Książka skarg i wniosków

Perlica, w wypowiedzi bluchy z tego co kojarzę był jeszcze link, który został usunięty przez moda. Link do RODOWODU kobyły. Nie do ogłoszenia sprzedażowego... Także jeden mod nie dopatrzył i się nie podpisał, a później drugi zrobił gównoburzę z niczego.
Nique, a to przepraszam. Nie widziałam tego wcale, sądziłam, że to cała wypwiedź.
Tak czy siak nie zmienia to kontekstu całej afery, bo nie było to nadal ogłoszenie.
Perlica, oczywiście, że nie zmienia. I to już kolejna nagonka na bluchę jest, prowadzona przez tego samego moda - o nic. No i jeszcze to nieregulaminowe usunięcie postów w celu "wyczyszczenia" wątku... Seriously...

BeAtra tak bardzo chciała z nami dyskutować i wypracować jakiś kompromis, a teraz jakoś dziwnie nabrała wody w usta.
Nique, na poprzednią nie trafiłam, ale to mnie szczerze zadziwiło.

Proszę pozostałe moderatorki o reakcję i zmianę konkretnego Moda, bo zniszczy całe forum.
Nique, bierzcie też poprawkę na to, że nie każdy siedzi 24 h/7 przed kompem. Ktoś zwyczajnie może być zajęty/niedostępny itd. Trochę cierpliwości. Na pewno, kiedy będzie mogła, się odniesie do waszych argumentów.
Perlica, jakiej reakcji oczekujesz od modów w tym momencie? My nie nadajemy ani nie zabieramy nikomu uprawnień. Jedynie chyba można w tej kwestii pisać do roota, albo do quanty (swoją drogą ja nigdy z nimi kontaktu nie miałam, ani w jedną ani w drugą stronę, odkąd dostałam uprawnienia moda).
Ja ze swej strony chciałam powiedzieć, że też mi zależy na tym, aby forum funkcjonowało i miało się dobrze.
O tu była analogiczna sytuacja: https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/83886/24/#post3013084
Nique, o WOW.
Nie czytałam tego wcześniej, ale wynika z tego wątku, że ten Moderator jest oderwany po prostu od rzeczywistości albo może to być osoba cierpiąca na jakieś schorzenie emocjonalne i nie "łapie" po prostu pewnych klimatów? Sama nie wiem, ale wygląda to dość nieszablonowo.

martrix, reakcji konkretnej,czyli że skoro wielokrotnie ludzie w dwóch wątkach skarżą się na ten sposób moderacji przez konkretnego Moda to powinien utracić uprawnienia moda.
Dodatkowo każdy Mod powinien chyba się podpisywać , bo post Bluchy jest jak się okazuje zedytowany nie wiadomo przez kogo.
Ja nie wiem kto tu jest Moderatorem na tym forum, bo jestem zwykłym użytkownikiem forum, którego ta sytuacja zdenerwowała. Przecież przy postach postach/ikonce Moda nie ma informacji , że ktoś jest Modem. A skoro jest ich kilku, wg wcześniejszych postów i sie porozumiewacie ( bo niechcieliście dodatkowej pomocy od chętnej użytkowniczki) to się dogadajcie i w tej sprawie. Zawnioskujcie do Quanty o odebranie uprawnień tej osobie i tyle.



Perlica, ale to były dwie różne osoby, które zmoderowały dwa różne posty. Późniejsza dyskusja była już tylko z jednym modem, ale to nie ten sam mod, który zmoderował post o źrebaku na sprzedaż.
Fakt, nie znalazłam nigdzie info o aktualnych moderatorach (a może słabo szukam)
aktualnie moderacja to: Gillian, BeAtra, martrix i iskraADHD
martrix, a skąd można to wiedzieć, skoro nikt się nie podpisuje?
Już to wiem, z sąsiedniego wątku.
Nie zmienia to nic w zasadzie.
martrix, skoro za całkowita edycje posta jest ban, to mód odpowiedzialny za czystki w kupnie konia powinien dostać bana.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
21 czerwca 2022 16:15
Kiedyś pisałam że kasowanie postów od których się zaczęło kłótnię to najlepszy sposób na porządek. Na jednym z forów ogolnoświatowych (skyscrapercity) takich z górnej półki (polecane na świecie, a nie tylko znane z kącika wzajemnej adoracji) lecą czasem strony kłótni i nikt się nie burzy 😉.
Podziwiam BeAtrę, że ten shitstorm jeszcze trzyma. Tam by każdy dostał po banie, dyskusja wycięta. Takich akcji było mnóstwo, forum ma się bardzo dobrze, a nie umiera 😉.
Zacznę od końca.
Iskra de Baleron, usunęłam (nie edytowałam) posty stanowiące off top. Chyba na tym polega m.in rola moderatora żeby takie rzeczy sprzątać, czy się mylę?
Nie dlatego to zrobiłam żeby zacierać jakieś ślady jak jest to tu sugerowane tylko żeby wątek wrócił na swoje tory.
Usunięte posty zaraz przywrócę skoro się tego domagacie, ja nie mam nic do ukrycia.

Teraz ogólnie o sytuacji.
Post bluchy nie ja zmoderowałam tylko inna moderatorka, Gillian.
Pisałam o tym w pierwszym poście prosząc jednocześnie żeby nie robić off topa i sprawy moderacji wyjaśniać, skarżyć się czy wnioskować w odpowiednim wątku tutaj w dziale technicznym gdzie zawsze dotąd były takie sprawy prowadzone.
Ile razy wg Was można prosić?
Ile kolejnych wpisów z off topem moderator ma pominąć milczeniem czy może ma się tłumaczyć kolejnym osobom samemu rozbudowując tego off topa? Sprawa nie dotyczyła tematu wątku tylko zmoderowania posta z ogłoszeniem.
No więc najpierw prosiłam, potem ostrzegałam - ile razy jeszcze miałam to robić waszym zdaniem?
Gdyby blucha i Perlica od razu się tu przeniosły mogła potoczyć się miła dyskusja i być może zaowocowałaby jakimiś zmianami w regulaminie łagodzącymi obecne zakazy.
Ale nie, obrona uciśnionej bluchy (choć okazało się że moderacja jej posta była jak najbardziej poprawna bo było to ogłoszenie sprzedaży) musiała wywiązać gównoburzę z zamknięciem wątku żeby w końcu osoby łaskawie się tu przeniosły.
I oczywiście wszystkie frustracje wylały się na mnie, spoko. Biorę to na klatę.

Perlica Pisałam że nie wiem jak wyglądał post przed moderacją. Wg słów Gillian w tym lub wątku obok ewidentnie było to ogłoszenie o sprzedaży bo czym jest pisanie że ma się konia na sprzedaż z linkiem do rodowodu i zdjęciami? Czyli blucha lekko minęła się z prawdą pisząc że po moderacji cały post jest taki jak był, zapomniała dodać że były linki i zdjęcia?

I tak ogólnie.
Przy sprawie Zdrowego Konia były zarzuty do moderacji że nie stosuje się do regulaminu. Teraz są zarzuty że się stosujemy. To może zdecydujcie się?

Stary regulamin mocno odstawał od nowego forum i w wielu punktach był nieaktualny. Założyłam i przykleiłam wątek o uaktualnianiu regulaminu.
Pytam: gdzie byłyście wtedy wszystkie? Dlaczego nikt nie zaproponował zmian, złagodzenia punktów o ogłoszeniach i reklamach czy całkowitej edycji posta? Nowy regulamin zawiera wszystkie zaproponowane wtedy na wątku zmiany - nic nie stało na przeszkodzie żeby zmienić również te punkty.
A teraz macie pretensje że moderacja stosuje się do regulaminu?

I pytanie może trochę retoryczne bo to chyba wymagałoby głębszej dyskusji.
Jak waszym zdaniem moderatorki mają wybierać komu usunąć ogłoszenie a komu zostawić? Bo "stary" forumowicz, czy ostatnio aktywny to można przymknąć oko? A "młodszy" stażem czy mniej aktywny ma mieć usuwane? Czy wg jakiegoś innego klucza?
Mają być lepsi i gorsi? Niektórzy mogą sobie pozwalać na szeptanie czy jawne ogłaszanie że ma się na sprzedaż konia, siodło, wędzidło, czaprak czy paszę, suple itd a inni nie?
Właściciele forum utworzyli serwis sprzedażowy gdzie takie ogłoszenia powinno się umieszczać a na forum od początku jest zakaz i dotyczy chyba wszystkich jednakowo, czy się mylę?



BeAtra tak bardzo chciała z nami dyskutować i wypracować jakiś kompromis, a teraz jakoś dziwnie nabrała wody w usta.

Nique, chyba każdy z nas ma jakieś obowiązki poza forum, chciałabyś żebym tu była 24 godz na dobę?
Muchozol2, re-volta nie jest ogólnoświatowa i i tak już ledwo zipie 😉 Warto mieć to na uwadze.
może 10 lat temu taki ostry rygor nie wpłynąłby na aktywność użytkowników, ale aktualnie i tak lecimy już na ostatkach i uciszanie ich w co drugim wątku to prosty przepis na koniec revolty.
BeAtra, cyt. "obrońcy uciśnionej bluchy" - również proszą o przestrzeganie regulaminu 🤐
Zgłaszam do moda 🤣
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
21 czerwca 2022 17:09
infantil, wtedy też padł ten argument, ale może lepiej równać w górę? Tworzenie dalszych kółek adoracji nie poprawi PRu tego forum.
falletta, chyba nie łapię Twojej wypowiedzi?
BeAtra, jeżeli już się czepiamy szczegółów.
Wg SPJ Uciśniony
1. uciskany, gnębiony;
2. taki, którego prawa zostały ograniczone
Jak sama napisałaś. Choć można tę praktykę dostrzec przez moderację w stosunku do bluchy. No to wyjaśniam - jest na to punkt w regulaminie.
Dla mnie to igły z widły. Doceniam pracę modów za uśmiech bąbelka i myślę, że adekwatnie można podejść do swoich forumowych obowiązków. Zamordyzm to krok w złą stronę.
Gillian   four letter word
21 czerwca 2022 18:32
Nique, nie była analogiczna - leków nie wolno sprzedawać i to jest tutaj praktykowane od dawna.
Dobra... znalazłam Was tutaj.
Mod zrobił sam gównoburzę z..... niczego.
Żeby potraktować wpis Bluchy jako ogłoszenie trzeba albo nie lubić Bluchy albo mieć zaburzone postrzeganie świata.
Bany i ostrzeżenia były zbędne, niepotrzebne i stawiające w złym świetle moderatora.
Ps. W sumie, ponieważ Revolta zdycha to takie akcje trochę podnoszą ciśnienie.
Wreszcie robi się interesująco 😁

Ps. Serio? był w poście Bluchy link do ogłoszenia o sprzedaży tego konia?
Gillian   four letter word
21 czerwca 2022 22:29
Mam zaburzone postrzeganie świata zatem 🙂
BeAtra, nie było w tym poście ogłoszenia i jest to fakt.
Reszty nawet nie chce mi się komentować, szkoda czasu.
a ja się powtórzę, czemu upomnienia i bany sypały się głównie na bluchę?
Czemu ja nie dostałam bana za reklamowanie moich źrebiąt?
Czemu Karolina nie dostała bana pisząc mi wprost że ma na sprzedaż klacz hodowlaną?

Jeśli chcecie tu wprowadzić taki oszołomski rygor to wszystkim po równo i wtedy można to miejsce zamknąć...
A jeśli jednak jest jakiś bufor luzu to powinien być dla wszystkich jednakowy.

Swojego zdania na temat zdarzeń z ostatniego czasu nie zmieniłam.
Uważam że BeAtra, jest służbistką.
Może czas na re-re-volte xD
Czyli upieracie się że post o treści "sprzedam konia" ze zdjęciami i linkiem do rodowodu nie jest ogłoszeniem o sprzedaży?
To ja naprawdę nie wiem już co nim jest.

Kolejny, setny raz napiszę bo nadal na mnie skupia się wylewanie pomyj za zmoderowanie tego ogłoszenia bluchy:

NIE JA USUNĘŁAM to ogłoszenie tylko inna moderatorka, Gillian

Ostrzeżenia posypały się ode mnie za kontynuowanie off topa bo mimo próśb był kontynuowany w wątku zamiast przenieść się z dyskusją tutaj i poczekać na Gillian żeby wyjaśnić sprawę zmoderowanego ogłoszenia. Nałożenie ostrzeżenia nie niesie za sobą żadnych skutków poza ostrzeżeniem, nie jest to ban i nadal można się logować i pisać.
Bana na 3 dni blucha dostała niejako na własną prośbę wstawiając post z pierdylionem emotek z podziękowaniem za bana, co po pierwsze jest zakazane regulaminem (nadużywanie emotek) a po drugie kolejną kontynuacją off topa.
Nie nakładam banów za usunięte ogłoszenie (żadna z moderatorek tego nie robi), wczorajszy ban dla bluchy był moim pierwszym, pomijając spamerów. I nie jest permanenty tylko na 3 dni, to kolejny stopień kar po ostrzeżeniu.

Szkoda że dalej po mnie jedziecie zamiast ustosunkować się choć w minimalny sposób do pytań które zadałam.

Jeśli większość społeczności forum uważa że mamy przestać moderować ogłoszenia i off topy to nie ma problemu - ale chyba należałoby zmienić regulamin w tym zakresie bo moderacja ma opierać się wprost o regulamin. Czy mamy olać zapisy w regulaminie?
Jak go stosujemy macie pretensje i jak nie stosujemy również macie pretensje.

Tylko miejcie świadomość że będzie to skutkować zostawianiem wszystkich reklam i ogłoszeń bo na moje pytanie jakim kluczem się kierować komu usuwać a komu "zostawić bufor luzu" jakoś odpowiedzi nie ma.
Off topy jak rozumiem też mamy zostawiać i najlepiej nie stosować żadnych ostrzeżeń i banów.
OK, jeśli taka wola ogółu to tak będzie.

Czy może ktoś napisać najlepiej w punktach co wolno robić moderatorowi na tym forum?
Bo już wiem że stosować regulaminu nie, moderować ogłoszeń i reklam nie, przerywać off topa nie, nakładać kar nie, nawet posprzątać wątku z off topa nie.


Czemu ja nie dostałam bana za reklamowanie moich źrebiąt?
Czemu Karolina nie dostała bana pisząc mi wprost że ma na sprzedaż klacz hodowlaną?

Iskra de Baleron, Widocznie żadna z nas nie wyłapała lub nie uznała za ogłoszenie. Nie siedzimy tu całej doby i nie czytamy od deski do deski wszystkich postów. Zdarzają się zapewne godziny w których żadnej z nas nie ma i może umknąć. Nie zawsze też ktoś zgłasza takie posty.
Blucha w pierwszym przypadku napisała post o treści "sprzedam coś tam" z linkiem do ogłoszenia a w drugim "sprzedam konia", taki post łatwiej wyłapać niż w długiej wypowiedzi wspomnienie że klacz na sprzedaż. Reklama źrebiąt to w ogóle nie wiem co masz na myśli - wstawianie zdjęć? Chwalenie się swoim przychówkiem przecież nie jest ogłoszeniem, czy pisałaś wprost że są na sprzedaż?
Co do banowania za ogłoszenia to napisałam wyżej że żadna z nas tego nie robi.

Zenada. Dziewczyno, po prostu zrezygnuj. Nie nadajesz sie do pelnienia tej funkcji.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 czerwca 2022 08:43
BeAtra tak tylko dorzucę, że przytoczone przez Ciebie "nadużywanie emotek" nie jest zakazane regulaminem, jak twierdzisz, tylko znajduje się w dziale "zaleca się". Poniżej przekopiowany stosowny fragment regulaminu:

". Zaleca się:
- przed założeniem wątku sprawdzić czy już taki nie istnieje korzystając z wyszukiwarki forum
- nie utrudniać odbioru forum innym użytkownikom poprzez np: ciągłe użycie, capslocka, bolda, schodków, jaskrawej czcionki, ruchomego tekstu oraz kursywy,
- załatwianie spraw prywatnych przez PW,
- pisać w sposób jasny i zrozumiały dla wszystkich (kO_oFffanym kOnISsioM mówimy NIE!!),
- nie nadużywać emotek,
- daną treść wpisywać w odpowiednim dla niej dziale i wątku."



Od siebie dodam również, że podobnie jak dziewczyny nie uważam, że taki styl moderacji jak Twój, a uwierz, że jest specyficzny, nie jest trafiony. Nie w tym miejscu, nie po tylu latach istnienia forum i nie przy tym klimacie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 czerwca 2022 09:18
Od siebie dodam również, że podobnie jak dziewczyny nie uważam, że taki styl moderacji jak Twój, a uwierz, że jest specyficzny, nie jest trafiony. Nie w tym miejscu, nie po tylu latach istnienia forum i nie przy tym klimacie.
martva, podpisuję się pod tym.
BeAtra, skoro pytasz to ja spróbuję napisać co widzę jako dozwolone, a co nie. (Oczywiście z mojego skromnego punktu widzenia, ale czytam to forum od początku jego istnienia więc jako tako się orientuję)
Dla przykładu wątek pt. "Siodło"
1.Ktoś wchodzi do wątku i nie zważając na tocząca się dyskusję pisze: " cześć, mam siodło x na sprzedaż, jakby ktoś był zainteresowany to tu jest link do ogłoszenia" (to jest dla mnie typowe ogłoszenie którego bym nie chciała)
2. Ktoś wchodzi do wątku, widzi, że toczy się dyskusja o siodle x, a ma akurat takie na sprzedaż bo mu przestało pasować na konia. Więc odpisuje konkretnej osobie, że siodło jest fajne/niefajne i gdyby chciała kupić to ma takie na sprzedaż. (To jest jak dla mnie dopuszczalna forma ogłoszenia, bo nawiązuje do toczącej się dyskusji, nie jest to żadna nachalna forma ogłoszenia/reklamy/spamu. Przynajmniej ja nie mam problemu z rozróżnieniem takowych. Przecież jeśli ktoś pisze tylko po to żeby wstawić ogłoszenie, a nie uczestniczyć w dyskusji to to gołym okiem widać🤷🤷
BeAtra, Czyli upieracie się że post o treści "sprzedam konia" ze zdjęciami i linkiem do rodowodu nie jest ogłoszeniem o sprzedaży?
To ja naprawdę nie wiem już co nim jest.


BeAtra, treść posta "moja będzie jesienią na sprzedaż" i link do rodowodu to nie jest ogłoszenie sprzedażowe... Widziałam tego posta w oryginale, zdjęć tam nie było.

Reszty nie komentuję, bo żenada...

Baliśmy się, że brak modów spowoduje rozpad re-volty. No to mamy nowych modów i co...? Be cafeful what you wish for :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się