Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Mam absorbine. Nawet działa. Stary koniarz mówi żeby pod brzuchem i po nogach posmarować delikatnie naftą. Znacie taki sposob?
Ja smaruję swoje olejem kokosowym w uszach, pod brzuchem, pachwiny, na meszki działa bardzo dobrze.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 czerwca 2022 15:05
W tym roku mamy wysyp meszek i robactwa :/ a mojego konia pożarły okropnie :/ pod brzuchem zrobiła mu się z tych ugryzień rana, oczywiście opuchnięte i swedzace na maksa...
Jakieś porady jak to zabezpieczyć? Poza derka z klapą na brzuch?
Aktualnie ma to zdezynfekowane i zapsikane plastrem w sprayu
Dosłownie post wyżej masz o oleju kokosowym :P Ja nie używałam to się nie wypowiem, ale względnie polecany ten olej od lat.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 czerwca 2022 20:22
budyń, kurde racja 🤣 dzięki, spróbujemy z kokosankami w takim razie 😉
do oleju kokosowego dolać olejek z trawy cytrynowej , musi być z trawy nie cytrynowy, rozpuscić, zmieszać, działa na meszki na 100 %
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
16 czerwca 2022 01:16
Na meszki działa fajnie waniliowy. Mam Biochron że Złotego konia i jest super.
Wam też się wydaje, że to zgryźliwe owady są w tym roku jakieś zmutowane? Krew się leje i nic nie pomaga.
Jeju ja aż się boję głośno powiedzieć ale u nas jest całkiem spokojnie 🙊 w zeszłym roku komary zjadały nas żywcem, o każdej godzinie były ich ogromne ilości. W tym roku przeleci gdzieś kilka i tyle. Bąków u nas ogólnie nigdy nie ma za to zwykłych much jest sporo 😖
Modlę się żeby komary nie powróciły, jak sobie przypomnę jakie konie były oklejone nimi to uhh.
Pytanie który środek skuteczniejszy ?
BremsenClean 1000 ml. - PferdeDeo BC Forte
FARNAM Endure Sweat Resistant Fly
FARNAM Tri Tec 14 Fly
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 czerwca 2022 17:58
Tilitula, u nas jest póki co spokój, konie stoją w dzień na dworze, nie chowają sie do stajni. Komarów niet, można siedzieć wieczorem na tarasie i nic nie bzyczy. Aż dziwnie, tak pusto 😉
777,
tego pierwszego nie znam ale z dwóch farnamów to ten drugi (tri tec) jest lepszy
dziękuję
chyba wezmę ten naturalny
https://hrsfeed-sklep.pl/produkty-do-pielegnacji/214-zel-przeciw-muchom-derby-fliegen-gel.html
ktoś używa ? jakie opinie ? bo dzisiaj mi zareklamowano ze super działa odstraszająco
BUCK   buttermilk buckskin
17 czerwca 2022 22:55
blucha tego nie używałam, ale od kilku lat bardzo sobie chwalę ikarydynę, używam IR3535 w różnych postaciach i naprawdę działa 🙂
maab   road to hell
21 czerwca 2022 14:32
aaga84, Według mojego doświadczenia maska ogranicza widzenie w podobnym stopniu jak okulary przeciwsłoneczne. Mój koń sam głowę wkłada w maskę. Stosuję od lat, polecam Caball'a. Moja padokowa strong służyła ok 10 lat.
uszatkowa   Insta: kingaielif
22 czerwca 2022 11:12
Ktoś zna lub stosował ten produkt? Bardzo zachwalany w jednej ze stajni, może ktoś ma porównanie względem absorbiny albo endure?
429379.jpg 429379.jpg
uszatkowa, koleżanka ze stajni też bardzo chwali, gdzie dorwałaś? Bo ciężko dostępny jak szukałam.
blucha, Otóż to, w tym środku jest ikarydyna - to samo ma np. Mugga. Ja używam z Derby takiego spraju, olejki eteryczne + ikarydyna (ale w mniejszym stężeniu/ilości...?) i, hm, coś tam działa tj. na pewno komary się nas nie imają.... o innych owadach nic nie wiem, bo ich u nas w stajni akurat nie widuję (mieszkamy daleko od lasu, wokół pola i ogólna sielankowa, wiejska cywilizacja, z czego jestem akurat bardzo zadowolona 🙂 )
uszatkowa   Insta: kingaielif
22 czerwca 2022 23:09
Fokusowa, spray nie mój, zrobiłam sobie zdjęcie żeby ewentualnie wyszukać. Kupiony w którymś z podwarszawskich sklepow jeździeckich 😉
A co na muchy do stajni może są jakieś środki którymi można ściółkę w boksie posypać
Usagi   Unikalne ciasteczko
26 czerwca 2022 09:31
777, np. Agrisan👌
Dzięki. Na grupie o rolnictwie, do zwalczania much ale raczej do zastosowania na zewnątrz boksu polecano mi preparat który nazywa się kolba
Usagi   Unikalne ciasteczko
26 czerwca 2022 14:45
Nie znam tego środka 🤔 U mnie w poprzedniej stajni leciał właśnie ten Agrisan na ściółkę, a na korytarz, ściany oraz miejsca na zewnątrz stajni- Agita.
Super sprawdzał się ten zestaw 😁
Jest coś na gzy w sprayu co faktycznie działa? Mój koń ma całą zsiekaną szyję i plecy, takiej masakry w życiu nie widziałam, wczoraj z 5 zabiłam na krótkim spacerku w ręku. Niekoniecznie chce mu dokładać jeszcze derkę na padok do bycia kucyczkiem specjalnej troski dla obsługi stajennej, ale szkoda mi go 😐
na gzy zawsze działał farnam Endure
czy ktos posiada taka maskę dla swojego konia? jak z widocznością?

ewentualnie jaką maskę polecacie (koń w stajni wolnowybiegowej, liczy sie trwałość, komfort widzenia)

maska.jpg maska.jpg
Post został usunięty przez autora
Tamtam, ja mam drugi sezon i bardzo polecam. Mój koń nie ma z nią żadnych problemów, jeździ w niej na spokojnie jak i spędza czas na pastwisku 🙂
Tamtam, a mi się akurat ta maska nie sprawdziła i moje konie ewidentnie jej nie lubiły.

Maski kerbl zebra miałam 2 sezony i nie było tragedia ale też bez szału czasem na szwach trzeba było zszywać. Dobrze natomiast 3 sezon sprawdza mi się bucas freedom tylko, że tu na głowę cob musi być full.
A najlepiej w tej chwili sprawdzają mi się maski York z frędzlemi na nosie. Mają dużo miejsca na oczy i fajnie leżą. Mam też Yorka z siatką na nosie ale ta część jest tak duża przy fullu, że mój koń chodził wściekły bo miał problem z jedzeniem.
A i jeszcze w miarę się sprawdza Felix Buhler
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się