Końska Rewia Mody XVI (2022)

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 czerwca 2022 19:02
donkeyboy, poniżej masz Ps of Sweden wszechstronny, ten co Aleks wrzucała w porównaniu do ujezdzeniowej wersji Eskadrona. Z dwojga złego wolę pod moje siodło wszechstronne, bo wszystkie DR jakie mam to wygladają jak namiot 😝 pod tym siodlem. Z drugiej strony, małż ma Prestiga GP nowego 17 cali z przedłużoną w dół tybinką i pod jego siodłem DR Eskadrona wygląda bardzo cacy 🙃 Chyba bez mierzenia pod konkretne siodło będzie ciężko. Na tym Twoim zdjęciu tybinka jednak jest wysunięta w przód więc teoretycznie wszechstronny powinien jednak lepiej leżeć.
20220618_185646.jpg 20220618_185646.jpg
20220618_185608.jpg 20220618_185608.jpg
wątek zamknięty
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 czerwca 2022 19:44
zembria, no tutaj to się zgodzę, że lepiej wygląda ten PDofS niż Eskadron dedykowany siodłu DR. Może wersja czapraka ujeżdżeniowego w rozmiarze cob wypadałaby ładniej. Obawiam się jednak, że jeśli o PSofS chodzi to lepiej siodło ujeżdżeniowe może wyglądać z czaprakiem skokowym niż czaprak DR do skokówki.
wątek zamknięty
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 czerwca 2022 19:50
Aleks, nie jest źle aczkolwiek powiem szczerze że jest ...na styk i jeśli ES/PSoS jest większy niż to, to myślę że nie ma tragedii. Dodam też że ten czaprak na zdj jest taki cienkawy, trochę jak cottonowe eskadrony i tak jak mówisz nie jest taki gruby. Miałam kiedyś, kiedyś dawno w łapach pierwsze ESy i te same lemieuxy i lemieuxy są moim zdaniem bardziej kwadratowe tak jakby ... A może takie miałam wrażenie.

budyń, ooooo byłabym bardzo wdzięczna! Nie spieszy mi się w ogóle, czaje się na te czapraki jak policjant z suszarką w krzakach więc czas nie gra roli 😀

Pati 2012 no nie jest idealnie niestety ale tak jak już wspominałam powyżej wydaje mi się że Easy i PSoSy są dłuższe troszkę i ogólnie większe niż te lemieuxy. Więc może nie byłoby aż tak tragicznie. No i koniec końców jak nie pasuje na GP to będzie pasować pod DR przynajmniej

keirashara ooooooo super dzięki za foty! Właśnie położyłam czaprak DR powyżej na ten co używam do siodła GP i mam podobne przemyślenia... Poza tym też nie jestem skoczkiem, wiem że DR znajdzie zastosowanie (nawet jeśli nie z tym siodłem) prędzej czy później bo jakiekolwiek skoki dla mnie to od wielkiego dzwonu
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 czerwca 2022 20:03
Aleks, Tak, na pewno cob byłby lepszy, jednak jak sie nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma 😉 Jak do tej pory to najlepiej mi leżą czapraki robione na wymiar przez Caball.
wątek zamknięty
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 czerwca 2022 20:21
zembria, dzięki za zdjęcia! Hmmmm nie no masz rację ciężko tak bez przymiarki 😅

Co mnie właśnie martwi teraz to to o czym mówiła keirashara w sensie że czapraka nie starczy. Położyłam jeden na drugim te co mam, i ten "skokowy" który mam on jest na styk przy szlufkach do zapięcia popręgu (jak zrobię "dzióbek). I teraz patrzę tak na twoje foto i biorąc pod uwagę że to jest mniejsze siodło to mam obawy że będzie właśnie tam przy krótkie ... Już chyba z dwojga złego lepszy namiot 🤣
wątek zamknięty
Pod ujeżdżeniową Vittorię Erre mozna włożyć łezkę Eskadrona 🙂
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2022 09:57
adriena, A właśnie, kiedyś patrzyłam na te łezki, one wydają się mniej profilowane niż zwykłe wszechstronne. Masz może fotkę na koniu pod ujeżdżeniówką?
wątek zamknięty
Zembria tak wygląda Vittoria 17 i łezka
20220619_130222.jpg 20220619_130222.jpg
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 czerwca 2022 07:34
adriena, Dzięki za fotkę, a masz jakąś tak bardziej od boku może? Tak, żeby było front czapraka widać. Na tym zdjęciu całkiem spoko to się prezentuje.
wątek zamknięty
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 czerwca 2022 14:57
Dziewczyny, a ma ktoś może PS Chocolate Chip ? albo jest mi w stanie wskazać gdzie zobaczę ten kolor na żywo, a nie na fotkach z katalogu ? Chodzi mi o ten Signature SS-22 .
wątek zamknięty
Zembria od przodu nie mam ale dobrze leży. Przy okazji cyknę Ci to ujęcie
wątek zamknięty
Może ktoś będzie miał większa wiedzę w tym temacie czy Polopady Nici (np. Taki pinki czy smurf) występowały w profilu VSD (wszechstronny o profilu ujezdzeniowym)? Bo wydaje mi się że były tylko DL i VS + poniaki, ale ręki sobie nie chcę dać uciąć
wątek zamknięty
Vendettka, - nie występowały. Ogólnie nie było polopadów VSD, jako VSD były tylko impulsy, brillanty i nie pamiętam nazwy - ten taki cienki, bawełniany model, ale nie cotton, tylko pikowany w małe romby. Kurka, nawet miałam go kiedyś, a nie pamiętam jak jemu było 😅
wątek zamknięty
keirashara, Dziękuję! No właśnie też tak mi się wydawało, więc wolałam spytać dla pewności 🙈 A dzisiaj zobaczyłam jeden egezmplarz smurfa polopadu z wszytą mrtka vsd - zapewnie błędna metka została wszyta, bo czaprak wygląda jak VS. 😬
wątek zamknięty
Poszukuje kaloszy czarnych z czarnym futrem w rozmiarze xxl. Znalazłam tylko kentucky może ktoś widział jakaś alternatywę dla nich? 🙃
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 09:09
adriena, Będę wdzięczna za jakąś jeszcze fotkę poglądową. Faktycznie pod moim juniorskim siodłem może to spoko wyglądać 🙂
wątek zamknięty
wanted może być ciężko bo sama szukałam takiego połączenia kolorów i tylko Kentucky były sensowne.. rozmiar tez ciężki jeżeli chodzi o inne marki
wątek zamknięty
dairoxroxi dziękuję za pomoc. A masz może kentucky? jak się sprawują?
wątek zamknięty
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 czerwca 2022 09:25
wanted, lemieux ma. Wiem że z ich produktami ciężko w Polsce ale są sklepy które mają ich produkty może mogą ci sprowadzić...

Używałam w pracy na kopytach pewnego mastodonta i bardzo dobrze się sprawowały. O takie - https://www.lemieuxproducts.com/horsewear/boots-bandages/overreach-boots/wrapround-lambswool-over-reach-boots-black-black#selection.color=6636

W porównaniu do eskadronowych (których wtedy namiętnie używaliśmy) dużo lepiej się trzymały i ogółem bardziej trwałe były imho ale to moje personalne odczucia. Eskadrony często nam się rozlatywaly główne na rzepie a te mają rzep ukryty pod tą pseudo skórą
wątek zamknięty
wanted, - mam białe kentucky i polecam 🙂 Są na prawdę duże, bez ściemy (mam XL na ślązaka), wrzucam je do pralki, wychodzą jak nowe.
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 10:34
Właśnie puściłam w świat mojego pomarańczowego schocka, szukam godnego następcy 😉 Widział ktoś jakiś ładny pomarańczowy? Taki jak owoc, a nie jak kamizelka drogowa najlepiej. Caball ma w tej chwili tylko siateczkowy Aero, a wolałabym gładki materiał jednak.
wątek zamknięty
zembria, - PS of Sweden ma, z brązową lamówką, Kentucky Velvet. W nowym eskadronie ma być też pomarańcz, a to już zaraz 😉
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 10:44
keirashara, Ps nie znalazłam żadnego, możesz podrzucić nazwę lub linka? Kentucky odpada, za dużo opinii, że się źle układa pod siodłem jak za taką cenę, do tego velvet tak średnio mi pasuje. Eskadron, to chyba taki blady pomarańczowy na być? Czy coś pomyliłam?
wątek zamknięty
Zembria, Equito Sweet Clementine.
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 10:53
Sivrite, Za jasny, zbyt pastelowy. No i w połączeniu z tą fioletową lamówką mi nie gra zupełnie. Jakby jeszcze z czarną lamówką był, to bym się grubo nad nim zastanawiała, bo mi się ta brokatowa wstawka podoba, bom sroka 😉
wątek zamknięty
zembria, - jak na razie jeśli chodzi o eskadrona były tylko słabej jakości fotki katalogu, więc sama czekam co będzie na żywo 😉 Co do velvetów to widziałam kilka na żywo i układały się dobrze.... zamawiam sobie na pewno jednego na urodziny, tylko myślę nad kolorem 🙊 Gorszej wtopy niż z Anky myślę nie będzie (ta po dwóch praniach wygląda jak stara, pomarszczona szmata, NIGDY więcej. Memła się w praniu gorzej niż pad yorka za 1/3 jej ceny. Pralkę mam na 6kg, prała się solo. Kolor piękny, brokat na napisie piękny, ale wydając 250zł oczekuję, że bedzie można tego uzywać 🙄😉.

PSoS są dwa w pomarańczy - Ginger z beżem i Suede Burnt Orange. Przy okazji znalazłam też Equito Sweet Clementine 😂 Burnt Orange widziałam na żywo, śliczny.
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 10:55
keirashara, Ten Ginger widziałam, ale tego Bunt Orange nie... lecę paczać 🙂
edit. Fajny! Coś takiego właśnie szukam 🙂
wątek zamknięty
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2022 11:04
Sasini, Velvety do mnie nie przemawiają. Myślałam o Mattesie, ale nie wiem jak kolor wypada na żywo.
keirashara, Ten Burt Orange fajny, tylko niedostępny już nigdzie. Znalazłam w jednym sklepie w uk, ale ujeżdżeniowy. Ja bym wszechstronny potrzebowała (patrz góra tej strony). Do tego uj ma wykończenie w kwadrat, którego nie lubię, wolę zaokrąglone.
wątek zamknięty
zembria, no nie trzeba brać velveta, ale też nie wiem jak na żywo z tym odcieniem w wersji zwykłej. Mattes ma z resztą parę wersji pomarańczowego
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.