Siodło skokowe

xxagaxx, że jak wyjeżdża czaprak to znaczy, że z przodu siodła jest za dużo luzu. Na ogół świadczy to o zbyt szerokim rozstawie, ale nie musi.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ostrzeżenie
Komentarz moderatora: Ostrzeżenie za całkowitą edycję poprzedniego posta
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
02 czerwca 2022 20:48
lillid, Słupsk 🙂
Szukam czegoś, co w miarę możliwości będę mogła dopasować do młodego - na pewno nie szukam siodła "na zawsze".
JustKaro, rada od madki 5 latki 😀 poszukaj siodeł na wełnie które są "chodliwe" np ja celowałam w Prestiga Meredith. Wełna - te idzie dopasować trochę, chodliwe bo będziesz zmieniała siodła jak rękawiczki i ważne będzie dla Ciebie żeby szybko puścić je w świat. Moja w okresie 3-4 miała 5 siodeł skokowych i jedno ujeżdżeniowe ( moje stare siodło które miało masę modyfikacji pod nią ( Prestige Lucky Dressage)) i jest siodłem awaryjnym ( pasuje na nią idealnie 😀 ) Polecam się też zaopatrzyć w podkładkę korygującą z wkładkami taka cienką ( ja mam Mattesa). W wątku o dopasowaniu siodła poszukaj sadle fittera który jeździ w twoje okolice.
Kuniaa, Meredithki są na lateksie, nie na wełnie...
Meredith szelczególnie model od 2013 roku mają panele wg zamówienia klienta, w zdecydowanej większości wełniane.
lillid, miałaś rację, wczoraj włożyłam Winderen 18mm i siodlo super, czaprak super. No ale kon nie toleruje Wi derena 🤣 co drugi raz pokazała dobitnie.
No coz trza zamawiać inną.
Jakby winderen ja gniótł w łopatce...
Perlica, 😎
Kurczę, ten mattes 16mm to futro?
Bo w portalu do zamawiania nie widzę tej opcji, a przydałaby mi się.
Moje ostatnie odkrycie to ta podkładka Acavallo:
https://tundra.pl/pl/podkladka-zelowa-hexagon-z-pamiecia-i-wyc-na-klab-czarny
Nie wiem, ile ma dokładnie grubości, ale wydaje się nieco cieńsza od Winderena 18mm. Jest magiczna, bo stosunkowo cienka, nie zabiera wiele z rozstawu, a unosi siodło jak żadna inna. Ratowała mi kilka beznadziejnych sytuacji, gdzie siodło pod jeźdźcem opadało za nisko mimo dopchania, a na tej podkładce robiło się miejsce aż z zapasem. Nie zmienia też balansu siodła (jak Winderen czy Mattes).
lillid, niektórzy sprzedawcy siodeł też ją odkryli i sprzedają łącznie z niepasującymi inaczej siodłami 😉
Ale tak, czasem się sprawdza dla poratowania zastanej sytuacji.
Bombal, nie poradzę. Niestety nie każdego stać na nowe siodło 😕 sprzedawanie nowego na podkładkę to już kwestia etyki zawodowej (a czasem przyjętych założeń, bo masa ludzi chce mieć spasowane na konkretną).
OK., byłam do dziś przekonana, że Meredithki są w 99% na lateksie. Dzięki za wyprowadzenie z błędu 🙂
lillid, w wątku o podkładka h o tym mattesie pisałam ja i xxagaxx.
Nie ma na stronie , można zamówić u Dorcysi.
Standard ma 2,5cm, a są opcje 2cm oraz 1,6cm.
Acavallo ciekawie wygląda.
Ja chyba już sobie problem rozwiązałam, dziś przypięłam czaprak do przystuł i wtedy nic się nie przesuwa. Ten patent uratował mój portfel ( chyba) , bo kurczaki ten koń pracuje pod siodłem od niedawna i pewnie za sekundę podkładka 10 mm będzie idealna, a za chwilę pewnie już nie, więc głupio zamawiać cokolwiek jeśli można przypiąć czaprak…
lillid, za całkowitą edycję posta otrzymałaś ostrzeżenie
Sprawdziła, tą acavallo , rzeczywiście ma 16mm wg strony producenta.
BeAtra, to po co jest opcja usunięcia posta? 10 minut na edycję, ja się uwinęłam dużo szybciej.
lillid, Wg regulaminu "zabrania się całkowitej edycji postów, lub zmiany treści w sposób zakłócający dyskusje"
Na Twój wyedytowany post padła już odpowiedź co zaburzyło dyskusję bo kolejna osoba musiała dopytywać o co chodzi.
BeAtra, usunęłam w ciągu dwóch minut bez odświeżania strony, stąd nawet nie wiedziałam, że był już kolejny wpis. Nowe forum nie daje takiej informacji przed zakończeniem edycji.
lillid, ja nie wiem po co się tłumaczysz robiąc off top.
Nie wnikam po co piszesz post i natychmiast go usuwasz mimo że ktoś już na niego odpowiedział. Ale jest to złamanie regulaminu i za to otrzymałaś ostrzeżenie.
Nowe forum działa inaczej niż stare ale regulamin obowiązuje tak samo.
BeAtra, tłumaczę się, bo regulamin powinien współgrać z funkcjonowaniem forum, a tak nie jest.
EOT
lillid, Regulamin niedawno został zaktualizowany do nowego forum.
Punkt o całkowitej edycji postu został i nadal obowiązuje bo zmiana forum nie ma tu żadnego znaczenia - różnica jest taka że teraz można edytować post przez 10 minut a poprzednio bez ograniczenia czasowego.
Mam mission impossible. Szukam siodła dla klaczy, ktora jest wzrostowo jak bardzo duży kuc. Krotki grzbiet ( 42cm na panele) bez kłebu ( 36 łęk prestige, 4 Kentaur ).
Panel musi być dosyć prosty, taki jak w tej ujezdzeniowce na zdjeciu, a nie taki okragly jak ten Prestige Elastic ma.
Bardzo dobrze leżało jej Prestige X Meridith, ale to beznadziejne siodło dla mnie. Ja mam bardzo dlugą kość udową, ale maly tylek. Nie mieszcze się przez długość nogi w siodłach 16". Siodło skokowe musi być 17" ale dla długonożnych i chudych. Preferuję też dużą poduszkę kolanową. Ktoś ma jakiś pomysł?
IMG_20220905_200500_809.jpg IMG_20220905_200500_809.jpg
20220906_082703.jpg 20220906_082703.jpg
KaNie, miałam dokładnie ten sam problem, po 6 siodłach skokowych w ciagu 1,5 roku zamówiłam Amerigo DJ 17 cali ( ja muszę mieć skróconą tybinke). Siodło będzie dopiero w październiku więc nie powiem jak się jeździ na dłuższą mete, w sumie miałam je niecałe 3 tyg na testach i u nas było idealne - mój warunek to była wełna jeszcze do tego.
Dla porównania my mamy wełnianą ujeżdżeniówke Prestige Lucky Dressage 16 cali łęk 35 z płaskimi korygowanymi panelami.
Kuniaa,
No to Amerigo jest wypasione. Mialam w zeszlym roku na testach. Mega siodło dla mnie. Ale Vega nie pasuje panelem, a to ktore Ty bedziesz miała, to nie miesci się w moim budżecie niestety. I ja tez mam ta ujezdzeniowke ze zdjecia 16" a skokowki muszę miec 17"
KaNie, wersja budżetowa, ale na płaskie grzbiety dobrze pasują thorowgood. Mam ujeżdżeniowe (17,5), wszechstronne (17) i jak się uda w fajnej cenie coś ogarnąć to będę szukać skokowej. Fakt, że nie wiem jak wypadają dla długiej kości udowej, bo raczej mam standardową.
Dzięki, ale nie chce takiego siodła.

Swoja droga ma ktoś Equipe Expression w tej nowej wersji i mógłby mi ppwiedzieć jak dlugi jest panel w wersji 16.5 i 17?
KaNie z tego co kojarzę to można było kiedyś zamawiać Prestige'a Meredith z dłuzszą tybinką właśnie dla długonożnych.
adriena,
Ta tybinka nie ma znaczenia. Ta Meredith ma w łeku 36 tak szeroki twist że nie da się w tym siedzieć. Ja jestem drobna. Nie jestem w stanie tak jeździć. Mam Pessoa w leku XL i jest luzik, mam ujezdzeniowki L ki i spoko, inne Prestige w 36 też spoko byly, a ta Meredith no... tragedia dla mnie. Ani ja ani mój jeździeć nie dalysmy rady w tym usiąść. Moja noga z powodu tego twista tak odstawała.
20220906_080552.jpg 20220906_080552.jpg
KaNie, ja mam 180 cm wzrostu i długie nogi i mi baaardzo pasował Sommer Passion skokowy. Tylko przy 17,5” (które wypada bardziej jak 17 zdecydowanie) panele mają około 44 cm. Łęk 35-36 wg Prestige.
Mam swojego na sprzedaż, jak chcesz to mogę Ci pomierzyć go dokładnie, u Ciebie powinno być ich więcej niż w Polsce.
KaNie przy takim rozstawie łęku faktycznie może być kiepsko, ja mam doświadczenie tylko z siodlami 32-33.
Btw jeździsz na ręczniku??
adriena,
Normalnie nie, ale to siodło potrzebowało troche korekcji. Gdybym je kupiła, panel by mi dopchał fitter,a tak to ratowałam się ręcznikiem.
adriena, w większości marek rozstaw łęku nie wpływa az tam na Twist.
Ja mam szerokie kobyly i rozstaw właśnie coś ok 35/36 wg. Prestige i nie mam problemu z Twistem. Za to jak wsiadłam na Ikonika to czułam od razu szerokość 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się