rekreacja wrocław

Halo Wrocław!
Powoli rozglądam się za jakimś fajnym miejscem do rozpoczęcia nauki jazdy konnej dla dziecka lat 3.
Na razie w grę wchodzą tylko oprowadzanki, młody już jeździł, nie boi się, interesuje się tematem koni.
Szukam miejsca ze spokojnym kucem / małym koniem do oprowadzanek w teren, max. 30 min. Nie musi być to szkółka może być osoba prywatna, rozważę każdą propozyję 🙂 Na chwilę obecną bardziej do jazdy pasują nam weekendy. Wrocław i okolice do 30 km, jestem zmotoryzowana więc każda strona miasta mi pasuje.
Za jazdy oczywiście normalnie zapłacimy, chętnie pomożemy też w stajni w prostych pracach, takich jak ścielenie, wrzucanie siana do siatek, zamiatanie, lanie wody itp. Chciałabym, żeby moje dziecko oprócz jazdy, czyszczenia i siodłania zobaczyło też jak wygląda praca przy koniach ( dziecko bedzie pod moją opieką, a ja jestem względnie ogarnięta przy koniach 😉 )
Z góry dziekuję za informacje, może być tu, może być na priv.



Polecam stajnie Konikowo we Wrocławiu 🙂
Wejdź na fb na „zakucaj bawi i uczy”  😍
Dzięki za odpowiedzi, na razie byliśmy kilka razy w Ardenie, bo tam jest oprócz koni zagroda z barankami, kozami, i innym oswojonym inwentarzem do karnmienia dla dzieci. Inne miejscówki też chętnie odwiedzimy z ciekawości. Konikowo mamy najbliżej, natomiast Zakucaj to jak młody podejdzie ambitnie do jazdy i faktycznie będzie chciał się nauczyć czegoś więcej....może galopu w półsiadzie do łucznictwa konnego  😀iabeł: 😉
Hej, jakiś czas temu "wypadłam z obiegu" i szukam informacji czy gdzieś we Wrocławiu/okolicach (z dojazdem komunikacją miejską/podmiejską) znajduje się stajnia godna polecenia dla osoby jeżdżącej samodzielnie i generalnie obcykanej w obchodzeniu się z końmi. Szukam miejsca, w którym mogłabym jeździć dla frajdy, na placu czy też w tereny, nie interesują mnie zastępy ani duże grupy. Może wiecie gdzie można się zaczepić?
Jest fajna stajnia w Brzegu Dolnym, w Szewcach, we Wrocławiu ciężko o dobra rekreacje. Jak już to w okolicach Wrocławia jest pare godnych miejsc.
Hej, szukam godnej polecenia stajni która dobrze zrobi podstawy jazdy u dorosłego, jazdy najlepiej na początku na lonży później indywidualne lub małe grupy, najlepiej okolice bielan, siechnic generalnie ta strona Wrocławia. Jeździec lekki, zmotywowany na postępy i brał do tej pory treningi indywidualne na dobrze zrobionych koniach wiec typowe bujanie się w zastępie i wskazówki ograniczające się do pięty w dół nie przejdą 🙂 Będę wdzięczna za rekomendacje 🙂
Hej, szukam stajni z halą w okolicach Jeleniej Góry, z dobrym trenerem i ogarniętymi końmi. Ktoś coś?
Gostar 🙂
rtk, Oj, akurat z Gostara słyszałam że dużo osób się wynosi i nieciekawie to wygląda, ale to może tylko jakieś moje doświadczenia
Może to nie do końca dobry wątek, ale nie znalazłam nic bardziej pasującego. Poszukuję stajni rekreacyjnej w okolicy Namysłowa (Opolszczyzna), w której prowadzona jest nauka jazdy konnej dla dzieci. Wiek 7 lat, zależy mi na nauce, nie oprowadzankach i w miarę sensownej infrastrukturze (ogrodzenia, żeby jazda nie odbywała się na kawałku łąki, jeśli będzie hala to w ogóle wypas). Czy w Jakubowicach jest coś takiego prowadzone? Czy Okoły prowadzą naukę? Jeśli macie jakieś kontakty to będę wdzięczna.
espana,
Pod Namysłowem jest Klub Volmar w Smarchowicach.
Prężnie się rozwija, namiary na pewno znajdziesz w sieci (lub napisz na PW, to podam Ci nr do właścicielki).
Dzięki 🙂 Już znalazłam i przekazałam zainteresowanym 🙂
Gdzie w okolicach Wrocławia, albo Jelcza Laskowice jest ogarnięta hipoterapia?
Odkopuję wątek😉

Czy ktoś z Wrocławia zna jakieś stanie prywatne/ nieogłaszające się w internecie. Szukam czegoś gdzie mogę liczyć na małe skoki, chociaż w ostateczności jazdą na płasko też nie pogardzę, przy okazji czy poleca ktoś Klub Sportowy Adonai, jak tam wygląda TERAZ, wiem jak wyglądała stajnia spory kawał czasu temu , zmieniło sie tam coś?
Watrusia, Partynice
Czy znajdę stajnie, w której można pojeździć pod okiem kogoś doświadczonego w tygodniu w godzinach przed południem? Najlepiej bardziej w stronę Oleśnicy.
Cześć!
Czy pamięta ktoś jeszcze starą stajnie pana Karpowicza na Maślicach? Przeszukałam wątek i wiadomo - było tam nieciekawie swego czasu ale sentyment pozostał bo to tam właśnie pierwszy raz wsiadłam na konia tak na poważnie 🙂 No i było tanio 😀
Zastanawiam się, co się stało z końmi i samym właścicielem. Byłam tam jakoś na przełomie 2019/2020 to bramy nie było, pusto i budynek stajni zamurowany. W zeszłe lato znowu podjechałam to już nawet budynku nie było, jedynie kupa gruzu na środku i tyle. Przyznam, że smutno się na to patrzyło i nieco był to przerażający widok zważywszy na fakt, ze ostatni raz tam byłam jak stajnia jeszcze działała.
Wiem, że Malwa i Dobrawa są w Stajni pod Jabłoniami na działkach na pilczycach - był ktoś może? Szczerze z zewnątrz wyglada to niestety średnio i mało zachęcająco :/
Pewnej nocy wpadł tam ten Grzegorz z pogotowia dla zwierząt w Trzciance i zaczęli pakować konie. Chyba 14 ich zostało. Karpowicz był wtedy schorowany, po operacji. Wywieźli te konie nie wiadomo gdzie, 4 podobno nie udało się odnaleźć. W tej sprawie interweniował nawet Centaurus i dr Kmiecik. Ten cały Grzegorz miał/ma kilka spraw sądowych o bezprawne zabranie zwierząt, niektórych nie udało się odnaleźć.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
19 marca 2022 08:35
Pan Adam czasami jeszcze przyjeżdżał po tej sprawie do drugiej stajni na maslicach. Nie wiem jak teraz, dawno tam nie zaglądałam. Spędziłam tam trochę czasu jako dzieciak i lubiłam zajeżdżać z nim pogadać. Warunki nie były tam świetne, ale smutno mi było po tej sprawie, dziwnie jak dobrze znane miejsce 'znika z mapy'.
gwiazdka, Byłam tam w tamtym roku zobaczyć z ciekawości i widziałam brame i samochód i jednego konia luzem na trawie, ale nie wchodziłam
helcia, otóż to, ja byłam w szoku widząc po prostu pusty plac z kupką gruzu na środku, tez kawałek dzieciństwa tam spedzilam. Poza tym Karpowicz piękne miał te konie, taranty, srokate… w szkółkach to królują glownie gniadosze albo kasztanami a on miał te swoje takie nietypowe 😀 No nic, szkoda że tak to wyszło z tym pogotowiem dla zwierząt, niemniej gdyby ktoś tu kiedyś zajrzał i miał jakieś informacje odnośnie koni - źrebaków i tych szkolkowych z czasów 2012 roku mniej więcej to może mi napisać, podesłać fotki. Chętnie pooglądam 🙂
A jeśli chodzi o tą stajnie pod jabłoniami na działkach na pilczycach - był tam ktoś? Miejsce z zewnątrz średnio zachęca, nie widziałam nawet żadnej tabliczki że jazdy konne są i brama była zamknieta mimo ze ktoś tam się kręcił.
Dzień dobry, czy mamy kogoś na rv- volcie, kto jeździ aktualnie na Partynicach, w szkółce oczywiście, mam parę pytań odnośnie jazd, instruktorów, koni itp. ?
Hop, hop. Nie ma ktoś konia profesora (spokojny emeryt), co go czasem w teren do lasu trzeba ruszyć? Spacerowo.
yegua, - jak pasuje sam stęp to pisz priv 😉
yegua, - jak pasuje sam stęp to pisz priv 😉
keirashara, napisalam 🙂
Jak ktoś szuka spacerowo, do pracy w ręku czy do opieki (trawka, mizianie) to ja mam takiego grzecznego. 30 km od Bielan.
keirashara, odpisałam na priv. Jak ja nie lubię tego, że nie przychodzą powiadomienia na maila o wiadomosci prywatnej...
gwiazdka spedziłam u Karpowicza całą swoją początkową karierę jeździecką, po długiej przerwie i wypadku. Bradzo dobrze wspominam to miejsce. Za moich czasów mimo tego, że miejsce odstraszało i wygladem i zapachem, konie miały się dobrze. Zyły sobie wolnowybiegowo na pastwiskach (z których nie raz uciekały nad Odrę) Było tam wtedy mnostwo osób, które zafascynowane końmi i jazdą konną dbaly o swoich ulubieńców. Akcja z interwencją pana Adama ponoć załamała. Mnie już tam wtedy nie było, zaczęłam jeździć w innej stajni, ale długo korespondowałam ze znajomą, która miała konia od Karpowicza i z ówczesną instruktorką. Kilka koni trafiło finalnie do Centaurusa i z niego do innej fundacji, której nazwy nie pamietam, a z którą odrobinę pisałam w celu sprawdzenia jak się miała moja ulubienica. Później juz wieści nie miałam żadnych i nie odważyłam się zaglądnąc na stare śmieci osobiście. Jendak czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

Swoją drogą, jeśli bywałas tam w latach 2012-2013 to możliwe, że się poznałyśmy 🙂
Witam, po 5 letniej przerwie chce wrócić do jazdy konnej. Czy po zachodniej stronie Wrocławia (kierunek na Środę Śląską oraz północ i południe od drogi 94) znajdę stajnię oferującą jazdy na sensownym poziomie, dla osoby jeżdżącej, mającej doświadczenie w pracy z końmi (luzak, homegroom dla juniora wkkw, stajnia wyścigowa, stajni zaprzęgowa)? Google podaje kilkanaście wyników, jednak w większości są to oferty rekreacyjne dla dzieci. Szukam czegoś z dobrym instruktorem/trenerem i zadbanymi końmi. Nie interesuje mnie jazda „na ogonie”. Będę wdzięczna za polecenia dobrych miejsc 🙂
Zobacz w stajni Ardena, widziałam na fb, że zmieniają system prowadzenia jazd na max 3 osobowe. Może warto tam sprawdzić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się