moda, ciuchy etc...

smartini   fb & insta: dokłaczone
02 listopada 2021 20:57
Co do garniaka - jak już bylamy bliska porzucenia poszukiwań i albo odpuszczenia całkowicie albo skierowania się ku beżowym - znalazłam zupełnie przypadkiem z Reserved! Nogawki mogły by być ciut ciut dłuższe ale no, życie. Są za kostkę więc i tak jestem bardzo kontent. Teraz tylko golfik w tym samym odcieniu i mój dreamoutfit będzie ready! Garniaczek polecam. Wygodny, materiał ma lekki melanż, jest nieśliski, niebłyszczący, z delikatnymi poduszkami na ramionach. Lata 90' vibe
IMG_20211102_193752.jpg IMG_20211102_193752.jpg
IMG_20211102_193743.jpg IMG_20211102_193743.jpg
1484C-09X-004-1_4.jpg 1484C-09X-004-1_4.jpg
smartini, - zobacz, czy spodnie nie są zawinięte na dole. Wprawna krwacowa może tak ładnie odpuścić z tego podwinięcia, że doda Ci parę cm długości bez szkody dla spodni 😉


Ja jak co roku szukam nieprześwitujących, gładkich golfów. Ewentualnie w prążek. Ktoś, coś? Instimmisi wycofało się z modalu ku mojej rozpaczy 😭
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 listopada 2021 01:17
keirashara, true, sprawdzę 😀 teściowa jest krawcową także jeśli coś tam zostało to na pewno da radę odzyskać.

Ja mam niski golf (z resztą ten ze zdjęcia z garniakiem) w delikatny prążek z Medicine. Nie wiem czy ten konkretny model nadal mają ale generalnie mają sporo dzianiny/swetrów/golfów i fajnej jakości (przynajmniej ja nie trafiłam na żadnego bubla, golf nie prześwituje wcale
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 listopada 2021 05:49
keirashara, benetton
keirashara, ja ostatnio kupiłam czarny i ciemnobeżowy/karmelowy w Stradivariusie, a nigdy tam nic nie kupuje 😅 Golfy bardzo wygodne, fajny skład, bo dużo wiskozy, a nie sam plastik, nie prześwitują.

https://www.stradivarius.com/pl/kobieta/ubrania/kup-według-produktów/swetry/zobacz-wszystkie/sweter-z-golfem-c1718564p302242143.html?colorId=004&isDouble=1&style=2

(nie działa skracanie linku na "dobrej zmianie" forum, więc musisz sobie ręcznie skopiować niestety)

Tylko widzę, że czarnych już chyba nie ma, może stacjonarnie. No teraz to żałuję, że jeszcze jednego czarnego nie wzięłam.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 listopada 2021 07:57
keirashara, a masz gdzieś w okolicy outlet intimissimi? Może będą mieć jeszcze w takim miejscu 😀
Kiedyś fajny kupiłam w Orsayu
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 listopada 2021 12:38
help. okazało się, że po przeprowadzce nie mogę znaleźć mojej ulubionej zimowej czapki. Czapka była z Unisono, ale dawno temu kupiona i nie widzę takich samych. Zaletą czapki było to, że była dość cienka i nie rozciągała się. Dołączam fotkę. Ktoś poleci coś takiego samego? Wiem, że to czapka smerfetka i szukam w necie, ale przytłacza mnie wybór. Chciałabym taką właśnie nie za długą
IMG_20210403_073016806_HDR.jpg IMG_20210403_073016806_HDR.jpg
madmaddie, - mam w tym kształcie z Pikeura. Kolory kolekcji sprzed kilku lat, więc nie pamiętam modelu, ale bardzo polecam. Noszę na codzień już chyba 5 sezon.

Dzięki za polecajki golfowe, kolejny temat na tapecie. Świąteczne piżamki wersja damska i męska. Nie muszą być takie same, byle w klimacie. Chłop ma 190cm i sporo w klacie, potrzebny rozmiar XL. Super, jakby były dobrej jakości, mogą być dresowe. Klimatyczne. Takie bardziej do chodzenia niż spania. Fajnym, świątecznym sweterkiem też nie pogardzę, ale tu mniej-więcej wiem gdzie szukać, a piżam na codzień nie używamy 😅
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 listopada 2021 21:06
keirashara, ja kocham moje okołoświąteczne (klasyczna czerwona krata) dresiki z Oysho, pełne lof a dosłownie godzinę temu widziałam reklamę Oysho Uomo i męskich piżamek.
Moje są dresikiem takim w kierunku flaneli, maltretuję je od roku. Nie wiem tylko jak z tych męskich z rozmiarami
smartini, - nie widzę męskiego Oysho we Wro, ale w sumie czasu tyle, że zamówimy i odeślemy jak coś 😅
Chciałabym coś absurdalnie świątecznego, w kratkę, z reniferkiem, pierniczkiem, Mikołajem, w świątecznych kolorach, może być nawet onsie. Zamierzamy spędzić te święta w domu, z kotami, dobrym jedzonkiem i maratonem filmowym, na totalnym luzie. Tylko musi być choinka, zapachy świąteczne, milion lampków i klimat 💕
Spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Słuchajcie, zamawiał ktoś ostatnio ze sklepu Naoko? W zeszłym roku zamówiłam od nich ciuchy i byłam mega zadowolona, szybka wysyłka etc. A teraz to jakiś armagedon, zamówienie złożone 10 dni temu i ani be ani me, nie zmienia statusu , nie ma jak się tam dodzwonić a na maile nie odpowiadają . Na ich insta mnóstwo komentarzy ludzi czekających na paczki od października. Ktos wie co tam się odwala? I czy mogę już zażądać zwrotu pieniędzy (wg podanej przez nich info wysyłka była gwarantowana w ciągu 72hs...)? Zamówiłam z odpowiednim wyprzedzeniem bo będę w Polsce parę dni w okresie świątecznym i potrzebuje coś na tamtejsza zimę, jak mają jakieś mega problemy to wolę od razu o zwrot kasy walczyć i kupić coś w drodze z lotniska. 😡
Spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 10 dni
Komentarz moderatora: Spam
Muszę bo się udusze!
Ciekawostka o Vinted...

Od czasu do czasu sprzedaję coś na Vinted, zazwyczaj wystawiam tam sprzęt koński gdy ktoś boi się robić przelew itd.

No i doszłam do jakiegoś ich wirtualnego limitu kwoty gdzie poprosili mnie o skan dowodu/paszportu. Oczywiście nie byłam zbyt chętna aby to robić z wiadomych względów. Ale niestety w portfelu mam jakąś tam sumkę, której nie mogę wypłacić bez tej właśnie weryfikacji.

No i wysłałam im skan ale z rozmazanymi danymi PESEL.
No i mój błąd bo w ten sposób złamałam regulamin i moje konto zostało zablokowane. Bo dokument wydał się fałszywy. Ok mieli prawo ale nie mam szansy tego odkręcić!

I teraz zabawa - próbuje im to wytłumaczyć a oni mi mówią że NIC nie mogą zrobić bo proces weryfikacji idzie przez ich dostawcę płatności, firma Adyen i oni nawet nie mają wglądu w moje skany.

Firma Adyen mówi, że to Vinted musi się z nimi skontaktować, bo nie są w stanie mi pomóc. Prawda- przecież to nie ja jestem ich klientem tylko Vinted.

No i w ten sposób po wymianie pierdyliarda wiadomości jestem w plecy kilka stów....
Nawet nie wiem czy cokolwiek można jeszcze zrobić, to są firmy zagraniczne. Podobno UOKiK już bada podobne przypadki ale są chyba bezsilni.

Na każde moje pytanie mam cytat z regulaminu i tekst "nie mamy rozwiązania". Halooo to kto zgarnie moją kasę?


Także mądry Polak po szkodzie...
I nie wieszajcie na mnie psów, musiałam się wyżalić 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 grudnia 2021 13:45
Tak z czystej, zawodowej ciekawości - potrzeba weryfikacji pojawiła się bezpośrednio w Vinted (ich apce/na ich stronie) jako weryfikacja Twojego konta u nich (kto w ogóle je założył i sprzedał tyle rzeczy) czy w procesie wypłacania kasy, jako weryfikacja czyje jest konto BANKOWE na które pójdą pieniądze?
Na ich stronie... W pewnym momencie sprzedałam coś, kupujący zapłaciła i dostał towar ale Vinted zablokowali przycisk wypłaty. Wysłali mi link gdzie miałam wrzucić skan itd Nikt nie weryfikował mojego IBAN.

Wg mnie nie powinno być możliwości sprzedaży dopóki nie przejdę weryfikacji.

Czyli jakby chcieli sprawdzić czy osoba na którą jest konto, jest "legitnym" człowiekiem? Nie wiem...

Też nie wiem co oni z takimi skanami robią, czy jeszcze je gdzieś sprawdzają?

Także każdego kto dużo sprzedaje na Vinted ostrzegam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 grudnia 2021 15:25
Hm... to faktycznie niezbyt fajny proces.
Aplikacje stricte bankowe czasem faktycznie weryfikują dowody - ale - fintech jest mocno rozwinięty pod tym kątem, nie przechowują takich screenów itd. Vinted... no raczej bym nie zaufała, jeszcze w takim randomowym procesie.

Niestety pomóc nie pomogę w żaden sposób - sytuacja faktycznie niefajna, współczuję 🙁
Ktoś ogarnia jakieś firemki, sklepiki, gdzie są bluzy z fajnymi wzorami? Coś w stylu naoko, medicine itp., byle był wybór i faktycznie robiły "wow".
Spam.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 30 dni
Komentarz moderatora: Spam
budyń, FemiStories może?
efeemeryda   no fate but what we make.
11 lutego 2022 15:18
Polećcie proszę dziewczyny jakieś sprawdzone, wygodne i trwałe bawełniane majtki, mogą być babcine byle nie rozpadały się w pralce i były duże rozmiary 😁
Kupuje czasem w tk maxie i chociaż fason fajny to po kilku miesiącach prania się prują.
efeemeryda, - intimissimi bezszwowe, choć są też takie bawełniane zwykłe babciowe. Niby maks L/XL, ale one wypadają na prawdę spore moim zdaniem.
Podarłam swoje ukochane spodnie cargo i nie mogę teraz takich znaleźć nigdzie 😭 Wszędzie są luźne, szerokie, a szukam dopasowanych, z regularnym lub wysokim stanem, nie biodrówek. Widział ktoś, gdzieś? Takie jak na zdjęciu. Ozłocę za namiar, kochałam te kieszenie.
RS20-SPD303_90Y_F1.jpg RS20-SPD303_90Y_F1.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 czerwca 2022 12:01
keirashara, Nie pomogę, bo sama takich szukam. Jak znajdziesz to się podziel namiarami 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 czerwca 2022 22:36
Ja mam takie z Calzedonii, ale kupione dawno - może jednak?
Facella, - niestety nie ma 😒 Ja kupowałam wcześniej w Medicine, ale teraz same workowate.
W KappAhl na pewno widziałam takie niedawno 🙂 i kupowałam sobie podobne kiedyś na wyprzedaży, tylko nie pamiętam czy to była Bershka czy Pull&Bear, może jeszcze coś takiego tam bywa.
Teraz to pewnie trzeba przeczekać ten miesiąc, aż wejdą jesienne/zimowe kolekcje i będzie tego więcej.
Spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Dziewczyny gdzie sprzedajecie swoje ciuchy, w których już nie chodzicie? Ja wystawiam na Vinted ale ruch jest mały a jak coś sprzedam to za jakieś grosze, gdzie nie warto sobie głowy zawracać wysyłkami. Większość rzeczy, których chce się pozbyć jest praktycznie nowa, założona kilka razy, dobrych marek, za ktore płaciłam w sklepie spore pieniądze (np Nike, Adidas, Desigual itp.), no szkoda to oddawać za grosze. Czy tylko mi ta sprzedaż tak nie idzie?
Sprzedaję na vinted za grosze. Nie kupuję za irracjonalne kwoty i nie oczekuję, że ktoś mi za używkę, nawet kilkorazową, zapłaci jakąś wysoką kwotę. Sprzedaję nawet za 8-10zl rzecz i "ziarnko do ziarnka"... jak to się mówi. Tam też kupuję rzeczy, również za grosze. Gdzie sprzedają miłośnicy marek i logo to nie wiem 😉🤔😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się