własna przydomowa stajnia

I koniecznie nosić im wbijać w ziemię w rękawiczkach.
Dzięki za podpowiedzi.
A te grubsze do wzmocnienia już znalazłam, pamięć mi wróciła - Ekoforme. Tylko zamówić przez stronę nie mogę, bo nie ma opcji dodania do koszyka. Jutro zadzwonię.
SzalonaBibi, ekoforme są z kompozytu a nie włókna, dlatego się nie odzywałam 😉
Najlepiej dzwonić lub pisać smsy.
Sklep na ich stronie nie działa od zawsze 😉
Iskra de Baleron, pytanie dotyczyło dwóch rodzai słupków 😉 z czego jedne miały być z włókna 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2022 07:24
SzalonaBibi, Tam trzeba dzwonić lu pisać, bo wycena ostateczna jest indywidualna. Kompozyt bardzo polecam, jestem mega zadowolona z tych słupków.
Dzięki wszystkim.
Jeszcze jedno pytanko.
Kupiłam te słupki z włókna szklanego i dedykowane (???) przykręcane izolatory. No i albo ja jestem jakaś nieogarnięta albo taki zestaw nie działa. Na wierzchu słupka jest plastikowa góra, trochę szersza i nijak nie potrafię przeciągnąć przez nią izolatora. Zdejmuje się toto czy w ogóle kupiłam nie takie izolatory?
SzalonaBibi, podeślij zdjęcie, albo link jakie kupiłaś
Zdejmuje się te nakrętki, zakłada izolator, i z powrotem nakłada 😉
SzalonaBibi, kurcze :/ na śmierć o nich zapomniałam :/ też kiedyś paczkę tych izolatorów kupiłam :/ i na tyle na ile kojarzę to bez usunięcia tej zaślepki na górze ich nie idzie założyć :/ inne mają nacięcie pozwalające na założenie - spróbuję załączyć zdjęcia
Tą końcówkę da się niby ściągnąć - u mnie z kilku palików konie ściągnęły zdejmując taśmę razem z izolatorami, ale tak sama od zera nie próbowałam :/
IMG_20220609_231636.jpg IMG_20220609_231636.jpg
IMG_20220609_231600.jpg IMG_20220609_231600.jpg
IMG_20220609_231544.jpg IMG_20220609_231544.jpg
IMG_20220609_231520.jpg IMG_20220609_231520.jpg
Próbowałam to wczoraj ściągnąć - ręką nie dałam rady a raczej mam paluszki jak małe imadło. Skoro mówicie, że są zdejmowalne to chwytam za kombinerki.
Aaaa, nie tylko wbijać trzeba w rękawiczkach - rozpakowywać też!
SzalonaBibi, może nie jest to jakaś standardowa opcja przewidziana przez producenta, ale się da 😉 a co do tych drzazg to najważniejsze nie szurać ręką po paliku :p jak już się gola ręką złapie to w jednym miejscu i tyle 😉
IMG_20220610_194949.jpg IMG_20220610_194949.jpg
IMG_20220610_194936.jpg IMG_20220610_194936.jpg
Potrzebuje pomocy 🙂 chodzi o wymianę obornika na siano. Jaki przyjmujecie przelicznik? Odezwał się do mnie gospodarz, czeka na propozycje z mojej strony a ja nie mam bladego pojęcia 🤔 z góry dziekuje🌷
To masz szczęście. Mnie nikt nie proponuje wymiany. Znajomy znajomego brał obornik za darmo. A ja kupowałem słomę. Jak mu zaproponowałem wymiane "obornik za słomę" to już nie chce tak drogiego obornika.
Bierz ile daje i się nie targuj.
Zelmutek, u nas duża przyczepa obornika kosztuje 250 pln.
Oddaję obornik zbierany z padoku, łąki i 8 boksów w zamian za słomę.
Za całoroczną ilość obornika dostaję 2-3 hektary słomy, którą sama prasuję.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 czerwca 2022 10:36
U nasz też nie ma wymiany, ja się ciszę, że jest komu zabrać w ogóle 😉 że sami przyjadą załadują i zabiorą i nie muszę dopłacać 😅
zembria, jest szansa że przy obecnych cenach nawozów to się zmieni 😉

W mojej okolicy tylko z odbiorem trocin i pelletu drewnianego jest problem bo zakwaszają glebę.
zembria, daj ogłoszenie. Też miałam kłopot ale dałam ogłoszenie i dostaję w zamian słomę. Akurat trafiłam na gościa który ma hektary zboża więc w tym roku powinnam mieć słomy pod dostatkiem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 czerwca 2022 17:00
Majowa, Dałam, kilka razy, cieszę się że znalazł się chętny w ogóle.
Iskra de Baleron, Też racja, że się może to zmieni jeszcze.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
11 czerwca 2022 21:16
Ja też od niedawna się wymieniam, w zeszłym roku Pan za rozrzutnik dał mi 1 belę słomy, w tym roku przywiózł mi 2 😁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 czerwca 2022 08:28
My w tym roku wreszcie będziemy niezależni sprzętowo i za obornik sąsiad zostawi nam słomę, tyle ile będziemy chcieli. U nas nikt praktycznie nie zbiera słomy, wszystko idzie w sieczkarnie. W ubiegłym roku też mogliśmy zebrać, ale nie udało się dograć prasy w terminie, a nie chciałam żeby leżała i mokła, więc powiedzieliśmy żeby nie ściągał sieczkarni.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 czerwca 2022 09:18
Przy okazji, czy ktoś się orientuje a jakiego obszaru, mniej więcej, zbiera się średnio jakieś 600 kostek (małych, nie tych wielkich) ?
Ja dostaję 2-3 przyczepy slomy za ok 7-8 rozrzutników obornika. Nawozy drogie, obornik też będzie w cenie myślę.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 czerwca 2022 12:44
Aleks,
wychodziło mi jakieś 200 kostek z hektara (żytnia, kostki troszkę ponad 10 kg).
Ale google mówi, że od 2 do 3,5 tony może być.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 czerwca 2022 12:49
ms_konik dzięki 🌷 to już daje mi jakieś wyobrażenie z jakiego obszaru zostawić. Pierwszy raz sami w tym roku będziemy zwijać 😀 .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 czerwca 2022 13:02
Aleks, weź pod uwagę, że na żuławach będzie tego pewnie ze 2x więcej. Kiedyś z ha średnio zbierano 4,5t pszenicy, a na żuławach 9t 🙃 No i też sporo zależy od odmiany, teraz popularnie są te niskie, bo właśnie mało kto słomy potrzebuje, a i mniej się kładzie takie zboże niższe.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 czerwca 2022 13:31
zembria - Jeśli z ha zebralibyśmy około 400 ( zakładając jak piszesz ) to byłoby idealnie bo mamy 1,5ha pszenicy po drugiej stronie polnej drogi, z którego na pewno byśmy chcieli te słomę zebrać bo pod nosem. Na cały rok potrzebujemy około 600 kostek (8-10kg), więc byłoby idealnie 🙂 . Jaka odmiana itd to ja się nie znam, a jaka długa łodyga z tej pszenicy to obserwujemy, ale jakiś bardzo długich tez nie trzeba, bo się źle u kóz dościela wtedy tym. Sadząc po długości z ubiegłego roku to powinna być w sam raz, nie za długa, nie za krótka. Choć taka długaśną też pewnie mieć będziemy z Dawnej Wozowni, bo mają tam trochę tych starych, wysokich odmian.
Pytam bo w przypływie szczęścia, żebyśmy nie przesadzili 😉 .
zembria, to nie tylko kwestia odmian, również chemii. Ja się nie znam ale rolnik zostawia jedno pole nie potraktowane „hamowaczem wzrostu” specjalnie żebym miała sensowną słomę.
<b>SzalonaBibi,</b> może nie jest to jakaś standardowa opcja przewidziana przez producenta, ale się da 😉 a co do tych drzazg to najważniejsze nie szurać ręką po paliku :p jak już się gola ręką złapie to w jednym miejscu i tyle 😉
any,

Wrócę do tematu. Jak to ściągnąć??? Prawie rozwaliłam jedną a i tak siedzi i ani drgnie. Jakieś inne słupki mam czy co? Najwyżej odeślę izolatory i zamówię inne. Szkoda tylko, że sami w sklepie piszą, że te są dedykowane tym słupkom.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się