Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 czerwca 2022 12:42
Strzyga, ok, dla mnie taki film zdecydowanie nie zachęca. Jestem zdania, że jeśli koń ma się sprzedać, to powinno się go pokazać z dobrej strony. To jakby mieć zdjęcia na których koń stoi krzywo, z opuszczoną głową i klapniętymi uszami i wstawić takie, zamiast postawić konia równo na nogach, na płaskim podłożu i postarać się czymś go zainteresować, żeby głowa dobrze wyszła. Jak dla mnie to dokładnie taka sama różnica.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 czerwca 2022 12:47
A moim zdaniem koń może i wypada źle ale siedzi na nim dziecko (?) i może nie jest w stanie tego konia wziąć na kontakt. Ogloszenie mówi wyraźnie że koń jest silny. Jeździli (jak widać po zawodach) na nim faceci. No kurde. Może i ten koń chodzi ładniej ale trzeba mieć trochę krzepy i pewności siebie żeby go wtedy opanować.

Może film nie jest zachęcający dla was, ja tam widzę konia który może pięknie nie idzie ale też jeździec o to nie prosi więc czemu to ma być konia wina. Ba, i to idzie bez chamstwa, bez stopowania, bez omijania przeszkód - inny koń być by pokazał faka i tyle by sobie ta juniorka pojezdzila na rowerze a nie na koniu.

Poza tym za konia profesora w dzisiejszych czasach się płaci słono, a już nie wspomnę jak profesor nie ma 15 lat i wyżej niż metra nie będzie skakał bo nogi do remontu.

A co do tematu co chciałoby się w takim ogłoszeniu obejrzeć to obok takiego filmiku powinien być filmik prawilnie pokazujący maks i potencjał konia jeśli ktoś sobie wola 60 kafli, ot przynajmniej jakiś skrót filmików z zawodów czy choćby zdjęcia. Kogo obchodzą foty z wyścigów X lat temu.
Moon   #kulistyzajebisty
24 czerwca 2022 12:53
Łooo no i ma pysk otwarty wciąż, pewnie mu wędzidełko krzywdkę robi 🙈
Nevermind   Tertium non datur
24 czerwca 2022 12:58
Strzyga, Po pierwsze skąd wniosek, że wszystkie konie na CSIO są wybitnie ujeżdżone? 😉
Po drugie nie chodzi już nawet o tę podniesioną głowę, chodzi o pracę grzbietu w tym ustawieniu. Wiadomo, że konie w skokach muszą głowę unieść, wiadomo, że grzbiet nieraz się przy tym zapadnie, ale oglądając dłuższy fragment przejazdu można zaobserwować, jak koń tego grzbietu używa. Tutaj natomiast brzuch zwisa, a za kłębem tworzy się wyraźny dołek i kasztan jest zwyczajnie ,,wylamiony", jak ja to mówię.

Dla przykładu dołączam parę screenów z podlinkowanego nagrania, wybrałam głównie konie jadące cały przejazd z uniesioną głową. Zupełnie inna praca grzbietu. Zostawiłam pasek, żebyście w razie chęci mogli dane konie znaleźć i sobie obejrzeć.


Wracając jeszcze do samego Tebidoro, możliwe, że ten konkretny film robi tak złe wrażenie, bo chociażby drugi podany w ogłoszeniu wygląda o wiele lepiej, koń ma lepszą pozycję nad przeszkodą, tylko wysokość mniejsza, więc rozumiem wybór. No ale cóż tu dużo mówić, na ,,głównym" filmie ujeżdżeniowo wypada słabiutko.
csio.png csio.png
csio2.png csio2.png
csio3.png csio3.png
csio4.png csio4.png
csio5.png csio5.png
csio6.png csio6.png
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 czerwca 2022 12:59
A moim zdaniem koń może i wypada źle ale siedzi na nim dziecko (?) i może nie jest w stanie tego konia wziąć na kontakt. Ogloszenie mówi wyraźnie że koń jest silny. Jeździli (jak widać po zawodach) na nim faceci. No kurde. Może i ten koń chodzi ładniej ale trzeba mieć trochę krzepy i pewności siebie żeby go wtedy opanować.
donkeyboy, Dlatego myślę, że lepiej by wypadło gdyby taki film dać, skoro ten koń potrafi, to dlaczego tego nie pokazać?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2022 13:24
zembria, bo jak kupujesz konia dla juniora to chcesz na przykład widzieć jak koń idzie pod juniorem., bo większość wkkwistow to i na krześle pojedzie. Skrzyczek przeniesie przez parkur i kozę. I to będzie nieźle wygladalo.
Nevermind, żadne konie nie są tak dobrze ujeżdżone, jak revoltowych znawców.
Nevermind   Tertium non datur
24 czerwca 2022 13:41
Strzyga, Nie chcę być złośliwa, ale chyba skończyły Ci się argumenty 😉 Wyraźnie pokazałam Ci konie, które są lepiej ujeżdżone. I przypominam, że dyskusja toczy się o film, a nie nawet konkretnego konia 😉
A moim zdaniem film jest dobry bo odzwierciedla rzeczywistość. A jak się kupuje konia to lepiej wiedzieć po co się jedzie, a nie że ogłoszenie odpicowane, a na miejscu zderzenie z rzeczywistością.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 czerwca 2022 13:54
zembria, szczerze? Nie znam tego konia ani właścicieli więc nie wiem w tym konkretnym przypadku. Ale powodów może być wiele. Może ten koń dostaje rakiety w dupie i na kontakcie jest silny. Może się szarpie. Może. Może to odstraszyć amatora jeśli jest grupa docelowa żeby tego konia sprzedać. Sama jeszcze na rudej folblutce która wrzuca ekstra bieg jak coś tam skaczemy i pcha się na przeszkodę. Coś a la przeciwieństwo stopera - jest przeszkoda jest zabawa, łeb w górę i jazda z ... 😀 I teraz tak, jak ktoś na to popatrzy z boku, i ja powiem tej osobie że to złoty koń i babcie mogłabym na niej posadzić to raczej średnio w to uwierzy patrząc na to.

Druga sprawa to a co jeśli to koń nastolatki a ogłoszenie pisał np. totalnie niekoński rodzic, wrzucił wideo bo no skacze ładnie? Też tak może być.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2022 14:10
Nevermind, a ja Ci pokazałam konia zwyciężającego konkurs 150 na CSIo 5*
49894F77-AEE7-4E41-BE54-E9B621FAE3F2.png 49894F77-AEE7-4E41-BE54-E9B621FAE3F2.png
A810D54F-03E7-4212-A016-7F4FC37BC211.png A810D54F-03E7-4212-A016-7F4FC37BC211.png
E84FD07E-B052-41E5-8B88-F9220A42A167.png E84FD07E-B052-41E5-8B88-F9220A42A167.png
F512F3AB-35C7-4D37-8432-A78782D8624C.png F512F3AB-35C7-4D37-8432-A78782D8624C.png
Nevermind   Tertium non datur
24 czerwca 2022 17:28
Strzyga, Kto to konkretnie? Nie siedzę w skokach i nie znalazłam tego filmiku.
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. To kontrargument do? Tego, że nie wszystkie konie CSIo są wybitnie ujeżdżone? Czy może tego, że nie każda głowa w górze to od razu ,,wylamienie"?
Ciężko mi się odnieść do samych screenów, nie wiem czy specjalnie wybrałaś momenty z otwartym pyskiem, czy może ten jeździec ma taką rękę. Swoją drogą szanuję za brak nachrapnika, wiele osób na siłę zamknęłoby pysk skośnikiem, żeby nie wyglądało to tak brzydko. Na moje oko praca grzbietu i tak wygląda lepiej niż u kasztana z ogłoszenia, ale żeby dokładniej się przyjrzeć musiałabym zobaczyć go w ruchu.
Nie wiem, czemu bodzie Cię sugestia, że konie chodzące wysokie skoki nie muszą być wybitnie ujeżdżone. Nie znam tego zawodnika, więc nie chcę się o nim wypowiadać, ale żeby wygrać wysokiej rangi zawody skokowe nie trzeba być ujeżdżeniowym championem i nie trzeba mieć wybitnie ujeżdżonego konia. Od oceny techniki są przejazdy na styl i zawody ujeżdżeniowe, skoki wystarczy umieć pojechać, tylko tyle i aż tyle 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2022 17:51
Nevermind, wrzuciłam link, stronę temu.
Nevermind   Tertium non datur
24 czerwca 2022 19:26
A ten jak się szarpie. Pewnie trupek
https://swiatkoni.pl/cocaine-du-val---gregory-cottard---csio-sopot-2022
Strzyga, Faktycznie, nie zauważyłam.
Przeraża mnie, że według Ciebie to koń się szarpie, bo on jest bardzo brzydko szarpany i nadzwyczaj dzielnie to znosi. To nie są krótkie podszarpnięcia, jak do zwolnienia czy odczepienia od ręki, tylko długie odcinki na których jeździec ciągnie.
Jeśli chodzi o pracę grzbietu, to bardzo fajnie idzie, zupełnie inaczej niż kasztan. Pokazuje to też pozycja nad przeszkodą. Jest wiele momentów, kiedy obniża szyję i łapie kontakt. Szkoda tylko jego pyska.
Nevermind, serio ? 🤣 pewnie nie umie równowagi utrzymać ten jeździec, bo zobaczył 150, a że nigdy nie widział takiej przeszkody to ze strachu 😂😂
Nevermind   Tertium non datur
24 czerwca 2022 20:03
Perlica, Nie powiedziałam, że nie umie jeździć, chociażby wspomnianą równowagę ma świetną. Co nie zmienia faktu, że ciągnie za wodze.
Teraz weszłam na jego stronę na fb i jakoś większość jego koni ,,się szarpie", tylko że w nachrapniku.
Ale widzę, że krytyka osoby która wygrała CSIo jest dozwolona tylko jak się jest obecnym mistrzem świata 🙃
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2022 10:16
Nevermind, No akurat ten koń nie baskiluje.
Nevermind   Tertium non datur
25 czerwca 2022 10:51
Strzyga, Nie chodziło mi o baskil, bardziej o to, że nie wygina się w trakcie skoki w literkę U. Fakt, mogłam to lepiej dookreślić.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2022 13:39
Kasztan ma zła pozycje nad przeszkoda?
3A0CC64A-1BD7-48A2-8F09-78F985B14353.png 3A0CC64A-1BD7-48A2-8F09-78F985B14353.png
FCD6A6F1-F8FD-41DD-9546-57094AFAD73D.png FCD6A6F1-F8FD-41DD-9546-57094AFAD73D.png
Nevermind   Tertium non datur
25 czerwca 2022 13:44
Strzyga, Nie na wszystkich przeszkodach, ale chociażby czarna czy czerwony szereg wyglądają tak sobie.
Zanim obejrzałam drugi film, ten na niższej wysokości, to przyznam się, że nawet nie zwróciłam uwagi na te dobre momenty - jedzie sobie wylamiony koń i skacze sobie wylamiony koń. Dopiero drugi filmik zwrócił moją uwagę na to, jak dobrze ten koń wygląda nad przeszkodą i otworzył oczy na główny film.
Czyli w zasadzie kolejny minus pokazanego filmiku.
Gregory Cottard to jedyny jeżdzieć który jechał parkur bez nachrapnika i co gorsza skosnika iw iedziałam że zacznie się gówno burza w internetach bo jakto kon z otwartym pyskiem pokonuje parkur tylko nikt nie widzi że reszta ma konie zakneblowane w postaci nachrapników skośników i czego tam jeszcze i też ciągną za wodze tylko tego nie widzać w postaci otwartego pyska gbyby posciągać obrazek byłby taki sam albo i gorszy
Nevermind   Tertium non datur
25 czerwca 2022 15:37
siwa300, Cytując moją wypowiedź z godziny 17:28 Swoją drogą szanuję za brak nachrapnika, wiele osób na siłę zamknęłoby pysk skośnikiem, żeby nie wyglądało to tak brzydko.
Odniosłam się do tego, że ten koń się nie szarpie, tylko jest szarpany 🙂 I nie miałam zamiaru uskuteczniać hejtu na pana Cottarda, bo nawet podoba mi się to jak jeździ. Łydkę w skoku ma stabilną, fajny kontakt nad przeszkodą, jak złapie kontakt na ziemi to też to wygląda całkiem fajnie. Wiem z doświadczenia, że łatwo tak zaciągnąć konia napalającego się na przeszkodę. Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo niedelikatna ręka, bardzo nieprzyjemna dla pyska. Może nad tym intensywnie pracuje, może nawet stąd ta jazda bez nachrapnika? - nie mam pojęcia.

Stwierdziłam prosty fakt, który jest wyraźnie widoczny. Jeśli to już jest według Was czepianie się i robienie gównoburzy, to ja nie wiem jak cokolwiek ma się zmienić w naszym jeździeckim świecie.
siwa300, teraz to obrażasz komisarzy. Sprawdzaliśmy dopięcie nachrapników wszystkich koninstartujących na CSIO w Sopocie i żaden nie miał "zakneblowanego" pyska. Poza tym jazda z ciągnięciem za wodze na poziomie 150/165 jest nierealna. 120 się tak nie pojedzie bezpiecznie.
Gaga absolutnie nie miałam zamiaru obrażać komisarzy i wiem że wszystko jest sprawdzane nie chodzi mi o zaciągnięte nachrapniki na maksa, ciągnięcie za wodze hm a czym jest tzw przytrzymanie , regulowanie itp i gdyby nie było nachrapnika czy obrazek nie byłby podobny kon z otwartm pyskiem. Bodajże na ostatniej olompiadzie na crossie w wkkw podczas przejazdu pękł nachrapnik , chyba na początku crossu o obrazek jaki koń resztę przeszedł z otwartym pyskiem
https://ogloszenia.re-volta.pl/urodziwa-i-utalentowana-klacz/o/452022/

Boże jaka chudzina... 🙁 I jeszcze piszą, że urodziwa
dziunka, chyba trochę przesadzasz, koń po treningu wyścigowym nie może być tłusty. Zupełnie inaczej wyglądają konie w treningu wyścigowym, inaczej chodzące crossy czyli wkkw, skoki też inaczej niż ujeżdżeniowe, a całkiem inaczej amatorskie. Ma ta kobyła mięśnie na zadzie przecież i jest urodziwa. Pójdzie w robotę sportową, będzie jeżdżona w innym sposób, innaczej będą pracować mięśnie , dostanie inaczej jeść i będzie to naprawdę ładna klacz.
Mnie to bardziej zastanawiają jej kopyta...
BUCK   buttermilk buckskin
30 czerwca 2022 19:04
dokładnie, te kopyta 🙁
Oj tam. Kowal był przecież w tym roku. Koło stycznia 😉
Perlica, nie zgodzę się. Oglądam konie wyścigowe na co dzień, oglądam transmisje i jestem też codziennie spamowana zdjęciami różnych koni przez Mess i żeby tak były widoczne żebra spod czapraka, to naprawdę bardzo rzadko widuję. To nie jest "kondycja wyścigowa".
A zad? Ok, ma mięśnie udowe, ale zdjęcie jest robione dosłownie z wysokości nadgarstków, więc cholera wie, co jest wyżej. A patrząc na te żebra i szyję, to nie sądzę, żeby górna linia na zadzie i plecach była "wyścigowa".
Na Służewcu najchudsze i najbardziej podkasane konie ma trener Jodłowski i nawet te najszczuplejsze mają z 30-40 kilo nad tą klaczą.
Przykład pierwszy, drugi i trzeci (klacz arabska) jednych z najbardziej podkasanych koni, jakie widuję w tym sezonie.
Sama dziś pokazywałam to ogłoszenie ludziom ze Służewca, żeby się dowiedzieć, od kogo ta bida (na 99% nie z Polski, tylko sprowadzona, bo nikt nie kojarzy, może z Czech) i nie, to nie jest koń w kondycji wyścigowej...
Sivrite, przecież napisane,że z Francji.
We Wrocku bywały takie konie, mnie to nie szokuje i zupełnie bym się tego nie czepiała. Jakby tak wyglądał rekreant to dziwne, ale w takim przypadku nic dziwnego dla mnie. Wiele wyścigówek nie je, bo przeżywają. Co jest w tym zadziwiającego lub nietypowego?

Sama mam całe życie żebra na wierzchu , a jem dużo 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się