Co mnie wkurza w jeździectwie?

albo "trening zgodny z biomechaniką konia" 😀
donkeyboy, tam trochę zadziałała matematyka - Romantic zaliczył poważnego wyjebca akurat w przejściu piaff-pasaz, przez co poleciała ocena za piaff i za przejścia, jak i noty ogólne. Breakdance poważnego nieposłuszeństwa nie miał . Jak wszyscy sędziowie w Polsce zaczną w końcu używać całej skali (niektórzy już to robią), to ta matematyka przy zliczaniu przejazdów zacznie działać inaczej.
Nevermind, osoba zaatakowana to ja.
Najsmutniejsze jest to, że zakładając faktycznie, że znęcam się nad Rudym (a przecież w to wierzą) nikt nie wyraził realnej chęci potrzeby pomocy temu koniowi. Nikt. Tylko komentarz pod jednym filmem. Gdyby ten koń faktycznie cierpiał to cała ta gawiedź nie zrobiłaby nic żeby mu pomoc. To jest w tym wszystkim najstraszniejsze. Za dwa dni wszyscy zapomną o Rudym, a na jego miejscu mógłby faktycznie być koń który potrzebuje pomocy.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
26 czerwca 2022 02:27
Tak czytam sobie i staram się zastanowić na których kontach się nadużywa "biomechaniki" i nie kojarzę, ale też obserwuje raptem kilka, więc szansa że mi umyka.
A z małą ilością "biomechaniki" za to jak chłop krowie na rowie jest siwy_kon.
kare_szczescie, tak szczerze mówiąc to w sytuacji kiedy tyle przykrych słów się leje na journeyofequivet (pomijam kwestię czy zasłużenie, bo nie o tym mój post) to jej się nie dziwię. Każdego kto chce pomagać innym (lekarz, wet, tech wet, ratownik itp.) uczy się, że jak za bardzo narazi siebie to już nikomu nie pomoże.
Dużo na nią spadło. Fajnie że umie powiedzieć "stop, idę odpocząć", moim zdaniem to akurat bardzo dobrze o niej świadczy - ciśnięta ponad granice mogłaby coś chlapnąć i byłby to tylko pretekst żeby wylać na nią jeszcze więcej. Po co? Moim zdaniem dziewczyna właśnie tego stara się uniknąć.
Ale ona nikomu nie stara się pomóc. Nikomu, poza samą sobą i swoim zasięgom na instagramie.
(miałam nieprzyjemność wymienić z nią wiadomości prywatne, które tylko mnie utwierdziły w tym przekonaniu)
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2022 08:04
Jak ktoś chce rzeczywiście pomagać, to nie toczy wojenek na instragramie, nie gada wszem i wobec jak to trzeba pomagać, tracąc tylko czas i energię na rzeczy zupełnie nieistotne, tylko podwija rękawy i bierze się do roboty tam gdzie rzeczywiście jest coś do zrobienia.
I nie, wystosowanie histerycznego listu otwartego wytykającego w absurdalny sposób niedociągnięcia bez żadnych sensownych, REALNYCH propozycji zmian to nie jest robota.
kare_szczescie, a za co ty w ogóle zostałaś zaatakowana. Ja jestem kompletnie nieogarnięta w tych relacjach itp i nie mogę tego znaleźć.
Za film z pierwszego podejścia do lotnych w ciurku. Faktem jest, że jego rama tam jest brzydka ale powyżej jest filmik z kolejnego podejścia ale 5 dni później i rama już wygląda inaczej. Oczywiście zanim wylała na mnie wiadro pomyj to mnie zablokowała. Spływa to po mnie jak po kaczce... Więc mam wycieczki jakiś dzieci. Trudno. Zresztą już kiedyś pisałam, że ona wstawiła zdjęcie mojej zawodniczki z rundy honorowej z podpisem, że na zawodach w Zakrzowie bito konie batem, kij z tym, że ta zawodniczka rozprężała się bez bata i jechała bez i kij z tym, że journeyofequivet tam nie było. Taki klimat tej journeyofequivet
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2022 11:39
Ta siwy-kon od pokazywania mięśni na koniu, który ich nie miał, tez nasłała na mnie rzesze koniareczek, ale mam prywatny profil, wiec nie wyszło 😀
Strzyga, ale kiedy? Teraz? O co?
Ja jestem kulturalnym człowiekiem ale ktoś się kiedyś wkurzy i im zrobi krzywdę. Albo gorzej, któraś z tych osób wystawianych na lincz nie wytrzyma i sama sobie zrobi krzywdę.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2022 12:43
kare_szczescie, No, jakieś 2 tyg temu.
Proszę, pokazywanie umięśnienia na koniu, przykład idealny.

Ja tez mam wylane, bo tak jakby… koniareczki.
C14EFDF9-578E-4C22-9690-8D46316E683C.png C14EFDF9-578E-4C22-9690-8D46316E683C.png
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 czerwca 2022 13:09
Strzyga, kuźwa przecież ten koń jest chudy jak wieszak
Ps. Wszyscy w d.pie bylismy i g.wno widzieliśmy:
Screenshot_2022-06-26-13-07-39-829_com.instagram.android.jpg Screenshot_2022-06-26-13-07-39-829_com.instagram.android.jpg
No tak, bo jedynie ona ma monopol na obsmarowywanie ludzi w necie i uprawianie bullingu...
Absolutnie laska by mnie nie ruszała jakby sobie grzecznie pracowała za pomocą metody R+, czy pisała czemu padokowanie jest ważne. Ma swoją bańkę, nic szkodliwego nie robi, no ale ona po prostu szerzy mowę nienawiści.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2022 13:28
Pati2012, bo to stary koń, Bla Bla Bla, Bla Bla Bla, dla siebie milion wymówek, dla innych zero.

Oh journeyofequivet, czytasz nas słoneczko? To może przestań tracić czas i zacznij się może dokształcać z jeździectwa. Bo na razie, coś kiepsko.
Nevermind   Tertium non datur
26 czerwca 2022 14:16
A wiecie co, mnie to rusza. Bo z takich małych dzieci zapatrzonych w journey rosną duzi dorośli, którzy także krzyczą gdy nie wiedzą i formułują argumenty w stylu folblut machał głową bo uwierała go podkładka, więc wszystkie pogłoski na temat gorących folblutów to bujdy.
A najbardziej przeraża mnie, że journey publicznie pokazała, że nie chce pomagać koniom, tylko wytykać palcem błędy, i nikt z jej wyznawców tego nie zauważył. Wyjątkowo trafiła się osoba, która chciała posłuchać jej rad, to journey na to „nie haha, nie jesteś godna”. Wstawienie miliona relacji na czyjś temat na serio nie trwa dłużej niż napisanie „możesz się zapisać na konsultacje u/fajnie opisała to/może spytaj się tej i tej, mają dużą wiedzę”. To byłaby jakakolwiek próba pomocy. Journey natomiast stwierdziła że ten koń jest okrutnie ciemiężony i tak musi pozostać do końca jego dni.
I ten argument, że nie dzwoni do nieznajomych... nie wiem jak innym, ale mnie wysłała milion wiadomości głosowych nie mając zielonego pojęcia kim jestem. No i serio, nigdy nie dzwoniła do przychodni, sekretariatu, po taksówkę?

Muchozol2, Tyle że ona zrobiła tą aferę. Najpierw bez wyraźnego powodu zaczęła czepiać się kare_szczescie, potem obśmiała jej odpowiedź, a następnie stwierdziła, że internet jest toksyczny i ona musi odpocząć.

epk, Mam nadzieję, że tym razem screeny się dodadzą, wszystko na nich jest.
53D790F9-40B8-41E4-8EA1-654B18FA84E6.png 53D790F9-40B8-41E4-8EA1-654B18FA84E6.png
Nevermind   Tertium non datur
26 czerwca 2022 14:35
Okej revolto, wracamy do tradycyjnego wstawiania zdjęć. Kolejność się przemieszała, ale widać o co chodzi.
https://hsajhlklalnakkahiamlksizkalakajmjk.blogspot.com/p/blog-page.html?m=1

P.S. Nie mogę edytować, więc niestety post pod postem.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 czerwca 2022 15:20
Nevermind, powiem tak "xDD"
Wstawia milion screenów na relację z opisami itp, a poniżej mówi, ja nie mam czasu udzielać porad
No coś mi się nie zgadza xD
Z tego wszystkiego co się wydarzyło bardzo się cieszę. W końcu ktoś mi podpowiedział wiele cennych porad jak jeździć konia z tendencją do bycia pustym. Wiele ludzi dzięki temu mogła nauczyć się jak pracować z takimi końmi! To wniosło tyle dobra. Cieszę się, że ktoś dla dobra koni działa i ma nadzór i dzieli się fachową wiedzą. To faktycznie konstruktywna krytyka.
A tak serio - minęły 24h, wszyscy zapomnieli o Rudym. Nikt na moim przykładzie niczego się nie nauczył, więc nie zmieni nic w życiu innych koni. Jedyne czego ludzie się nauczyli, że można wstać rano i bezkarnie, bezrefleksyjnie obsmarować kogoś gównem w internecie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2022 17:42
W ogóle, nie tez zbanowala. A chyba nigdzie nic nie pisałam, wiec za samą revolte mi się dostało. Tak bardzo nie ma czasu ta pani. Normalnie zapierdziel, nie ma jak taczki załadować.

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 czerwca 2022 18:07
Pomijając te gównoburze w intrenecie, w trakcie których dowiaduję się które to wasze konta, to drażni mnie takie gadanie dla gadania. Jeśli te osoby chcą zmienić jeździectwo, to powinny zrobić kursy sędziowskie, odbyć praktyki i realnie mieć wpływ na zmiany. jednak to kosztuje więcej wysiłku niż pisanie po klawiaturze.
I jeszcze wracając do tego folbluta z uwierającą podkładką, to super że przestała go obcierać, ale nie przeszkadzało im jeżdżenie na chudym koniu. Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2022 19:17
Nevermind, powiem tak "xDD"
Wstawia milion screenów na relację z opisami itp, a poniżej mówi, ja nie mam czasu udzielać porad
No coś mi się nie zgadza xD

Pati2012, o to to! Z ciekawości weszłam na jej profil i milion relacji jaka to ona nie jest zapracowana, jak to nie ma czasu… ale na robienie tych relacji i kręcenie burzy już czas ma? XD
Ja nie mam czasu - dzisiaj cały dzień zapierd*am na SHT z aparatem i właśnie jestem spóźniona na sesję - na relacji mam może 5 na szybko wrzucanych między zawodnikami postów. Jak bym miała pisać takie wywody jak ona to tylko to bym robiła cały dzień 🤣
Constantia, żeby zrobić kursy sędziowskie to trzeba mieć wiedzę. Raczej trudno jest oceniać ujeżdżenie mając wiedzę na poziomie - łydka to do przodu a ręka do zatrzymania i nigdy nie łączyć 😉
Już doszłam o co chodzi z tą pomocą dla koni. Jak to się mówi? Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o kasę? Od którejś osoby dostałam informację, że journeyofequivet nie będzie edukować mnie za darmo, bo ona też musi za coś żyć (jej słowa). Ja to jednak jestem głupiutka, bo jak widzę krzywdę to podchodzę i staram się pomóc i nie liczę przy tym na korzyści własne.
journey i mnie już zablokowała podczas próby jakiegokolwiek porozumienia i dyskusji prywatnej. powodem było odmienne zdanie i brak chęci na dyskusję z taką osobą jak ja - kogoś kto rani konie.
Nie prościej też zablokować? Przynajmniej nie będzie miała skąd czerpać pożywki do swoich "mONdrości".
Nevermind   Tertium non datur
27 czerwca 2022 11:27
Teraz argument, że jest na weterynarii, żeby pomagać koniom. I konsultacje (płatne) też po to, żeby pomagać koniom.
Nie wiem, tylko ja jestem taka głupia, żeby po godzinach pracować z rekreacją za darmo, po to by te konie zwyczajnie miały się lepiej?

kare_szczescie, Tak, ktoś jej wysłał taką sugestię, zapomniałam przedtem, ale teraz dodałam zdjęcie w linku. Na pewno konsultacje behawioralne pomogą Ci z ramą konia na jeździe 🙃
Żeby nie było - wiem, że takie konsultacje pomagają na masę rzeczy, ale na ramę kiedy koń się gotuje pod siodłem wpływu raczej mieć nie będą
Przyznam, że się nie wgłębiałam, bo szczerze mówiąc staram się stronić od takich nawiedzonych ludzi, ale widziałam na jej profilu, że "jest behawiorystką" i ciekawi mnie z jakiej parafii, zakładam, że samozwańczy 😂 Strasznie nadmuchany typ osoby, który siebie i podobnych przedstawia jako prawdę objawioną, jednocześnie żeruje na współczujących małolatach, jaka to ona jest biedna, szykanowana przez te toksyczne osoby, na studiach ciężko, wykładowcy nie tacy, ale ona jest taka dzielna i silna. Czekam aż skończy tę wetę (o ile) i pójdzie faktycznie do roboty z konisiami, które wszyscy wiemy jakie bywają i naprawdę mam nadzieję, że będzie je ogarniać tym całym R+ 🤣 O ile będzie mieć okazję, bo nie wiem kto by chciał pracować z taką zadufaną osobą, już o zdobyciu klientów nie wspomnę 🤡
Aczkolwiek ubawiłam się nieźle, bo jakoś wieczorem patrzyłam te jej story, których było kilkadziesiąt, dziś rano też zerknęłam, bo mi ktoś coś wysłał i ona zdołała nawalić z 20 relacji w międzyczasie, połowa jak to ona nie ma czasu się uczyć i jest cinszko 🤣🤣 Siły boskie, brońcie przed takimi wetami.
Nevermind   Tertium non datur
27 czerwca 2022 12:16
budyń, Jest po kursie dającym uprawnienia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2022 12:23
budyń, No mowie, jest taka zapracowana, nie ma jak się uczyć, nie ma czasu na nic… prócz robienia relacji, hejtowania i czytania revolty 😀 I taka osoba mówi o etyce. Loool.

Ja nie mam nic przeciwko R+, bywa super pomocne, ale nie jest odpowiedzią na wszystko.

Nevermind, ciekawe czy na tej samej zasadzie co końscy masażyści z dyplomem po jednym kursie dwudniowym 🤡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się