PSY

madmaddie, Nie ma opcji ,że księżniczka zje mięso/rybę surową czy gotowaną. Jesteśmy na suchej karmie i puszkach z czego sucha też jest be, ale na samej mokrej bym zbankrutowała...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 maja 2022 22:20
savil, aaa,to inna inkszość. Ja mam ultimate rozwiązanie na niejadka, czyli drugiego psa :P

Kurde, czy kleszcze uodparniają się na simparice? Suszą się, ale nieco później niż wcześniej. 🙄 a pilnuję terminów podawania
Dobre, ale niestety chyba też nie zdałoby egzaminu- wcześniej pomagało jak kot zaglądał do miski a teraz to już nawet to jej nie rusza.
Z innej beczki, nie wiem czy dobrze kojarzę ale wydaje mi się, że ktoś tu ma/ miał psa na wózku (Wojenka?) Jeżeli tak to proszę o kontakt.
madmaddie, ja wydłużam zawsze czas simparici i działa. A jak określasz, że one za długo żyją?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 maja 2022 11:30
Perlica, jak się suszą to są ciut większe. Czyli więcej się napiły.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 czerwca 2022 00:12
savil, tak, miałam psa na wózku. Pomykała nim jak szalona.

Przy okazji pokażę jak urosła Soumi 🙂
IMG_20220504_215246_422.jpg IMG_20220504_215246_422.jpg
IMG_7489 (1).jpg IMG_7489 (1).jpg
Wojenka, napiszę priv.
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
A może ktoś polecić jakieś miejsca w Warszawie lub okolicach (Pruszków / Grodzisk) w których można zameldować się ze swoim psem w celu rekreacji / fitnesu / zabawy w ruchu? Czegoś co zaktywizuje psa
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 czerwca 2022 10:53
Fitness to raczej nie, często jest stacjonarny i bardzo precyzyjny. Jak pies jest zdrowy to może agility/frisbee? Bardzo aktywizujące, często samonagradzające.
Miał ktoś problem z ciążą urojoną u suki? Moja na dniach miała mieć sterylkę, a tu taki kwiatek. Z tego co czytam w internetach podczas ciąży urojonej sterylizacji się nie robi. Jeśli któraś miała ten problem, to ile to trwało? Póki co jedyny objaw to powiększone cycki z mlekiem.
Mojej bratowej suka (nigdy nie rodziła) pierwszą urojoną miała, jak bratowa była w ciąży. Potem co jakiś czas się powtarzało. Dostawała leki na to (zastrzyki), ale raz na jakiś czas (co 2-3 lata) miała nawroty. I też to wyglądało tak jak u twojej - cycki z mlekiem od kilku dni do około tygodnia. Sterylizacji nie robili i nie planowali, więc nie wypowiem się odnośnie tej kwestii.
NowaJa, będzie trwało dopóki nie dostanie hormonu. Po hormonie około 2 tygodnie i przechodziło, ale to przykład koleżanki suki.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 czerwca 2022 18:06
NowaJa, moja tak miała i po konsultacji z weterynarz zrobiliśmy sterylke w terminie. Także kazda inna, trzeba iść skonsultować
stefanos, jeżeli fitnes to znajdź sobie na fejsie Karolina Paździoch Sport&Rehab. To nasza fizjo i bardzo polecam, układa tez plany fitnesowe, można tez przyjeżdżać do niej do gabinetu i ćwiczyć z nią.
Ale zależy co chcesz osiągnąć, jakie masz problemy z psem. Może tak jak smartini, proponuje jakiś psi sport?
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 czerwca 2022 19:25
no, pytanie co masz na myśli pisząc, że chcesz zaktywizować psa.
Jest zdrowy i chcesz go 'rozbujać', zapewnić rozrywkę i wysiłek zarówno fizyczny jak i intelektualny, zabawę?
Czy jest starszy/otyły/z problemami zdrowotnymi i chcesz mu wprowadzić wzmacniający, kontrolowany ruch w celu poprawienia komfortu życia?
Czy jedno i drugie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 czerwca 2022 19:51
ewuś, ooo, mamy z nią konsultacje w tę niedzielę, jestem bardzo ciekawa 🙂
madmaddie, Karolina jest najlepsza! Opiekuje się moimi psami od kilku lat i polecam całym sercem 🙂
martrix, Perlica, madmaddie, dzięki za odpowiedzi, jestem na łączach z naszą weterynarz i póki co mam obserwować czy się sytuacja nie rozwija, a ona będzie u nas w niedzielę to podejmie decyzję. Ale jak widzę reguły nie ma...
NowaJa, moje obie niestety miały i obie dostały Galastop, żeby to jak najszybciej wyciszyć przed wycięciem. Pozabieraj zabawki, włącz więcej ruchu i obetnij żarcie. Tyle możesz zrobić przed konsultacją, żeby pomóc psu się nie wkręcić w akcje typu wicie gniazda, noszenie "szczeniaczków" itp. Urojka jest niestety ciężka i dla psa i dla właściciela.
szam, póki co takich zachowań nie ma, jedyne zabawki jakie ma to piłki, sznury do ciągania i jedna kość gryzak. Więc w sumie nie mam co zabrać, ale generalnie jej zachowanie się nie zmieniło, gdyby nie te cycki, to w życiu bym ją o ciążę urojoną nie podejrzewała🤔
Help,
Z racji naszej pierwszej psiowej wyprawy w górki (turbo spacerowo, szlak jakiś prosty wybierzemy), kupiłam smycz amortyzowaną. I nie bardzo wiem z czym to się je. Szelki się szyją, także zestaw na przygodę wydaje mi się, że będzie legitny. Ale tak na codzień, taka smyczka na spacer miejski jest/nie jest ok? Nie psuje nauki luźnej smyczy? Wolno/nie wolno przypiąć do obroży? Na coś szczególnie uważać przy tym wynalazku?
Prócz tego, że się rozciąga i trochę zaburza kontrolę trzymania bezpiecznej odległości? - 2 tyg temu prawie rozjechałam bc, który biegnąc po chodniku ze swoją panią na takiej smyczy, postanowił pogonić przednie koła mojego samochodu i zrobiło się bardzo niebezpiecznie bo rozciągnął się na jezdnie 😕
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 czerwca 2022 18:35
falletta, niektórzy uzywaja do obrozy, ale jak uczysz luźnej smyczy to bym nie korzystala. Kontrola nad psem jest watpliwa. Ja po prostu używam do pasa, jak przypinam pies wie że ma ciągnąć. A w tych samych szelkach, dopóki nie kupiłam górskich dłuższych, na zwykłej smyczy i zwykłych spacerach nie ciągnęła. Ot, tyle. Do miasta o kant tyłka rozbić moim zdaniem 😉
Wpadam z pytaniem z czapy 😁
Myślę o drugim psie, chciałabym rasę bardziej robotną niż mój lakeland, już prawie prawie zdecydowałam się, że border, ale serce mam rozdarte bo jednak teriery życiowo mi tak leżą💔
Czy kojarzycie jakiegoś kerry blue terriera robiącego coś sportowo? OBI, frisbee?
Znam psy Małgo z Mam psa., szukam czy jest coś w PL więcej, rasa niestety mało popularna.
Hodowczyni je ma, więc widziałam na żywo kilka egzemplarzy, wydają się być dużo bardziej nastawione na człowieka niż inne teriery które znam, ale jednak jej psy żadnej konkretnej roboty nie robią (psy hodowczyni).
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 czerwca 2022 23:33
chomcia, może borderstaff z Czech? ;D
a tak bardziej na poważnie to pytanie jak robotnego tego psa chcesz. Ma być aktywny ale robić dla siebie? Czy robotny dla ciebie, z wysokim will to please? Bo jak to drugie to z terrierem możesz nigdy satysfakcjonującego Cię poziomu zaangażowania nie osiągnąć :P

We frisbee jest sporo terrierów i nie tylko (ostatnio była super dobermanka!) ale też widać jak nierówne te terriery bywają. Z drugiej strony znam sukę beagla, która dostała w OBI awans do 1 więc wszystko można jak się chce :P

no i wiadomo, ozik working to złoto na czterech łapach;D
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 czerwca 2022 07:59
Chomcia, ja znałam wieki temu kerraczkę,która biegała agility. O ile mnie pamięć nie myli,pochodziła z hodowli Z Płockiego Wzgórza. Ja uwielbiam kerraki, ale pielęgnacja jest masakryczna, jeśli chce się,żeby pies wyglądał elegancko,a nie jak ściera. Kerry są też często bardzo zadziorne do psów .
Jakbym chciała psa do roboty,to bym kerraka nie wybrała. Jakbym chciała Kerry, z którym coś sobie będę robić,to jak najbardziej.
Wojenka Może faktycznie nie sprecyzowałam - chciałabym móc trenować coś na takim poziome, aby amatorsko dla zabawy startować w zawodach. To coś to najchętniej frisbee, w drugiej kolejności OBI.
Myślę, że bliżej mi do „pies z którym coś sobie będę robić” niż robota super poważna bo czasowo praca mi na taką nie pozwoli.
Kwestia pielęgnacji jest dla mnie ok, obecnego psa i tak wożę co 1,5-2msc na trymowanie, w międzyczasie skubie sama.

smartini will to please byłoby super, ale mam świadomość, że terier z tym to rzadkość. Dużo sierści z ozika? Przez chwilę też rozważałam, przyznaje 😅
Staffiki, borderstaffiki jakoś mi nie leżą, chyba przez kufę.

Jak decydowałam się na mojego to poznałam w hodowli Lakelandy, kerry i Airedale. Kerry był tak energiczny, latający za piłka i chcący kontaktu, że powiedziałam sobie o nie, na pewno nie 😅 Wtedy chciałam psa towarzysza, do aktywnych wycieczek, ale na codzień bez szaleństw. Z czasem okazało się, że wkręciły mnie te psie sporty, a lejkuś woli kanape i jeśli prace to węchową, każdą inną robi, ale bez takiej iskry. Ten Kerry który mnie wtedy przeraził, teraz wydaje się być niegłupim pomysłem. Natomiast jest tych psów tak mało, że ciężko popatrzeć na nie w sporcie/robocie, na spacerach.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 czerwca 2022 10:29
Mam sentyment do terierów - zaczynałam od szkotów. Jakbym miała teraz wybierać coś z powerem, to bym szła w patterdale albo jagdteriera 😁.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 czerwca 2022 10:42
chomcia, z mojego jest mniej kłaka niż z bordera :P no tylko to nie show. Showa bym nie chciała.
Ale jak szukasz do frisbee to serio polecam się nad nieshowem zastanowić - ja jestem zachwycona. Są statystycznie bardziej proludzkie niż bordery, bardziej 'psie' w życiu codziennym. Mają relatywnie lepszą budowę do skoków, mniej tendencji do pasienia dysków, są równiejsze - jak raz się nauczą jak wygląda dobrze wykonane zadanie to rzadziej mają pomysły jak je 'ulepszyć' czy zrobić po swojemu.
W OBI też się sprawdzają (patrze Keen, Gambit). Jakbyś chciała pogadać to dawaj znać na priv/fb. Wiadomo, trzeba z nimi robić i mieć już jakiś skill ale to też nie roboty nastawione na zapierdzielanie non stop.
Teraz nawet jest jeden wolny szczeniak w PL, szuka sportowego domu ;D
Wojenka ja też, nie mogę się psychiczne odkleić od tej grupy psów, wychowałam się z welshem. Jagdteriery też były w rodzinie (dziadek były myśliwy), ale byłam tak malutka, że ich nie pamiętam, natomiast tata wspomina je zawsze jako czarne diabły 😅
Chodził mi po głowie jeszcze irish, ale rozmawiałam na wystawach z hodowcami, raczej tylko agilitki. No i o tych chyba się mówi czerwone diabły 😅

smartini dzięki 😁Showa na pewno nie chcę ani bordera ani ozika, jeśli border to vers, jeśli ozik to work. A jak zdrowie w tej rasie? Orientujesz się?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się