Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Czy ktoś używa sody kalcynowanej? Potrzebuję opinii praktyków, do czego się sprawdziła, do czego nie.
Re-volto ratuj!
Jak doprać z jasnych ubrań żółto-pomarańczowe plamy pojawiające się po używaniu kremów/balsamów z filtrem. Podejrzewam, że najbardziej uparte robią się w połączeniu z potem.
Trudno nie smarować się wychodząc na słońce a nie wyobrażam sobie wymieniać całej garderoby po sezonie.
Vanish, kwasek cytrynowy nawet z długim namaczaniem nie dają rady.
Niech mnie ktoś pocieszy, że istnieje jakaś skuteczna metoda.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 sierpnia 2022 22:57
SzalonaBibi, u mnie działa mydło galasowe - mam w płynie i najpierw ręcznie zapieram, zostawiam do namoczenia i później dodaje też do pralki razem z płynem do prania
Bischa   TAFC Polska :)
26 kwietnia 2023 20:15
Macie pomysł jak to rozmrozić? Lodówka w zabudowie, więc nie za bardzo wiem jak, wiem że jakoś w środku można wyłączyć, ale mam takie tylko pokrętło...
received_1881880945520811.jpeg received_1881880945520811.jpeg
received_181987104758383.jpeg received_181987104758383.jpeg
Bischa, no normalnie, dajesz na 0 i już
Bischa   TAFC Polska :)
26 kwietnia 2023 23:17
Perlica, lodówka wtedy nie wyłączy się? Jestem w Holandii i dziele ta lodówkę z wspollokatorka, zamrażarkę wiem jak zabezpieczyć przed rozmrozeniem.
Bischa, rozmrozi się wszystko i lodówka i zamrażarka jednocześnie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 stycznia 2024 13:59
Pomocy. Od jakiegoś czasu wynajmuje mieszkanie i mam problem z doczyszczeniem prysznica - rowków, prowadnic, takich rzeczy. Osady z brudu i troszkę grzyb też (na to mam psikadło, ale nic nie daje oprocz zawrotów glowy xd). Nie jest pierwszej nowości i nie jest ze świetnych materiałów. Są jakieś sztuczki wysprzątania takich trudno dostępnych miejsc?
madmaddie, - myjka parowa 🙂 Mam półokrągły prysznic i twardą wodę, w uszczelkach regularnie syf, dotrzeć tam czymś to cud, myjką parową z wąską końcówką idzie elegancko.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2024 15:27
madmaddie, To jest super na grzyba: https://www.rossmann.pl/Produkt/Srodki-uniwersalne/Cillit-Bang-Koniec-z-Plesnia-spray-do-czyszczenia-lazienki-750-ml,233744,8332 Spryskaj wieczorem, a rano spłucz i przetrzyj. Wszelkie czarne plamy znikają.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 stycznia 2024 19:42
keirashara, dzięki. Czy taka myjka za stówkę z hakiem da radę? Nie ukrywam, że szukam budżetowych rozwiązań xd
Edit: czy to chodzi o te wypasione za 1k+?

zembria, O dzięki, zahaczę o rosska. Ja mam sidoluxa i różnica jest zerowa.
madmaddie, moja babcia swoją antyczną łazienkę (i kuchnię) raz na jakiś czas traktuje chlorem... Wiem, że kiedyś kupowała w chemicznym, nie wiem jako co, ale na pewno jest to dużo bardziej stężony chlor niż w tych wszystkich magicznych sprejach na pleśń, łzy wyciska 🤣
Mogę jej podpytać jakie dokładnie stężenie tam leje, normalnie nakłada butelką z aplikatorem, po jakiejś starej farbie do włosów, we wszystkie fugi, w łączenie zlewu, inne problematyczne miejsca. Ma czyściej niż ja w nowym mieszkaniu 😅

Butelka w tym stylu↓
Screenshot_2024-01-06-15-53-44-03_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg Screenshot_2024-01-06-15-53-44-03_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg
madmaddie, - chłop ma jakiegoś karchera za mniej-więcej 300zł z tego co pamiętam. Służy nam w domu i do detailingu aut od kilku lat. Jest to trochę inwestycja, ale patrząc na cenę chemii o to jak ułatwia życie to zwraca się elegancko 🙂
madmaddie ja bd troche sceptyczna do myjki, kupiłam ostatnio bo też sie nasłuchałam wow w temacie mycia kafli i fug no i średnio. Na pewno polecam chemie z laboratorium pani domu, ich rypacz do fug dosłownie rozpuszcza brud. Do mycia bardzo zabrudzonej łazienki i białych elementów mają środek z wybielaczem

jeśli masz to czarna na silikonie to go po prostu wymień, koszt tubki nie jest duży a prędzej utrzymasz to potem regularnym myciem w czystości.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 stycznia 2024 08:52
Mnie myjka parowa też średnio zachwyciła szczerze mówiąc. Korzystałam z tej Karchera no i zupełnie bez szału przy sprzątaniu .0246974398934E+34;
wg mnie myjka jest fajna ale jak masz czysto i nie chcesz ładować chemii, niestety jak już ci sie udało zapuścić coś kamieniem, brud w fugach itd. to nie zdziała dużo

ja mam inny model niż kercher ale niestety po zmontowaniu tego do nasadki do kabin, kafli to jest dalej dość długie przez co mało wg mnie poręczne
U nas myjka doczyściła w poprzednim mieszkaniu stare ślady po poprzednim wynajmującym, w tym już lecieliśmy fugi w płytkach podłogowych 😉 W tym fugę po zasikaniu przez kota czy w kuchni, gdzie przy gotowaniu i kawie się brudzi, odbarwia. Rewelacyjnie czyści się tym ciężko dostępne miejsca, uszczelki przy prysznicu, różnego rodzaju zakamarki.

Dla mnie dodatkowo jest o tyle super, że mam nadwrażliwość na chlor i zaprzestanie używania środków z nim znacznie wpływa na mój komfort. Żadnych wysypek, dużo mniej infekcji... ta agresywna chemia się zwykle jednak nie spłukuje w 100%.

Na próbę to myślę warto spróbować pożyczyć, zanim się kupi. U nas docelowo miała być do detailingu aut, ale wyszło, że w domu też robi super robotę 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 stycznia 2024 18:24
Nic już nie wiem xd zobaczę czy na olx coś z tych myjek jest, a jak nie to pójdę w chemię
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
09 stycznia 2024 08:46
to ja zapytam z innej beczki używając ruchu na wątku - jaki proszek do prania kolorów polecacie? Mój dwuletni (🤣😉 zapas się powoli kończy i się rozglądam za jakimś minimum 5kg worem nie za miliony. Niemieckie proszki są faktycznie lepsze? A może jest coś taniego i dobrego w sklepie? Czy nie wymyślać i iść w persila bo to mam obecnie, ale nie mogę znaleźć takiego pudła jak w mam w takiej cenie jak kupiłam
Tomaszek   Po wieloletniej przerwie choroba o nazwie "jeździectwo" nawróciła i bardzo szybko postępuje u mnie..
14 stycznia 2024 17:38
madmaddie, Ja jak byłem na studiach trafiłem na mieszkanie w starej kamienicy a później mieszkanie w starym bloku, w obu były problemy z wentylacją (w tym drugim łazienka jak się drzwi nie otworzyło to była prawie że hermetyczna). Nie muszę chyba dopowiadać, że fugi pięknie czerniały od grzyba? Póki na co dzień tam mieszkałem to jeszcze był luz, ale współlokator to tak średnio na to zwracał uwagę i jak bywałem w weekendy to regularnie aplikowałem domestosa na te fugi i robiło to robotę. Bez różnicy czy domestos czy biedronkowy lub ińszy zamiennik.

Inny protip z domestosem, połączony z "kretem" albo też jego zamiennikiem zwiększa skuteczność przy udrażnianiu.Tylko odradzam wdychać opary, bo ból głowy gwarantowany. Stosujecie na własną odpowiedzialność 😜 producenci tych środków zazwyczaj odradzają łączenie z innymi środkami.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 stycznia 2024 20:17
Tomaszek, ja nie mam grzyba jakoś mocno - parę malutkich ognisk właśnie w silikonie, ale to se wymienię. Mam po prostu stary brud w zakamarkach 😉 wolę jednak nie bawić się w małego chemika i używać tych żrących środków jak najmniej.
donkeyboy, ja zamawiałam proszki z clovina, były spoko. Teraz w sumie piorę głównie dość delikatne ubrania - te w białym jeleniu
madmaddie polecam ocet! Pozbyłam się kamienia i pleśni w łazience stosując ocet bez rozcieńczania. Śmierdzi, ale zapach szybko się ulatnia, nie polecam jedynie używania spryskiwacza, bo można się udusić w czasie aplikacji 😁
Bez silnej chemii, bez chloru, obojętny dla środowiska, niezawodny i bardzo tani! Z czystym sercem polecam
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 stycznia 2024 19:35
Cień na śniegu, ja używam octu, ale niewiele daje, choć lubię jako dodatek do prania. Na razie czekam, aż myjka trafi do paczkomatu, bo byłam w ostatnim czasie na walizkach, pomieszkam trochę u siebie i wypróbuję parę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 stycznia 2024 14:37
Dobra, dotarła do mnie olxowa myjka i jest w porządku. Ten uparty brud to myślę na kilka razy, ale ogółem fajnie. Ja nie lubię się babrać w chemii. Myjka i ściereczki z viledy chyba dadzą radę.

Później pomyślę o jakimś porządniejszym i większym karcherze
Czym czyścicie kostkę przed domem? W tym roku od ilości tej wilgoci pierwszy raz zmieniła mi kolor z szarego dosłownie na zielony...
espérer, preparat Tenzi (Allegro) i po kilku dniach karcher.
Czy ktoś czyścił stare pomniki z betonu (szare z białymi "kropkami"😉 i może coś dobrego polecić? Lekko zzieleniał, zmatowiał. Wszelkie preparaty do pomników są do tych nowych z granitu/marmuru.
Czym czyścicie kanapy z psiego futra i piasku? Boje się, że jak zacznę czymś szorować, to wetre wszystko jeszcze bardziej, zamiast to ściągnąć. Kanapa jest materiałowa, jaka konkretnie to nie mam pojęcia i niestety jasnobeżowa. Będę też już szukać jakiejś kapy tak, żeby zakryła całość a nie tylko cześć siedzącą, może też macie coś do polecenia? Coś łatwego do wyprania? Czy zostać przy zwykłych kocach i odkłaczać?
flygirl, - czyszczę odkurzaczem z specjalną końcówką, a na codzień mam narzutę z Ikei. Łatwiej wyprać niż koc, bo cieńsza i tak kłaka nie łapie - ja mam akurat koty, więc głównym problemem jest futro.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 kwietnia 2024 11:42
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się