajper   Dolata i spółka
01 czerwca 2022 14:27
Siesiepy, tak Herald III
Siesiepy   Ponczek bez rączek
01 czerwca 2022 18:47
anetakajper, oko to fajnie. Widziałam go i rozważałam na siwą, ale już wyszedł poza budżet u mnie.
No nic, przyszły rok może. Albo może od razu w Asagao. 😁
Czy ktoś na forum ma potomstwo po Irbisie?
Zastanawiam się czy nim nie pokryć swojej wlkp po Chleb 😉
Czy ktoś ma potomstwo po Hofrat, Scaglietti albo Easy Game? Ewentualnie Honore du Soir? Interesuje mnie wzrost, linia górna i kształt zadu
Frans, na forum nie wiem ale koleżanka ma klaczkę z tego roku po Irbis. Bardzo udana. Jeśli chcesz napisz na priv pytania to jej zapytam o to co cię interesuje.
anetakajper   Dolata i spółka
24 sierpnia 2022 19:18
Frans, napisałam Ci pw
epk,anetakajper dziękuję Wam za odpowiedzi. Niestety plany poszły do kosza bo klacz finalnie nie dojechała do mnie- była obciążona DSLD.
Frans, wylapaliscie na tuv jakoś? Myślałam że się nie da... Czy po prostu starsze konie z rodziny chodziły na stawach pęcinowych
karolina_, klacz 15 lat i już chodziła na stawach, a raczej miała problem z poruszaniem ale i nie tylko. Nie wiem co finalnie znajoma postanowiła ale ja konia bym uśpiła zgodnie z zaleceniami wetów.
Czy jest ktoś, kto ma informacje o ogierze Ambrozio J? W rejestrze jest tylko 7 sztuk potomstwa, ale w bazie koni pustki.
Haru99, nie wiem czy chodzącego WKKW bym nie brała Krosa. Ambrozio zniknął po sukcesach w MSMK.

Btw, Adorator został wykastrowany jakby ktoś był ciekawy. Stacja dysponuje mrożonka, dostępny jest też syn Blancor
Faktycznie, Kros super 🙂 Szkoda, że trzeba ściągać z Niemiec :P
Haru99, ale to unijna stacja, wysyłają bez łaski, są bardzo frontem do klienta i jak nie czujesz się pewnie językowo to możesz zamówić po polsku przez polskiego przedstawiciela związku hanowerskiego, który też tą stacje reprezentuje. Ja od nich zamawiałam (akurat Integera nie Krosa) i naprawdę top obsługa klienta
karolina_, dzięki 😉

Ja jestem też ciekawa Dacerusa. Młodziak, ale wygląda fajnie (przynajmniej dla mnie 😁😉
Jakieś spostrzeżenia przed zaczynającym się jutro körungiem w Neumünster?

Moje typy:
#2 Duke of Hearts x Guardian, super ruch jak na to że jest bezpośrednio po folblucie. Oby nie był za brzydki i za mało dojrzały dla komisji
#3 Nathan de la Tour AA - Sarafan, na moje laickie oko najlepszy skoczek w stawce
#5 Baderas - Imperio, fajny zadem i ładny
#9 Dezember - Herzruf, fajny, harmonijny obrazek, długa noga i chyba niemały, a takich ogierów zawsze mało
#11 Easy Game - van Deyk z super rodziny i mimo, że jeszcze bardzo młodzieńczy to robi wow - czyżby Siegerhengst? Oby trafił do unijnej stacji, bo czuję że ten pan namiesza w moich planach stanowkowych
#14 Finckenstein TSF - Buddenbrock - trzy bdb chody i harmonijny obrazek
#15 Freiherr von Stein - Herakles - inbred na Gribaldi i matka będąca polsiostra Kwahu, wszystko czego się można po tym rodowodzie spodziewać, do tego czarny �
#17 Goldschmidt - Dramatiker, stary rodowód, ale ciekawy ogier, 3 bdb chody i przyzwoicie (imho) skaczący
#21 High Motion - Hirtentanz biega jak High Motion i skacze jak Hirtentanz, do tego malowany ze splashem po dziadku, kariera w WKKW czeka
#27 - Ivanhoe - Schwarzgold, 3 bdb chody, czarny i cukiereczek
#31 - Millennium - Hofrat z super rodziny, czarny, śliczny, 3 bdb chody
#37 Singolo - Herzruf - aktywny, dźwigający i wchodzący pod kłodę zad, do tego sam Singolo wyjechał za ocean, obstawiam że się uzna i dobrze
#38 Zauberdeyk - Kentucky - Reservesieger? O ile komisja przymknie oko na lekkiego francuza

Było jeszcze parę których nie dało się ocenić z video bo ogon na araba (dla tych co nie wiedzą, trakenow za to nie odrzucają), szkity w górze a plecy sztywne - zobaczymy w najbliższych 3 dniach

karolina_, fajnie, że się poświęciłaś i zrobiłaś taki skrót, po samych opisach to 17 - mam jakoś słabość do starszych rodowodów wiem, że czasem mało rozwojowe ale jednak i 9 długa noga do mnie przemawia 😊
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się