PSY

Wpadam z kolejnym pytaniem- jakiś super produkt/sposób domowy na doczyszczenie białej sierści u psa? Coś co przywróci biel gdy futro żółto- brązowe?
savil, klasyczna kąpiel nie działa?
Jeśli nie działa to malassezia pewnie , a nie brud.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 czerwca 2022 08:45
savil, spróbowałabym szamponem dla siwych koni... :p
savil,
Powiem Ci tak: będzie ciężko. Ja ponad rok szukałam złotego środka i nie znalazłam. Poczekałam na zmianę futra i regularnie myję teraz 2xtydz.
Ale i tak bijącej po oczach bieli wyciągnąć nie umiem. I póki ten pies nie stanie przy innym - jest ok. Gorzej jak stoją w parze 🤣🤣
Dziękuje za podpowiedzi.
W sumie powinnam uściślić chyba- wcześniej była zawsze biała. Teraz mamy problem z kontrolą moczu i od tego kolor sierści. Codziennie podmywana szamponem do białych psów, ale nie wygląda to dobrze a pies ma dłuższą sierść.
savil,
Jeśli to od moczu to szampony nic nie dadzą. Bo przyczyną jest mocz sam w sobie oraz wilgoć - a co za tym idzie - gromadzące się bakterie i grzyby.
Możesz próbować używać środków odkażających typu Borasol (ew. coś na chlorheksydynie np. Manusan). Ale to długi i żmudny proces. Bo powinnaś bardzo regularnie "czyścić" tym sierść. A i tak - tak naprawdę musisz czekać do wymiany włosa. Tyle, że używając Borasolu nie dopuścisz w teorii do odbarwień tych kłaków, które są nowe i jeszcze czyste.

To pies czy suka? Jeśli pies to przytnij mu te kłaki na siuraku.
epk, to są wymiary pasków grzbiet - między klatą? Odemnie brano tylko obwód szyi i klatki piersiowej + foto psa 🤔
-Alvika-, rozstrzał kosmos 😂
savil, takie moczowo/bakteryjne to nie poradzę. Podejrzewam, że standardowe środki nie pomogą. Ale gdybyś kiedyś na klasyczny brud szukała czegoś skutecznie bijącego bielą po oczach to po kąpieli spray z k9 to złoto
Screenshot_20220614_111313_com.android.chrome.jpg Screenshot_20220614_111313_com.android.chrome.jpg
Dzięki dziewczyny.
To suka więc przycięcie włosów nic nie da. Jak popuszcza na leżąco to podcieka na uda pośladki i ogon. Żadna mata niestety nie wchłania na tyle szybko żeby nie poszło w sierść.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 czerwca 2022 11:35
savil, a opcja pieluchy?
No właśnie zaczełam to rozważać, na razie mamy podkłady takie dla szczeniąt. Nie bardzo znalazłam takie typowe pieluchy - możesz podrzucić jakiś link?
falletta, tak, normalnie nie biorą bo normalne psy są proporcjonalne - dajesz zdjęcie, wymiary klaty i szyi i to działa. U mnie od razu mówiłam, że nie zadziała stąd zaczęło się dokładne wymiarowanie 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2022 23:25
savil, trixie ma np. Szampon z chlorheksyną też może być dobrym tropem w kwestii bakterii, ale dodałabym odżywkę, moje psy po kąpaniu w tym miały bardzo tępą siersc (używałam akurat dr seidla, bo cena)
madmaddie,
Tak to z tym nie ma problemu, używaliśmy takich i wcześniej bo miała problemy skórne, problem to tylko kolor z higiena sobie radzę.
savil, a coś z węglem aktywnym? My mamy taki klik i pies po nim w miejscach białej sierści jak śnieżynka 🙂

Dodam jeszcze, że użyliśmy go w zeszłym roku po sezonie kąielowym (wodowania psa w różnych zbiornikach wodnych), bo przez niedosychanie na tylnych łapach, portkach i tamtych okolicach, też nam się rozwinęły jakieś badziewia i pies śmierdział, a po tym szamponie jak ręką odjął 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 czerwca 2022 12:23
jak szukać tych derek odbijających promienie dla czarnych psów?
Młody się koszmarnie nagrzewa i absolutnie nie ma żadnego hamulca w aktywności, ostatnio się przegrzał, mimo pławienia w rzece. Nie wiem czy pójść w te odbijacze, czy w taką ruffkę
https://toys4dogs.pl/ruffwear-swamp-cooler-zip-lightweight-cooling-dog-vest-blue-mist-lekka-kamizelka-chlodzaca-dla-psa,id4878.html?fbclid=IwAR0agUSM3qFcM84GbJT6Oqr4K5aR-5zXyF_YO3IDSL8-UHpUO5XuzhMSq3c
macbeth,
Ooo dziękuję takiego jeszcze nie próbowałyśmy będziemy testować. Jeszcze jeżeli faktycznie zapach usunie to rewelacja
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 czerwca 2022 13:32
dobre, znalazłam
https://dogagilitytunnels.eu/pl/produkt/ubranko-ochronne/
oczywiście na Pluszusie nie ma rozmiaru. :/
madmaddie, hmm, a może Breezy Weezy by Ci zrobili? Co prawda teraz mają urlop, ale wiem, że kiedyś jakieś pojedyncze rzeczy na specjalne zamówienia robili poza szczytem sezonu. Jak nie teraz, to może chociaż na przyszły rok? Chociaż chyba jednak bym się chyba bała, że gdzieś w chaszczach to się porwie :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 czerwca 2022 15:10
maiiaF, porwie nie porwie, naprawić można, a nawet jeśli to lepsze niż upieczony pies :/ ale myślę, że po prostu musimy jakoś się przerzucić na nocne spacerowanie, co nie będzie łatwe, bo trzeba przesunąć kolację w takim razie. A to leonbergery kiepsko tolerują 😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 czerwca 2022 07:20
Dorobiłam się wspólnej foteczki z psem, to wrzucę. Ģórki i barany 💜
received_551666969897485.jpeg received_551666969897485.jpeg
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 czerwca 2022 21:13
mamy to 😍
260pkt i wygrana dogrywka o 1 miejsce! Pierwsze pudło w karierze, drugie zawody Grubsa. Nie mam słów na tego psa.
Z siebie też jestem dumna, spaliły mnie tylko playoffy, w których startowałam pierwszy raz a do tego bardzo równo, bezpiecznie i skutecznie rzucałam. Treningi popłacają!
Paweł z Chorizo złapał za to pierwszą w życiu ich obu 5tą strefę w Throw&Go!

Warunki były wręcz ekstremalne ale udało się zapewnić pieskom odpowiedni komfort 🙂
IMG_20220619_134231.jpg IMG_20220619_134231.jpg
IMG_20220618_173504.jpg IMG_20220618_173504.jpg
Niesamowite , że psy bez rodowodu Zkwp kosztują 5000 pln !!

https://ogloszenia.re-volta.pl/owczarek-staroniemiecki-suczka-czarna/o/450033/

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 czerwca 2022 08:33
Perlica, popatrz sobie na olx ile mogą kosztować te mieszanki typu cockapoo czy maltipoo... Czasem nawet 2x tyle 🤐
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 czerwca 2022 10:00
Perlica, o kurde :o zatrzymałam się na cenach do max 3 tys...
ale konie tam są zarejestrowane przynajmniej :p
donkeyboy, wiesz taka moda teraz, to mnie ta cena nie szokuje dla takich pieseczków, bo na topie. Jeszcze jak w mediach pokazano, że celebryci kupują to już wiadomo, że cena poszybuje w górę.

Jednak ON same w sobie, te z rodowodem Zkwp bywają tańsze, więc dlatego mnie to zszokowało.

Pati2012, mnie uderza to, że ktoś nie zbada tematu, zajrzy na stronę hodowli, a tam wszystko się zgadza, bo o metrykach i przeglądzie jest, więc zakupi psa, a potem zonk, że to nie jest Zkwp. Nic nie ma o zdrowiu, a tylko o nacisku na gen koloru, więc można się zoorientować, że coś nie halo, no ale pewnie wielu ludzi się nabierze.

Choć oczywiście Zkpw święte nie jest i to co się dzieje z rasami, jak one sa psute przez samych sędziów i hodowców to woła o pomostę do nieba 🙈
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 czerwca 2022 10:18
Perlica, dokładnie tak, a później ludzie są zdziwieni, że rasowy ale jednak nie rasowy

W ogóle to przychodze z recenzja Baltici, nie wali mocno rybą, ale chrupki są wielkie i twarde ;/ nie wiem czy to przez to czy przez smak, ale moje psy jadły z przymusem... 😉 i do tego jedna na niej schudła a druga przytyła 🤣 mimo zalecanych dawek taka różnica
Rewolucji brzuszkowych nie było
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 czerwca 2022 10:46
Perlica, mnie tam to dziwi bo w tej samej cenie (a może nawet i mniej) kupisz pudla toy lub innego kudłato-puchatego rasowego który wyglądem daleko nie odstaje i nie jest że związku burka i kocurka. Ale fakt, jest moda.

Ja zastanawiam się też czy ten jakiś gen blue smoke z ogłoszenia to nie taki sam pic jak kolory niebieskie u buldożków - stąd taka wywindowana cena może?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 czerwca 2022 11:19
Na ceny też miała wpływ pandemia. To co działo się z cenami w trakcie "zamknięcia" nas w domach też było grubą akcją. Nagle wszyscy zapragnęli mieć pieska, "bo można na spacerki". A skoro legalne hodowle zrzeszone w ZKwP/FCI zaczęły podnosić ceny, to i to samo zaczęły robić "hodowle" zrzeszone w klubach burka i kocurka. Zresztą, wzorują się na wszystkim. Przykładowo: powstała "nagonka", że pies z normalnej hodowli dostaje metrykę a nie rodowód. To co zrobili kreatywni hodowcy ze stowarzyszeń? Ich mioty też już dostają metrykę. A to, że taką, która kompletnie nic nie znaczy? Kto by się tam tym przejmował.

Zgadzam się, że to chore, że za psy z pseudo wołane są takie kwoty. Niemniej jednocześnie tak jak Perlica nie jestem szczególnie zszokowana cenami wszystkich nowopowstałych hybryd, jak własnie maltipoo czy inne cockapoo. Tu cholernie złą robotę zrobili celebryci. Co tam pudel toy albo coś takiego jak można mieć takiego samego pieska jak "gwiazda". Wiecie, większy... "prestiż" -.-
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 czerwca 2022 15:16
cena już dawno przestała być wyznacznikiem czy hodowla jest FCI czy nie.
pomeranian w FCI kosztuje ok 12 tys.
ONki w zkwp są raczej tanie. Maliny też są tanie. nawięcej kosztują własnie takie pieski ozdóbki.

a tak abstrahując, to te staroniemieckie robią się coraz lepsze. Wiadomo, że nie jest to legitna hodowla, ale kiedyś były tragiczne, a teraz te co przychodzą na szkolenie to fajne, zrównoważone psy. I też mam ludzi, którzy z onków zkwp przerzucili się na staroniemce i są zadowoleni. Ciekawe.

miksy z pudlem to totalnie inny temat XD już wszystko zostało "doodled", nawet wygrzebałam doodled malinois, berneńczyki to standard, no hit 😀

smartini, gratulacje! ale to jest złoty piesek <3
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 czerwca 2022 16:24
this, ani cena nie jest wyznacznikiem tego gdzie zrzeszona jest hodowla ani też przynależność do FCI nie jest ani wyznacznikiem jakości ani jedynym słusznym rozwiązaniem, stety niestety.

Pandemia, inflacja, popyt, mody - wiele aspektów wpływa na to, że ceny psów tylko rosną. + Są często bardzo nierówne.
Ja np za import workinga ze Słowenii zapłaciłam tyle samo a nawet mniej niż można zapłacić w PL za skrzywionego fizycznie i psychicznie showa, który nadaje się tylko do czesania :P no ale co komu potrzebne, nie?

madmaddie, dzięki, serio jest złoty. Oczekiwania były wysokie (choć oczywiście starałam się jak to tylko możliwe by nie przekładały się na treningi, plany i relację) ale on je bije na głowę 😍 za 2 tygodnie jedziemy do DogToka na semi z Simone z Włoch, nie mogę się już doczekać co tam poczynimy! Na pewno chcę popracować nad dystansem, bo rzuty wychodzą mi ostatnio wręcz wyśmienicie i czas się synchronizować na tossy i inne dalekie konkurencje!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się