COPD

Gillian, - jak z soli to nie, można inhalować 🙂 To nie wchodzi w reakcję. Z innymi środkami byłabym ostrożna.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2022 16:16
Gillian, nie, nie działa przeciwstawnie. Jak najbardziej można wspomagająco inhalować solą. Jak jedt sucho to ja inhaluję nawet 3x dziennie, żeby nawilżyć podrażnioną śluzowkę.
Czy dmso i perhydrol można stosować bezpośrednio czyli do picia lub do paszy, koń trudny żeby podać wlewy
Perhydrol absolutnie nie!
Dmso tak, ja dawałam kilka miesięcy, z całkiem zadowalajacymi efektami.
Murat-Gazon, w jakiej dawce podawać dsmo
Fara, Do 50 ml dziennie można dojść, ale w praktyce to zależy, ile koń będzie w stanie znieść ostrego smaku i smrodu czosnku 😉 Niektóre dojdą do tej liczby, przy stopniowym zwiększaniu dawki, inne gdzieś się zatrzymają wcześniej. Ważne, żeby wprowadzać stopniowo - jak wszystko, ale tu szczególnie. Bo serio śmierdzi!
na tym forum jest kilka osób ( lub kilkanaście 🙂 ) które robiły wlewy z DMSO dla swoich kaszlaków, ciekawi mnie jak sprawa wygląda po czasie, czy wlewy powtarzaliście ? na jak długo utrzymał sie efekt ? będę wdzieczna za odzew, tylko prosze pisać na PW bo na publicznym to niedługo będzie strach cokolwiek napisać 🙁
Murat-Gazon, dziekuje
galopada_   małoPolskie ;)
21 czerwca 2022 15:49
U mnie bez efektu. Najlepsze co nas na razie spotkało to flexineb 😉
Gillian   four letter word
21 czerwca 2022 16:18
I nas wlewy spoko tylko trzeba je u mojego konia powtarzać dość często, na co totalnie nie mam możliwości. Ale coś tam pomagały, nie mogę powiedzieć.
U mojego zresztą wszystko pomaga „na chwilę”. Wlewy na początku szał, Berodual szał, steryd szał, syrop Leoveta szał. Po krótkim czasie znowu dętka. Od wczoraj stoi w wiatr-boksie. Nawet nie liczę, że pomoże na długo. Ma swoje lata i płuca zniszczone chorobą.
blucha, U mnie wlewy testowane na trzech koniach, bez efektu.
Jaki suplement polecacie, żeby podawać wspomagająco? Lecimy na Cortaflexie Coff Less od 4 miesiący, ale chciałabym zrobić przerwę od niego i podać coś innego 🙂🙂.

I coś napisze może komuś pomoże. Od kiedy mój koń nie je lucerny mam wrażenie, że jest duża poprawa. W tamtym roku już byliśmy po sterydzie, a w tym odpukać jest super 😀😀
Bardzo nam pomógł Bronchix Pure z Cavalora, glut ładnie schodził po syropie z Equinatury 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 czerwca 2022 08:03
Z których ziół, supli byliście zwykle najbardziej zadowoleni?
U nas jakąkolwiek różnice widziałam tylko po ziołach z green horse - zaparzane i podawane na ciepło.
Gillian   four letter word
23 czerwca 2022 13:21
Zioła z Polskiego Żłobu u nas robiły robotę i syrop EquiNatura
Ja sama mieszam zioła, zgodnie z proporcjami sklepowych specyfików, a wychodzi taniej 😉 szczególnie, gdy kupuje się zioła hurtowo, w dużych ilościach.
zembria, - razem z mamcią mieszałyśmy z sklepowych, z herbapolu. Mieszanki wg. instrukcji weta lub specjalisty (homeopaty). Czasem nawet zrywałyśmy i suszyłyśmy same (rumianek, pokrzywę, miętę).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 czerwca 2022 17:59
Poncioch, keirashara, A co dokładnie, chodzi mi o konkretną mieszankę u was się najlepiej sprawdzało?
Koń jest na lekach, do tego nadal na suplementacji wrzodowej, do tego stawowej, nie chcę kombinować za wiele, szukam czegoś wspomagająco z możliwie prostym już składem, a przynoszącego ulgę. Koń niebawem zacznie świecić w ciemności i lewitować o północy 😝
zembria, - pamiętam mieszankę od weta, pierwszą: szałwia, rumianek, jeżówka, tymianek, podbiał, babka lancetowata. Chyba był jakiś jeszcze porost lub prawoślaz (?).
Tego co mu homeopata merdał już nie jestem pewna, podpytam mamci, może pamięta.
zembria, nie ziołowe co prawda, ale może Yarrowia respiratory?


Czardasz, Dziękuję🙂
zembria, ja bazuję moje mixy na pokrzywie i tymianku, bo nie mają skutków ubocznych przy dawaniu sporych ilości. A do tego mam dwa warianty:
1. na sucho/do zwilżenia - podawane do paszy: dzika róża, skrzyp polny, prawoślaz liść, babka lancetowata liść, Mykosorb.
2. do podawania na mokro z trawokulkami/meszem itp: dzika róża, kwiaty: pierwiosnka, malwy czarnej, dziewanny, lipy, korzeń lukrecji, liść lipy, korzeń omanu, ziele jeżówki.

Modyfikuję moje mixy, szcególnie ten do podawania na mokro, w zależności od tego, co akurat dokupuję/zbieram i suszę/dostaję z ziół.

Yarrowia respiratory to sam olej, nie wierzę, że nie można go taniej oganąć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 czerwca 2022 10:35
Dziękuję dziewczyny! Coś z tych ziół wykombinuję. Po Oleju z Yarrowi nie widziałam żadnego efektu, podawałam kilkukrotnie już, do tego koń dostaje olej z czarnuszki wiec nie chcę już kolejnego oleju dokładać.
Hej, czy podawał ktos Rapidexon w nebulizacji? Jakie dawki i jakie efekty?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lipca 2022 10:43
cudmucha, Ja podaję dexametazon. Efekty takie se. 5 ml dziennie.
Dawałam dexashot, a to też deksametazon. Podawałam na koniec kuracji sterydowej, po zastrzykach. Proporcje 5 ml soli i 5 ml leku. Dwa razy dziennie, rano i wieczorem
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 lipca 2022 10:50
W naszym wypadku, po dexametazonie (w inhalacji) efekty bardzo dobre. Robię miesięczna kuracje raz w roku w marcu po 5ml dexa-ject+5ml soli raz dziennie. Potem już nie podaję wcale. Sprawdza mi się to drugi rok.
Dzięki będę testowac zobaczymy jakie efekty.Do tej pory w nebulizacji tylko Flixotide uzywałam po którym z efektów byłam zadowolona .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 lipca 2022 07:12
cudmucha, To może i po dexametazonie będziesz miała poprawę, u mnie nie było za bardzo po Flixotide różnicy, a w portfelu była ogromna za to.
No własnie nie ukrywam,że cena Rapidexonu jest kusząca 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się