Ogłowia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 czerwca 2022 07:15
Pati2012, Miałam tego Thomasa w rękach, bardzo fajny jest, miękka skóra, fajnie wyprofilowany i mięsiste podszycie. Ostatecznie go nie zostawiłam sobie, bo miał za cienkie paseczki do pasków policzkowych, a ja chciałam konkretne sprzączki dodać więc mi nie grało, ale polecam ten nagłówek. Jak sama szukałam takiego, to ten był jedyny sensowny nie za miliony.
Pati2012, - ja zmieniałam i zdecydowanie lepiej układa się na koniu. Mam tylko lekko profilowaną, na uszy, nie ma może jakieś szałowej różnicy, ale trochę jednak jest. Wizualnie też dużo lepiej to wygląda 😅
Porąbało mnie i kupiłam Presteq. Fajne ogłowie na pierwszy dotyk, ale nie układa się idealnie bo jest sztywne dość (bo nowe). Kupiłam brązowe i nie mam pojęcia jak je zmiękczyć. Czarne traktowałam olejem Kieffera, co zrobić z brązem?
_Gaga, ja kiedyś, żeby zmiękczyć skórę smarowałam ją ciepłym olejem. Tylko to była czarna skóra... Ewentualnie możesz sprawdzić na jakimś małym kawałku jak się zachowa po wyschnięciu 🙂
No właśnie nie bardzo jest na czym sprawdzić 🙁
Posmarowałam smarem i czekam aż się wyrobi. Ono nie jest jakeś mocno sztywne, ale z uwagi na budowę (mega szerokie paski policzkowe), trochę odstaje 🙁
Tak wygląda:
https://www.djangozd.pl/presteq-oglowie-anatomiczne-faysport-brown.html#galleryName=productGallery,imageNumber=1-copied
Ja swoje sztywne, nowe ogłowie w kolorze czekoladowy brąz potraktowałam 2 razy olejem CARR&DAY&MARTIN Vanner&Prest. Byłam sceptycznie nastawiona ale efekt był wow. Mięciutkie i od razu poszło na konia.
patrycjasz, nie zmieniło koloru po oleju?
_Gaga, nie ale ja mam ciemny brąz z Prestige. Teraz widzę, że Twoje jest jasne więc po oleju obawiam się, że może Ci ściemnieć. Ja ten olej kupowałam specjalnie do tego ogłowia i zdał egzamin.
_Gaga, o matulu, ogłowie przepiękne!
A jak byś spróbowała gdzieś od wewnętrznej strony?
_Gaga, a krem do butów?
mam kilka par w kolorze camel - czyli taka naturalna skóra i używam do nich czegoś co wojas nazywa kremem/balsamem.
Nawilża, zmiękcza, zabezpiecza - nie zmienia koloru.
Ej taka mam rozkmine hipotetyczna - a kombinowal ktos kiedys z olejem kokosowym? Bezbarwny, wiec moze by nie barwil, tylko pytanie czy dziala tak jak rzepakowy. Juz abstrahujac calkowicie od olei z naklejka konia :P
Iskra de Baleron, posmarowałam smarem equipe do siodeł i jest ok - kolor bez zmian. Tym samym smarem smaruję brązowe siodło. Zawsze ogłowia przed użyciem smarowałam olejem, ale to mój pierwszy brąz i się boję... zwłaszcza że tanie nie było (tu powinna być emotikonka zażenowania , bo moim zdaniem było za drogie, ale nie ja płaciłam 😉 , a emotki w nowym forum nie działają )
budyń, Kieffer z naklejką konia to jeden z tańszych olejów a jest mega prze super. Ale do brązowego sprzętu się go boję stosować... generalnie brązy lubią ciemnieć, olej tym bardziej to przyspieszy... stąd dylemat. Wydaje mi się, że z kokosowym może być podobnie...
Ogłowie jest super jakości. Smar będzie musiał wystarczyć. Oleju się jednak boję
Kokosowy jesienią i zimą skutkuje białym nalotem, jakby natrzeć parafiną.
Przy problematycznych kolorach skór używam... przeterminowanych kremów do twarzy.
halo, nie miewam raczej przeterminowanych kremów 😉 Smar Equipe'a jest ok. Rozważałam olej bo zawsze stosowałam go na nowy sprzęt. Przestało to być oczywiste przy brązach 😉
_Gaga to zazdroszczę takiej cery, że ci wszystkie kremy pasują, ew. zdolności do wyrzucania od razu czegoś co nie pasuje. Ale, skoro tak, to kup tani a niezły krem na dzień. Zrozumiałam, że szukasz czegoś, co nie ściemni od razu. Olej ściemnia od razu, każdy koński. Smary do skóry też ściemniają. Wiem że jestem naiwna, ale nadal uważam, że forum jest po to, by dzielić się doświadczeniem. "Ludzkie" kremy do pielęgnacji skóry są genialne.
halo, mam ulubione kremy i nie zmieniam. Smar equipe nie ściemnił, ale z kremem dobry plan. Mogę przecież kupić jakiś tani w Rossmanie i tyle. Celować w nawilżający? Jakiś tłusty?
To zależy czy chcesz nawilżyć. Ale raczej tłusty, może nie nivea, bo ten jest zbyt biały/zabielany, ale taka duża puszka jakiegoś niemieckiego kremu ogólnoużytkowego i będzie. Może w Szczecinie nadal można kupić PONDs z masłem kakaowym (był fajny, bo lekko beżowy)? Coś takiego, raczej na dzień, bo te mają ochronę od słońca, a ta jest ważna przy jasnej skórze. Kremy odkryłam, bo wszystko końskie na siodłach jakoś brudziło mi spodnie. Kiedyś był taki krem do skór w metalowej tubce, polskiej produkcji, do kupienia w takich sklepikach z barwnikami do tkanin itp. ale dawno go nie widziałam.
Czy ktoś wie gdzie mogę dostać ujeżdżeniowe ogłowia Dyon?
https://www.equusvitalis.de/dyon/trense-mit-schwedischem-reithalfter-dressage-lack
Jak Dy'on wypada rozmiarowo COBY są małe czy duże?
Kunia ja zamawiałam w Loft. Rozmiar jak typowy cob. Dostajesz ekstra drugą pare pasków policzkowych dłuższych, także możesz sobie w zależności od głowy konia dopasować te rureczki lepiej.
Nachrapnik mam na 1 dziurkę, ale Daisy ma całkiem szeroki pysk w obwodzie, używam krótszych pasków policzkowych
098536A5-D803-46FF-AF1C-2276B7D114A8.jpeg 098536A5-D803-46FF-AF1C-2276B7D114A8.jpeg
dairoxroxi, oo super to już wiem że full jeśli są policzki dodatkowego idealnie bo moja w obwodach full na długość cob 😅
IMG_6959.JPG IMG_6959.JPG
Kojarzy ktoś z Was ogłowie w brązie z podgardlem zapinanym na klamrę, a jakby było anatomiczne to już wgl szał?
aaga84, tak, Presteq, tylko podgardle trzeba dokupić. CWD też ma klamrowe zapięcia.
aaga84,

https://www.hookseurope.com/horse/horse-gear/bridles/combined-noseband-bridle-skipton-fairfield-1

tu masz brąz i na klamrę podgardle i cena też przyjemna
aaga84, w moim składanym equiline też jest karabińczyk w podgardlu (bo chyba o karabinek Ci chodziło?)
Masz anatomiczne potylice, reszta wg uznania
Dzięki dziewczyny, właśnie przeglądam te firmy co pisałyście i o matko jakie to jest piękne. Co prawda podgardla nie ma wcale - w sumie nie kojarzyłam takiego systemu gdzie jest usunięte, ale ogłowie jeśli jest praktyczne bardzo mi się podoba.
_Gaga, widzę, że Ty niedawno kupiłaś, jak się używa?

https://www.djangozd.pl/presteq-oglowie-anatomiczne-faysport-brown.html

Ja mam teraz Kavalkade Ivy i w sumie jest całkiem ok, ale jakoś czegoś mi w nim brakuje i szukam lepszej alternatywy.
aaga84, jestem zachwycona zarówno jakością skóry i wykonania, jak i pomysłowością twórców. Mega wygodne, ładne, praktyczne. Podgardle można dokupić jak się człowiek uprze 🙂
DSC_8265fb.jpg DSC_8265fb.jpg
DSC_1555fb.jpg DSC_1555fb.jpg
Potrzebuję porady. Mam dwa ogłowia Kentaur, oba w rozmiarze full.
Z tym,że nowe które przyszło ma nie wiedzieć czemu za długi naczółek i wygląda to tak sobie na koniu. Mówię dokupię naczólek tylko, celowałam w Equliline,no ale po zmierzeniu cob i full wychodzi,że cob jest tej samej długości co Kentaur Full.
No i nie wiem co robić? Wydaje mi się że ten koń ma normalną głowę, bo na lonże mam stare ogłowie Kieffer i też wszystko pasuje.
Przy naczółkach nigdzie nie ma podanych długości 🤔
Ten model Kentaura w rozmiarze full pasuje idealnie:
https://www.gnl.pl/kon/artykuly-skorzane/oglowia-akcesoria-do-oglowi/z-nachrapnikiem-kombinowanym/oglowie-kentaur-tryon.html

A kupiłam ten,też full i wygląda jak kupa. Potrzebuje chyba naczółek profilowany?
Help🙄
naczólek.PNG naczólek.PNG
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się