wrzody żołądka

zerkam, ale nie mogę znaleźć kto miał namiary na te saszetki z Ablera? podrzucicie link/kontakt?
Ja też musiałam odstawić na razie wszystkie suple bo moja menda nie je rokitnika, cynku, olejem kukurydzianym też gardzi.
Abprazol dostaje strzykawką którą gryzie i pluje, z jedzeniem nie ruszy...

Na szczęście jak nie ma dziwnych dodatków to arthrotec je z paszą.

mrowka313, dodaj się do grupy na fb- wrzody żołądka u koni, tam ma Karolina Adamczyk.
ewelin_n, o widzisz moja z kolei żarła wszystko, a a jak zaczęłam dodawać arthrotec do paszy, to przestała. Zatem teraz muszę mega go rozdrabniać, żeby w ogóle zjadała swoje posiłki. 🙄
Eh ,te fochy z Waszych przeszły chyba na moją 😒
Po dodaniu alg do paszy odmówiła zjedzenia kolacji 🤦
Na razie zostawiłam w żłobie ,nic innego nie dostanie to zobaczę czy się przełamie ,ale jak tego nie zje do obchodu o 21 to jutro spróbuję z marchewką albo zrezygnuje z tych alg 🤷
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 maja 2022 19:07
kasia2107rafal, a jakie masz algi? Bo niektóre walą rybą, a mam aktualnie tekie co nie śmierdzą jakoś szczególnie. Eqgastro.
zembria, z nuveny SEA ALGAE ,może za dużo jak na pierwszy raz dałam ,bo jakieś małe 20 g ,jutro spróbuję podać 10 g ,jak nie będzie chciała zjeść z taką ilością to dodam tarta marchewkę ,a jak nie to kicha .
Wąchałam to ,no ryba typowo może nie ale za ciekawy zapach to to też nie jest .
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 maja 2022 20:23
W razie czego uprzedzam, że algi od podkowy walą rybą, portem i kutrem jednocześnie 😂
Alaska, dziękuje!🙂
Byłam sprawdzić ,nie tknięte ,wtarłam duża marchewkę to coś podziamdziała i zostawiła . No nic ,do rana ma czas ,ale raczej będzie się opychała sianem a tego nie tknie . Specjalnie na powrocie sztachnełam się jeszcze raz ,wali jednak ryba jak cholera ,nie dziwię się że nie chce tego jeść 🤢
Wasze to smierdzielstwo jakoś z czyms jedzą czy kasa wywalona w błoto ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 maja 2022 07:14
kasia2107rafal, Ja nie próbowałam innych, od razu kupowałam to EQgastro, więc jakby co to polecam, bo właśnie nie ma intensywnego zapachu. To znaczy, śmierdzi, śmierdzi, ale lekko, do przeżycia i koń żre.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 maja 2022 08:05
kasia2107rafal moje nie ruszyły nawet MSM z ziemią okrzemkową, więc alg nawet nie próbowałam suplementować (nie pod kątem wrzodów, tak o dla zdrowotności) skoro nawet gruba kobyła, która wciąga wszystko, gardzi bo jest zapach rybi/rybio-algowo-glonowy/ specyficzny.
Przyszłam rano podać omeprazol to żłób był wylizany,więc sukces 😁
Dzisiaj spróbuję dodać do kolacji tylko 10 g i zobaczę czy też będzie taki problem . Może mniejsza ilość ,nie będzie tak wyczuwalna .
Czy otręby ryżowe z allegro Unipasz i Mar-rol to to samo? Ma ktoś może skład z worka?
I jeszcze jedne otręby ryżowe: Arrozza od Agrovital - może ktoś ma porównanie, które najlepiej kupić z tych trzech?
Tereska, no właśnie Unipasz przyszedł mi z innym składem na worku niż był w opisie na Allegro. Jeśli dobrze pamiętam, to około 50% z tego to nie były w ogóle otręby. Wkurzyłam się i odsprzedałam je w stajni. Chyba nawet w tym wątku czytałam, że te "dodatki" w tych otrębach to co i rusz przychodzą w innych proporcjach dziewczynom. Ja się zbulwersowałam i karmię Arozzą właśnie. 😅
Sivrite, dziękuję, też wezmę Arrozzę.
No Unipasz właśnie miał pełno "nie-otrębów" i pachniał jakby ktoś naperfumował...
Ja jeszcze w fajnej cenie polecam otręby z Jarpaszu.
Unipasz od jakiegoś czasu przychodził mi z pszenicą na pierwszym miejscu w składzie plus mocno podrożał i zrezygnowałam, a karmiłam tymi otrębami dosyć długo.

Niestety dołączam ze swoim koniem do tego wątku i mam pytanie: jaką paszę najlepiej kupić? Koń w chwili obecnej zdecydowanie potrzebuje nabrania masy (jest po klinice, głodówkach, a teraz w trakcie leczenia) mocno schudł po tych wszystkich przebojach… Obecnie niepracujący, tylko padok i relaks. BRANDON XS? Czytałam o zmianach składu ale mam w stajni mocno schorowaną kobyłę, która przybrała na nim WOW i widać zdecydowaną poprawę.
patrycjasz, jak mój koń pracował to tylko otręby ryżowe dawały jakiś efekt przytycia. Teraz chodzi tylko na kwaterę i stępuje 45min dziennie i w zasadzie wygląda lepiej niż gdy był w treningu, a je głównie siano, które ma non stop. Dostaje miarkę musli dziennie jako nośnik suplementów, ale siano zrobiło najlepszą robotę. A wcześniej zawsze wszyscy mówili że ten koń tak ma, że taki sportowy typ...
mindgame, właśnie mój koń to też typ wiecznie do przytycia ale jesień/zima z ogromną pomocą właścicielki pensjonatu udało nam się jego masę doprowadzić do zadowalającego stanu i w końcu odetchnęłam. Niestety na wiosnę zaczął znowu chudnąć, następnie źle się czuć i tak zaczęła się nasza przygoda ze Służewcem a następnie wrzodami. Obecnie stoi na sieczce i oleju, teraz załatwiam paśnik żeby nie rozwalał siana na padoku. Dodam mu otręby ryżowe, zastanawiam się czy coś jeszcze, czy poczekać na rozwój leczenia i na razie nie panikować - trochę ciężko z tym ostatnim.
patrycjasz, to u mnie efekty były ( nie licząc siana) tylko po otrębach ryżowych. A testowałam też Brandon XS, XP, sieczki z lucerny na które okazało się że mamy alergię i też np muscle maker z horseline po którym nie było żadnej różnicy. A no i były też wysłodki buraczane i mesze różne, ale mesz podaję cały czas na zmianę z musli jako nośnik supli. Po prostu widzę, że jak koń stoi w boksie i ma faktycznie to siano, którego teraz nawet nie jest w stanie przejść to robi się wręcz grubiutki. A jak była normalna jazda plus trawiasty padok i kupa różnych dodatków żywieniowych to nie było to mimo wszystko wystarczające.
A czy ktoś karmi Havensem Gastro+? Nie mogę nigdzie znaleźć składu 🤔🤔
NowaJa, tak, ja. Podaję bo mamy w stajni i mniej logistyki to wymaga ode mnie niż coś samemu zamawiać.
NowaJa, taki znalazłam, o ile w USA jest taki sam:
https://www.havenshorsefeedusa.com/products/feeds/gastro-plus/
Ingredients: Wheat Bran, Dehydrated Alfalfa Meal, Soybean Hulls, Sunflower Seed Meal, Cane Molasses, Puffed Corn, Corn, Soybean Oil, Heat Processed Soybeans, Calcium Carbonate, Salt, Linseed Oil, Sodium Bicarbonate, Edible Fat-Forming Acids of Palm Oil, Magnesium Oxide, Vitamin A Supplement, Vitamin D3 Supplement, Vitamin E Supplement, Biotin, Menadione, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, D-Calcium Pantothenate, Niacin, Pyridoxine Hydrochloride, Vitamin B12 Supplement, Folic Acid, Choline Chloride, Monocalcium Phosphate, Iron Sulfate, Copper Sulfate, Zinc Sulfate, Manganous Oxide, Cobalt Carbonate, Potassium Iodide, Sodium Selenite
tereska, o, dzięki 🙂
Czym podtuczyć wychudzonego wrzodka, który na większość pasz się wypina? Nawet na mesz z Saracena ma długie zęby… :/ Mebio Build Up tez odpada.
Koń szkółkowy - raczej bardziej tuptak lonżowy niż „ambitna rekra”.
martrix, a jak tam zęby? Spróbuj mesz z pavo.
mindgame, to nie mój koń, więc szczerze nie mam zielonego pojęcia "co w trawie piszczy". Ja myślałam, że moja jest królewna z pańskim podniebieniem, ale chyba jednak są gorsze przypadki. Chciałam trochę pomóc, bo mi zwyczajnie szkoda tego konia. Wrzody mu wyszły 3-4 stopień. Ciągle ma rozwolnienia. Z jedzeniem u niego właśnie kiepsko i też schudł strasznie. Zapytam się o te zęby, aczkolwiek podejrzewam, że to jednak kwestia tych wrzodów. Ktoś coś wspominał o otrębach ryżowych na podtuczenia, ale nie wiem, czy dla wrzodowców są bezpieczne.
martrix, brandon xs
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się