PSY

Z tego co mi wiadomo - jednym z głównych zamysłów hodowli owczarków staroniemieckich jest charakter - są(powinny być) bardziej zrównoważone, oraz są(powinny być 🙂 ) zdrowsze.

Obserwuję wiele hodowli owczarków staroniemieckich - cena 5 tysięcy to standard. Nie siedzę mocno w psach, ale jeżeli ww. założenia są spełnione - osobiście nie uważam tego za wygórowaną cenę.

Ja jestem zakochana w staroniemcach, i mam nadzieję, że za kilka lat uda mi się być szczęśliwą posiadaczką takowego 🙂
nie mogę edytować donkeyboy - wyjaśnisz więcej o genie blue smoke u buldożków? Nie słyszałam, wydaje mi się nawet, że widywałam niebieskie buldożki... ?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 czerwca 2022 22:19
madmaddie, potwierdzam, nasz zamysł był taki, żeby wziąć dużego psa, ale nie pokątowanego i nie powalonego jak owczarki typowe 😉
I tym samym mam jedną dużą, trochę hmm mocno emocjonalną suczkę 5lat, tu niestety trochę bieda ze stawami, właściwie miała od dzieciństwa różne kontuzje, ale dzięki fizjo i schudnięciu trzyma się spoko
Druga, śmieje się, że to jednak border coli, bo waży poniżej 30kg, giętka jak wonsz, szybka, zwrotna i do rany przyłóż, zero agresji, mega ciekawość świata i brak poczucia przestrzeni osobistej

Ale nie kosztowały 5 klocków 😅
Screenshot_2022-06-21-22-14-15-904_com.snapchat.android.jpg Screenshot_2022-06-21-22-14-15-904_com.snapchat.android.jpg
Screenshot_2022-06-21-22-13-23-277_com.snapchat.android.jpg Screenshot_2022-06-21-22-13-23-277_com.snapchat.android.jpg
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 czerwca 2022 22:20
madmaddie, potwierdzam, nasz zamysł był taki, żeby wziąć dużego psa, ale nie pokątowanego i nie powalonego jak owczarki typowe 😉
I tym samym mam jedną dużą, trochę hmm mocno emocjonalną suczkę 5lat, tu niestety trochę bieda ze stawami, właściwie miała od dzieciństwa różne kontuzje, ale dzięki fizjo i schudnięciu trzyma się spoko
Druga, śmieje się, że to jednak border coli, bo waży poniżej 30kg, giętka jak wonsz, szybka, zwrotna i do rany przyłóż, zero agresji, mega ciekawość świata i brak poczucia przestrzeni osobistej

Ale nie kosztowały 5 klocków 😅
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 czerwca 2022 23:52
elle, nie chodziło mi o blue smoke u buldożków tylko ogółem niebieskie buldożki. Pic o którym wspomniałam jest taki że jest moda na nie a kolor ten nie jest częścią wzorca FCI jeśli dobrze pamiętam. Podobnie jest z buldożkami merle. Po prostu super się sprzedają (jak i te maltipoo itd.) i chyba dlatego ludzie kultywują ich hodowlę - przynajmniej takie jest moje zdanie na ten temat.
smartini, gratulacje! 😀 Mimo iż totalnie nie kumam co Wam wychodzi. Nie wiem co się kryje za tymi nazwami. Ale pudło jakie jest, każdy widzi 😍
madmaddie, jakie z Was ładne pastuszki 😀co do dereczki, to z weezy breezy (o ile robią) to się chyba tylko na yorka nada. Jestem niemalże pewna, że ciorania w krzaki by nie przetrwała i reperować też nie bardzo jak. Ona ma specyficzną konstrukcje, szatkowaną? Dodaje foto z bliska.
Aż dziwne, że jakaś końska manufaktura nie wprowadziła takich produktów dla koni, wtedy i dla psa na miarę i pancerne byłoby prościej dostać
epk, doszły nasze szelce 😍 Miałaś rację - kozacko się noszą 😎
IMG_20220622_083348.jpg IMG_20220622_083348.jpg
falletta, cieszę się. Uważam je serio za najlepsze szelki na rynku choć oczywiście nie są przesadnie ładne 😉
falletta, ja ostatnio na semi składałam tą matę i się bałam, że porwę 😂 ale działa. No i w przypadku jak nie ma krzaków, a pies nie jest niszczycielem, to mogłoby się sprawdzić. Ja bym chętnie takie ciuchy nosiła, tylko nie wiem jak to by musiało być zrobione 😂
epk, mi się marzyły skórzane. Po koniach mam spaczenie, że tego typu taśmy parciane kojarzą mi się z tandetą. Ale rozmiar psa nie pozwolił (musiałabym inwestować w dwa rozmiary bo obecnie wypada pomiędzy). I fakt, nie są wizualnie oh i wow ale można tak sobie kolory podobierać, że cieszą oko. I co najważniejsze nie jeżdżą po psie nic a nic. No ja już je uwielbiam i nie zamieniłabym na inne 😍
maiiaF, ja się do naszego użytku nie bałam rozdarcia ale zastanawiałam się czy lakieru nie niszczy. Jakoś tak dziwnie po aucie "szura" 😅
Btw. Takie ciuszki to byłby odlot! I ogólnie od kiedy siedzę w psach i mimo przepychu zauważyłam już tyle niszowych tematów, że jak mi firma padnie to mam pomysły na inne 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 czerwca 2022 11:42
Ja tą matę kocham miłością szczerą, w weekend przeżyliśmy w bardzo fajnym komforcie termicznym pod namiotem i tarpem ze sreberkiem w +35'. Do tego mieliśmy w środku basenik z wodą (w przedsionku) żeby psy - i siebie :P - chłodzić przez stópki
falletta, to ci jeszcze napiszę tak, mam je już ponad rok. Mój pies potrafi w nich wejść do jeziorka i pływać (jak nie przypilnuje). Albo wytarzać się w błocie tak że wygląda jak błotna świnia. I ja te szelki wrzucam do pralki i wyglądają jak nowe. Poza tym przodem, który przez to moczenie w jeziorkach wygląd ma dyskusyjny. No ale to robocze szelki do lasu są. Powoli już szykuję się do zakupu drugich w jakimś ciekawym kolorze na takie bardziej czyste spacery 🙂
Czy miał ktoś problem z wypadającą sierścią u suki po sterylizacji? Zaczęło się z niej sypać na drugi/trzeci dzień po sterylce. Poza tym zabiegiem nie zmieniło się w jej życiu nic.
Sypie się z niej strasznie, po "skubnięciu" ją za sierść, zostaje w palcach cała kępka sierści 🤔🤔
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 lipca 2022 21:41
Oficjalnie, stado się powiększyło 😁 Córka Sho - Haja.
IMG_20220709_194601_392.jpg IMG_20220709_194601_392.jpg
IMG_20220709_194601_425.jpg IMG_20220709_194601_425.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lipca 2022 23:39
NowaJa, to trochę za wcześniena takie zmiany, hormony jeszcze są w organizmie
madmaddie, doczytałam już w internetach, że może to być wynik narkozy. Ponoć niektóre psy takim nagłym sypaniem reagują na narkozę. 😉 Na szczęście mija po pewnym czasie więc czekam 🙂
NowaJa,
Ogólnie po sterylce pogarsza się jakość szaty, więc lepiej się na to zawczasu przygotować psychicznie 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2022 16:14
I szaty i ogólnie psa. Aura ma teraz beznadziejny puch, który szybko przemaka.
kurczak_wtw, to jest zwykły krótkowłosy kundelek, więc w sumie ta szata nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia, byle aż w takim stopniu tej sierści nie gubiła 🙉🙉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 lipca 2022 20:12
Wiecie co, pierwszy raz slyszę o tym, że sierść się psuje
obie suki są włochate jak dzikie, błyszczą się jak nie wiem, a żeby je zmoczyć do samej skóry to wyzwanie - spływa jak po kaczce 😉 jedna miała zabieg rok temu, druga 3 lata
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2022 21:59
Bo to cechą osobnicza,ale sporo znanych mi psów po kastracji właśnie tak ma. Hormony płciowe mają spory wpływ na organizm 😉
Wojenka, ale cudo😍 niech się zdrowo chowa!
majek   zwykle sobie żartuję
12 lipca 2022 09:41
Hej dziewczyny. Mam zlamane serce, w sobote odeszla moja ukochana suczka. Nie daje rady sama w domu, juz wiemy, ze bedzie nowy piesek, moze nawet dwa. Ja chcialam wziac cos ze schroniska, ale maz upiera sie, ze musi byc Parson. Rozwazam kupno z hodowli w PL. Znacie jakies godne polecenia? Chcemy gladkowlosa suczke.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lipca 2022 20:13
Muszę wam powiedzieć, że jestem totalnie rozczarowana postawa firmy Space Dog.
Od 3 miesięcy czekam na realizację mojego zamówienia, po miesięcu od złożenia zamówienia napisałam maila, odpowiedzieli po kilku dniach, że realizacja zamówienia się obsunęła, bo jakiś wypadek I ze zostanie zrealizowane w następnym tygodniu.
Minęło 1.5 miesiąca i zamówienia nadal nie ma. Wysłałam kolejnego maila, że jeśli nie zrealizują zamówienia w następnym tygodniu żeby oddali pieniądze.
Cisza. Bez odpowiedzi. Widzę, że strona na fb znów ruszyła, tym razem napisałam na messengerze, zobaczymy kiedy odpowiedzą.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lipca 2022 21:29
majek, ja bym poszukala w Czech, jednak więcej muszą spelnic kryteriów te psy do hodowlanki.

Bardzo mi przykro 🙁

JARA, wiele akcesoriowych firm ma ten vibe. Dlatego ja kupuje u sprawdzonych, ew. Wiem ze warto poczekać. Ostatnio czekałam prawie miesiąc na gumowaną smycz miejską (!). Śmieszne to było o tyle, że odebrałam ja w tym samym terminie, co mojego dwudziestoletniego opla od blacharza po pozbyciu rdzy z karoserii, które zajęło 3 dni. Przesyłam Misia z rzeczoną smyczą
20220707_180024.jpg 20220707_180024.jpg
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lipca 2022 01:39
Kupowałam już u Space Dog i czekałam miesiąc na realizację, obroża jest fantastyczna, ale już za duża. Także zaufałam ponownie. 🙄
A ja wracam z pytaniem do Was, bo sama znalazłam ograniczoną liczbę odpowiednich karm.😅
Szukam karmy/smaczków na ślady. Warunki do spełnienia:
-intensywny zapach (najlepiej podobno karma tłoczona na zimno, ponieważ pachnie najmocniej)
-NIEwilgotna (żeby nie przyciągać mrówek na śladzie)
-duże chrupki (powyżej 10 mm)
-opakowania po 2-2,5 kg
Ja znalazłam Koebers i Lukullusa na ten moment. Alpha Spirit odpada ze we względu na połwilgotne chrupki. Czy macie jeszcze jakieś pomysły?🤔
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 lipca 2022 08:42
Mrówki na śladzie- odwieczny problem 😉 Podobno o 5 rano ich nie ma 😁. I podobno Froliców nie lubią,ale nie sprawdzałam. Ja na ślady najbardziej lubię Platinum, albo ostatnio dobrze mi się sprawdza Wolf of Wilderness Soft. Obie są półwilgotne, ale mają większe chrupki niż Alpha. Nie zauważyłam,żeby bardziej przyciągały mrówki niż inna sucha karma.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 lipca 2022 09:26
wiedźma, dla mnie i dla moich psów nie pachnie tłoczona na zimno prawie wcale. Wolf to spoko opcja. Fitmin Purity jest duży i pachnący
Tak, podobno mrówek nie ma pomiędzy 4.13 a 5.00, ale nie jestem gotowa aż na takie poświęcenia.😜
Dzięki dziewczyny za polecenia, coś na pewno zamówię.
A kojarzycie gdzie można kupić spersonalizowane znaczniki na ślady? W sensie wykonywane na zamówienie?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 lipca 2022 16:53
Metbox, pewnie Wooddog da radę zrobić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się