oszustwa internetowe

Na prawdę nie wiem, jak to niektórym ludziom się wydaje, że inni ludzie to debile. Zobaczcie, jaką wiadomośc dostałam na jednym z forów dla Polaków mieszkających w Anglii:


From Barrister Biova Folly,
Principal Partner,
Kojo Chambers & Co.
11 Rue Ahepe Be,
Lome Togo.

Dear Friend,

I am Barrister Biova Folly, an Attonrney At Law, and the Personal lawyer to MR.S.D.Neuwirth,a foreigner who used to work with Shell International Company here Republic of Togo, hereinafter shall be referred to as my client.

As it may interest you to know, your contact was giving to me by divine aspiration at the office of the Chamber of Commerce and Tourism in Lome-Togo as I was going through some directories.I decided to contact you in order to champion such a business magnitude without any problem.On the 31st of October 2003, my client, his wife and their two children were involved in a car accident along Kara-Sokode expressway while arriving from Holiday to Lome. All occupants of the vehicle unfortunately lost their lives. Since then, I have made several inquiries to locate any of their extended relatives and this has also proved unsuccessful.

I am contacting you to assist in repatriating the fund valued at $16.5m,(Sixteen Million five Hundred Thousand United States Dollars), left behind by my client before it gets confiscated or declared unserviceable by the Security Finance Firm where this huge amount were deposited. The said Security Finance Company has issued me a notice to provide the next of kin or have his account confiscated within the next twenty one official working days.Since I have been unsuccessful in locating the relatives for over 4 years now, I seek your consent to present you as the next of kin to the deceased,so that the proceeds of this account can be paid to you.

Therefore,I will not fail to inform you that this transaction is 100% risk free. On smooth conclusion of this transaction, you will be entitled to 35% of the total sum as gratification, while 5% will be set aside to take care of expenses that may arise during the time of transfer and also telephone bills, while 60%will be for me.

All I require from you is your honest co-operation to enable us see this transaction through.I guarantee that this will be executed under legitimate arrangement that will protect you from any breach of the law.Upon your acceptance to this proposal, for the confidentiality of this transaction.

I expect your urgent response indicating your full interest in this great business transaction to our both mutual trust.Your telephone and fax number will be need for our easy communication. contact me through my alternative email address biova.fchambers@yahoo.fr

May God be with you.

Your's Faithfully,
Barrister Biova Folly



Czy na prawdę jakiemuś kretynowi się wydaje, że uwierzę w to miałam kiedyś jakichś krewnych w Togo?

A czy wy dostajecie jakieś głupie "oferty"?



jeszcze nie  😉
ikarina skąd wiesz co twój dziadek wyczyniał??? 😉 do mnie też nikt nigdy nic takiego nie napisał.
Livia   ...z innego świata
22 maja 2009 08:39
Do mnie raz doszedł taki mail, o bardzo podobnej treści. Olałam oczywiście 😉 Dostawałam też wiadomości w stylu "Jak to wyślesz do 10 osób to dostaniesz laptopa" 😉
Polecam lekture tego watku

http://www.gazeta.ie/forum/index.php?showtopic=51449

🙂 koles dostal takiego mejla z Togo i postanowil sie zabawic z oszustem  👍 Bywalo bardzo smiesznie, bywalo tez troche straszno. Genialne  🤣
😂
Hiacynta spadłam z krzesła...
Genialne 😎
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 maja 2009 11:58
Świetnie się to czyta! 😂
Koleś ma niezłą fantazję i zacięcie w sprawie 😁

Ja kiedys dostawałam maile o potrzebnej pomocy dla dzieci głodujących w afryce. Podany był numer konta, a jakże i podana była także suma jaką należało wpłacić.

Ja takie spamy traktuję koszem i odznaczeniem spam.
Livia   ...z innego świata
22 maja 2009 12:40
Świetny ten wątek!  👍 Ten chłopak miał iście ułańską fantazję 😀
Jak się dowiedziałam, to się nazywa "scrumbiting" - zajmowanie czasu właśnie takim naciągaczom, scrumerom. Szczytny cel 😉
hmm... oszustwa internetowe....Miewaja rozne formy....
Czy zdarzyło sie Wam zosta oszukanym np na forum?? Tzn ze kupiliscie cos i tego nie dostaliscie?? o w takiej sytuacji?na policje??
dempsey   fiat voluntas Tua
07 grudnia 2009 11:01
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

07 grudnia 2009 13:50
Czuję się wywołana.
Na policję możesz iść, ale jeśli policja stwierdzi, że osoba oszukująca nie miała od samego początku zamiaru oszukać Cię, to się nic nie stało i sprawę umorzą.
czy kojarzycie jakieś oszustwo internetowe związane z wysyłaniem wiadomości głosowych na fb? dostałam od obcej osoby wiadomości głosowe, później krótki tekst. Treść pominę ale zastanawiam się, czy to może być coś groźnego? jakiś wirus może się pobrać na telefon albo coś innego? słyszał ktoś o czymś podobnym?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 czerwca 2022 13:11
Uważajcie na oszustwo "na kuriera". Oszuści wyszukują ogłoszenia (zazwyczaj OLX) i piszą przez Whatsup, że są zainteresowani kupnem, opłacą kuriera, który przyjedzie zapakuje i zabierze przedmiot sprzedaży. Oszust wysyła link, z którego rzekomo mamy sobie pobrać wpłacone przez niego pieniądze za sprzedawany przedmiot. Nie muszę już chyba pisać, że potrzeba tam podać dane logowania do banku i baj baj pieniążki. Także jak ktoś wam oferuje, że przyśle do was kuriera ale kasę macie sobie skądś pobrać to odeślijcie oszustów na drzewo.
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ostrzeżenie
Komentarz moderatora: Spam


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się