Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Nevermind, Ale że co?
Karolina_, ten "hanower" wygląda jak typowy hucuł. Sorry, ale tu nie ma żadnej, nawet najmniejszej wątpliwości, czyj to jest źrebak, więc ta rasa w opisie to chyba żart.
Kurde, co kogo obchodzi, czym oni kryli matkę konia, którego sprzedają, jeśli to nie jest ojciec tego konia? 🤦
"Nie było to wcześniej dla nas ważne". Bullshit. Skoro koń jest na sprzedaż, to jak najbardziej ważne jest, czyje to dziecko. Bo na pewno nie hanowera, a skoro "nie było to dla nich ważne", to koń ma paszport NN i jako NN powinien być sprzedawany. A tu "rozpoczynająca pracę na lonży", czteroletnia wpadka z Hucułem, wyłącznie to wybitnego domu, który "będzie ją użytkował biomechanicznie" (xD). No ludzie to mają wyobraźnię.
No dokładnie, hucuł jak malowany. Dobra ściema. 😁
karolina_, Zajazdka nie powoduje utraty wagi ale zmiana stajni już tak, ale nie u wszystkich koni. Te konie po prostu nie dostają wystarczająco dużo jedzenia.
Logiczne co nie, jak koń nie ma siły brykać, to zajazdka idzie jak po maśle :P Znam trochę takich co to kupione jako grzeczne bidy, a jak żreć dostały to nagle wcale nie takie grzeczne :P
To nawet po wzroście widać, same pokurcze, zapewne po części z braku odpowiedniego żywienia właśnie 🙄
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 czerwca 2022 19:48
Logiczne co nie, jak koń nie ma siły brykać, to zajazdka idzie jak po maśle :P Znam trochę takich co to kupione jako grzeczne bidy, a jak żreć dostały to nagle wcale nie takie grzeczne :P
budyń,

Ja znam takie, których właściciel nie karmi bo osoba dzierżawiąca skarży się, że koń bryka ...
Sivrite, I jeszcze ta "hanowerka w starym typie" jako uzasadnienie huculego wyglądu 🤣
karolina_, ale przyznaj że klacz matka dobra - daje dzieci po ogierze 😜
Iskra de Baleron, albo po prostu hucula nic nie przykryje 😅
Nevermind   Tertium non datur
19 czerwca 2022 13:09
mindgame, Te żebra i wystający kręgosłup trochę kłują mnie w oczy
76731BDB-8671-4878-B928-5722913F97C6.jpeg 76731BDB-8671-4878-B928-5722913F97C6.jpeg
Nevermind, To może być taka faza ruchu
Nevermind   Tertium non datur
19 czerwca 2022 14:05
diuk, Taka faza ruchu, że aż kręgosłup wyszedł na wierzch? O.o
Raczej zgodzę się z Nevermind, ten koń jest zwyczajnie chudy, z opuszczonym brzuchem, jeździec nie siedzi najlepiej, pół wędzidła wystaje z paszczy. Słabe zdjęcie reklamowe.
Jeszcze dorzucę zasznurowany bardzo ciasno skośnik.
Co mnie podkusiło zeby konie hodować 🙉
Oficerki w "bardzo dobrym stanie", które wyglądają jak zmęczone życiem wełniane skarpety, Do tego wystawione za 3/4 ceny w nowych w sklepie. 😀

https://ogloszenia.re-volta.pl/oficerki-premier-equine/o/442355/?83=14&sortowanie=0&strona=3
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 czerwca 2022 12:11
Pewnie nie były trzymane w prawidłach. Oto, dlaczego o oficerki trzeba dbać.
https://ogloszenia.re-volta.pl/ogier-pelnej-krwi-angieskiej-tebidoro/o/446684/?&strona=3

Czy tylko mnie filmik zniechęcił? Po co coś takiego wstawiać w ogłoszenie..?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 16:25
Fokusowa, no po filmie to faktycznie człowiek ma wrażenie, że ktoś się o jedno zero rąbnął w cenie 😉
Ej no bez przesady. Fakt że filmik nie pokazuje super fajnej płynnej jazdy, ale koń nie jest temu winien.
mindgame, tym bardziej - po co wrzucać filmik, który pokazuje tego konia w złym świetle?
Fokusowa, masz rację, że lepiej jest wrzucić lepszy filmik. Ale komentarz Zembrii, że ktoś pomylił się o zero jest chyba trochę przesadzony.
Kurduplowaty folblut po torach z potencjałem na L, w porywach P. W dodatku ogier, w wieku, gdzie jest ostatni dzwonek na kastrację, jeśli nie za późno. Patrząc po filmie ujeżdżony średnio, wyglądem nie robi wow. Może nie jedno zero za dużo, ale cena z 2x za wysoka spokojnie 😉
Może on się nie ma sprzedać po prostu... (?)
_Gaga, też mi to przeszło przez myśl.
Czy ja wiem czy on taki brzydki i bez szansy na cos wiecej w przyszłości. Jeżdżony troszke słabo, ale ja tam myślę że on ma potencjał.
Swoja droga czemu ostatni dzwonek na kastracje?
KaNie, - często jest problem z kastracją starszych, bo żyły są już zbyt duże, szerokie i jest spore ryzyko krwotoku, problemów z zasklepieniem i wygojeniem. Jest to oczywiście indywidualne. Znam i starsze kastrowane, ale znam i takie gdzie weterynarz odmówił. Można też sobie zostawić ogiera, tylko jest to dość upierdliwe z punktu widzenia amatora 😉 Jak jajeczne chłopaki lubię, tak jednak znalezienie pensjonatu z dobrymi warunkami dla ogiera łatwe nie jest.
Nie mówię też, że koń docelowo nie pójdzie czegoś, czy że fuj i brzydki. Po prostu imo nie ma w nim nic wartego 60k w tym momencie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2022 21:50
keirashara, my 6 latka właśnie kastrowalismy i goilo się jak na psie. A miał naprawdę duże jajka.
Strzyga, - z tego co rozmawiałam z weterynarzem to za taką "granicę" podawał 8 lat, więc 6 latek się jeszcze luźno łapie, ale 7 latek to już tak... różnie może być.
Rozmowa wyszła przy okazji starszego ogiera, którego kastracji właśnie nie bardzo chciano się podjąć.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
21 czerwca 2022 22:23
Nie mam w zwyczaju się tutaj udzielać, ale się ten jeden raz wtrącę - jeśli ten folblut jest w dobrym zdrowiu to IMO cena nie jest mocno rąbnięta (choć do negocjacji, ale to wiadomo). Może fajnie skoczyć dla kogoś kto wie jak z folblutem po torze pracować dalej - co nie jest trudne, ale bywa nieintuicyjne i - będę brutalnie szczera - wielu jeźdźców frustruje ten proces (co rozumiem, choć osobiście nie miałam z tym problemu - lubię potorowe konie, ale ogólnie xx'y lubię). On już jest w dużej mierze "odrobiony" z typowo torowej jazdy (to bycie nad ręką jest bardzo częste u xx'ów - podobnie jak "taszczenie" -, ale da się je rozjeździć do niższej ramy i w sensowne ustawienie - choć osobiście dałabym temu koniowi mniej gimnastyki skokowej, a nieco więcej jazdy na luźnej wodzy i w tempie + chody boczne zwłaszcza z łopatkami; tak z własnego doświadczenia z potorowymi końmi). Obecnie 2-3 latki xx chodzą po 20-30tyś., więc te 50k+ nie jest bardzo zadziwiające (a koń też wydaje się nie być w byle jakich rękach) - zwłaszcza, że koń może fajnie* pośmigać. Na drugim filmiku (link w opisie) obrazek wygląda fajnie - są nieporozumienia, ale stanowczo zera bym temu koniowi nie ucięła (choć negocjowałabym, ale znam rynek xx'ów - jak nei sprzeda się u nas to trafi w sensowne ręce np. do Czech, gdzie chyba są bardziej otwarci na folbluty po torach 😉 ).

*Przez fajnie rozumiem ambitną jazdę (P+ jest w zasięgu, podobnie jak WKKW - tam folbluty się fajnie sprawdzają), ale niekoniecznie Wysoki Sport tak jak to zazwyczaj się w podobnych dyskusjach przewija (tj. C+, poziom GP, a jak nie taki prospekt to za więcej niż 25k to zbrodnia). Folbluty mają swoje plusy i minusy, ale te konie mają spore możliwości fizyczne i - często - całkiem fajny charakter.

A tak już skłaniając do głębszej refleksji - zastanowiłam się chwilę po komentarzu "L co najwyżej P", bo jest moim zdaniem mocno nie fair w stosunku do możliwości fizycznych konia wyścigowego. Cechuje je duża wydolność, silny zad i umiejętność pracowania na tempie (dodania-skrócenia w galopie to fajna rzecz dla xx'a). I co bardzo ważne, takie powyścigowe są sprawdzone w pracy w presji rywalizacji/atmosferze zawodów (choć specyficznych). Tak, taki koń nie pójdzie skoków GP i nie będę kreować go na idealnego do N+ (bodajże 120cm jest N?) - przyznaję tutaj rację i nie ma co rozważać tak wysoko. Jednak prześmiewcze pisanie, że "L w porywach na P" stawia takiego konia tylko odrobinę lepiej od... krowy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się