Jakie pasze dajecie swoim koniom?

doloruu, a koń jakiej rasy? Coś pracuje?
No bo jak tak patrzę na skład, to tam za specjalnie szału nie ma tj. ogólnie składniki poddane obróbce prawdopodobnie będą przyswajalne (czasem ludzie widzą efekty, bo pasza jest lepszej jakości niż siano z owsem, które jest w stajni).
doloruu, ja testuję. Chętnie jedzona, suple się łatwo przyklejają bo jest melasowana. Jak dla mnie lepszą robotę robi jednak Nuba Promass, z tym że to jest granulat a nie musli.
Gillian   four letter word
14 czerwca 2022 10:44
Ja już któryś worek St Hippolyt Reform Musli daję i powiem, że efekty są spoko ale w życiu jedynym mój koń tak się nie świecił jak psu kokosze 😍 składem nie powala natomiast więc nie dla wrażliwców cukrowych, natomiast nam pasuje pod względem alergicznym 🐴
Post został usunięty przez autora
Czy ktos cos poleca dla 16 letniego ogiera ktory wraca do regularnych treningow i za chwile zawodow skokowych. Chodzi 6 razy w tyg w tym raz lonza. Na moje oko dosc intensywnie, raz w tyg skoki. Szukam czegoś energetycznego. Aktualnie dostaje pasze Sukces ta sportowa, nie pamietam nazwy ale moze jest cos fajniejszego i lepszego.
Alekks_andra99, - ale brakuje tej energii, jest chudy czy coś? Sukces to raczej średnio-niska półka, przyjemna cenowo, ale jeśli koń czuję się na niej dobrze to po co zmieniać? 😉
Jeśli jest ogólnoe ok to w przypadku 16 latka to dorzuciłabym supli, witaminki, coś wspomagającego układ ruchu.
Lucerne w granulacie można podawać bez strachu na sucho? Ma ktoś może jakieś źródełko do dobrego i taniego granulatu?
patrycjasz, Jeśli producent napisał, że można to pewnie można. 🙂

Alekks_andra99, Otóż to - coś się dzieje, że trzeba konia wspomóc? Brakuje mu tej energii? No bo jeśli wszystko jest OK, to ja bym nie kombinowała. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego. 🙂
Post został usunięty przez autora
Sankaritarina, keirashara,

Zazynam widziec, ze tej energi jest juz mniej. Dostaje suplementy na stawy z kolagenem i msm, biotyne oraz Equinox Sport bo ma niedobory selenu. Jest dosc wybredny jezeli chodzi o owies, ktory dalej dostaje ale juz w bardzo malych ilosciach w porownianiu do miesiaca temu kiedy przez wiekszosc zycia byl na ogromych ilosciach owsa. Nie wiem czy ten sukces jest super czy nie bo nie probowalam niczego lepszego.
Alekks_andra99, To może daj więcej owsa...?
ja wiem, że w dzisiejszych czasach owies jest "passe", ale to chyba nadal najprostszy sposób na energię u konia (jeśli nie ma przeciwwskazań do podawania tego owsa). No chyba, że on tego owsa nie doje...
Praktycznie każda marka ma pasze tzw energetyczne, pytanie tylko czy aby na pewno ten koń tego potrzebuje. 🙂
Sankaritarina,
Wlasnie problem polega na tym, ze jak zaczal dostawac pasze to przestal jesc owies :/ nie dojada go praktycznie wcale
Alekks_andra99, to może olej do paszy?
Zęby ma ok?
Iskra de Baleron, tak, zeby ma okej
KaNie, Zamowilam Red Mills 🙂
Cześć, czy ktoś z Warszawy i okolic dysponuje paszą SPILLERS Senior Conditioning Mix 20kg? Chciałabym kupić 3-4 worki na zapas, ale wysyłka z Wrocławia i okolic się nie opłaca. Może ktoś dystrybuuje tą pasze? Lub widzieliście w jakimś sklepie jeździeckim? Będę wdzięczna za pomoc!💘
carolajna, chyba Pasi-Konik tym handluje. Na stronie mogą nie mieć, najlepiej zadzwonić i zapytać.
carolajna, w pasi-koniku na targowku zawsze jest zapas spillersa. Czy akurat tego ktorego potrzebujesz to nie wiem, ale na pewno warto zadzwonic
super, dziekuje!
Lucerne w granulacie można podawać bez strachu na sucho? Ma ktoś może jakieś źródełko do dobrego i taniego granulatu?
patrycjasz, ja daję na sucho, teraz ten:
https://allegro.pl/oferta/lucerna-pasza-pellet-20-kg-granulat-koni-krolikow-9660641463
Sankaritarina, gdyby było napisane to bym się nie pytała 😉
tereska, dziękuję!
Czy ktoś wie ile waży miarka (firmowa Hippolyt) vital fiber musli?
uszatkowa   Insta: kingaielif
30 czerwca 2022 14:17
No i niestety rezygnuje z pavo podo grow. Powoli od kilku miesięcy myślałam nad zmianą z granulatu na musli, dziś zauważyłam zmianę ceny. Ze 125 na 151 za worek. Dla mnie to za duża przebitka. Zamówiłam nube dla drulatków...
epk, najlepiej zważyć na wadze kuchennej 😀 sama tak robię i mam pewność 😉
Bajahorses, jakbym miała wagę kuchenną to bym to zrobiła 😉.
epk, wrzuć miarkę paszy do worka. Poproś w zaprzyjaźnionym warzywniaku o zważenie.
Stosował ktoś z Was Guidolin Wafer Fioc? Chciałam użyć z przeznaczeniem dla starszego ogiera, ktory troche mi gardzi wyslodkami a wiosna i latem dość się spala.
Ktoś stosował aminoral ? Z jakimi efektami ?
Perlica, mi był polecany ale nie zauważyłam efektów. Wole otręby ryżowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się