Co mnie wkurza w jeździectwie?

Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
28 czerwca 2022 22:50
Prowadzenie social media tak uczciwie, codziennie, zajmuje masę czasu. <br>
Teraz na szczęście można planować posty, inaczej porzucalam foty na pół roku na przykład. Teraz siadam, robie tydzień/dwa do przodu i jakoś leci.

Strzyga, wydaje mi się, że prowadzę uczciwie (jak koń chory i wygląda źle, to są zdjęcia chorego konia, jak błoto to błota - wydaje mi się, że to uczciwość) i nie zajmuje mi dużo czasu. Zdjęcie z krótkim opisem to 1-2 minuty, z dłuższym tekstem jakieś 5.
Ale i obserwujących nie mam za dużo 😅.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 czerwca 2022 23:26
MalinaZGryzina, mógł mieć ze 135 lat, nadal to nie są zdjęcia, które się wstawia jako wzór jak się chce być edukatorem 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2022 23:35
Muchozol2, z tą uczciwością to wydaje mi się, że chodziło o systematyczność i interesujące treści. Ja kompletnie nie umiem w social media, wrzucam jak mi się przypomni, najczęściej w nocy - bo wtedy mam czas, planować postów nie potrafię, treści tworzyć nie umiem (najchętniej wyrzuciłabym tylko zdjęcie i nie bawiła się w żadne hashtagi i inne pierdoly), z ogłoszeniami budzę się na ostatnią chwilę… ale już sobie obiecałam kurs z SM 🤣 a jakbym miała to robić rzetelnie to miałabym drugi etat przy tym chyba…
Strzyga, Nie wiem w jakim kontekście były wstawione, nie załapałam się na to piękne story. 🤣
Nevermind   Tertium non datur
29 czerwca 2022 00:05
Muchozol2, Kiedy się angażujesz w media to trzeba wymyślić interesujące opisy, coś na relację, najlepiej jakieś głosowanie, znaleźć hasztagi, sposób na zaangażowanie odbiorców, odpisać na wiadomości, komentarze... No trochę tego jest 😉 Dodatkowo instagram ma to do siebie, że magicznie kradnie czas.

Zrobienie takiego posta jak właśnie wstawiła journey kupę czasu trwa, bo najpierw trzeba zrobić go w innym programie. Znaleźć zdjęcia, wybrać kolor czcionki, tła, samą czcionkę, wielkość literek - takie małe bzdety, które kradną czas. Potem jeszcze napisać lub wkleić tekst, każdy z tych bloków tekstu sprawdzić pod kątem błędów, poustawiać żeby wszystko było ładnie i zgrywało się ze zdjęciami. Potem dopiero można dodać te obrazki na IG, opisać, dodać hasztagi.
Wszystkie te rzeczy, które ,,nie zabierają czasu", ale kiedy człowiek się za nie weźmie, to mija godzina za godziną. I tak dziesięć slajdów 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
29 czerwca 2022 00:46
Nevermind, aaaaaa to może dlatego nie zrozumiałam ile to czasu 🙂. Bo ja wrzucam zdjęcie bez obróbki, daję podpis i gotowe 😁.
Kiedyś byłam copywriterem, więc pisać bardzo lubię i przychodzi mi to łatwo i szybko. Ale też jak sobie piszę pod zdjęciem to jedyne o co dbam to tekst (wiadomo, że podział na akapity, interpunkcja itp. ale to wszystko to dla mnie tekst), a nie wybieram czcionek, kolorów itp.
Relacji nie robię, bo lubię żeby wszystko zostało widoczne i do powrotu jak ktoś chce, i żeby odbiorcy dyskutować też pomiędzy sobą, a nie tylko ze mną. I myślałam że są gotowe szablony i się tylko pisze 🤦.
Zresztą jakiś tydzień nic nie wrzucałam bo tak mnie pochłonęła książka, że nawet nie miałam weny 😂.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2022 10:53
MalinaZGryzina, pokazywała mięśnie 😀
Bo ja wrzucam zdjęcie bez obróbki, daję podpis i gotowe 😁
Muchozol2,

Trzeba mieć dużo pewności siebie żeby tak robić (w pozytywnym sensie), większość jednak się zastanawia 10 razy zanim coś wstawi a i tak raz na jakiś czas trafi się niezapowiedziana gownoburza. Dlatego obsługa social mediów tyle trwa i przypomina spacer po polu minowym.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
29 czerwca 2022 22:19
karolina_, pamiętam te shitstormy w westowym wątku, bo wrzucałam jak leci vs obrobione i wybrane zdjęcia 😁.
Potem podobnie w wątku o AT gdzie wrzucałam konia w panierce vs zdjęcia koni w treningu wyścigowym robione przez jednego z najlepszych fotografów tej rasy na świecie i stwierdzenie że Rozkruszek prezentuje odmienny typ achał-tekińca niż ten co wszyscy znamy (gdyby tylko dało się to ocenić po moich krzywych zdjęciach...). 🤣
Ale co tam - mój koń jest naj naj dla mnie i się tym dzielę 😁.
Ale dostaje też info, że fajnie że wszystko jest szczerze i bez udawania i w końcu ktoś pokazuje jak to wygląda. Oczywiście patrząc po obserwujących za dużo ich nie ma, ale cieszy mnie że mam po swojemu i jest to jakaś odmienność 🙂.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 czerwca 2022 00:55
Muchozol2, podrzucisz jakiś namiar na swoje sociale? Może być na priv.
Moon   #kulistyzajebisty
30 czerwca 2022 07:43
Tylko, że jako osoba prywatna każdy może sobie wstawiać i publikować co mu się żywnie podoba i co uważa. Mam w znajomych osoby, które publikują zdjęcia, które u mnie byłyby w koszu na poziomie podglądu w aparacie. I co? I nico, o gustach się nie dyskutuje, a nikomu się krzywda nie dzieje.

Tworząc swoją markę hodowli, stajni, ośrodka... No, jeśli chcemy wyglądać profesjonalnie, a nie jak "firma krzak", no to jednak warto inwestować w sesje zdjęciowe u fotografów, dobrze dobierać zdjęcia, pisać regularnie wartościowe, konwertujace teksty. I to jest już faktycznie, trochę orka, bo wizerunek w Internecie już dawno przestał być rozumiany jako "ot taka tam zabawa".

Taki offtop.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2022 08:39
Przed chwila była w drugim wątku dyskusja, ze jak można wrzucić filmik sprzedażowy konia ze zrzutkami, ze nigdy by nie kupili tak ogłaszanego konia.
Moon   #kulistyzajebisty
30 czerwca 2022 10:05
Zjadło mi posta 😑

Wiadomo, że są ludzie i ludzie.
Jakby mnie dany koń interesował, to po lekturze takiego filmiku bym poszperała żeby zobaczyć archiwalne wyniki tego konia. I pytanie - filmik ze zrzutkami z 90cm czy z 145? I czy ja potrzebuję młodego/doświadczonego konia na GP czy, żeby się pobawić rekreacyjnie do tego 120? Dziś jak się chce, to naprawdę nie jest trudno dojść do tego, co dany, startujący koń robił wcześniej, jak chodził, pod kim startował etc - a to już daje jako-taki pogląd jakiej "jakości" w pracy będzie dany koń ;-)
No i oczywiście - zapytanie znajomych, znajomych, znajomych... - środowisko jest mimo wszystko bardzo małe 😉
Moon, - no właśnie 90cm 😜 Mnie ten filmik zniechęcił, koń ma ponoć spoko wyniki, ale no kurde, filmik reklamowy z parkuru treningowego jechanego w kiepskim stylu i z zrzutkami to zwyczajnie słaba reklama.

Co do postów i SM to się zgadzam. Dodatkowo zupełnie inaczej się prowadzi osobiste SM i SM marki. W swoje to se wrzucę bzdurki typy koń jedzący trawkę i jakiś podpisik/gif, codzienne i regularne wrzucanie rozbudowanych treści to zupełnie inna para kaloszy. Jeszcze w świecie poprawności i robienia gównoburzy z niczego 😅
Moon   #kulistyzajebisty
30 czerwca 2022 10:19
keirashara, odnośnie sm - amen.

a koń z filmiku z 90cm, to no cóż... ja bym nie dała takiego filmiku (zwłaszcza, że jak piszesz że to w dodatku w kiepskim stylu jechane) Ty byś nie dodała, a zapewne jest gro osób, które by dodało i w ogóle to się czepiamy i pewnie zazdrościmy konia :P

Kiedyś na starej rv śmiałam napisać, odnośnie jakiegoś ogłoszenia, że wstawione zdjęcia są mocno zniechęcające, delikatnie pisząc (brudny koń pokazywany w jakiejś ciemnej mikro hali, na której i tak gie było widać, bo zima i ciemna noc etc), to dostałam na pw litanię, że chyba na głowę upadłam, że nie ma jak zrobić dobrych zdjęć, a koń ma zimową sierść... I nie była to prywatna osoba, sprzedająca jednego konika po NN ;-)
Także powtarzając się: są ludzie i ludzie.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
30 czerwca 2022 12:57
Żeby bardzo OT nie robić, to powiedzmy, że mnie to lekko irytuje 🙂.
Jak kogoś zdjęcie zniechęca to się nie jedzie i po problemie, po co się tego "czepiać"?
Sama kupiłam konia, który po pierwszym zdjęciu pod kątem sprzedaży zupełnie mi się nie spodobał. Ale... to tylko zdjęcie, nie koń. Miałam tylko 130 km i czas to pojechałam, jakbym miała 900 to bym pewnie nie pojechała.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 lipca 2022 15:14
https://www.facebook.com/groups/1299471447088027/posts/1750940555274445/?comment_id=1752041065164394&reply_comment_id=1752088758492958&notif_id=1658235953746977&notif_t=group_comment_mention

No niczym rozmowa ślepego z głuchym o kolorach
Gdyby ktos chciał poczytać naturalsowe kwiatki do kawy to polecam grupę behawiorystyka koni
Pati2012, wrzucisz screena? Grupa prywatna 😂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 lipca 2022 15:25
Fokusowa, filmik ze spacerów z koniem po polach luzem:
Enjoy
Screenshot_2022-07-19-15-24-58-935_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2022-07-19-15-24-58-935_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2022-07-19-15-25-01-966_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2022-07-19-15-25-01-966_com.miui.gallery.jpg
Pati2012, o matko 😂 no i cała relacja z koniem w śmietnik, bo nie puszczasz luzem po lesie. Ehh..
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
19 lipca 2022 15:33
Pati2012, nie mogę otworzyc linka, ale jak zerknęłam na grupę, to byl post o tym, że ktoś nie zsiadł, a powonien bo koń machnął głową. Z jednej strony "pierdoła", a z drugiej wypowiadała się tam dr inż., więc jednak ktoś kto ma pojęcie. I mam zagwozdkę i chętnie poczytam inne opinie na ten temat - może ktoś coś zauważy, czego ja nie widzę.
Brak wyobraźni jest przerażający. Nigdy nie zrozumiem ludzi beztrosko puszczających konie po okolicy. Co to daje, czy to jest w jakikolwiek sposób korzystne? Czy jest tylko chwilowym połechtaniem ego robiących to ludzi, bo przecież mają taaaaakie relacje z konikiem, że stuprocentowe zaufanie i love forever. Dlaczego oni nie pomyślą już nawet nie o swoim zwierzaku, a o innych? Nie potrafią sobie wyobrazić, co taki hasający luzem półtonowy koń może zrobić, gdy znajdzie się na publicznej drodze lub pójdzie sprawdzić co jest na innych posesjach?
Nie mam dobrego zdania o środowisku "naturalsów" właśnie przez takie pomysły i te idiotyczne przekonania o wyjątkowej więzi z koniem, silniejszej niż cokolwiek wokół. To tylko zwierzę... mimo wszystko.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
19 lipca 2022 15:49
Ja nie neguję więzi. Nie raz byłam w sytuacji, gdzie koń teoretycznie powinien we mnie wejść, a sprawił sobie ból i tego nie zrobił - i nie wychowuję tu koni laniem, stawiam granice, ale dosyć łagodnie. Staram się tu tłumaczyć logicznie i naukowo - ukierunkowana hodowla na konkretne cechy, opanowanie i doświadczenie tego osobnika itp.
Natomiast mi się zdarzy np. przestraszyć i odskoczyć w bok nie patrząc czy tam ktoś stoi czy nie. A jeśli mi, człowiekowi jakoś ogarniającemu zasady rządzące tym światem i tak zdarza się taka "głupota", to co mówić koniowi.
Pati2012, ale jak luzem? W sensie że na samym kantarze prowadzą do lasu? Ja mam mieszane odczucia, ale w sumie wierzchem też jest ryzyko że się spadnie, tak jak luzem że się wyrwie - w obu przypadkach skutki potencjalnie tragiczne.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 lipca 2022 16:17
karolina luzem tzn bez niczego, samopas.
Aleks, ok, szczerze - nie wierzę w ten poziom głupoty. Naprawdę... Chyba że na dobrze ogrodzonym terenie typu pastwisko
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lipca 2022 20:02
Ahahah, powiedziała mi właśnie, ze to kon podejmuje u nich decyzje 🤣
Strzyga, ale co, oni naprawdę wyprowadzają konia bez niczego gdzieś gdzie może np spowodować śmiertelny wypadek? To chyba się kwalifikuje nie na heheszki w necie, tylko na doniesienie na policję, zwłaszcza jak są jakieś zdjęcia/filmy?!
Nie mogę edytować. Weszłam na grupę, obejrzałam film, 0:42 widać ogrodzenie. To nie jest debil, to jest po prostu ktoś kto na luzie spędza czas ze swoim koniem, mają po prostu dużo ziemi 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lipca 2022 21:27
karolina_, tak, to wielkie zaufanie człowieka do konia i konia do człowieka. Magiczna więź.

https://www.facebook.com/100001086334276/posts/pfbid021carbqS7mBBTQLTjHW7sPTri8LvDnMESWGsu2Rpf7Mssf6N9AMCKHw2a2Hqn3eyRl/?d=n
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się